Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Avcı (The Deer Hunter) 1978 - AfişFilmin Konusu: Vietnam sonrası sendromunu en iyi anlatan filmlerden birisi Avcı. Savaş sonrası herşeyin bittiğine ve artık herşeyin iyi olacağına inanmak isteyen bir kaç arkadaşın sivil yaşama uyum sağlayamamaları öykünün odak noktasını oluşturuyor. Savaşın insanlar üzerindeki tahribatı ile bir savaş karşıtı film olmasının yanısıra, Michael Cimino’nun karakterler üczerinde yaptığı usta çalışmayla da öne çıkan bir film. Robert De Niro’nun "Fiziksel açıdan en çok yıprandığım film" olarak değerlendirdiği ’TheDeer Hunter’, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülleri başta olmak üzere tam beş dalda Oscar kazandı. Üç saati aşan uzunluğuna rağmen temposundan hiçbir şey kaybetmeyen ‘Avcı’, şiddet yüklü sahneleriyle dikkat çekiyor. Kanserle pençeleşen John Cazale’nin film bittikten kısa bir süre sonra hayata veda ettiğini not düşelim. Mike, Steven, Nick, Stanley, John ve Axel isimli çelik işçisi gençlerin hikayesine dayanan film üç bölümden oluşuyor. Birinci bölümde gençlerin sıradan yaşamı, ikinci bölümde Vietnam Savaşı ve son bölümde de savaş sonrasında gençlerin yaşadığı dram anlatılıyor.
Oyuncular: Robert De Niro, John Cazale, Christopher WalkenMeryl Streep, Pierre Segui, Chuck AspegrenJohn Savage, George Dzundza
Quantum of Solace (2008) - AfişFilmin Konusu: Sevdiği kadın Vesper tarafından ihanete uğrayan 007, içinden gelen dürtüye karşı koyarak son görevini kişiselleştirmemeye çalışır. Kararlılıkla doğruyu ortaya çıkarmaya çalışırken Bond ve M , Mr White’ı sorguya çekerek, Vesper’a şantaj yapan, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve tehlikeli bir şebekeyi ortaya çıkarırlar.Adli bilgiler Mi6 ’ya ihanet eden bir kişi ve Haiti’de bir banka hesabı arasında bir ilişkiyi ortaya koyar ve başkasıyla karışan kimliği, Bond’un burada kendi kan davası için çalışan güzel fakat alıngan kadın Camille ile tanışmasını sağlar. Camille, Bond’u doğruca gizemli bir organizasyonun başındaki nereden geldiği belirsiz iş adamı Dominic Greene’e götürür.Görevi nedeniyle Avusturya, İtalya ve Güney Amerika’ya giden Bond, Greene’in dünyanın en önemli doğal kaynaklarından birinin tüm kontrolünü ele geçirmek için sürgündeki General Medrano ile anlaşma yaptığını öne sürerek komplo düzenlediğini ortaya çıkarır. Greene, organizasyondaki ortaklarını, CIA ve İngiliz hükümetindeki güçlü kontaklarını kullanarak, General’e görünürde verimsiz olan bir bölgeyi almak karşılığında Latin Amerika’daki rejimi yıkacağına ve kontrolü ona vereceğine dair söz verir.İhanet ve yalan ortamında Bond gerçeği ortaya çıkarmak için eski dostları ile güçlerini birleştirir. 007, Vesper’ın ihanetinden sorumlu olan kişiyi bulmaya yaklaştıkça Greene’nin tehditkar planını ortaya çıkarmak ve organizasyonunu durdurmak için, CIA’in, teröristlerin ve hatta M’in bir adım önünde olmak zorundadır.
Oyuncular: Daniel Craig, Jeffrey Wright, Gemma ArtertonGiancarlo Giannini, Judi Dench, Mathieu AmalricOlga Kurylenko
Yaratık 1 (Alien 1) 1979 - AfişFilmin Konusu: Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya’ya dönerken bir yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyalı alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar.Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder. Yumurtalardan biri kırıldığında ekip nasıl bir belaya bulaştığını farkeder...Ridley Scott’ın başlattığı Alien serisi gişelerde büyük başarı yakalamış, günümüze dek toplam 4 film çekilmişti. Halen 5. film ile ilgili çalışmalar sürmekte.1980 yılında en iyi sanat yönetimi ve en iyi efekt dalında Akademi Ödülleri’ne aday olan film, efekt dalında bu ödüle layık görülmüştü.
Oyuncular: Tom Skerritt (Captain Dallas) , Sigourney Weaver (Lt. Ellen)Veronica Cartwright (Lambert) , Harry Dean Stanton (Brett)John Hurt (Kane) , Ian Holm (Ash)
Yaratık 4: Diriliş (Alien: Resurrection) 1997 - AfişFilmin Konusu: OyuncularSigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron PerlmanGary Dourdan, Michael Wincott, Kim Flowers, Dan HedayaJ.E. Freeman, Brad Dourif, Raymond Cruz, Leland OrserDirilişe tanık olun.Yaratıklarla savaşan Ellen Ripley (Sigourney Weaver) ölmüştür. Iki yüzyıl ve sekiz kötü deneyden sonra tekrar geri gelir. Bir grup bilimadamı onu içindeki yaratık kraliçesiyle birlikte klonlamıştır. Oysaki tekrar dirilen Ripley, onu yaratanlar için birçok sürprizlerle doludur. Yaratıklarla savaşmak için Ripley, kendisi gibi sürprizlerle dolu Call’un da (Ryder) içinde bulunduğu bir grup kaçakçı ile işbirliği yapmak zorundadır.Görkemli efektlerle süslü bu filmde Ron Perlman, Dan Hedaya, J.E. Freeman, Brad Dourif ve Michael Wincott başrolleri paylaşıyorlar. Yaratık Diriliş "adrenalin yüklü bir gerilim filmi"-Entertainment Weekly-Uzay mekiğine davetlisiniz... Eğer tabii yepyeni bir terör yaşamaya cesaretiniz varsa.
Oyuncular: Sigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron PerlmanGary Dourdan, Michael Wincott, Kim Flowers, Dan HedayaJ.E. Freeman, Brad Dourif, Raymond Cruz, Leland Orser
Elektra (2005) - AfişFilmin Konusu: Kendisi gibi kiralık bir katil olan Bullseye tarafından trajik bir şekilde öldürülmüş olan Elektra, the Hand isimli suç örgütü tarafından mistik bir törenle yaşama geri döndürülür. The Hand'in savaşçı kadına verdiği ilk görev; Mark Miller isimli bir adamı ve onun 13 yaşındaki kızı Abby'yi öldürmektir. Bu insanlarla istemeden yakınlaşan ve dostluk kuran Elektra, kendisini yetiştiren ve ölümden döndüren efendilerine karşı çıkacaktır. Korkusuz filminin ve Daredevil çizgi romanlarının takipçileri Matt Murdock'ın sevgilisi ve kiralık süper ninja Elektra'yı yakından tanırlar. Korkusuz'un başarısı ve bu başarıdaki rolü, Jennifer Garner'ın Elektra olarak kendi filmine sahip olmasıyla sonuçlandı.
Oyuncular: Jennifer Garner (Elektra) , Colin Cunningham (McCabe)Jason Isaacs (DeMarco) , Hiro Kanagawa , Will Yun Lee (Kirigi)Natassia Malthe (Typhoid Mary) , Kirsten Prout (Abby Miller)Terence Stamp (Stick) , Goran Visnjic (Mark Miller)Cary-Hiroyuki Tagawa (Roshi) , Kirsten Prout (Abby Miller)
Gladyatör (2000) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Russell Crowe (Maximus) , Joaquin Phoenix (Commodus)Connie Nielsen (Lucilla) , Oliver Reed (Proximo)Richard Harris (Marcus Aurelius) , Derek Jacobi (Gracchus)Djimon Hounsou (Juba) , David Schofield (Falco) , John ShrapnelTomas Arana (Quintus) , Ralf Moeller (Hagen)
Kazan Dairesi (Boiler Room) 2000 - AfişFilmin Konusu: Yeni Amerikan rüyasına hoş geldiniz.Seth Davis (Giovanni Ribisi) kendine ait küçük çaplı bir kumarhane işleten bir gençtir. Bir takım adamlar ona, kural tanımayan ve şehrin yeni borsa şirketlerinden birinde çalışmasını teklif ederler. Seth kısa sürede çok para kazanır ve bu hızlı hayatın zevkine kapılır. Fakat Greg bu başarının ardında bilmediği korkunç bir gerçekle yüzleşmek ve tüm dünyası yıkılmak üzeredir.
Oyuncular: Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Nia Long, Nicky KattScott Caan, Ron Rifkin, Jamie Kennedy
Richard Nixon’a Suikast (The Assassination Of Richard Nixon) 2004 - AfişFilmin Konusu: Oscar Ödüllü Sean Penn’den çarpıcı oyunculuk gösterisi!1974 yılı...Çok büyük politik skandalların yaşandığı bu dönemde Samuel J. Bicke (Sean Penn) 40 yaşlarında, hayata tutunmaya çalışan sıradan bir insandır. Attığı her adımda sorunlarla karşılaşan Bickle çevresi tarafından ciddiye alınan biri değildir. Karısı Marie (Naomi Watts) tekrar birleşme isteğini sürekli geri çevirmektedir. Kötü giden özel hayatı ile birlikte, yapmaktan hiç hoşlanmadığı satıcılık işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Sürekli yalan söylemesini gerektiren satıcılık işinde zaten son derece zorlanmaktadır. Bicke’nin kötü giden hayatındaki en büyük ideali ise arkadaşı Bonny (Don Cheadle) ile birlikte kurmayı planladıkları tamir servisi işidir ama ufak bir sorun vardır. Bu işi kurmak için banka kredisine ihtiyaçları vardır. Bicke kredi için başvurur ve değerlendirmeden çıkacak sonucu beklemeye koyulur. Sürekli bir stres altındadır çünkü çıkacak sonucun hayatına anlam katabilecek tek şey olduğuna inanmaktadır. Bu endişeli bekleyiş içerisindeyken birgün karısı resmi boşanma dilekçelerini gönderir artık bütün hayalleri yıkılmıştır. Bu çaresizlik onu iyi bir adam olmaktan çıkarmaya başlar ve kendini dönemin ABD başkanı olan Richard Nixon’ı Beyaz Saray’ın üzerine bir gaz bombası atarak öldürmeyi planlayan bir adam olarak bulur...
Oyuncular: Don Cheadle (Bonny), Naomi Watts (Marie), Sean Penn (Samuel)Jack Thompson, Don Cheadle, Brad William Henke, Nick Searcy
Büyük Kaçış (Masked Mobsters) 2007 - AfişFilmin Konusu: Belleville mahallesindeki kapkaçlardan ve manşetlere çıkan banka soygunlarından sonra Simon ve çetesinin bir üst seviyeye geçmeleri gerekiyor. Polislerin yanında bile onlara hissettirmeden kasayı saniyede boşaltma yeteneğine sahip, kendi aralarında sessizce mucizeler yaratan bu yakın arkadaşlar kanunda kaçarken hayatlarında sevgiyi ve sakinliği barındırıp, kanlı çatışmalardan uzak durmayı daha ne kadar süderebilecekler?
Oyuncular: Vincent Elbaz, Gilles Lellouche, Sami BouajilaClemence Poesy, Pascal Elbe, Gregory Gadebois
Kara Şövalye (The Dark Knight) 2008 - AfişFilmin Konusu: Batman Başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye’nin de yönetmen koltuğunda.Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır.Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker’in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker’in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.Christian Bale’in tekrardan Batman/Bruce Wayne olarak kamera karşısına geçtiği filmde efsanevi Joker rolü Jack Nicholson’dan Ocak ayında hayatını kaybeden Heath Ledger’a devredildi.
Oyuncular: Christian Bale (Bruce Wayne/Batman) , Heath Ledger (The Joker)Gary Oldman (Lt. James Gordon) , Michael Caine (Alfred Pennyworth)Morgan Freeman (Lucius Fox) , Maggie Gyllenhaal (Rachel Dawes)Aaron Eckhart (Harvey Dent/Two-Face) , Aaron Eckhart (Harvey Dent)
Yasak Krallık (The Forbidden Kingdom) 2008 - AfişFilmin Konusu: OyuncularJet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Jackie Chan (Lu Yan)Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe)Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo)Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan)17 yaşındaki Amerikalı Jason, yaşadığı mahallede itilip kakılan silik bir gençtir. Kung fu filmlerinin ve Hong Kong sinemasının hayranıdır. Günün birinde gittiği bir dükkanda antika bir eşyaya rastlar. Bu eski Çin imparatorlarından Monkey King’in savaş kılıcıdır. Bu kutsal emaneti eline alan Jason, bir anda zaman içinde yolculuk yapar ve kendisini eski Çin’de buluverir. Burada sarhoş bir kung fu ustası olan Lu Yan (Jackie Chan), sihirli güçlere sahip olan Silent Monk (Jet Li) ve güzel Golden Sparrow ile karşılaşır. Amaçları kötü niyetli Jade Warlord’un elindeki kralı kurtarmaktır.Bir NotUzakdoğu aksiyon sinemasının iki devi Jet Li ve Jackie Chan’i aynı hikayede buluşturan bu fantastik komedi, aksiyon ve dövüş sahneleriyle de öne çıkıyor.Düşük KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7__________________________________________Yüksek KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14Sifresizdir
Oyuncular: Jet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Jackie Chan (Lu Yan)Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe)Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo)Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan)
Kwai Köprüsü (1957) - AfişFilmin Konusu: Yüksek Kalite - 1.55 GBPART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14PART 15PART 16PART 17SifresizdirDüşük Kalite - 932 MBPART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10Sifresizdir
Oyuncular: William Holden (Binbaşı Shears) , Jack Hawkins (Binbaşı Warden)Alec Guinness (Albay Nicholson) , Sessue Hayakawa (Albay Saito)James Donald (Binbaşı Clipton) , Geoffrey Horne (Teğmen Joyce)Andre Morell (Albay Green) , Peter Williams (Binbaşı Reeves)
Viking Gemisi (The Long Ships) 1964 - AfişFilmin Konusu: Frank Bengtsson’ının kitabından uyarlanan bu 1964 filminde, viking kardeşler Rolf (Richard Widmark) ve Orm (Russ Tamblyn) efsanevi altın çanı aramaya koyulurlar. Bunun içinde önce Norse Kral’ının gemisini ve güzel kızını (Beba Loncar) kaçırırlar. Moor Prensi (Sidney Poitier) onlara çok kızmıştır, bu zor macerada ayrıca ayaklanmalar ve fırtınalarla da baş etmeleri gerekmektedir.
Oyuncular: Russ Tamblyn, Oskar Homolka, Colin Blakely, Richard WidmarkSidney Poitier, Rosanna Schiaffino, Edward Judd, Lionel JeffriesBeba Loncar, Clifford Evans, Gordon Jackson, David Lodge
Kolsuz Kahraman (1966) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Babası daha çocukken öldürülen genç bir Türk savaşçısı (Cüneyt Arkın) babasının katili olan Çin komutanı Bu Ming’i bulmak üzere yola çıkar. İntikamını alana kadar adsız biri olarak yaşamak zorunda olan savaşçı düşmanın sarayına ulaşır. Onu öldürdükten sonra, yolda gelirken karşılaştığı güzel ‘Bela Çiçeği’ (Fatma Girik)’nin de yardımıyla saraydan kaçmayı başaran ve obasına geri dönen savaşçıya ‘Yiğit Alpago’ ismi verilir. Ancak öldürüldüğü adamın kızı Sarı Çiçek, Alpago’dan intikam almaya yemin eder ve yeğeni olan Çin bahadırı ‘Tay Camako’ (Murat Soydan) yu çağırır. Alpago kolsuz ve sakat bir adam kılığına Girerek ünü bütün Çin’de yayılmış olan rakibini araştırmak için yola koyulur.
Oyuncular: Cüneyt Arkın, Fatma Girik, Murat Soydan, Suzan AvcıAtıf Kaptan, Reha Yurdakul, Zeki Alpan, Muammer Gözalan
100 Lira İle Evlenilmez (1974) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: İki çapkın ajans fotoğrafçısı gencin ceplerinde bir kuruş para yoktur ve zengin olduklarını düşündükleri iki kıza aşık olurlar. Kızların babalarıda çok despot bir adamdır ve tesadüfen gençlerin çalıştıkları ajansın müşterisi çıkınca yaşanan olaylar komik bir hal alır.
Oyuncular: Bülent Kayabaş, Gülşen Bubikoğlu, Mete İnselelEdiz Hun, Suzan Avcı, Ahu Tuğbay
Jaws (1975) - AfişFilmin Konusu: Amity adası denizden gelen bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Denizin keyfini çıkarmakta olan insanlara birşey saldırmakta ve vahşice öldürmektedir. Bu durum büyük geliri turizmden olan ada halkını etkiler. Dev bir beyaz köpekbalığı olduğu anlaşılan tehlikeyi uzak tutmak için gösterdikleri bütün çabalar faydasız kalınca Şerif Brody, yakın dostları Hooper ve Quint’i de alarak köpekbalığı ile savaşa girer.Steven Spielberg tarafından yönetilen film, 1976 yılında en iyi müzik, kurgu ve ses dallarında Oscar almış, en iyi film dalında da adaylıkla yetinmişti.
Oyuncular: Roy Scheider (Chief Martin Brody) , Robert Shaw (Quint)Richard Dreyfuss (Matt Hooper) , Lorraine Gary (Ellen Brody)Murray Hamilton (Mayor Larry Vaughn)
Bronco Billy (1980) - AfişFilmin Konusu: Bronco Billy McCoy, “Wild West“ adlı gezici bir gösterinin sahibidir. Fakat işler umduğu gibi gitmemektedir. Asistanı olarak yanına aldığı Antoinette adlı kadın ise kötü şans getirecektir.
Oyuncular: Clint Eastwood , Sondra Locke , Geoffrey LewisScatman Crothers , Bill McKinney , Sam BottomsDan Vadis , Sierra Pecheur
Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları (1981) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones, Jr.)Karen Allen (Marion Ravenwood) , Alfred MolinaPaul Freeman (Rene Belloq) , Ronald Lacey (Toht)John Rhys-Davies (Sallah)
Asların Ası (L As des as) 1982  - Jean-Paul Belmondo Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Jean-Paul Belmondo, "Asların Ası"nda Jo Cavalier adında gözü kara bir Birinci Dünya Savaşı pilotunu canlandırıyor. Cavalier, iki ülke arasındaki düşmanlığa verilen yirmi yıllık aradan sonra, 1936 Berlin Olimpiyatlarına Fransız boks milli takımının antrenörü olarak katılır. Ancak gelişmeler onu bir grup Yahudi mültecinin kurtarıcısı haline getirecektir.Fakat kahramanımızın yön bulma duygusu pek kuvvetli değildir. Bu yüzden bir anda kendilerini, Hitler’in dağların eteklerine kurulmuş karargahında buluverirler! Ünlü Fransız aktör Jean Paul Belmondo’dan müthiş bir kara komedi...
Oyuncular: Jean-Paul Belmondo , Marie-France Pisier , Rachid FerracheFrank Hoffmann , Günter Meisner , Benno Sterzenbach
Hiç Bitmeyen Öykü (The NeverEnding Story) 1984 - AfişFilmin Konusu: "Görkemli... E.T.’den beri yapılan en büyüleyici film."Genç Bastian büyük süslü bir kitap ödünç aldığında, bu kitabın onu yarışan yılanlar, planör yarasalar, ejderhalar, uzun kulaklı elfler, çocuksu bir İmparatoriçe, cesur savaşçı Atreyu ve Rock Bitter adında yürüyen bir ayın olduğu parıltılı ve fantastik bir dünyaya sürükleyeceğini hiç düşünmemişti.Ünlü yönetmen Wolfgang Peterson’ın (The Perfect Storm, Poseidon) yönetmenliğini / yardımcı yazarlığını yaptığı ve bugüne kadar birbirinden ünlü karakterlere imza atan muhteşem bir kadronun (2001: A Space Odyssey, Alien ve The Empire Strikes Back) çalışmalarıyla inanılmaz bir dünya yarattığı The Neverending Story kesinlikle hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak. Bu filmi çok sevecek ve bu inanılmaz hikayeyi kendi hikayeniz gibi keşfedeceksiniz.
Oyuncular: Barret Oliver, Gerald McRaney, Drum GarrettDarryl Cooksey,Nicholas Gilbert, Thomas HillDeep Roy, Tilo Prückner, Moses Gunn
Indiana Jones: Lanetli Tapınak (1984) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones)Kate Capshaw (Wilhelmina "Willie" Scott)Amrish Puri (Mola Ram) , Roshan Seth (Chattar)Philip Stone (Yüzbaşı Blumburtt)Roy Chiao (Lao Che) , Dan Aykroyd (Weber)
Tele Kızlar (1985) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Şahin (Tarık Akan) kadın tacirlerinin peşinde yürekli, atak bir polis komiseridir. Yıllar boyunca peşinde olduğu beyaz kadın ticareti yapan çetelerin korkulu rüyasıdır adeta. Toplum vicdanını yaralayan yasadışı suç şebekelerinin en azılı haydutlarından biri olan Yusuf (Nuri Alço) saf genç kızları yakışıklılığı ile tuzağa düşürüp satmakta, hepsinin giderek birer fahişe olmasına neden olmaktadır. Buna dayanamayan Sema adlı bir tele kız bileklerini keserek intihara kalkışır. Yusuf başlarının belaya girmemesi için onu götürüp ormana bırakır. Olaya Cansu adlı başka bir tele kızın tanık olduğunu gören Yusuf onu da tehdit eder. Korkan genç kız, güvendiği bir fahişe olan Çağla’nın (Hülya Avşar) evine sığınır. Çağla Cansu’yu saklar, yerini kimseye söylemez. Polis intihar eden Sema’nın Çağla ve Cansu’nun arkadaşı olduğunu öğrenir. Çağla’yı bulur, fakat ondan bir şey öğrenemez. Bu arada Yusuf Cansu’nun gizlendiği yeri bularak onu öldürür. Çağla Cansu’nun ölümü üzerine bütün bildiklerini komiser Şahin’e anlatır ve geçmişine bir sünger çekerek namuslu bir hayat sürmeye başlar. Şahin’le aralarında duygusal bir yakınlık başlamıştır. Aşık ve mutludurlar. Şahin Çağla ile işbirliği yaparak onun Yusuf’u kandırıp her şeyi itiraf ettirmesine neden olur. Yusuf bunun bir tuzak olduğun anlar ve kaçar. Polis Yusuf’un itiraflarının izini sürerek büyük patronları yakalar. Çağla ile kızını rehine alarak kaçan Yusuf, Şahin’in amansız takibinden kaçamayacak, Çağla, küçük kızı Ebru ve komiser Şahin için yeni, umut dolu, temiz bir yaşam başlayacaktır.
Oyuncular: Tarık Akan, Hülya Avşar, Nuri Alço, Şehnaz DilanZümrüt Cansel, Yılmaz Zafer, Turgut ÖzatayBelkıs Dilligil, Nejat Gürçen, Sırrı Elitaş
Soygun (Hold-Up) 1985  - Jean-Paul Belmondo Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Palyaço kılığına giren gözü pek hırsız Alexandre Dupré, (Jean-Paul Belmondo) Montreal’in en büyük bankasını soyar. Soygun sırasında da kendisine iki rehine almayı başarır. Ancak polislerin bilmediği şey, aslında rehinelerin Dupré’nin arkadaşları olduğu ve bu zekice yapılmış soygun planının bir parçası olduklarıdır. Şimdi üç kafadarın Montreal’den bir yolunu bulup kaçmaları gerekmektedir.Belmondo’nun bu sürprizlerle dolu bu komedi macera filmi, Jay Cronley’in romanından filme uyarlanmıştır.
Oyuncular: Jean-Paul Belmondo , Kim Cattrall , Guy MarchandJean-Pierre Marielle , Jacques Villeret , Jean-Claude de Goros
Geleceğe Dönüş 1 (1985) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Michael J. Fox (Marty) , Christopher Lloyd (Dr. Emmett)Lea Thompson (Lorraine) , Crispin Glover (George)Thomas F. Wilson (Biff) , Claudia Wells (Jennifer)Marc McClure (Dave) , Wendie Jo Sperber (Linda)
Indiana Jones: Son Macera (1989) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones)Sean Connery (Prof. Henry Jones) , River Phoenix (Genç Indy)Denholm Elliott (Dr. Marcus Brody) , Michael Byrne (Albay Vogel)Alison Doody (Dr. Elsa Schneider) , John Rhys-Davies (Sallah)Julian Glover (Walter Donovan)
Geleceğe Dönüş 2 (1989) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Michael J. Fox (Marty) , Christopher Lloyd (Dr. Emmett Brown)Lea Thompson (Lorraine) , Thomas F. Wilson (Biff Tannen)Elisabeth Shue (Jennifer) , Jeffrey Weissman (George)
Teldeki Kuş (Bird on a Wire) 1990 - AfişFilmin Konusu: Ateşli Bir Aksiyonu Vahşi Bir Espri Anlayışıyla Başarıyla Birleştiren Filmi Izlerken Büyük Keyif Alacaksınız.FBI Tanık Koruma Programı altında hayatına devam eden Rick Jarmin’in hayatı eski sevgilisi Marianne Graves tarafından kimliği teşhis edilince altüst olur. Yeni kimliğiyle yeni bir hayata başlamadan hemen önce hapse gönderdiği adam çıkar ve ödeşmek üzere peşine düşer. Rick ve Marianne bir anda kendilerini peşlerindeki gangsterlerden ve güzel bir veterinerden kaçarken bulurlar.
Oyuncular: Mel Gibson, Goldie Hawn, David Carradine, Bill DukeStephen Tobolowsky, Joan Severance, Harry CaesarJeff Corey, Alex Bruhanski, John Pyper-Ferguson
Acemi (The Rookie) 1990 - AfişFilmin Konusu: Yılların deneyimi ve 45’lik otomatik tabancasıyla, LAPD Dedektifi Nick Pulowski ihtiyacı olan herşeye sahiptir. Fakata ynı zamanda ihtiyacı olmayan bir şeye de sahiptir; yeni ortağı ’Acemi’.Yönetmen-oyuncu Eastwood, Pulowski rolünde , Charlie Sheen ise polis teşkilatının talimatlara ve kurallara uymayı ilke edinmiş yeni üyesi olarak sıkı bir filme imza atıyorlar.
Oyuncular: Charlie Sheen, Clint Eastwood, Raul Julia, Sonia BragaTom Skerritt, Lara Flynn Boyle, Xander Berkeley
Kızıl Ekim (The Hunt for Red October) 1990 - AfişFilmin Konusu: OyuncularSean Connery (Kaptan Marko Ramius) , Alec Baldwin (Jack Ryan)Scott Glenn (Kumandan Burt Mancuso) , Sam Neill (Kaptan Vasily)James Earl Jones (Amiral James Greer) , Joss Ackland (Büyükelçi Andrei)Rus Kaptan Marko Ramius (Sean Connery), Amerika’ya iltica etmeye karar verir ve gemideki KGB subayını öldürerek Amerika’ya yönelir.Onu durdurmak isteyen Ruslar, Amerika’ya kaptanın kontrolden çıktığını ve füzelerini ateşlemeyi planladığını söylerler. Bunun üzerine CIA ajanı Jack Ryan (Alec Baldwin), geminin kontrolünü ele geçirmek ve kaptana eşlik etmek için denizaltıya biner.
Oyuncular: Sean Connery (Kaptan Marko Ramius) , Alec Baldwin (Jack Ryan)Scott Glenn (Kumandan Burt Mancuso) , Sam Neill (Kaptan Vasily)James Earl Jones (Amiral James Greer) , Joss Ackland (Büyükelçi Andrei)
Dışarıda ve Tehlikede (While She Was Out) 2008 - AfişFilmin Konusu: Della Myers, küfürbaz kocası Kenneth ve ikiz çocukları ile birlikte lüks bir sitede oturan bir ev hanımıdır. Della tüm ilgisini çocuklarını yetiştirme üzerine vermiştir ve bu yüzden ev işlerini ihmal ettiği için bu durum kocası Kenneth’i çok sinirlenmektedir. Bu karışıklıklar yüzünden Noel akşamı kocasıyla büyük bir kavgaya tutuşurlar. Kavga sırasında kocası duvarı yumruklar ve bir delik açar. Della bu deliği kapatmak için alışveriş merkezinden duvar kağıdı almak için evden ayrılır... Alışveriş merkezinde park edecek bir yer bulamaz fakat eski bir arabanın iki arabalık park yerini kapladığını görünce sinirlenerek aracın camına bir not bırakır ve alışverişe gider. Bıraktığı bu notun sessiz ve sakin süren hayatını, hayatta kalma mücadelesi, gerilim ve korkuyu iliklerine kadar hissetmesiyle nasıl bir anda değiştirdiğini çok geçmeden anlayacaktır.
Oyuncular: Kim Basinger, Lukas Haas, Craig Sheffer, Jamie StarrLeonard Wu, Luis Chávez, Luke Gair, Erika-Shaye Gair
Çılgın Dostlar 2 (Open Season 2) 2008 - AfişFilmin Konusu: Elliot, Giselle’e sırılsıklam aşık olmuştur ama tam da o sıralar Mr. Weenie bir grup şımarık ev hayvanı tarafından sahibine götürülmek için kaçırılır.Boog, Elliot, McSquizzy, Buddy ve ormanın tüm sakinleri bir plan hazırlayarak sosise benzeyen arkadaşlarını kurtarmayı kendilerine görev bilirler. Bu plan onları ev hayvanlarının dünyasına götürür.Düşmanları olan ev hayvanlarıysa, oyuncak kaniş Fifi’nin de engeliyle, Mr. Weenie’yi savaşmadan bırakmama kararındadırlar.
Oyuncular:
Etki Noktası (Impact Point) 2008 - AfişFilmin Konusu: En iyi vuruşu son vuruşu olabilir.Kelly Reyes’in (Melissa Keller) bugüne kadar tek düşündüğü şey plaj voleybolu oynamaktı. Bir gün Holden (Brian Austin Green) adındaki gizemli bir muhabirin hayatına girmesiyle Kelly’nin ve etrafındaki insanların başına garip şeyler gelmeye başlar. Kelly, Holden şüphelenmeye başlar ancak hala hayatının en büyük maçına odaklanmak ve çalışmak zorundadır. Acaba paranoyaklaşmış mıdır? Yoksa bu gizemli adamla karanlık bir şeyler mi vardır?
Oyuncular: Brian Austin Green, Melissa Keller, Linden AshbyJoe Manganiello, Eddie Alfano
Mükemmel Kaçış (Perfect Hideout) 2008 - AfişFilmin Konusu: Birbirlerine deliler gibi aşık olan Celia ve Nick için o gün hayatlarının dönüm noktasıdır. Çünkü saatler sonra Amerika’da olacaklar ve her şeye sıfırdan başlayacaklardır. Celia, sıradan geçmişini geride bırakırken, Nick bugüne dek bulaştığı her türlü pis işten sıyrılacağı için mutludur. Ama, unutmak istediği eski günlerden bir alacaklı yakasına yapışır. Bu işlere artık bir nokta koymak isteyen Nick, yol üstündeki bir marketi soymaya kalkışır. Markete bir sivil polisin gelmesi ile tüm planı altüst olur. Çünkü kaçmaya çalışırken, polis kendi silahıyla vurulur. Artık yola kendi arabasıyla devam edemeyeceği için, Celia ile ilk gördükleri eve girerler. Amaçları kapıdaki arabanın anahtarını almak ve havaalanına varıp, bu ülkeyi sonsuza dek terk etmektir. Fakat evin etrafı kısa sürede özel tim tarafından sarılır. Marketteki polis ağır yaralıdır, evin sahibi olduğunu düşündükleri bir adamı rehin almışlardır ve dışarıdaki polisler içeride ailenin tamamının bulunduğunu iddia etmektedir. Bu ateş çemberinde Nick, kontrolünü iyice kaybetmeye başlar. Kapana kısılmıştır. Evin içinde delirmiş halde bir çıkış, bir anlaşma yolu ararken, kapalı salon kapıları ardında, ailenin geri kalanını bulur. Rehin aldıkları adam onları yemek masasında katletmiştir! Nick için kaçmak; bu cinayetleri de üstlenmek demektir. Ve iki sevgili için tek tehlike artık dışarıdaki polisler değildir. Aileden sağ kalan tek kişi olan Nadine’i, Victor adındaki bu caniye vermeyi kabul etmezler ve evde ölümcül bir kovalamaca başlar.
Oyuncular: Billy Zane, Cristian SolimenoMelinda Y. Cohen, Scarlett Sabet
Don Kişot (Donkey Xote) 2007 - AfişFilmin Konusu: Bu gerçek bir macera komedi filmi. Eşek Rucio, Don Kişot’un gerçek hikayesini anlatır ve onun deli olmadığını, aslında çok zeki, tutku dolu ve heyecanlı biri olduğu fikrini savunur. Bu noktadan sonra Don Kişot, Kişot’un en iyi arkadaşı, silahtarı ve kasabanın en zengini Sancho Panza, aslında bir at olmak isteyen Sancho’nun eşeği Rucio ve Kişot’un, ahırından hareket etmek istemeyen sadık binek atı Rocinante’yi Ay Şövalyesi ile düello etmek üzere yola çıkmışken izliyoruz. Eğer Kişot düelloyu kazanırsa Dulcinea’nın gerçek kimliği açığa çıkacaktır.
Oyuncular: SeslendirenlerAli Poyrazoğlu, Hümeyra Akbay, Okan BayülgenHalil Ergün, Okan Yalabık
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik