Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Kolera Günlerinde Aşk (Love in the Time of Cholera) 2007 - AfişFilmin Konusu: Gabriel García Márquez’in 1985 yılında yayınlanmış romanından uyarlama olan bu film, yirminci yüzyıl başlarında, kimi karmaşık karakterlerin yıllar süren sıra dışı aşk hikayesini anlatıyor.Bir kadına aşık iki erkeğin, 51 yıl, dokuz ay, dört günlük zaman dilimine yayılan aşk üçgeninin öyküsü, aşık olmanın hastalıklı tarafını gözler önüne seriyor.Ünlü romanın okuyucuları, bakalım, aşkın mükemmel şekilde tasvir edildiği bu romanın beyazperdeye aktarılmasından keyif mi alacaklar yoksa çoğu romanseverin uyarlama filmlere olan yaklaşımı gibi yetersiz mi bulacaklar?
Oyuncular: Benjamin Bratt (Dr. Juvenal Urbino) , Gina Bernard Forbes (Digna)Giovanna Mezzogiorno (Fermina Urbino) , Javier Bardem (Florentino)Marcela Mar (America Vicuña)
Georgia Yasası (Georgia Rule) 2007 - AfişFilmin Konusu: Ele avuca sığmayan son derece asi bir kız olan Rachel, davranışları ile annesi Lilly’yi çileden çıkarmaktadır. Kızının kontrol edilemeyen bu halleri ile başa çıkamayan Lilly’nin sabrı, Rachel’in yaptığı son araba kazası ile iyice taşar.Çarelerinin tükenmiş olmasının umutsuzluğu ile Rachel’ı yıllar evvel bir daha dönmemeye yemin ederek ayrıldığı annesinin evine götürmeye karar verir. Fakat son derece sarsılmaz kurallara sahip olan Büyükanne Georgia, hiç de klasik sevimli büyükanne modellerine benzememektedir.Kendi yöntemleri ile torunu Rachel’ın sorunlarının temeline inmeye çalışırken ailenin üç nesil kadınları arasında eskinin defterleri açılacak ve bütün sırlar açığa çıkacaktır.Özel Bir Kadın, Kaçak Gelin, Acemi Prenses gibi romantik komedi türünde başarılı filmlere imza atmış olan yönetmen Garry Marshall, Felicity Huffman, Jane Fonda ve Lindsay Lohan gibi isimlerden kurulu bir kadro ile bir ailenin üç nesil kadınlarının hayatlarına mercek tutuyor.
Oyuncular: Jane Fonda (Georgia) , Lindsay Lohan (Rachel)Felicity Huffman (Lilly) , Dermot Mulroney (Simon)Cary Elwes (Arnold) , Garrett Hedlund (Harlan)Hector Elizondo (Izzy) , Dylan McLaughlin (Sam)
Büyük Umutlar (Great Expectations) 1998 - AfişFilmin Konusu: Küçük bir kasabada amcası ve kız kardeşiyle yaşayan Finn Bell günlerini resim yaparak geçirir. Günün birinde karşısına bir suçlu çıkar ve ona hapisten kaçması konusunda baskı yapar. Bu olay Finn’in erişkinliğe geçişinde belirli bir rol oynar.Daha sonra akli dengesini yitirmiş zengin bir kadın olan Nora Dinsmoor’un malikanesine gider. Burada da hayatının aşkı olacak, 11 yaşındaki Estella’yla tanışır. Estella Finn’in aşkına karşılık vermez ve Finn’i çok incitir. Estella’nın bir anda çekip gitmesi Finn’i daha da acılara boğar.Kendini artık sadece resme adamış olan Finn’in bu acılı hayatı, ancak çok sonraları, new York’a gittiğinde değişmeye başlar. Hayal ettiği herşey, ün, para ve büyük aşkı gerçekleşmekte ama hayat ona yeni oyunlar oynamaya hazırlanmaktadır.Charles Dickens’ın romanından uyarlanan "Büyük Umutlar", ergenliğe geçişte yaşanan olayların ve tesadüfi karşılaşmaların insan hayatı üzerinde bıraktığı etkiler üzerine bir film.
Oyuncular: Ethan Hawke (Finnegan Bell) , Gwyneth Paltrow (Estella)Hank Azaria (Walter Plane) , Chris Cooper (Joe Amca)Anne Bancroft (Ms. Nora Dinsmoor) , Robert De Niro (Arthur)
Aşk Şöleni (Feast of Love) 2007 - AfişFilmin Konusu: Aşka ihtiyacı olan herkese uygun bir hikaye.Oregon’un kırsalını kendine arka fon olarak alan film, aşkın etki alanına giren bir kadın ve bir erkeğin akıllardan uzun süre silinmeyecek hikayesini anlatıyor. Aşkı daima yanlış yerde arayan umutsuz romantik Bradley’den (Kinnear), bilge profesör Harry (Freeman) ve kadere meydan okuyarak problemli Oscar’a aşık olan güzel Chloe’ye kadar bu hikaye bize hayatı ve aşkı komik, seksi ve çılgın bir çerçevede sunuyor. Kalbinize dokunacak ve ruhunuzda etkiler bırakacak bu romantik filmi sakın kaçırmayın.
Oyuncular: Radha Mitchell, Greg Kinnear, Morgan FreemanSelma Blair, Missi Pyle, Fred Ward, Alexa DavalosBilly Burke, Jane Alexander, Margo Martindale
Vahşi Aşk (All The Pretty Horses) 2000 - AfişFilmin Konusu: John Grady Cloe ile en yakın arkadaşı Lacey Rawlins macera tutkusu yüzünden atlarına binip sınırın güneyine geçerek iş aramaya başlarlar. Yapabilecekleri en iyi iş olarak da çok büyük bir çiftlikteki atlara bakma işini üstlenirler. Her şey buraya kadar çok güzeldir ancak Cole, çiftlik sahibinin güzel kızı Penelope ile hayatlarında değil aynı zamanda etraflarındaki tüm kişileri etkileyecek ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Oyuncular: Matt Damon, Henry Thomas, Penelope CruzLucas Black, Robert Patrick, Sam Shepard
Boleyn Kızı (The Other Boleyn Girl) 2008 - AfişFilmin Konusu: "Entrika, hırs ve ihanet hakkında yapılmış en tutkulu film."- Rex Reed, New Yrok Observer"Mutlak gücü elinde tutmanın yarattığı tehlikeleri destansı bir dille anlatan dramatik, güçlü ve olağanüstü bir film. Oyuncu kadrosu muhteşem."- Jeffrey Lyons, WNBC’s Reel Talk.Başrollerini Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana’nın paylaştığı, Philippa Gregory’nin çok satan romanından uyarlanan Boleyn Kızı, entrika, romantizm ve ihanetin insanı baştan çıkaran hikayesini anlatıyor.İki kız kardeş Anne (Natalie Portman) ve Mary (Scarlett Johansson) Boleyn ailenin gücünü artırmak için hırslı babaları ve amcaları tarafından İngiltere kralını (Eric Bana) baştan çıkarmaya zorlanırlar. Köy yaşamının basitliğini geride bırakan kızlar saray yaşamının tehlikeli ve korkutucu dünyasına girerler. Kızlar için ailelerini servetini arttırmak için oynadıkları bu küçük oyun kısa zamanda kralın kalbini kazanmak için önce ölümcül bir rekabete sonra bir hayatta kalma savaşına dönüşecektir.
Oyuncular: Natalie Portman (Anne Boleyn) , Scarlett Johansson (Mary Boleyn)Jim Sturgess (George Boleyn) , Eddie Redmayne (William Stafford)Mark Rylance (Sir Thomas Boleyn) , David Morrissey (Norfolk Dükü)Kristin Scott Thomas (Lady Elizabeth Boleyn) , Ana Torrent (Katherine)Benedict Cumberbatch (William Carey) , Oliver Coleman (Henry Percy)Eric Bana (Henry Tudor)
İkili Oyun (Leatherheads) 2008 - AfişFilmin Konusu: Aşkın hakkından rekabet gelir!Eski bir rugby oyuncusu olan Dodge Connolly (George Clooney) zor durumdaki takımı "Bulldogs"u kurtarmak için flaş bir transfer yapmak ister. Savaş kahramanı Carter Rutherford (J. Krasinski) tam da aradığı isimdir. "The Bullet" lakaplı Carter’ın takıma gelişi basının da büyük ilgisini çeker. Ama gazetecilerin hepsi iyi niyetli değildir. Genç ve güzel Lexie’nin (Zellweger) görevi Carter’ın tüm gizli yanlarını açığa çıkarmaktır. Carter gerçek bir savaş kahramanı mıdır yoksa bir şarlatan mı?Lexie araştırmasını yapadursun hem Dodge hem de Carter genç kadına aşık olurlar. Ama içlerinden sadece biri kazanacaktır.
Oyuncular: George Clooney, Renee Zellweger, John KrasinskiJonathan Pryce, Stephen Root, Wayne Duvall, Keith Loneker
Kazablanka (Casablanca) 1942 - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Humphrey Bogart (Richard Blaine)Ingrid Bergman (Ilsa Lund Laszlo)Paul Henreid (Victor Laszlo)Claude Rains (Yüzbaşı Louis Renault)
Aşk Hikayesi (Love Story) 1970 - AfişFilmin Konusu: OyuncularAli MacGraw , Ryan O’Neal , Ray Milland , John MarleyTommy Lee Jones , Russell Nype , Katharine BalfourSydney Walker , Robert Modica , Walker Daniels"Aşk , üzgün olduğunuzu asla söylememektir" sloganıyla gösterime giren ve yıllardır izleyenleri ağlatan bir aşk filmi.Köklü ve zengin bir aileden gelen Oliver Barrett IV (Ryan O’Neal) ,aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesinde hukuk okumaktadır.Bir gün Radcliffe Kolejinde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri (Ali MacGraw) ’ye aşık olur.Çift evlenmeye karar verir,ancak Oliver’in babası Oliver Barrett III (Ray Milland) bu evliliğe onay vermez ve oğlunun harçlığını keser ayrıca onu mirasından da mahrum edeceğini söyler.Oliver’ın babasının maddi desteği olmadan Harvard’a devam etmesi çok zordur.Hayata sıfırdan başlamak zorunda kalan yeni evli çift Oliver’in okul masraflarını karşılamak için farklı işlerde çalışmaya başlarlar.Bu arada çocuk istedikleri halde gebe kalamayan Jennifer’in yapılan tetkikler sonucunda lösemi hastası olduğu anlaşılır. Sinema tarihinin en acıklı filmlerinden olan "Love Story"yi Arthur Hiller yönetmiş. Küçük bir rolde karşımıza gelen Tommy Lee Jones’a ve yıllar sonra, Stanley Kubrick ustanın "Barry Lyndon"u ile oyunculuk yeteneğini kanıtlayan Ryan O’Neal’e dikkat!
Oyuncular: Ali MacGraw , Ryan O’Neal , Ray Milland , John MarleyTommy Lee Jones , Russell Nype , Katharine BalfourSydney Walker , Robert Modica , Walker Daniels
100 Lira İle Evlenilmez (1974) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: İki çapkın ajans fotoğrafçısı gencin ceplerinde bir kuruş para yoktur ve zengin olduklarını düşündükleri iki kıza aşık olurlar. Kızların babalarıda çok despot bir adamdır ve tesadüfen gençlerin çalıştıkları ajansın müşterisi çıkınca yaşanan olaylar komik bir hal alır.
Oyuncular: Bülent Kayabaş, Gülşen Bubikoğlu, Mete İnselelEdiz Hun, Suzan Avcı, Ahu Tuğbay
Esir Hayat (1974) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Bir tekstil mühendisi ile bir desinatör kızın aşk ve macera öyküsü.
Oyuncular: Tarık Akan, Suna Selen, Hulusi Kentmen, Perihan SavaşKamran Usluer, Süha Doğan, Güner Sümer, Turgut Boralı
Selvi Boylum, Al Yazmalım (1977) DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularTürkan Şoray (Asya) , Kadir İnanır (İlyas) , Ahmet Mekin (Cemşit)Hülya Tuğlu , Cengiz Sezici , Nurhan Nur , Elif İnciTürk Sinema Tarihinin En İyi Aşk Filmi: Selvi Boylum Al YazmalımKamyonuna aşık şoför İlyas, namı diğer İstanbullu; al yazmalı Asyası’na ilk görüşte aşık olur ama bu pervasız gencin sevdası, günün birinde Asyası’nı ve oğlu Samet’i terk etmesiyle yürek kabartan bir son bulur. Yollarda belki döner diye beklediği İlyas’a kavuşmayı dilerken, ona sahip çıkan ve oğluna babalık yapan Cemşit’in varlığıyla huzur bulur. Aşkına inancıyla yıllar sonra çıkagelen büyük aşkı İlyas ile kendisine kıymet, çocuğuna emek veren Cemşit arasında kararsız kalan Asya, kendi kendine sorar; Sevgi Nedir?...
Oyuncular: Türkan Şoray (Asya) , Kadir İnanır (İlyas) , Ahmet Mekin (Cemşit)Hülya Tuğlu , Cengiz Sezici , Nurhan Nur , Elif İnci
Melodram (1988) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Yazar Esra ile ressam Koray’ın evlilikleri artık tıkanmıştır. Esra tüm mücadelesine rağmen kocasını uyuşturucu alışkanlığından vazgeçiremez ve onu tedavi için hastaneye yatırır. Ancak Koray morfin ve Behzat tutkunluğunu engelleyemiyordur. Esra bunun üzerine çocukluğundan beri tanıdığı, babası hapisteyken onunla ilgilenmiş olan Behzat’ın gerçek kimliğini öğrenmek için onun yanına gider. Amacı çocukluğundan bu yana yaşadıklarını yazmaktır. Ama olaylar düşündüğü gibi gelişmez ve müthiş bir kaos başlar.
Oyuncular: Macit Koper, Hülya Avşar, Yalçın DümerMehmet Akan, Bülent Oran
Derinlik Sarhoşluğu (1988) - AfişFilmin Konusu: OyuncularRosanna Arquette (Johana Baker) , Jean-Marc Barr (Jacques Mayol) Jean Reno (Enzo Molinari) , Paul Shenar (Dr. Laurence) Sergio Castellitto (Novelli) , Jean Bouise (Louis Amca) , Marc DuretJacques Mayol ve Enzo Molinari, birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki arkadaştır. Her ikisi de okyanus ve dalış tutkusuna sahip olan genç adamlar, bir çok alanda rekabet içindedirler.
Oyuncular: Rosanna Arquette (Johana Baker) , Jean-Marc Barr (Jacques Mayol) Jean Reno (Enzo Molinari) , Paul Shenar (Dr. Laurence) Sergio Castellitto (Novelli) , Jean Bouise (Louis Amca) , Marc Duret
Harry ile Sally Tanışınca (1989) - AfişFilmin Konusu: OyuncularBilly Crystal (Harry Burns) , Meg Ryan (Sally Albright)Carrie Fisher (Marie), Bruno Kirby (Jess) , Steven Ford (Joe)Lisa Jane Persky (Alice), Michelle Nicastro (Amanda Reese)Harry de Sally de aynı Şikago Üniversitesi’nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York’a giderken tanışırlar. Yolda uzun uzun sohbet eder ve bir çıkarıma varırlar: "erkek ve kadın sadece arkadaş olamaz!".
Oyuncular: Billy Crystal (Harry Burns) , Meg Ryan (Sally Albright)Carrie Fisher (Marie), Bruno Kirby (Jess) , Steven Ford (Joe)Lisa Jane Persky (Alice), Michelle Nicastro (Amanda Reese)
Özel Bir Kadın (1990) - AfişFilmin Konusu: Zengin ve yakışıklı işadamı Edward etrafındaki kadınlardan ve hayatının tekdüzeliğinden çok sıkıldığı bir anda New York caddelerinde güzel Vivian ile tanışır. Beraber geçirdikleri büyülü bir geceden sonra aralarında bir anlaşma yaparlar. Bir hafta boyunca sevgili olacaklar ama bu haftanın sonunda herkes yoluna devam edecektir. Vivian geceleri tekrar yol kenarlarına, Edward da elit yaşamına... En lüks otellerde kalıp, zengin kıyafetler ile bambaşka bir hafta geçiren Vivian gönlünü kaptırmaya başladığı anda Edward’ dan uzaklaşmaya karar verir. Zira hayat standartlarının farklılığının duyguların önüne geçeceğinden şüphesi yoktur. Fakat aşkıngücü onların bu rüya gibi bir haftalarını gerçek hayatla birleştirir. Ortada ne standart ne de bir fark kalır... 90' lı yılların modern masalı Özel Bir Kadın, Julia Roberts’ ın kariyerindeki en önemli çıkış noktası olarak ona Altın Küre kazandırdı. Uzun yıllar unutulmayan şarkısı da Richard Gere ile canlandırdıkları aşkı bizlere hatırlatmaya devam etti.
Oyuncular: Richard Gere (Edward Lewis) , Julia Roberts (Vivian Ward) Ralph Bellamy (James Morse) , Jason Alexander (Philip Stuckey) Laura San Giacomo (Kit De Luca) , Alex Hyde-White (David Morse) Amy Yasbeck (Elizabeth Stuckey) , Elinor Donahue (Bridget) Hector Elizondo (Barney Thompson) , Judith Baldwin (Susan)
High School Musical 3: Senior Year (2008)- AfişFilmin Konusu: Troy ve Gabrielle, üniversite için yaşamlarını ayrı yerlerde sürdürmeleri ve birbirlerinden ayrı düşecek olmalarıyla yüzleşmişlerdir. Şimdi Wildcats lisesi olarak son defa hep birlikte, yaşadıkları deneyimleri, geleceğe dair korkuları ve umutlarını bir müzikale dökeceklerdir.Hepsi artık daha iyi müzik yapıyor, daha iyi dans numaraları sergiliyorlar, içlerindekini daha iyi yansıtıyorlardır. Artık lisede son sınıftalardır.Bir Walt Disney fenomeni olan tv filmi serisi Yıldızlar Takımı, üçüncü filmiyle beyazperdeye taşınıp sinema filmi avantajlarını kullanarak, takipçilerine beyazperdenin büyüsüyle filmin tadını çıkarma imkanı sunuyor.
Oyuncular: Zac Efron (Troy Bolton) , Vanessa Anne Hudgens (Gabriella)Ashley Tisdale (Sharpay Evans) , Lucas Grabeel (Ryan Evans)Corbin Bleu (Chad Danforth) , Monique Coleman (Taylor)
Kayıp Yüzük (Closing the Ring) 2007 - AfişFilmin Konusu: İkinci Dünya Savaşı esnasında yaşanan bir aşk hikayesi... Bir asker nişan yüzüğünü, uzakta olan sevgilisine vermesi için bir köylüye emanet eder. Asker, 1 Haziran 1944 tarihinde gerçekleşen kazada yaşamını yitirir.10 askerin bulunduğu B-17 uçağı, yoğun sis yüzünden Belfast Cave Tepesi’ne çarpmıştır. Yüzüğün 50 yıl sonra ortaya çıkmasıyla, geçmişte kalan bazı sırlar da su yüzüne çıkar.Usta yönetmen Richard Attenborough imzalı filmin en büyük sürprizi, oyuncu Shirley MacLaine’i izleyici ile buluşturuyor olması.
Oyuncular: Shirley MacLaine (Ethel Ann) , Christopher Plummer (Jack)Mischa Barton (Genç Ethel Ann) , Gregory Smith (Genç Jack)Stephen Amell ( Teddy Gordon) , Brenda Fricker (Büyükanne Reilly)
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik