Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Doğu Ekspresinde Cinayet (Murder On Orient Express) 1974  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: İstanbul’da boğaz manzarası ile başlar film. İstanbul’dan hareket edecek Doğu Ekspresine binmek üzere çeşitli avrupalı yolcular İstanbul sokaklarında telaş içerisindedirler. Tren müdürünün dediğine göre sanki bütün dünya trene binmek için o günü seçmişlerdir, çünkü trene son anda binmek isteyen dünyaca ünlü özel dedektif Poirot’a zorlukla yer bulunur. Ve tren İstanbul’dan son durağı Londra’ya doğru hareket eder, fakat bu yolculuk biraz gergin ve beklenenden uzun sürecektir. Çünkü bir gece yolculardan biri öldürülür ve yoğun kar fırtınası nedeniyle tren yolda kalır. Yardım ekibi yolu açana kadar dedektif Poirot bu gizemli cinayeti çözmelidir.
Oyuncular: Michael York, Anthony Perkins, John Gielgud, Jean-Pierre CasselSean Connery, Jacqueline Bisset, Ingrid Bergman
Ölüm Oyunu (Evil Under The Sun) 1982  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Hercule Poirot (Peter Ustinov) değerli bir mücevher ile ilgili sigorta davası için çağrıldığı tropikal bir adada, hem iş hem de uzun süredir beklediği tatili yapmak için bulunmaktadır. Her şey yolunda giderken bir aktris olan Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg) denizde boğulmuş olarak bulunur. Sigorta davası cinayet davasına dönüşünce aktrisle aynı otelde kalan tüm konukların bir şekilde pek sevilmeyen Arlena ile bağlantılı olduğu ortaya çıkar. Ancak müfettiş Poirot’un asıl cevap bulması gereken sorular şudur: Ailesi dahil bu konuklardan hangisi Arlena’yı öldürecek kadar ondan nefret etmektedir? Müthiş finali ile "Ölüm Oyunu" aynı adlı Agatha Christie romanından uyarlanmış ve Peter Ustinov’un Müfettiş Poirot rolünde en iyi performansını sergilediği bir klasik...
Oyuncular: Jane Birkin, Peter Ustinov, Roddy McDowall, Sylvia MilesMaggie Smith, James Mason, Colin Blakely
Dokunulmazlar (The Untouchables) 1987 - AfişFilmin Konusu: Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago’ya atanan bir federal ajandır. Ness’e verilen görev mafya elebaşı Al Capone’u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness’in başarılı olabileceğini düşünmez.Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness’in Chicago’daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır... Malone’un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone’u ve muhasebeci Oscar Wallace’ı ekleyerek Capone’un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone’a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...Brian De Palma’nın eski gangster filmlerini anmısatan başyapıtı Dokunulmazlar çekildiği 1987’den altı yıl sonra bir TV dizisi olarak uyarlanmıştı. Sean Connery, Kevin Costner, Robert De Niro gibi birinci sınıf aktörleri içeren bir oyuncu kadrosuna sahip olan film DePalma’nın en çok tanınan yapıtı.
Oyuncular: Kevin Costner (Eliot Ness) , Sean Connery (Jim Malone)Charles Martin Smith (Ajan Oscar Wallace)Andy Garcia (Ajan George Stone/Giuseppe Petri)Robert De Niro (Al Capone) , Jack Kehoe (Walter Payne)Richard Bradford (Polis Şefi Mike) , Brad Sullivan (George)Billy Drago (Frank Nitti) , Patricia Clarkson (Catherine Ness)Steven Goldstein (Scoop)
Aşk Denizi (Sea Of Love) 1989 - AfişFilmin Konusu: OyuncularAl Pacino, Ellen Barkin, John Goodman, Michael RookerWilliam Hickey, Richard Jenkins, Paul Calderon, Gene CanfieldLarry Joshua, John Spencer, Christine Estabrook, Barbara BaxleyPatricia BarryBir katilin izinden giderken hayatının aşkını buldu. Bu hayatının sonu da olabilirdi.Frank Keller boşanmış ve değerlere olan inancını yitirmiş New Yorklu bir polistir. Kurbanı erkekler olan kadın seri katili yakalamak üzere Sherman ile işbirliğine girer. İkili kadınlarla tanışabilecekleri sitelere ilan vermeye ve bu yolla parmak izlerini almaya karar verir. Bu ilana cevap veren kadınlardan birisi de baştan çıkarıcı güzellikte olan Helen’dır. Suçlu olduğuna dair elinde sağlam kanıtlar olmasına rağmen Frank bu gizemli kadına karşı konulmaz şekilde aşık olur ve aralarında bir ilişki başlar. Aşk Denizi, zaman zaman romantik zaman zaman çok tehlikeli olabilen bir aşk üzerine kurulu sizi baştan çıkaracak bir gerilim.
Oyuncular: Al Pacino, Ellen Barkin, John Goodman, Michael RookerWilliam Hickey, Richard Jenkins, Paul Calderon, Gene CanfieldLarry Joshua, John Spencer, Christine Estabrook, Barbara BaxleyPatricia Barry
Dolandırıcılar (The Grifters) 1990 - AfişFilmin Konusu: Küçük numaralar ile geçimini sağlayan Roy’un (John Cusack) hayatı, uzun zamandır görmediği Lilly’nin (Anjelica Huston) ortaya çıkması ile karışır. İlk karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden hoşlanmayan Lilly’nin ve sevgilisi Myra’nın (Annette Benning) arasında kalan genç adam, ya dolandırıcılığı bırakacak ya da büyük tezgâhlar planlayacaktır. Hangi tarafta yer alacağına karar veremeyen Roy, kimin kimi dolandırdığının belli olmadığı bir oyuna sürüklenecektir.Son dönemin en önemli İngiliz yönetmenlerinden Stephen Frears’ın (Kraliçe, Tehlikeli İlişkiler, Kulaklarını Dik) zeki diyaloglarla örülmüş bir senaryo ile usta oyuncuları bir araya getirdiği Dolandırıcılar, yapımcılığını Martin Scorsese’nin üstlendiği muhteşem bir gerilim filmi.
Oyuncular: Anjelica Huston, John Cusack, Annette BeningJan Munroe, Robert Weems, Jimmy Noonan
Dağların Hakimi (El Rey de la montaña) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularLeonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea)Thomas Riordan (H. Menor) , Andrés Juste (H. Mayor)Pablo Menasanch (Guardia Joven)Arabasıyla yola çıkmış olan Quim, şehirden uzak bir yerleşim yerinde durur. Burada tanıştığı Bea ismindeki kadının cüzdanını çalmasını ardından ormanlık alana koşan Quim’e birileri ateş etmeye başlar.Ormanlık alanda tek başlarına kalan Bea ve Quim nerede oldukları belli olmayan silahlı kişilerin hedefi haline gelirler.Ormanda kaybolan ikili, kimden kaçtıklarını ve nereye kaçacaklarını bilmeden git gide çaresiz bir durumun içine sürükleneceklerdir.
Oyuncular: Leonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea)Thomas Riordan (H. Menor) , Andrés Juste (H. Mayor)Pablo Menasanch (Guardia Joven)
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik