Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Dehşet Gecesi (Fall Down Dead) 2007 - AfişFilmin Konusu: Basının Picasso olarak tanıdığı bir seri katil, şehirde sürekli geceleri gerçekleşen elektrik kesintilerini fırsat bilerek bir dolu cinayet işler. Sanata ve estetiğe son derece meraklı olan seri katil, kurbanlarını öldürürken üzerlerinde ünlü sanatçıların eserlerinden izler bırakır.Garsonluk yapan Christie’nin bu cinayetlerden birine şahit olması ile gerilimli bir mücadele başlayacaktır. Polise haber vermesi sonucu olay yerine gelen polis memurları Stefan ve Lawrence, ilk önce Christie’nin katil olduğunu sanırlar. Kısa süre içinde yanıldıklarını anlamaları ile şimdiye kadar şahit olmadıkları büyük bir kovalamaca başlayacaktır.Ölümle Dans filminin de yönetmenliğini yapan Jon Keeyes’in yönettiği Dehşet Gecesi’nde genç oyuncu Mehmet Günsür de rol alıyor.
Oyuncular: Dominique Swain (Christie Wallace) , Mehmet Günsür (Stefan)Udo Kier (The Picasso Killer/Aaron Garvey) , David CarradineR. Keith Harris (Lawrence Kellog) , Monica Dean (Helen)Jennifer Alden (Marie) , Austin James (Michael Yeager)Burgess Jenkins (Earl Buchyk)
Kolera Günlerinde Aşk (Love in the Time of Cholera) 2007 - AfişFilmin Konusu: Gabriel García Márquez’in 1985 yılında yayınlanmış romanından uyarlama olan bu film, yirminci yüzyıl başlarında, kimi karmaşık karakterlerin yıllar süren sıra dışı aşk hikayesini anlatıyor.Bir kadına aşık iki erkeğin, 51 yıl, dokuz ay, dört günlük zaman dilimine yayılan aşk üçgeninin öyküsü, aşık olmanın hastalıklı tarafını gözler önüne seriyor.Ünlü romanın okuyucuları, bakalım, aşkın mükemmel şekilde tasvir edildiği bu romanın beyazperdeye aktarılmasından keyif mi alacaklar yoksa çoğu romanseverin uyarlama filmlere olan yaklaşımı gibi yetersiz mi bulacaklar?
Oyuncular: Benjamin Bratt (Dr. Juvenal Urbino) , Gina Bernard Forbes (Digna)Giovanna Mezzogiorno (Fermina Urbino) , Javier Bardem (Florentino)Marcela Mar (America Vicuña)
Max Payne (2008) - AfişFilmin Konusu: Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Teşkilatı ajanı Max Payne ve öldürülen kız kardeşinin intikamını almak isteyen suikastçi Mona Sax, bir seri cinayeti çözmek için biraraya gelirler.New York’da vuku bulan bu seri cinayetleri çözerken ikilinin başına polisler, gangster çeteleri ve acımasız bir örgüt dert olacaktır.Meşhur video oyunu Max Payne’in sinemaya nasıl uyarlandığı ve Mark Wahlberg ile Aşkzede’nin güzeli Mila Kunis’in uyumu merakla bekleniyor.
Oyuncular: Mark Wahlberg (Max Payne) , Mila Kunis (Mona Sax)Beau Bridges (BB Hensley) , Nelly Furtado (Christa Balder)Chris O Donnell (Jason Colvin)
Beden Öğretmeni Bay Woodcock (Mr. Woodcock) 2007 - AfişFilmin Konusu:

Forest Meadow Ortaokulu Öğrencileri için beden eğitimi dersleri, oyun zamanı değil, sert mi sert Bay Woodcock’un aşağılanmalarına katlanma egzersizidir.O sınıfın öğrencilerinden biri olan yazar John Farley ise utanç dolu okul günlerini geride bırakmış, ünlü ve özgüven sahibi biri olmuştur. Tatilini annesinin yanında geçirmek isteyen Farley, yıllar önceki kabusuna geri dönecektir. Çünkü annesinin yeni sevgilisi Bay Woodcock’un ta kendisidir.Paniğe kapılan Farley, son bir çare olarak eski okul arkadaşı Jay Nedderman’ı yardıma çağırır. Bunun sonucunda, Farley, insanın geçmişinden kaçmasının ne kadar zor olduğunu geç de olsa keşfetmiş olur.

Oyuncular: Billy Bob Thornton (Mr. Woodcock) , Seann William Scott (John)Susan Sarandon (Beverly Farley) , Amy Poehler (Maggie Hoffman)Melissa Sagemiller (Tracy) , Jacob Davich (Nedderman’in Kardeşi)Ethan Suplee (Nedderman)
Karantina (Quarantine) 2008 - AfişFilmin Konusu: Televizyon muhabiri Angela Vidal ve kameramanı Los Angeles itfaiyesinde, gece vardiyasını programlarına konu etmek için beklemektedirler. 911’e gelen bir telefon sıradan geçen geceyi unutulmaz bir dehşete çevirecektir.Gittikleri küçük bir apartmanda bir kadının kanı donduran çığlığı duyuluyordur. Kadın ne olduğu anlaşılmayan birşey tarafından etki altındadır ve bina karantinaya alınır.Oradaki tüm iletişim araçları kesilmiştir ve binanın karantinaya alınması kaldırılınca olanlarla ilgili ellerindeki tek kanıt basının video kayıtları olmuştur.
Oyuncular: Jennifer Carpenter (Angela Vidal) , Steve Harris (Scott Percival)Jay Hernandez (Jake) , Johnathon Schaech (George Fletcher)Columbus Short (Danny Wilensky) , Andrew Fiscella (James)
Avcı (The Deer Hunter) 1978 - AfişFilmin Konusu: Vietnam sonrası sendromunu en iyi anlatan filmlerden birisi Avcı. Savaş sonrası herşeyin bittiğine ve artık herşeyin iyi olacağına inanmak isteyen bir kaç arkadaşın sivil yaşama uyum sağlayamamaları öykünün odak noktasını oluşturuyor. Savaşın insanlar üzerindeki tahribatı ile bir savaş karşıtı film olmasının yanısıra, Michael Cimino’nun karakterler üczerinde yaptığı usta çalışmayla da öne çıkan bir film. Robert De Niro’nun "Fiziksel açıdan en çok yıprandığım film" olarak değerlendirdiği ’TheDeer Hunter’, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülleri başta olmak üzere tam beş dalda Oscar kazandı. Üç saati aşan uzunluğuna rağmen temposundan hiçbir şey kaybetmeyen ‘Avcı’, şiddet yüklü sahneleriyle dikkat çekiyor. Kanserle pençeleşen John Cazale’nin film bittikten kısa bir süre sonra hayata veda ettiğini not düşelim. Mike, Steven, Nick, Stanley, John ve Axel isimli çelik işçisi gençlerin hikayesine dayanan film üç bölümden oluşuyor. Birinci bölümde gençlerin sıradan yaşamı, ikinci bölümde Vietnam Savaşı ve son bölümde de savaş sonrasında gençlerin yaşadığı dram anlatılıyor.
Oyuncular: Robert De Niro, John Cazale, Christopher WalkenMeryl Streep, Pierre Segui, Chuck AspegrenJohn Savage, George Dzundza
Çıtır Kızlar (Coyote Ugly) 2000 - AfişFilmin Konusu: Güzel bir sese sahip olan 21 yaşındaki Violet Sanford, bir şarkı sözü yazarı olmak için New York’a gider. Geçimini sağlamak için bir işe ihtiyacı olan Violet, Coyote Ugly adındaki bir barda barmen olarak çalışmaya başlar.Yeni bir gece klübü olan Coyote Ugly, şehrin en ateşli kulübü olmuştur ve bunu gerçekleştirenler bir grup seksi ve girişken genç kadındır: Kızları üzerinde bir tür saltanat kurmuş olan mal sahibi Lil. Öylesine takılan Cammie, intaçı ve muhalif barmen Rachel ve en çok bahşişi alması ile ünlü Zoe.Violet kendisine aşırı düşkün babası Bill ve şehir dışındaki rahat evini bırakıp Manhattan’daki asansörsüz bir binanın 5. katında küçük bir daireye geldiğinde kendisini bir anda çaresiz ve meteliksiz bulur. Zamanını kendi orjinal şarkılarını yazmak ve kaydetmekle bir yandan da şehrin bütün bağımsız prodüksiyoncularının kapısını çalmakla geçirir. Bu süre içinde oturduğu evin kirasını ödeyebilmek için bir iş bulması gerekmektedir. Eski sahne korkusunu atlatmış olup olmadığını anlamak için herkesin şarkı söyleyebildiği bir gece kulübünde şarkı söyleyemeyi bile dener. Kasetini dağıtabilmek için kaldırımları arşınlarken müziğiyle ilgilendiğini zannettiği bir kulüp yöneticisiyle karşılaşır fakat bulduğu aslında Violet’a delicesine tutulmuş bir aşık ve fanatik olan Kevin’dır. Bir New York’lu olan Kevin, Violet’a inanmaktadır ve kariyeri için ona yardım etmek istemektedir.Bir çok kez geri çevirildikten sonra Violet, Coyote Ugly adında bir barda iş bulur. Barın sarhoş edici ortamında ilk önce biraz bocalayan Violet, sonunda kabuğunu kırar ve sesi ve sekkapelini kullanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Egosunun verdiği sarhoşluk, alkışlanıp yüceltilen bir barmen’den başka bir şey olmadığını görmesini engeller. Violet yalnızca babasının saygısına ve gerçek aşka değil, hayatı boyunca kurduğu hayale de sırtını döner.
Oyuncular: Tyra Banks, Piper Perabo, Bridget MoynahanJohn Goodman, Maria Bello, Adam Garcia, Izabella Miko
Tatil Kitabı (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: İstanbul’da okuyan büyük oğlu Veysel’in üniversite sınavına girme isteğine karşı çıkan Mustafa, çekingen bir çocuk olan Ali’yi de yaz tatilinde çalışıp ticaret öğrenmeye zorlar.Mustafa’nın eşi Güler ve kardeşi Hasan’la aralarında da sürekli bir gerginlik vardır. Tüm bu gerginlikler, Mustafa’nın, iş için gittiği Ürgüp’ten dönüşte komaya girmesiyle geri plâna itilir.2004 yılında çektiği Apartman adlı kısa filmiyle pek çok ödül alan Seyfi Teoman, ilk uzun metraj çalışması olan Tatil Kitabı ile ödülleri topluyor. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde en iyi Türk filmi ödülü alan filmin dünya çapında başka ödülleri de bulunuyor.
Oyuncular: Taner Birsel (Hasan) , Ayten Tokun (Güler)Osman İnan (Mustafa) , Tayfun Günay (Ali)
Georgia Yasası (Georgia Rule) 2007 - AfişFilmin Konusu: Ele avuca sığmayan son derece asi bir kız olan Rachel, davranışları ile annesi Lilly’yi çileden çıkarmaktadır. Kızının kontrol edilemeyen bu halleri ile başa çıkamayan Lilly’nin sabrı, Rachel’in yaptığı son araba kazası ile iyice taşar.Çarelerinin tükenmiş olmasının umutsuzluğu ile Rachel’ı yıllar evvel bir daha dönmemeye yemin ederek ayrıldığı annesinin evine götürmeye karar verir. Fakat son derece sarsılmaz kurallara sahip olan Büyükanne Georgia, hiç de klasik sevimli büyükanne modellerine benzememektedir.Kendi yöntemleri ile torunu Rachel’ın sorunlarının temeline inmeye çalışırken ailenin üç nesil kadınları arasında eskinin defterleri açılacak ve bütün sırlar açığa çıkacaktır.Özel Bir Kadın, Kaçak Gelin, Acemi Prenses gibi romantik komedi türünde başarılı filmlere imza atmış olan yönetmen Garry Marshall, Felicity Huffman, Jane Fonda ve Lindsay Lohan gibi isimlerden kurulu bir kadro ile bir ailenin üç nesil kadınlarının hayatlarına mercek tutuyor.
Oyuncular: Jane Fonda (Georgia) , Lindsay Lohan (Rachel)Felicity Huffman (Lilly) , Dermot Mulroney (Simon)Cary Elwes (Arnold) , Garrett Hedlund (Harlan)Hector Elizondo (Izzy) , Dylan McLaughlin (Sam)
Son Cellat (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Yusuf’un ve Bayram’ın yolları bir hapishanede kesişir. Yusuf ülke yönetiminin askeri cunta ile yapıldığı bir dönemde savcıyken hapishaneye girer. Arabacılık yapan Bayram ise cinayetten yargılanıyordur. Bu savcı ve cahil köylü, dört duvar arasında birbirlerine yoldaş olur.Filmde Yusuf ve Bayram’ın dostlukları üzerinden, o dönemin insanlık acıları anlatılırken aynı zamanda idamın, idam eden ve idam edilen olarak iki taraflı bakış açısı da yansıtılmıştır.Kambur bir arabacıyı büyük bir başarıyla canlandıran Kadir İnanır’ın yanısıra, ülkemizin önemli tiyatrocularından; savcının eşi rolüyle Jülide Kural ve cellat emeklisi rolüyle Erol Demiröz de filmin dramatik anlatımını güçlendiriyor.
Oyuncular: Kadir İnanır (Bayram) , Atilla Saral (Yusuf)Jülide Kural (Savcının Karısı) , Erol Demiröz (Cellat Emeklisi)
Quantum of Solace (2008) - AfişFilmin Konusu: Sevdiği kadın Vesper tarafından ihanete uğrayan 007, içinden gelen dürtüye karşı koyarak son görevini kişiselleştirmemeye çalışır. Kararlılıkla doğruyu ortaya çıkarmaya çalışırken Bond ve M , Mr White’ı sorguya çekerek, Vesper’a şantaj yapan, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve tehlikeli bir şebekeyi ortaya çıkarırlar.Adli bilgiler Mi6 ’ya ihanet eden bir kişi ve Haiti’de bir banka hesabı arasında bir ilişkiyi ortaya koyar ve başkasıyla karışan kimliği, Bond’un burada kendi kan davası için çalışan güzel fakat alıngan kadın Camille ile tanışmasını sağlar. Camille, Bond’u doğruca gizemli bir organizasyonun başındaki nereden geldiği belirsiz iş adamı Dominic Greene’e götürür.Görevi nedeniyle Avusturya, İtalya ve Güney Amerika’ya giden Bond, Greene’in dünyanın en önemli doğal kaynaklarından birinin tüm kontrolünü ele geçirmek için sürgündeki General Medrano ile anlaşma yaptığını öne sürerek komplo düzenlediğini ortaya çıkarır. Greene, organizasyondaki ortaklarını, CIA ve İngiliz hükümetindeki güçlü kontaklarını kullanarak, General’e görünürde verimsiz olan bir bölgeyi almak karşılığında Latin Amerika’daki rejimi yıkacağına ve kontrolü ona vereceğine dair söz verir.İhanet ve yalan ortamında Bond gerçeği ortaya çıkarmak için eski dostları ile güçlerini birleştirir. 007, Vesper’ın ihanetinden sorumlu olan kişiyi bulmaya yaklaştıkça Greene’nin tehditkar planını ortaya çıkarmak ve organizasyonunu durdurmak için, CIA’in, teröristlerin ve hatta M’in bir adım önünde olmak zorundadır.
Oyuncular: Daniel Craig, Jeffrey Wright, Gemma ArtertonGiancarlo Giannini, Judi Dench, Mathieu AmalricOlga Kurylenko
Kirli Tatlı Şeyler (Dirty Pretty Things) 2002 - AfişFilmin Konusu: Nijerya’dan İngiltere’ye iltica etmiş olan Okwe, Londra’da taksi şöförlüğü ve bir otelde komilik yaparak geçimini sağlamaya çalışmakta ve yoksul bir hayat sürmektedir. Ev arkadaşı olan Türk göçmeni Şenay ise aynı otelde hizmetçilik yapmaktadır.Yasadışı göçmenler olarak sınır dışı edilme korkusuyla yaşayan ikilinin hayatındaki değişimler Okwe’nin otelin resepsiyon masasında çalıştığı bir gün aldığı bir telefonla başlar. Bir otel odasındaki arızalı tuvaleti kontrol etmeye gittiğinde, kendisini sonradan Londra’nın karanlık yeraltı dünyasına gönderecek olan korkunç bir keşifte bulunur. Okwe’nin mafya maceralarına, Amerika’ya kaçmak için kendisine gereken parayı bulma umuduyla Şenay da katılır...Amelie ile tanıdığımız Audrey Tautou’nun bu filmde canlandırdığı Türk göçmen Şenay, aynı zamanda aktrisin ilk İngilizce rolü olma özelliğini taşıyor. Tautou’nun ana dili olmayan İngilizce’yi Türk aksanıyla konuşmaktaki başarısı, eleştirmenlerce dikkate değer bulundu...
Oyuncular: Chiwetel Ejiofor (Okwe) , Audrey Tautou (Şenay)Sergi López (Sneaky) , Sophie Okonedo (Juliette)Benedict Wong (Guo Yi) , Zlatko Buric (Ivan)
Avanak Kuzenler (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Üç kuzenden Serkan küçüklüğünden beri mucit olma hayaliyle yaşayan, Tankut Türkiye’nin jön eksiği olduğunu düşünüp bu boşluğu doldurmaya çalışan, Neco kadın meraklısı olmasına rağmen diğerlerine göre daha aklıselim olandır.Bu üç avanak kuzen bir CD-DVD dükkanı açarlar, fakat tek bir satış bile yapamazlar. Dükkanı açmak için borç para aldıkları Süleyman ise parasını zamanı geldiğinde geri alamadığından sopa koleksiyonunun parçalarıyla kuzenleri döver.Sonunda bir hafta süreyi koparan kuzenler borçlarını ödemek için plan yaparlar. Ama hesaba katmadıkları olaylar onları bekler. Recep İvedik’in yapımcısı Faruk Aksoy’un yapımcılığını yaptığı film, özellikle gençlere yönelik fantastik bir komedi.
Oyuncular: Yağmur Atacan, Alp Kırşan, Paşhan Yılmazel, Fatma ToptaşTulu Çizgen , Erdal Tosun , Özlem Savaş , Hakan BilginArif Burak Öncü , Görkem Gürsoy
Sibirya Ekspresi (Transsiberian) 2008 - AfişFilmin Konusu: Amerikalı çift, Roy (Woody Harrelson) ve Jessie (Emily Mortimer), son olarak ikamet ettikleri Pekin’den oldukça uzaktaki evlerine dönmeye karar verirler. Trende Carlos (Eduardo Noriega) ve Abby (Kate Mara) adlı başka bir çiftle tanışırlar.Aralarında hızlı bir şekilde evlerinden uzaktaki gezginler arasında kurulan temelleri çok da sağlam olmayan bir bağ kurulur. Roy durakların birisinde trenden ayrılır. Jessie yeni arkadaşlarının göründükleri gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Fakat bu unutulmayacak seyahatin gerçek tehlikeleri yeni yeni su yüzüne çıkmaya başlamıştır.Basit bir tren yolculuğu Rus polisler (Ben Kingsley ve Thomas Kretschmann), mafya, işkence, uyuşturucu ve cinayetle korkutucu bir kovalamacaya dönüşecektir.
Oyuncular: Woody Harrelson (Roy) , Emily Mortimer (Jessie)Kate Mara (Abby) , Thomas Kretschmann (Kolzak)Ben Kingsley (Grinko) , Eduardo Noriega (Carlos)
Büyük Umutlar (Great Expectations) 1998 - AfişFilmin Konusu: Küçük bir kasabada amcası ve kız kardeşiyle yaşayan Finn Bell günlerini resim yaparak geçirir. Günün birinde karşısına bir suçlu çıkar ve ona hapisten kaçması konusunda baskı yapar. Bu olay Finn’in erişkinliğe geçişinde belirli bir rol oynar.Daha sonra akli dengesini yitirmiş zengin bir kadın olan Nora Dinsmoor’un malikanesine gider. Burada da hayatının aşkı olacak, 11 yaşındaki Estella’yla tanışır. Estella Finn’in aşkına karşılık vermez ve Finn’i çok incitir. Estella’nın bir anda çekip gitmesi Finn’i daha da acılara boğar.Kendini artık sadece resme adamış olan Finn’in bu acılı hayatı, ancak çok sonraları, new York’a gittiğinde değişmeye başlar. Hayal ettiği herşey, ün, para ve büyük aşkı gerçekleşmekte ama hayat ona yeni oyunlar oynamaya hazırlanmaktadır.Charles Dickens’ın romanından uyarlanan "Büyük Umutlar", ergenliğe geçişte yaşanan olayların ve tesadüfi karşılaşmaların insan hayatı üzerinde bıraktığı etkiler üzerine bir film.
Oyuncular: Ethan Hawke (Finnegan Bell) , Gwyneth Paltrow (Estella)Hank Azaria (Walter Plane) , Chris Cooper (Joe Amca)Anne Bancroft (Ms. Nora Dinsmoor) , Robert De Niro (Arthur)
96 Saat (Taken) 2008 - AfişFilmin Konusu: Kızının kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında hiçbir şey yapamadan dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Kâbus gibi bu durum, eski bir gizli ajan olan Bryan’ın başına gelir. Genç kadınları satan bir çetenin elinden kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman vardır. Ancak Bryan’ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles’te, kaçırılan kızının ise Paris’te olmasıdır.
Oyuncular: Liam Neeson (Bryan) , Maggie Grace (Kim) , Famke JanssenXander Berkeley (Stuart) , Katie Cassidy (Amanda)
Siyah Giyen Adamlar 2 (Men in Black II) 2002 - AfişFilmin Konusu: Galaksilerarası görev yapan iki üstün uzay polisinin başından geçen maceraları anlatan Siyah Giyen Adamlar’ın (Men In Black) ilk bölümü, kısa sürede popüler kültürün unutulmazları girmişti.Yaratık avcısı ajanların, galaksiler arası bir felaketi önlemelerinin üzerinden dört yıl geçmiştir. Görevinden ayrılan Kay sivil hayatı tercih ederken, Ajan J (Jay) dünyada varolan uzaylı yaratıkları araştıran, resmi olmayan devlet kuruluşu Siyah Giyen Adamlar "Men in Black (MIB) için çalışmayı sürdürmüştür. Jay, olağan görünen bir olayı incelerken kendisini çekici bir model olarak tanıtan ama aslında kötü Kylothian canavarı olan SerleenaW’nın tasarladığı ölümcül bir planı ortaya çıkarır.Olaylar bu yönde kötücül gelişirken Kay, bir dönem MIB için çalıştığını hatırlamamakta, o günlere dair bir fikri bulunmamaktadır. Ancak dünyayı, hatta galaksiyi savunma konusunda yaşamakta olan en yetenekli kişidir. Yeniden MIB adına çalışması için Kay’i ikna çabaları başlar. Jay’in elini acele tutması gerekiyor.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Kevin Brown / Ajan K) , Will Smith (Ajan J)Rosario Dawson (Rita) , Rip Torn (Şef Z) , Patrick Warburton (Ajan T)
Siyah Giyen Adamlar (Men in Black) 1997 - AfişFilmin Konusu: Gizli bir hükümet bürosunda çalışan Ajan K ve yeteneklerine güvenerek yeni işe aldığı Ajan J, Dünya’ya diğer gezegenlerden gelen yabancıları denetleyen bir ekibin, yani kökleri 1950’lere kadar uzanan Siyah Giyen Adamlar’ın en gözüpek ikilisidir.Uzaylı teröristleri son derece gizli silahlarıyla etkisiz hale getirdikten sonra Ray-Ban güneş gözlüklerini takıp, masul sivilleri ipnotize etmek ve herşeyi unutmalarını sağlamak da görevlerinin bir parçasıdır. Aslına bakarsanız, herşeyden şikayet edip duran Ajan J için işin en eylenceli bölümü de budur.Lowell Cunningham’a ait çizgi romandan uyarlanan Siyah Giyen Adamlar, orijinalinin de yapmaya çalıştığı gibi uzaylı bilim kurgu geleneklerini tiye alma işine soyunuyor. Erich von Daniken kitaplarından tutun, X-Files dizisine ya da Martin Mystère çizgi romanlarına uzanan bir gelenekte kendisine yer bulmuş olan, komplo teorisyenlerinin çok sevdiği kara adamlar konseptini ilgi çekici bir yere oturtuyor...
Oyuncular: Tommy Lee Jones , Will Smith , Linda FiorentinoVincent D’Onoforio , Rip Torn , Tony Shalhoub
Şiddetin Tarihçesi (A History of Violence) 2005 - AfişFilmin Konusu: Tom Stall, sakin bir Amerikan kasabasında, örnek bir yaşam sürmektedir. Ailesine olan bağlılığı ve çevresindekilere olan saygılı davranışlarıyla tanınır. Fakat bir gün başına bela olan serserilere haddini bildirince, işler değişir. Medya aradığı kahramanı, New York kökenli bir mafya ise yıllardır aradığı katili bulmuştur.Bu küçük olayın ardından Tom’un karanlık geçmişi bir anda ortaya çıkar. Mütevazi aile babası, kendisinin ve ailesinin sağlığı için mafyanın üzerine gitmek ve müthiş bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.David Cronenberg’in John Wagner ve Vince Locke’un kült grafik romanından uyarladığı çalışma son derece güçlü bir öyküye sahip. Suç, geçmiş, intikam gibi kavramlarla örülü, uzun süre aklınızdan silemeyeceğiniz, nefis bir gerilim filmi.PART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12Sifresizdir
Oyuncular: Viggo Mortensen (Tom Stall) , Maria Bello (Edie Stall)Ed Harris , William Hurt , Ashton Holmes (Jack Stall)Heidi Hayes (Sarah Stall) , Steve Arbuckle (Jared)Ian Matthews (Ruben)
30 Gün Gece (30 Days of Night) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularJosh Hartnett (Eben Oleson) , Melissa George (Stella Oleson)Danny Huston (Marlow) , Ben Foster (The Stranger)Mark Boone Junior (Beau Brower) , Mark Rendall (Jake Oleson)Amerika’nın kuzeyindeki Alaska Barrow kasabası, her kış, bir ay boyunca sadece geceyi yaşar. Birdenbire gizemli bir grup insanın ortaya çıkmasıyla kasabada yüzbin kişi esrarengiz bir şekilde zarar görürler, hayatlarını yitirirler.Sayısı gittikçe azalan kasaba halkı ve aslında vampir olan bu gizemli grubun kalan insanlarla beslenme mücadeleleri yeniden günışığını görünceye kadar devam edecektir.Steve Niles ve Ben Templesmith’in çizgiromanından başarılı bir şekilde uyarlanmış olan 30 Days of Night, yönetmeni David Slade’in "bu proje için parmağımı bile keserim" diyecek kadar iddialı olduğu bir film. Vampirli korku filmi sevenler içinse tatmin edici derecede korkunç olduğu söyleniyor.
Oyuncular: Josh Hartnett (Eben Oleson) , Melissa George (Stella Oleson)Danny Huston (Marlow) , Ben Foster (The Stranger)Mark Boone Junior (Beau Brower) , Mark Rendall (Jake Oleson)
Constantine (2005) - AfişFilmin Konusu: Los Angeles’lı özel dedektif John Constantine'in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. Bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, Cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. Eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru Angela Dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, Constantine'le işbirliği yapmak zorunda kalır. İkili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, Los Angeles'ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler. Constantine, çizgi romanda Marvel'ın rakibi olan DC'nin olgun ve açık fikirli okurlara yönelik çıkarttığı Vertigo serisinin bayrak gemilerinden birinin, Hellraiser'ın kahramanının beyazperdedeki izdüşümüdür. Neil Gaiman'ın Sandman'i ve Alan Moore'un Swamp-Thing'i ile benzer bir mitolojiyi paylaşır.
Oyuncular: Keanu Reeves (John Constantine) , Rachel Weisz (Angela/Isabel Dodson)Shia LaBeouf (Chaz Chandler) , Djimon Hounsou (Papa Midnite)Pruitt Taylor Vince (Rahip Hennessy) , Gavin Rossdale (Balthazar)Jesse Ramirez (Scavenger) , Michelle Monaghan (Ellie) , Max Baker (Beeman)
Elektra (2005) - AfişFilmin Konusu: Kendisi gibi kiralık bir katil olan Bullseye tarafından trajik bir şekilde öldürülmüş olan Elektra, the Hand isimli suç örgütü tarafından mistik bir törenle yaşama geri döndürülür. The Hand'in savaşçı kadına verdiği ilk görev; Mark Miller isimli bir adamı ve onun 13 yaşındaki kızı Abby'yi öldürmektir. Bu insanlarla istemeden yakınlaşan ve dostluk kuran Elektra, kendisini yetiştiren ve ölümden döndüren efendilerine karşı çıkacaktır. Korkusuz filminin ve Daredevil çizgi romanlarının takipçileri Matt Murdock'ın sevgilisi ve kiralık süper ninja Elektra'yı yakından tanırlar. Korkusuz'un başarısı ve bu başarıdaki rolü, Jennifer Garner'ın Elektra olarak kendi filmine sahip olmasıyla sonuçlandı.
Oyuncular: Jennifer Garner (Elektra) , Colin Cunningham (McCabe)Jason Isaacs (DeMarco) , Hiro Kanagawa , Will Yun Lee (Kirigi)Natassia Malthe (Typhoid Mary) , Kirsten Prout (Abby Miller)Terence Stamp (Stick) , Goran Visnjic (Mark Miller)Cary-Hiroyuki Tagawa (Roshi) , Kirsten Prout (Abby Miller)
Kader (2006) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Kör düğüm olmuş bir aşk üçgeni, Bekir, Uğur ve Zagor... Bekir Uğur’a, Uğur Zagor’a, Zagor’da serseriliğe aşıktır. Karşılığını bulamayan kalplere tutkun bu üç insanın yolu, tutkunun beslediği bir kaderle birbirine bağlanır.Uğur, Zagor’un hapisten çıktığı gece, mahallede işlenen bir cinayetin ardından ortadan kaybolur. Bu kayboluş, ilk başta Bekir’in umutsuz aşkından kurtulması için bir umut olsa da, aylar sonra Zagor’un İzmir’de işlediği bir cinayet sonrası hapse girmesinin ardından Uğur’un mahalleye dönmesi ile Bekir için yıllar sürecek amansız bir kovalamaca başlayacaktır. Aşkının peşinde, kendini hiçe sayarak sürecek bu kovalamaca ile gururunu, benliğini, bütün kişiliğini yitirse de, bir tek şeyi, aşkın masumiyetini yitirmez.Zeki Demirkubuz, Uğur ile Bekir’in 40’lı yaşlarındaki hikayelerini anlattığı, başyapıtlarından sayılan Masumiyet filminin ardından, şimdi de Kader ile bu karakterlerin gençlik yıllarına bir bakış atıyor.
Oyuncular: Ufuk Bayraktar , Müge Ulusoy , Engin AkyürekSettar Tanrıöğen , Vildan Atasever , Ozan Bilen
Bekleme Odası (2004) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Ahmet, Dostoyevski’nin Suç ve Ceza romanını filme çekmek istemektedir. İdealist görüntüsünün ardında, kendisinin inançsız biri olduğunu düşünmektedir. Hem çekeceği filme, hem sevgilisi Serap ve yaşadığı hayata karşı nedensiz bir kayıtsızlık içindedir. Kadın, adamın hayatında başka biri olup olmadığını sorunca, adam yalan söyler ve doğrular. Bunun üzerine Serap evi terk eder.Bütün bunlar olurken asistanı Elif bir taraftan filmin hazırlık çalışmalarını sürdürmekte ve romanın kahramanı Roskolnikof’u oynayacak kişiyi aramaktadır. Fakat Ahmet, Elif’in deneme çekimlerine katılanların hiçbirini beğenmez. Bu arada, evine hırsızlık için giren adamı oynatmaya karar verir. Ancak hırsızı nasıl bulacağını bilmemektedir.
Oyuncular: Zeki Demirkubuz , Nilüfer Açıkalın , Serdar OrçinNurhayat Kavrak , Ufuk Bayraktar
İtiraf (2002) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularTaner Birsel (Harun) , İskender Altın (Süha) , Miraç Eronat (Ayşe)Gülgün Kutlu (Anne) , Başak Köklükaya (Nilgün)Başarılı bir mühendis olan Harun, karısı Nilgün’ün kendisini aldattığını öğrenir. Ancak inanmak istemediğinden, ya da hala aşık olduğu güzel karısını kaybetmemek için önce bu durumla yüzleşmeyip, bildiklerini karısına söylemez.Ama zaman ağır ve acılı geçmektedir ve belirsizlik dayanılır gibi değildir.Sonunda yüzleşmeye, karısına herşeyi itiraf ettirmeye karar verdiğinde uzun bir gece “sorgusu” başlar.C Blok’tan bu yana "Kendi" filmlerini yapmaya devam Zeki Demirkubuz’dan kimilerince çok başarılı bulunan bir film.
Oyuncular: Taner Birsel (Harun) , İskender Altın (Süha) , Miraç Eronat (Ayşe)Gülgün Kutlu (Anne) , Başak Köklükaya (Nilgün)
Yazgı (2001) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularSerdar Orçin (Musa) , Zeynep Tokuş (Sinem)Engin Günaydın (Necati) , Demir Karahan (Naim)Fransız yazar ve düşünür Albert Camus’nun hayatın anlamını sorguladığı Yabancı adlı romanından esinle yazılan ve Efes Pilsen’in desteği ile çekilen film, iradesiz, ya da iradesini kullanmayı reddeden bir gümrük muhasebecisinin öyküsünü anlatıyor.Yaşamın boş ve saçma olduğunu, herşeyin aynı kapıya çıktığını düşünen Musa, kendini olayların akışına bırakmış gitmektedir.Annesinin ölümüne dahi fazla aldırmaz. Hatta, onu sevdiği halde bir tür sevinç bile duyar bu ölümden. Hoşlanmadığı bir kızla sırf o istiyor diye evlenir. Ancak yine iradesizce verdiği bu karar,kaderin bile güç ve iradeler tarafından yazıldığı bir dünyanın eşiğine getirip bırakır onu.İki çocuğun ve bir annenin katledilmesinden sorumlu tutulmaktadır.Peki gerçekten suçlu mudur?
Oyuncular: Serdar Orçin (Musa) , Zeynep Tokuş (Sinem)Engin Günaydın (Necati) , Demir Karahan (Naim)
Üçüncü Sayfa (1999) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularRuhi Sarı , Cengiz Sezici , Naci TaşdövenFilmlerde figüranlık yapan İsa, mafyatik bir "yerde" 50 doların çalınması ile şüpheleri üstüne çekmiştir. Feci şekilde dayak yiyen İsa’ya parayı geri getirmesi için 24 saat süre tanınır. İsa 50 doları değil ama rastlantı sonucu bir tabanca bulur ve geride bir not bırakıp evinde intihar etmeye karar verir. Tam tetiğe basacağı anda zil çalar....
Oyuncular: Ruhi Sarı , Cengiz Sezici , Naci Taşdöven
Masumiyet (1997) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularHaluk Bilginer , Derya AlaboraGüven Kıraç , Ajlan AktuğOn yıllık mahkumiyeti biten Yusuf (Güven Kıraç, Takva) tahliye zamanı gelince, kalan ömrünü cezaevinde geçirmek istese de dışarı çıkmak zorunda kalır. Elinde yıllardır görmediği, müebbet mahkumu bir arkadaşının verdiği adres ile bir namus davası yüzünden aşığını öldürüp, kendisini sakat bıraktığı ablasını görmek için İzmir’e gelir. Ablası ve eniştesinin evinde “gördüklerinden” kaçıp, ucuz bir otele yerleşir. Burada ”bir iyilik” nedeniyle tanıştığı üç kişi ile ne yapacağını ve nereye gideceğini bilmeden beklemeye başlar.Bekir (Haluk Bilginer), Uğur (Derya Alabora) ve küçük bir kız olan Çilem’den oluşan bu üçlü Yusuf’un hayatında derin izler bırakacaktır.Bir NotYönetmen Zeki Demirkubuz’un kariyerinde olduğu kadar Türk sinemasında da önemli bir yere sahip olan Masumiyet, yönetmen tarafından temizlenmiş, geniş ekran formatına çekilmiş haliyle Kanal D Home Video farkıyla ve hak ettiği değerde yeniden piyasada… Haluk Bilginer’in olağanüstü oyunu filmin 1999’da katıldığı Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüllendirilmişti. Filmin Fransa ve Norveç’ten aldığı uluslar arası ödülleri de bulunuyor…
Oyuncular: Haluk Bilginer , Derya AlaboraGüven Kıraç , Ajlan Aktuğ
Düşes (The Duchess) 2008 - AfişFilmin Konusu: On sekizinci yüzyıl sonu, çok güzel ve büyüleyici Düşes Georgiana Cavendish, dönemin en etkileyici kadınıdır. Düşesliği güzelliği ve karizmasına borçludur. Ancak yanlış politik hareketler, savurganlık, açgözlülük, kumar ve yaşadığı aşk onun irtibarını düşürmüştür.Kendinden yaşça büyük, Devonshire Dükü ile evlenir. Bu evlilikle Georgiana moda ekolü haline gelir. Aynı zamanda kurnaz bir politikacıdır da. Ama Georgiana hala evliliğinde bulamadğı aşkı umutsuzca aramaya devam eder.Filmin baş rollerini, tarihi filmlerde görmeye alışkın olduğumuz Keira Knightley ve Oscar adayı ünlü Ralph Fiennes paylaşıyor. Georgiana Duchess of Devonshire kitabını yeni yönetmenlerden Saul Dibb Düşes’le sinemaya uyarlamıştır.
Oyuncular: Keira Knightley (Georgiana) , Ralph Fiennes (Devonshire Dükü)Charlotte Rampling (Leydi Spencer) , Dominic Cooper (Charles)Simon McBurney (Charles Fox)
Osmanlı Kartalı (1969) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Ruslara karşı amansız mücadelenin anlatıldığı tarihi bir film. Filmde İslamoğlu (Cüneyt Arkın) Rusların taarruz planlarını öğrenmek amacı ile rus prensi İvan kılığında rusların kalesine girer ve olaylar böylece başlamış olur.
Oyuncular: Cüneyt Arkın, Hülya Aşan, Kadir Savun, Nubar TerziyanOktay Yavuz, Önder Somer, Hüseyin Zan, Adnan Mersinli
Mustafa (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: 10 Kasım 2008, Atatürk’ün ölümünün 70. yıldönümü. Türkiye 70 yılda Ata’sı için dört başı mamur bir film yapamadı. Yapılan belgeseller, Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı ve resmi bir dilde tutsak kaldı.Selânik’ten Dolmabahçe’ye kadar hayatını başından sonuna mercek altına alan, onu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatan bir filmin eksikliği hep hissedildi. Mustafa, işte bu ihtiyaca cevaben hazırlandı.15 yıldır Atatürk belgeselleri yapan, Sarı Zeybek’le seyirciyi Ata’nın insani yüzüyle tanıştıran Can Dündar ve ekibi şimdi onun bütün hayatını sinema diliyle anlatıyor. Filmin müziklerini ise, Atatürk gibi Balkanlardan yetişmiş uluslararası bir müzisyen olan Goran Bregoviç besteledi.
Oyuncular: Gökhan Akyüz (Mustafa Kemal- Cumhuriyet Dönemi)Bahadır Yazıcı (Mustafa Kemal-Kurtuluş Savaşı dönemi)Burak Onaran (Mustafa Kemal- Harbiye dönemi)Ediz Mehmedali (Mustafa Kemal-Manastır dönemi)Georgios Chondrogiannis (Mustafa Kemal-Langaza dönemi)Onur Aymerger (Mustafa Kemal-Çocukluk dönemi)Aleksander Korlevski (Mustafa Kemal-Langaza dönemi)
Münih (Munich) 2005 - AfişFilmin Konusu: Yıl 1972… Dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatlar, Münih’te, 70’lerin ruhuna uygun olarak barış havası içinde başlıyor. Her ülke başarı ve madalyalar beklerken Münih’ten gelen bir haber dünyayı sarsıyor…Kendilerini ‘’Kara Eylül’’ olarak tanıtan bir grup Filistinli terörist İsrailli atletlerin kaldığı yatakhaneyi basmış, 2 sporcuyu katlettikten sonra 9 kişiyi rehin almıştır. Talepleri rehinelerle beraber Münih Havaalanı’na götürülmektir.Alman hükümeti hayati bir karar alır ve rehineleri kurtarmak için düzenlenen operasyon başlar. Facia adım adım yaklaşmaktadır… Timin başarısızlığı katliama dönüşür ve tüm rehineler ölür. Ancak teröristlerin hepsi ölmemiştir ve bir Mossad ajanı onların peşine düşer.Sinemanın dahi çocuğu uzun bir aradan sonra Avrupa’ya ve teröre döndü. Steven Spielberg Münih’te olimpiyatlarda yaşananlardan çok ardından gelenleri yansıtacak ve katliamdan sonra bir Mossad ajanıyla teröristler arasında yaşanan kovalamacayı anlatacak.Kendisi de Yahudi kökenli olan Spielberg’ün gündeme getirdiğinden beri tartışmalara yol açan, hatta yönetmenin bazı terör örgütlerinden aldığı iddia edilen tehditlerle yapımını geciktirdiği çarpıcı bir film Münih…
Oyuncular: Eric Bana (Avner) , Daniel Craig (Steve) , Ciarán Hinds (Carl)Mathieu Kassovitz (Robert) , Hanns Zischler (Hans)Ayelet Zurer (Daphna) , Geoffrey Rush (Ephraim)Mathieu Amalric (Louis) , Moritz Bleibtreu (Andreas)Michael Lonsdale (Papa) , Yvan Attal (Tony)
Ben-Hur (1959) - AfişFilmin Konusu: Zengin Yahudi Prens Judah Ben Hur, yıllar sonra çocukluk arkadaşı Generel Messala ile buluşur. Başlarda, yıllardır görüşmemenin özlemiyle iyi vakit geçiren eski dostlar; politik görüşlerindeki farklılıklar nedeniye tartışmaya başlayacaktır...Ben Hur eski dostuna destek vermeyeceğini açıklayınca, Messela acımadan kendisini kürek mahkumu olarak gönderir. Judah Ben Hur, eski yaşamına veda edip gemiye gittikten sonra; intikam almaya yemin eder!..Tüm zamanların en önemli filmlerinden biri olan yapım, zamanının da en pahalı filmi olma ünvanına sahip. Oscar ödüllü yapımı özellikle sinema tarihine düşkün olanların kaçırmaması gerekiyor.
Oyuncular: Charlton Heston (Judah Ben-Hur) , Haya Harareet (Esther)Stephen Boyd (Messala) , Hugh Griffith (Sheik Ilderim)Jack Hawkins (Quintus Arrius) , Martha Scott (Miriam)Cathy O’Donnell (Tirzah) , Sam Jaffe (Simonides)
Boleyn Kızı (The Other Boleyn Girl) 2008 - AfişFilmin Konusu: "Entrika, hırs ve ihanet hakkında yapılmış en tutkulu film."- Rex Reed, New Yrok Observer"Mutlak gücü elinde tutmanın yarattığı tehlikeleri destansı bir dille anlatan dramatik, güçlü ve olağanüstü bir film. Oyuncu kadrosu muhteşem."- Jeffrey Lyons, WNBC’s Reel Talk.Başrollerini Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana’nın paylaştığı, Philippa Gregory’nin çok satan romanından uyarlanan Boleyn Kızı, entrika, romantizm ve ihanetin insanı baştan çıkaran hikayesini anlatıyor.İki kız kardeş Anne (Natalie Portman) ve Mary (Scarlett Johansson) Boleyn ailenin gücünü artırmak için hırslı babaları ve amcaları tarafından İngiltere kralını (Eric Bana) baştan çıkarmaya zorlanırlar. Köy yaşamının basitliğini geride bırakan kızlar saray yaşamının tehlikeli ve korkutucu dünyasına girerler. Kızlar için ailelerini servetini arttırmak için oynadıkları bu küçük oyun kısa zamanda kralın kalbini kazanmak için önce ölümcül bir rekabete sonra bir hayatta kalma savaşına dönüşecektir.
Oyuncular: Natalie Portman (Anne Boleyn) , Scarlett Johansson (Mary Boleyn)Jim Sturgess (George Boleyn) , Eddie Redmayne (William Stafford)Mark Rylance (Sir Thomas Boleyn) , David Morrissey (Norfolk Dükü)Kristin Scott Thomas (Lady Elizabeth Boleyn) , Ana Torrent (Katherine)Benedict Cumberbatch (William Carey) , Oliver Coleman (Henry Percy)Eric Bana (Henry Tudor)
Cengiz Han (Mongol) 2007 - AfişFilmin Konusu: Rus sinemasının başarılı isimlerinden Sergei Bodrov’un yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği Cengiz Han 2008 yılı En İyi Yabancı Film Oscar’ına aday oldu."Moğol" üçlemesinin ilk filmi olan "Cengiz Han", genç Timuçin’in savaşarak esaretten kurtuluşunu ve dünyanın yarısını ele geçiren uçsuz bucaksız Moğol İmparatorluğu’nun kurucusu olan Cengiz Han ünvanına sahip oluşunu konu alıyor.Esugei Kağan dokuz yaşındaki oğlu Timuçin ile Moğol bozkırlarında Merkit boyuna gelin seçmeye giderler. Böylece Esugei Kağan Merkitlerle yıllarca süren düşmanlığa bir son verip barış sağlayabilecektir. Ancak Timuçin yolda dinlenmek için durdukları bir kabileden eşini seçer. Bu durum Merkitler ile yapılacak barışa engel olur. Geri dönerken düşmanları tarafından zehirlenen Esugei ölür ve dokuz yaşındaki Timuçin kabilenin başına geçer. Timuçin ve ailesi geniş bozkırlarda göçebe hayatı yaşarlar, avlanarak yaşamlarını sürdürürler.Kabilenin yeni kağanı olan Targutai, ileride kabilenin kağanı olacak Timuçin’i öldürmek ister. Ancak Moğol halkının kurallarına göre bir çocuk asla öldürülmez. Bunun için Targutai onu esir alır ve öldürmek için büyümesini bekler...Film, etkileyici savaş sahnelerine sahip.Düşük KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7__________________________________________Yüksek KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14Sifresizdir
Oyuncular: Tegen Ao (Charkhu) , Ying Bai (Altın Yüzüklü Tüccar)Khulan Chuluun (Börte) , Odnyam Odsuren (Genç Temuçin)Honglei Sun (Jamuhka) , Tadanobu Asano (Temudgin)
120 (2007) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Van... 1914 Haziran … O günler, ülkemizin büyük toprak kayıpları ve milyonlarca insanımızın da büyük perişanlıklar yaşamasına neden olan Balkan Harbi’nden henüz kurtulduğumuz günlerdir...Yaz aylarında Avrupa’da başlayan 1. Dünya Harbi ülkemize de sıçrar, Ruslar Doğu Anadolu’da Erzurum istikametinde taarruza geçerler. Büyük bir isyana gebe olan Van’daki Jandarma Tümeni şehirden ayrılır ve Kafkas Cephesi’nde Ruslarla ölüm – kalım mücadelesine girişir... Aralık 1914’te Sarıkamış Harbi’nin başlamasıyla birlikte çatışmalar yoğunlaşır ve bir gün Jandarma Tümeni’nin de cephanesi tükenir..Van’da az da olsa cephane vardır, sınırdaki askerlere gönderilmek istenir fakat elde doğru dürüst kağnı bile kalmadığı gibi eli tüfek tutan hemen herkes de cephelerdedir..Hiçbir çare bulunamaz, neticede yaşları 12 ile 17 arasında değişen çocuklar gönüllü olurlar.. Hemen hazırlıklara girişilir, 120 çocuk 1915 Ocak ayının donduran ayazlarında cephaneyi sırtlanır, karlı dağlara doğru yürümeye başlar..Ancak günler ve geceler süren bu büyük yolculuk 120 kahraman çocuk için hiç de kolay olmayacak, tam bir ölüm-kalım harbi’ne dönüşecektir...120 bu 120 kahraman çocuğun hikayesini anlatır...Bir NotHazırlıkları yaklaşık 2 yıl süren 120’nin tamamının Van’da çekilmesi, tarihsel olaylar neticesinde kentte bugün bir tek olsun uygun yapının kalmamış olması sebebiyle gerçekleştirilemedi; 1914 yılına ait şehir içi sahneleri için Safranbolu tercih edildi. Filmin kış sahneleri için yine Safranbolu’da 3 hafta süren çekimler yapıldı. Bu çekimlerde Safranbolu halkı ve özellikle öğrencilerden büyük destek görüldü. Çocukların karlı dağlardaki yolculuğu ise Van’da gerçekleştirildi. Bu çekimlerde Vanlı öğrenciler yer aldı. Van valisi dahil birçok bürokrat ve öğretim görevlisininin çocuklarının da yer aldığı çekimlerde bütün öğrenciler, karlı dağlarda sürdürülen çekimlerin büyük zorluklarına rağmen hergün büyük bir heves ve tam bir “tarihsel görev bilinci” ile sette hazır bulundular. O kadar ki, öğrenci çocuklardan biri donma tehlikesi geçirmesine rağmen kendisinin ısrarları ve ailesinin de teşvikiyle görevini set doktoruyla sağlık ekipleri kontrolünde gönüllü olarak sürdürdü ve tamamladı.Yaklaşık 3 milyon dolar bütçeli filmde 100’lerce öğrenci, 2000’e yakın figüran ve develer başta olmak üzere bir çok taşıma hayvanı rol aldı.
Oyuncular: Özge Özberk (Münire) , Cansel Elçin (Süleyman Teğmen)Burak Sergen (Sermet Bey) , Emin Olcay (Cemal Müdür)Oytun Öztamur (Mehmet)
Küçük Ağa (1983) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Tarık Buğra’nın aynı adlı romanının televizyon dizisine uyarlanmış şekli olan “Küçük Ağa” Kurtuluş Savaşı’nın içinde geçen bir yaşamı anlatıyor. Romanın kahramanı sonradan adı Küçük Ağa olan; İstanbullu Hoca lakaplı Mehmet Reşit Efendidir. Onun dışında Çolak Salih, Niko, Doktor Haydar bey, Ali Emmi, Reis Bey ve Küçük Hacı önemli roller üstlenir. Anadolu’da ortaya çıkan Kuvva-i Milliye hareketini engellemek üzere İstanbul’dan Akşehir’e gönderilen Hoca Efendi verdiği vaazlarla bağımsızlık hareketini fitne olarak gösterir. Kuvvacıların uyarılarla vazgeçiremedikleri İstanbullu Hoca hakkında “vur emri” çıkarılır. Bundan haberdar olan hoca ise kaçarak adını “Küçük Ağa" olarak değiştirir.1. Dünya savaşında cepheden cepheye koşan Onbaşı Salih, sağ kolu çolak ve yüzünün bir tarafı parçalanmış olarak Akşehir’e geldiğinde savaş nedeniyle Türk mahallesi fakirleşmiş, gavur mahallesi zenginleşmiştir. Çolaklığı nedeniyle çalışamaması ve nişanlısıyla da evlenememesi çocukluğundan beri koruduğu Niko ile birlikte içki alemlerine dalmasına neden olur. Kendisini kollayan Niko’nun işgalcilerle birlikte ihanet ettiğini öğrenince Kuvva-i Milliye’ye katılır. İstanbullu Hoca’yı bulmakla görevlendirildiğinde o hocanın hakikati anlamasını sağlar. 40-50 kişilik bir çete ile Çerkes Etem’in kardeşi Tevfik Bey’in çetesine katılırlar. Küçük Ağa adı ile nam salan İstanbullu Hoca Yunan ordularına karşı büyük yararlılıklar gösterir. Fakat sonunda Çerkes Kardeş’ler ile İsmet İnönü arasında çıkan çatışma 5000 kişilik bu kuvveti parçalar. Savaş sonunda Ankara’da büyük ilgi ile karşılanan Küçük Ağa Kurtuluş Savaşı’nda kendi saflarında bulunan satılmışların, yardakçıların mecliste de bulunduğunu görmekte gecikmeyecektir.Küçük Ağa 1.- BölümKüçük Ağa 2.- BölümKüçük Ağa 3.- BölümKüçük Ağa 4.- BölümKüçük Ağa 5.- BölümKüçük Ağa 6.- BölümKüçük Ağa 7.- BölümKüçük Ağa 8.- Bölüm
Oyuncular: Fikret Hakan, Çetin Tekindor, Aydan Şener, Ahmet MekinEşref Kolçak, Erol Taş, Süleyman Turan, Kadir SavunHaluk Kurdoğlu, Yusuf Sezgin
Elizabeth: Altın Çağ (Elizabeth: The Golden Age) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularCate Blanchett (Kraliçe I. Elizabeth) , Clive Owen (Sir Walter)Geoffrey Rush (Sir Francis) , Eddie Redmayne (Babington)Samantha Morton (Mary-İskoçya Kraliçesi) , Tom Hollander (Sir Amyas)Abbie Cornish (Elizabeth Throckmorton) , Jordi Mollà (II: Philip)Adam Godley (William Walsingham)1558-1603 yılları arasında 45 yıl tahtta kalan I. Elizabeth, tarihin en ünlü kraliçelerinden biri idi. İskoçya Kraliçesi kuzeni Mary Stuart, İspanya Kralı Philip ile birlikte İngiliz tahtını eline geçirmek için gizli komplolar düzenlerken I. Elizabeth’in hayatı da büyük bir karmaşa içindedir.Bir yandan, savaşa hazırlanmakta olan imparatorluğunu koruyabilmek için sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırken bir yandan da, yakışıklı denizci Raleigh’e karşı hissettiği tutkulu aşkla başa çıkmaya çalışmaktadır. Sadık ve güvenilir danışmanı Sir Francis Walsingham, her ne kadar onu bütün komplolardan korumaya çalışsa da I. Elizabeth, hayatının en zor sınavlarından birini vermek üzeredir.1998 yılında çekilen Elizabeth’in devamı niteliği taşıyan Elizabeth: Altın Çağ, hafızalarda iz bırakan rolleri ile yeniden Cate Blanchett ve Geoffrey Rush’ı beyazperdeye getiriyor. Fakat bu sefer kadroya Clive Owen, Jordi Molla gibi katılan başka başarılı isimler de var.
Oyuncular: Cate Blanchett (Kraliçe I. Elizabeth) , Clive Owen (Sir Walter)Geoffrey Rush (Sir Francis) , Eddie Redmayne (Babington)Samantha Morton (Mary-İskoçya Kraliçesi) , Tom Hollander (Sir Amyas)Abbie Cornish (Elizabeth Throckmorton) , Jordi Mollà (II: Philip)Adam Godley (William Walsingham)
Ateş Arabaları (Chariots Of Fire) 1981 - AfişFilmin Konusu: OyuncularNigel Havers, Nicholas Farrell, Alice Krige, John Gielgud, Ian HolmIan Charleson , Ben Cross, Lindsay Anderson, Nigel DavenportCheryl Campbell , Brad Davis, Sir John Gielgud, Daniel GerrollDennis Christopher, Peter Egan, Patrick MageeSinema tarihinin en önemli filmlerinden biri.İngiltere’nin en iyi atletleri 1924 Olimpiyat Oyunları’nda zafer maceralarına başladılar. Kazandıkları başarı uluslarına gurur getirdi. İki koşucu bu, kişisel bir onur ve mücadeleleri yürekten gelen bir mücadeleydi. 1981 Akademi Ödülleri®’nde en iyi film ödülü dahil olmak üzere 4 dalda ödül kazanan "Ateş Arabaları"nda, İngiltere’ye en büyük spor zaferlerinden birini getiren, Harold Abraham, Eric Liddell ve takımlarının gerçek hikayesinden esinlenilmiştir.Hugh Hudson’ın yönettiği, Ben Cross, Ian Charleson, Nigel Havers, Nicholas Farrell ve Alice Krige’nin ilk önemli rollerini oynadığı filmde, yapımcı David Puttman filmi benzersiz ve kalıcı yapabilmek için, bu yetenekleri harmanlamıştır. Görkemli rekabet dakikalarından, Oscar ödülü başarısına kadar "Ateş Arabaları" sinema severlerin kalplerinde yer bulan harika bir film.
Oyuncular: Nigel Havers, Nicholas Farrell, Alice Krige, John Gielgud, Ian HolmIan Charleson , Ben Cross, Lindsay Anderson, Nigel DavenportCheryl Campbell , Brad Davis, Sir John Gielgud, Daniel GerrollDennis Christopher, Peter Egan, Patrick Magee
Son İmparator (1987) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: John Lone (Pu Yi) , Joan Chen (Wan Jung) , Ying Ruocheng (Vali)Peter O’Toole (Reginald Johnston) , Ryuichi Sakamoto (Amakasu)Victor Wong (Chen Pao Shen) , Dennis Dun (Büyük Li)
Gladyatör (2000) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Russell Crowe (Maximus) , Joaquin Phoenix (Commodus)Connie Nielsen (Lucilla) , Oliver Reed (Proximo)Richard Harris (Marcus Aurelius) , Derek Jacobi (Gracchus)Djimon Hounsou (Juba) , David Schofield (Falco) , John ShrapnelTomas Arana (Quintus) , Ralf Moeller (Hagen)
Hollywood Ülkesi (2006) - AfişFilmin Konusu: 2006 Venedik Volpi Kupası - En İyi Erkek Oyuncu (Ben Affleck) Bir Hollywood yıldızının ölümü, gerçek olaylardan yola çıkan bu gösteri dünyası dramında bir skandalın belki de buzdağı gibi ancak görünen bölümüdür. The Sopranos ve Sex and the City dizilerinin yönetmeni Allen Coulter’ın bu ilk uzun metrajlı filmi, ün ve kimlik üzerine benzersiz bir araştırma, televizyon dizisi Süpermen’le tanınan ünlü oyuncu George Reeves’in peşinde bir yeni-kara film örneği. Reeves 1959’da vurulup öldüğünde, annesi bu “apaçık intihar” olayını soruşturması için detektif Louis Simo’yu tutar. Simo, Reeves’in aşk yaşamını kurcaladıkça ünlü oyuncunun aslında bir cinayete kurban gittiğinden kuşkulanmaya başlar.
Oyuncular: Adrien Brody (Louis Simo) , Diane Lane (Toni Mannix)Ben Affleck (George Reeves) , Bob Hoskins (Eddie Mannix)Robin Tunney , Joe Spano (Howard Strickling)Molly Parker (Laurie Simo) , Dash Mihok (Sgt. Jack Patterson)
Uçuş 93 (2006) - AfişFilmin Konusu: United Airlines şirketine ait, 93 sefer sayılı uçağın yolcuları, 11 Eylül 2001 günü San Francisco’ya doğru yola çıktıklarında, Amerika Birleşik Devletleri’ ne, tarihinde düzenlenmiş en büyük terörist saldırının bir parçası olduklarını bilmiyorlardı. Uçuş 93, mürettebatından yolcularına, o gün uçakta bulunan 40 kişinin yaşadığı korku, dehşet ve cesaret duygularını, olabildiğince gerçek varsayımlar üzerinden anlatmaya çalışıyor. 11 Eylül 2001 günü, dünya politik tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak algılandı. UA93 sefer sayılı uçağın yolcuları, bu yeni dönemin en acımasız gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kaldılar. Dünya Ticaret Merkezi’ ne düzenlenen terörist saldırı haberini bir şekilde öğrenen yolcular, başlarına gelen felaketin bilinciyle bir karar vermek zorundaydılar. Bloody Sunday ve Bourne Supremacy’nin yönetmeni Paul Greengrass’ın yönettiği film, mümkün olduğunca gerçeklerden yola çıkılarak hazırlanmış bir kurgudan oluşuyor. Çoğunlukla ismi duyulmamış genç yeteneklerin rol aldığı filmde, oyuncuların çekimleri, gerçek olgulara dayanan doğaçlama yöntemiyle gerçekleştirdiklerini de ekleyelim.
Oyuncular: J. J. Johnson (Yüzbaşı Jason M. Dahl) , Polly Adams (Deborah Welsh) ,Opal Alladin (CeeCee Lyles) , Nancy McDoniel (Lorraine G. Bay) ,Starla Benford (Wanda Anita Green) , Trish Gates (Sandra Bradshaw) ,Tom O’Rourke (Donald Peterson) , Simon Poland (Alan Anthony Beaven)
Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Cezaevinden çıkan Muro ile Çeto, devrimi köyden başlatmak üzere memleketlerine dönerler. İlk planları evlenip yuva kurmak, örnek birer devrimci olmaktır. Oysa köyde onları bir sürpriz beklemektedir.Muhtar, Muro ile Çeto’yu hapisteyken iki Rus kadınla evlendirmiştir. Muro ile Çeto’nun devrim ütopyasını gerçekleştirmeleri için; kadınları bulup boşanmaları gerekmektedir. Bunun için İstanbul’a dönen Muro ile Çeto’nun başına gelmeyen kalmaz.Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde devrimci jargonu ve yardımcısı Çeto’yla girdiği tartışmalarla tanınan ve “Nalet olsun içimdeki insan sevgisine” repliğini dilimize pelesenk eden Muro’nun maceraları özellikle dizinin hayranlarını sinema salonlarına sürükleyeceğe benziyor.
Oyuncular: Mustafa Üstündağ (Şefik Onatoğlu) , Fırat Tanış (Eray Türk)Evrim Alasya (Bülent Şakrak) , Mazhar AlansonNataliya Bondarenko (Daria Litvinova)
Günahkarlar (The Flock) 2007 - AfişFilmin Konusu: Yıllarca cinsel suç işleyenleri yakalamaya çalışmakla ruhunda derin yaralar açılmış paranoyak ajan, bir yandan ajandasındaki suçlulardan biri tarafından kaçırıldığına emin olduğu bir kızı bulmaya çalışırken, bir yandan da kendi iç dünyasına karşı savaş vermektedir. Yanında çalışmakta olan Claire, bir yandan işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeye, bir yandan da amirini kanunun yanında tutmaya çalışmaktadır.Kuzuların Sessizliği ve Se7en gibi toplumun kıyısında kalmış kişiler üzerine gelişen gerilim filmlerinin yolundan giden THE FLOCK, Hong Kong’lu yönetmen Andrew Lau’nun ilk İngilizce filmi.
Oyuncular: Richard Gere (Erroll Babbage) , Claire Danes (Allison)KaDee Strickland (Viola Frye) , Ray Wise (Bobby Stiles)Russell Sams (Edmund Grooms) , Avril Lavigne (Beatrice)
Zor Karar (Bangkok Dangerous) 2008 - AfişFilmin Konusu: Soğuk kanlı, acımasız katil Joe, Surat isimli bir suç patronunun 4 düşmanını öldürmek için Tyland’ın başkenti Bangkok’a gider. Bilmediği bu yerde kendine rehberlik etmesi için Kong adlı bir dolandırıcıyı bulur.Görevini tamamladıktan sonra genç dolandırıcıyı öldürüp ardındaki tüm izleri yok etmeyi planlarken zaman ilerledikçe Kong’a akıl hocalığı yapmaya başlar. Bu süre içerisinde yerel bir dükkanda çalışan sağır ve dilsiz bir kıza da aşık olmuştur. Bankok’un ışıltılı güzelliği içinde planını hazırlarken, hayatında yaşadığı bu iki gelişmeyle varoluşunu sorgulamaya başlar. Öldürme zamanı geldiğindeyse, Joe katil kimliğinin dışında bir başka kimliğini de keşfedecektir.Yapımcılığını, Köstebek filmiyle Oscar kazanan Graham King’in yaptığı film, Hong Kong’lu çift yumurta ikizleri yönetmenlerin 1999 yılında çektiklerinin, bir çok ödül sahibi Nicolas Cage’in de başrolde olduğu yeni versiyonudur.
Oyuncular: Nicolas Cage (Joe) , Shahkrit Yamnarm (Kong)Charlie Yeung (Fon) , Panward Hemmanee (Aom)Nirattisai Kaljaruek (Surat) , Dom Hetrakul (Aran)
Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) 2007 Türkçe Dublaj/HDRip- AfişFilmin Konusu: Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker’ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor.Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) gözlemektir.Bayan Lovett, Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna’ya (Jayne Wisener), yani Sweeney’nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları çok geçmeden Londra’da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli’nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.
Oyuncular: Johnny Depp (Sweeney Todd) , Alan Rickman (Yargıç Turpin)Helena Bonham Carter (Mrs. Lovett) , Timothy Spall (Beadle)Sacha Baron Cohen (Adolfo Pirelli) , Jayne Wisener (Johanna)Jamie Campbell Bower (Anthony Hope)
Kara Şövalye (The Dark Knight) 2008 - AfişFilmin Konusu: Batman Başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye’nin de yönetmen koltuğunda.Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır.Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker’in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker’in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.Christian Bale’in tekrardan Batman/Bruce Wayne olarak kamera karşısına geçtiği filmde efsanevi Joker rolü Jack Nicholson’dan Ocak ayında hayatını kaybeden Heath Ledger’a devredildi.
Oyuncular: Christian Bale (Bruce Wayne/Batman) , Heath Ledger (The Joker)Gary Oldman (Lt. James Gordon) , Michael Caine (Alfred Pennyworth)Morgan Freeman (Lucius Fox) , Maggie Gyllenhaal (Rachel Dawes)Aaron Eckhart (Harvey Dent/Two-Face) , Aaron Eckhart (Harvey Dent)
Tanrının Vadisinde (In The Valley Of Elah) 2007 - AfişFilmin Konusu: Irak’ta görev yapmakta olan asker Mike Deerfield, ülkesine dönüşündeki ilk hafta sonunda gizemli şekilde kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield ile annesi Joan oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi olan Emily Sanders onlara gönülsüzce yardımcı olur.Eldeki kanıtlar çoğaldıkça genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar. Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Hank Deerfield) , Charlize Theron (Emily)Jason Patric (Lt. Kirklander) , Susan Sarandon (Joan Deerfield)James Franco (Dan Carnelli) , Barry Corbin (Arnold Bickman)
Asla Pes Etme (Never Back Down) 2008 - AfişFilmin Konusu: 10 milyonlarca dolar değerinde malikaneleriyle Orlando kenti, Iowa kökenli Jake Tyler için hayalleriyle ve anılarıyla başbaşa kalacağı bir yer gibidir. Amerikan Rüyası’nı temsil eden bu kentin ayrıcalıklı gençlerinin ise hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır. Pahalı otomobillerine binerek hava atarlar, bikinileri ve tokyolarıyla sokaklarda gezinirler.Iowa’dayken futbol takımının yıldız oyuncusu olan Jake, bu yeni kentte tam bir yabancı gibidir. Sessiz ve çekingen mizacı; çevresinde kaba ya da kılıksız olarak algılanan giyimiyle “yeni gelen çocuk” muamelesi gördüğü için ilk etapta arkadaş edinemez.Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalan Jake dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar.Ancak Jake’in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max, onda bir şampiyon ruhu görmektedir. Jake’e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua ile tanıştırır.Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake’in, MMA’nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlıbaşına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez.
Oyuncular: Sean Faris (Jake Tyler) , Amber Heard (Baja Miller)Cam Gigandet (Ryan McCarthy) , Evan Peters (Max Cooperman)Leslie Hope (Margot Tyler) , Djimon Hounsou (Jean Roqua)
Yasak Krallık (The Forbidden Kingdom) 2008 - AfişFilmin Konusu: OyuncularJet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Jackie Chan (Lu Yan)Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe)Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo)Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan)17 yaşındaki Amerikalı Jason, yaşadığı mahallede itilip kakılan silik bir gençtir. Kung fu filmlerinin ve Hong Kong sinemasının hayranıdır. Günün birinde gittiği bir dükkanda antika bir eşyaya rastlar. Bu eski Çin imparatorlarından Monkey King’in savaş kılıcıdır. Bu kutsal emaneti eline alan Jason, bir anda zaman içinde yolculuk yapar ve kendisini eski Çin’de buluverir. Burada sarhoş bir kung fu ustası olan Lu Yan (Jackie Chan), sihirli güçlere sahip olan Silent Monk (Jet Li) ve güzel Golden Sparrow ile karşılaşır. Amaçları kötü niyetli Jade Warlord’un elindeki kralı kurtarmaktır.Bir NotUzakdoğu aksiyon sinemasının iki devi Jet Li ve Jackie Chan’i aynı hikayede buluşturan bu fantastik komedi, aksiyon ve dövüş sahneleriyle de öne çıkıyor.Düşük KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7__________________________________________Yüksek KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14Sifresizdir
Oyuncular: Jet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Jackie Chan (Lu Yan)Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe)Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo)Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan)
Oyun Bozan (The Game Plan) 2007 - AfişFilmin Konusu: Walt Disney Pictures’ın sunduğu filmde bekar bir Amerikan futbolu oyuncusunun eski ilişkilerinin birisinden yedi yaşında bir kızı olduğunu öğrenmesinin ardından gelişen komik olaylar zinciri konu ediliyor.Proje, Dwayne Johnson’un futbol antrenmanları sırasında tendon bağlarında yaşadığı sorun nedeniyle birkaç ay ertelenerek hazırlandı.
Oyuncular: The Rock (Joe Kingman) , Madison Pettis (Peyton Kelly)Kyra Sedgwick (Stella Peck) , Roselyn Sanchez (Monique Vasquez)Morris Chestnut (Travis Sanders) , Hayes MacArthur (Kyle Cooper)Brian J. White (Jamal Webber) , Jamal Duff (Clarence Monroe)Paige Turco (Karen Kelly)
Küçük Kıyamet (2006) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularCansel Elçin (Zeki) , Binnur Kaya (Filiz) , İlker Aksum (Ali)Bora Akkaş (Batu) , Serra Gürgünlü (Eda) , Ece Ekşi (Didem)Başak Köklükaya (Bilge)İstanbul’da sıklıkla meydana gelen sarsıntılar, annesini depremde kaybeden Bilge için katlanılmaz hale gelmiştir. Olması beklenen büyük depremin de korkusunu sürekli üzerinde hisseden Bilge, artık bu şehirde daha fazla yaşayamayacağına karar verir.Yeğenlerini de yanlarına alarak ufak bir güney kasabasına taşınan aile, burada da hiç beklemedikleri olaylarla karşılaşır. Başlarına gelen son derece esrarengiz olaylar, kaçtıkları korkuları ile onları, burada da yüzleşmek zorunda bırakacaktır.Taylan Kardeşler, bu filmin alışılagelmiş felaket filmlerinin dışında bir film olacağını ve amaçlarının filmi karakterler üzerinden işlemek değil, insanın doğa karşısındaki acizliğini göstermek olduğunu belirtiyorlar.
Oyuncular: Cansel Elçin (Zeki) , Binnur Kaya (Filiz) , İlker Aksum (Ali)Bora Akkaş (Batu) , Serra Gürgünlü (Eda) , Ece Ekşi (Didem)Başak Köklükaya (Bilge)
O... Çocukları (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: 12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra siyasi suçlu olarak aranan bir karı-koca yurtdışına kaçmaya karar verir. Ama çocukları bu konuda onlar için en büyük engeldir. Yurtdışına kaçmadan önce çocuklarını bırakacakları güvenli bir yer ararlar. Çift sonunda çocuklarına ’en güvenli yer’ olarak ’Mehtap Anne’nin yuvasını seçer. Onların çocuklarını bıraktıkları yer aslında eski bir hayat kadını olan ’Mehtap’ın bu işi bıraktıktan sonra halen hayat kadınlığını sürdürenlerin çocuklarını bıraktıkları ’Emanetçi Anne’ evidir... Karı-koca yurtdışına kaçtıktan bir müddet sonra çocuklarını alması için bir İtalyan kızı Türkiye’ye gönderir. İtalyan kız, ’Emanetçi Anne’ye bırakılan çocuğu alıp anne - babasının yanına götürmek isterken kendini bir dizi ilginç olayın içinde bulur.
Oyuncular: Demet Akbağ (Mehtap Anne) , Özgü Namal (Dona)Sarp Apak (Saffet) , Altan Erkekli (Lokman)İpek Tuzcuoğlu (Hatice) , Sezin Akbaşoğulları (Meryem)Deniz Özerman (Mediha)
Yol (1982) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Sıkıyönetimin en acılı günlerinde İmralı Yarı Açık Cezaevinden verilen izinle köylerine, evlerine gitmek isteyen beş mahkumun yolda yaşadıkları zorlukların eşliğinde cunta dönemindeki insan hakları ihlallerinin başarılı bir panoraması sunuluyor. Yılmaz Güney, Yol ile hapishaneden film yöneten ilk yönetmen olma ünvanını da kazanmış oluyor. 1982 Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye alan film bu coğrafyada yapılmış en iyi film olma özelliğini taşıyor. Mutlaka görülmesi gereken bir başyapıt.
Oyuncular: Tarık Akan , Şerif Sezer , Halil ErgünNecmettin Çobanoğlu , Tuncay Akça
Ölüm Yarışı (Death Race) 2008 - AfişFilmin Konusu: Yakın zamanda, aşırı sanayileşme, yüksek nüfus artışı ve çılgın tüketim alışkanlıkları yüzünden dünyamız bir çöplük haline gelir ve tabi üzerinde zıvanadan çıkmış insan ırkı vardır.Azılı suçlularla dolu bir hapishanenin yöneticileri para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyunu gibi, suçluları ölümüne yarıştırmak ve üzerlerinden para kazanmak.Şiddet arzusu taşıyan ve ölümüne dövüş için yarışan bu mahkumların arasında üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames, öldürülemez ünvanıyla yöneticilerin hedefi olmuştur. İki seçeneği vardır: ya işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atıldığı bu yerde kalacak ya da önüne çıkan her mahkumu öldürerek hayatta kalacaktır.Ames’in yarışırken zorunlu olarak kullanması gereken demirden Frankenstein maskesi hazırlanmıştır...
Oyuncular: Jason Statham (Jensen Ames) , Joan Allen (Hennessey)Ian McShane (Coach) , Tyrese Gibson (Machine Gun Joe)Natalie Martinez (Case) , Max Ryan (Pachenko)
High School Musical 3: Senior Year (2008)- AfişFilmin Konusu: Troy ve Gabrielle, üniversite için yaşamlarını ayrı yerlerde sürdürmeleri ve birbirlerinden ayrı düşecek olmalarıyla yüzleşmişlerdir. Şimdi Wildcats lisesi olarak son defa hep birlikte, yaşadıkları deneyimleri, geleceğe dair korkuları ve umutlarını bir müzikale dökeceklerdir.Hepsi artık daha iyi müzik yapıyor, daha iyi dans numaraları sergiliyorlar, içlerindekini daha iyi yansıtıyorlardır. Artık lisede son sınıftalardır.Bir Walt Disney fenomeni olan tv filmi serisi Yıldızlar Takımı, üçüncü filmiyle beyazperdeye taşınıp sinema filmi avantajlarını kullanarak, takipçilerine beyazperdenin büyüsüyle filmin tadını çıkarma imkanı sunuyor.
Oyuncular: Zac Efron (Troy Bolton) , Vanessa Anne Hudgens (Gabriella)Ashley Tisdale (Sharpay Evans) , Lucas Grabeel (Ryan Evans)Corbin Bleu (Chad Danforth) , Monique Coleman (Taylor)
Yanlış Zaman Yolcuları (2007) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Genç bir yazar olan Mahir yeni kitabı üzerinde çalışmaktadır. Fakat hayatında meydana gelen önemli bir olay onu yazmaktan uzaklaştırır. Hayatı tam bir kabusa dönüşür. Çocukluğunun tüm anıları gözünde canlanır; Onu tek başına büyütmüş zarif ama güçlü annesi, sıcak komşuluk ilişkileri, karşı dairede yaşayan evin bakıcısı neşeli matmazel Sona, yazar Sermet Bey ve onun genç ve güzel kızı Aslı.Mahir daha çocukken kendinden on yaş büyük olan Aslı’ya aşık olmuş, onun tüm gizli oyunlarının içine girmiş ve ona büyük bir tutkuyla bağlanmıştır. Geçmişin o renkli ve neşeli günleri şimdiki hayatının karanlığında Mahir’e bir sığınak olmuş, ilk aşkı Aslı onun için bir saplantıya dönüşmüştür.Bir NotPek çok yerli ve yabancı film festivalinde gösterilen bağımsız bir yapım...
Oyuncular: Murat Onur (Mahir) , Canan Cemali (Aslı)Sinem Tuncer (Sinem) , İlker Uysaler (Çocuk Mahir)Sermet Tezel (Sermet) , Karolin Sarı (Matmazel Sona)
Dağların Hakimi (El Rey de la montaña) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularLeonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea)Thomas Riordan (H. Menor) , Andrés Juste (H. Mayor)Pablo Menasanch (Guardia Joven)Arabasıyla yola çıkmış olan Quim, şehirden uzak bir yerleşim yerinde durur. Burada tanıştığı Bea ismindeki kadının cüzdanını çalmasını ardından ormanlık alana koşan Quim’e birileri ateş etmeye başlar.Ormanlık alanda tek başlarına kalan Bea ve Quim nerede oldukları belli olmayan silahlı kişilerin hedefi haline gelirler.Ormanda kaybolan ikili, kimden kaçtıklarını ve nereye kaçacaklarını bilmeden git gide çaresiz bir durumun içine sürükleneceklerdir.
Oyuncular: Leonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea)Thomas Riordan (H. Menor) , Andrés Juste (H. Mayor)Pablo Menasanch (Guardia Joven)
Kayıp Yüzük (Closing the Ring) 2007 - AfişFilmin Konusu: İkinci Dünya Savaşı esnasında yaşanan bir aşk hikayesi... Bir asker nişan yüzüğünü, uzakta olan sevgilisine vermesi için bir köylüye emanet eder. Asker, 1 Haziran 1944 tarihinde gerçekleşen kazada yaşamını yitirir.10 askerin bulunduğu B-17 uçağı, yoğun sis yüzünden Belfast Cave Tepesi’ne çarpmıştır. Yüzüğün 50 yıl sonra ortaya çıkmasıyla, geçmişte kalan bazı sırlar da su yüzüne çıkar.Usta yönetmen Richard Attenborough imzalı filmin en büyük sürprizi, oyuncu Shirley MacLaine’i izleyici ile buluşturuyor olması.
Oyuncular: Shirley MacLaine (Ethel Ann) , Christopher Plummer (Jack)Mischa Barton (Genç Ethel Ann) , Gregory Smith (Genç Jack)Stephen Amell ( Teddy Gordon) , Brenda Fricker (Büyükanne Reilly)
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik