Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Dehşet Gecesi (Fall Down Dead) 2007 - AfişFilmin Konusu: Basının Picasso olarak tanıdığı bir seri katil, şehirde sürekli geceleri gerçekleşen elektrik kesintilerini fırsat bilerek bir dolu cinayet işler. Sanata ve estetiğe son derece meraklı olan seri katil, kurbanlarını öldürürken üzerlerinde ünlü sanatçıların eserlerinden izler bırakır.Garsonluk yapan Christie’nin bu cinayetlerden birine şahit olması ile gerilimli bir mücadele başlayacaktır. Polise haber vermesi sonucu olay yerine gelen polis memurları Stefan ve Lawrence, ilk önce Christie’nin katil olduğunu sanırlar. Kısa süre içinde yanıldıklarını anlamaları ile şimdiye kadar şahit olmadıkları büyük bir kovalamaca başlayacaktır.Ölümle Dans filminin de yönetmenliğini yapan Jon Keeyes’in yönettiği Dehşet Gecesi’nde genç oyuncu Mehmet Günsür de rol alıyor.
Oyuncular: Dominique Swain (Christie Wallace) , Mehmet Günsür (Stefan)Udo Kier (The Picasso Killer/Aaron Garvey) , David CarradineR. Keith Harris (Lawrence Kellog) , Monica Dean (Helen)Jennifer Alden (Marie) , Austin James (Michael Yeager)Burgess Jenkins (Earl Buchyk)
Karantina (Quarantine) 2008 - AfişFilmin Konusu: Televizyon muhabiri Angela Vidal ve kameramanı Los Angeles itfaiyesinde, gece vardiyasını programlarına konu etmek için beklemektedirler. 911’e gelen bir telefon sıradan geçen geceyi unutulmaz bir dehşete çevirecektir.Gittikleri küçük bir apartmanda bir kadının kanı donduran çığlığı duyuluyordur. Kadın ne olduğu anlaşılmayan birşey tarafından etki altındadır ve bina karantinaya alınır.Oradaki tüm iletişim araçları kesilmiştir ve binanın karantinaya alınması kaldırılınca olanlarla ilgili ellerindeki tek kanıt basının video kayıtları olmuştur.
Oyuncular: Jennifer Carpenter (Angela Vidal) , Steve Harris (Scott Percival)Jay Hernandez (Jake) , Johnathon Schaech (George Fletcher)Columbus Short (Danny Wilensky) , Andrew Fiscella (James)
Beterböcek (Beetlejuice) 1988 - AfişFilmin Konusu: Barbara (Geena Davis) ve Adam Maitland (Alec Baldwin), birbirine aşık yeni evli bir çifttir. Bir araba kazasında öldüklerinde New England’da yaşamakta oldukları dünya güzeli kır evlerinde hayalet olarak hapis kalırlar. Ev satılınca yeni sahipleri sinir bozucu yuppie ailesi Deetz ve hüzünlü gotik kızları Lydia (Winona Rider) bütün huzurlarını kaçırır.Ne yazık ki, Barbara ve Adam, evin yeni sahiplerini korkutup kaçırmak için, hayalet olarak biraz fazla iyi ve kibardırlar. Başarısız olduklarında bu işi hortlak dünyasının haşarı ismi Beetlejuice/Beterböcek’e (Michael Keaton) havale ederler. Nasıl bir belaya bulaştıklarından ise henüz habersizdirler...Beterböcek, hem 80’lerin hem de Tim Burton’ın en sevilen filmlerinden biri. Çılgınca komik ve stilize.
Oyuncular: Michael Keaton (Beterböcek) , Geena Davis (Barbara Maitland)Alec Baldwin (Adam Maitland) , Winona Ryder (Lydia Deitz)
Yaratık 1 (Alien 1) 1979 - AfişFilmin Konusu: Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya’ya dönerken bir yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyalı alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar.Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder. Yumurtalardan biri kırıldığında ekip nasıl bir belaya bulaştığını farkeder...Ridley Scott’ın başlattığı Alien serisi gişelerde büyük başarı yakalamış, günümüze dek toplam 4 film çekilmişti. Halen 5. film ile ilgili çalışmalar sürmekte.1980 yılında en iyi sanat yönetimi ve en iyi efekt dalında Akademi Ödülleri’ne aday olan film, efekt dalında bu ödüle layık görülmüştü.
Oyuncular: Tom Skerritt (Captain Dallas) , Sigourney Weaver (Lt. Ellen)Veronica Cartwright (Lambert) , Harry Dean Stanton (Brett)John Hurt (Kane) , Ian Holm (Ash)
Yaratık 2 (Aliens) 1986 - AfişFilmin Konusu: Nostromo’dan kurtulan tek kişi olan Teğmen Ellen Ripley, yarım yüzyıllık derin uykusundan uyandırılarak dünyaya getirilir. Bu sırada yaratıkları buldukları gezegenin sonradan kolonileştirildiği ve insanların yaşadığını öğrenir.Söz konusu koloniden bir süredir haber alınamamaktadır ve Ripley, uzman bir komando ekibi ile yaratıkları yoketmeye ve sağ kalanları kurtarmaya gider.Alien konseptine yönetmen James Cameron’ın yaklaşımı ve ortaya çıkan belki de serinin en iyi filmi.1987’de 7 dalda Oscar’a aday olan film, en iyi görsel efekt ve en iyi ses efekti dallarında bu ödüle layık görülmüştü.
Oyuncular: Sigourney Weaver (Lt. Ellen Ripley) , Carrie Henn (Rebecca "Newt")Michael Biehn (Corporal Dwayne Hicks) , Paul Reiser (Carter J. Burke)Lance Henriksen (Bishop) , Bill Paxton (Private Hudson) , William Hope
Yaratık 4: Diriliş (Alien: Resurrection) 1997 - AfişFilmin Konusu: OyuncularSigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron PerlmanGary Dourdan, Michael Wincott, Kim Flowers, Dan HedayaJ.E. Freeman, Brad Dourif, Raymond Cruz, Leland OrserDirilişe tanık olun.Yaratıklarla savaşan Ellen Ripley (Sigourney Weaver) ölmüştür. Iki yüzyıl ve sekiz kötü deneyden sonra tekrar geri gelir. Bir grup bilimadamı onu içindeki yaratık kraliçesiyle birlikte klonlamıştır. Oysaki tekrar dirilen Ripley, onu yaratanlar için birçok sürprizlerle doludur. Yaratıklarla savaşmak için Ripley, kendisi gibi sürprizlerle dolu Call’un da (Ryder) içinde bulunduğu bir grup kaçakçı ile işbirliği yapmak zorundadır.Görkemli efektlerle süslü bu filmde Ron Perlman, Dan Hedaya, J.E. Freeman, Brad Dourif ve Michael Wincott başrolleri paylaşıyorlar. Yaratık Diriliş "adrenalin yüklü bir gerilim filmi"-Entertainment Weekly-Uzay mekiğine davetlisiniz... Eğer tabii yepyeni bir terör yaşamaya cesaretiniz varsa.
Oyuncular: Sigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron PerlmanGary Dourdan, Michael Wincott, Kim Flowers, Dan HedayaJ.E. Freeman, Brad Dourif, Raymond Cruz, Leland Orser
30 Gün Gece (30 Days of Night) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularJosh Hartnett (Eben Oleson) , Melissa George (Stella Oleson)Danny Huston (Marlow) , Ben Foster (The Stranger)Mark Boone Junior (Beau Brower) , Mark Rendall (Jake Oleson)Amerika’nın kuzeyindeki Alaska Barrow kasabası, her kış, bir ay boyunca sadece geceyi yaşar. Birdenbire gizemli bir grup insanın ortaya çıkmasıyla kasabada yüzbin kişi esrarengiz bir şekilde zarar görürler, hayatlarını yitirirler.Sayısı gittikçe azalan kasaba halkı ve aslında vampir olan bu gizemli grubun kalan insanlarla beslenme mücadeleleri yeniden günışığını görünceye kadar devam edecektir.Steve Niles ve Ben Templesmith’in çizgiromanından başarılı bir şekilde uyarlanmış olan 30 Days of Night, yönetmeni David Slade’in "bu proje için parmağımı bile keserim" diyecek kadar iddialı olduğu bir film. Vampirli korku filmi sevenler içinse tatmin edici derecede korkunç olduğu söyleniyor.
Oyuncular: Josh Hartnett (Eben Oleson) , Melissa George (Stella Oleson)Danny Huston (Marlow) , Ben Foster (The Stranger)Mark Boone Junior (Beau Brower) , Mark Rendall (Jake Oleson)
Zombi Kovboylar (Undead or Alive) 2007 - AfişFilmin Konusu: Ölümün ta kendisi oldular. TV serisi ‘South Park’ ve ‘Father of the Pride’ın yönetmeni Glasgow Phillips, Vahşi Batı’da kendi halinde iki kovboy Luke ve onun yeni partneri Elmer’ın şerifi soyması ve çölde ortadan kaybolmalarıyla başlayan sıradışı bir hikayeyle karşımızda. Bir tek Geronimo’nun güzel ve zeki yeğeni onları, Şerif’in kana susamış zombilerinden ve gizemli Hint lanetinden kurtarabilirdi. Bu arada Luke ve Sue arasında romantik bir ilişki başlayacak mıdır? Yoksa ölüm onları ayıracak mıdır.
Oyuncular: Lew Alexander , Todd Anderson , Richard BarelaMatt Besser , Brett Brock , Richard BucherJeff Chase , Chris Coppola , Gino Crognale
Küçük Kıyamet (2006) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularCansel Elçin (Zeki) , Binnur Kaya (Filiz) , İlker Aksum (Ali)Bora Akkaş (Batu) , Serra Gürgünlü (Eda) , Ece Ekşi (Didem)Başak Köklükaya (Bilge)İstanbul’da sıklıkla meydana gelen sarsıntılar, annesini depremde kaybeden Bilge için katlanılmaz hale gelmiştir. Olması beklenen büyük depremin de korkusunu sürekli üzerinde hisseden Bilge, artık bu şehirde daha fazla yaşayamayacağına karar verir.Yeğenlerini de yanlarına alarak ufak bir güney kasabasına taşınan aile, burada da hiç beklemedikleri olaylarla karşılaşır. Başlarına gelen son derece esrarengiz olaylar, kaçtıkları korkuları ile onları, burada da yüzleşmek zorunda bırakacaktır.Taylan Kardeşler, bu filmin alışılagelmiş felaket filmlerinin dışında bir film olacağını ve amaçlarının filmi karakterler üzerinden işlemek değil, insanın doğa karşısındaki acizliğini göstermek olduğunu belirtiyorlar.
Oyuncular: Cansel Elçin (Zeki) , Binnur Kaya (Filiz) , İlker Aksum (Ali)Bora Akkaş (Batu) , Serra Gürgünlü (Eda) , Ece Ekşi (Didem)Başak Köklükaya (Bilge)
Çok Şey Bilen Adam (The Man Who Knew Too Much) 1934 - AfişFilmin Konusu: Tatillerini İsviçre’de geçirmeye karar veren İngiliz Bob ve Jill Lawrence burada Fransız Pierre Fresnay ile tanışırlar ve dost olurlar. Kısa bir süre sonra Fresnay öldürülür, ölümünden hemen önce ise Bob’un kulağına bir sır fısıldar: önemli bir diplomata Londra’da Albert Hall’da bir konser sırasında suikast düzenlenecektir.Bu olaya şahit olan yabancı ajanlar Bob’un küçük kızı Betty’i kaçırarak onun bildiklerini açıklamamasını sağlamaya çalışırlar. Polise başvurmaktan çekinen Bob kızını kendi çabalarıyla kurtarmak ve suikastı önlemek istemektedir.
Oyuncular: Leslie Banks, Peter Lorre, Frank Vosper, Pierre FresnayEdna Best, Hugh Wakefield, Nova Pilbeam
Jaws (1975) - AfişFilmin Konusu: Amity adası denizden gelen bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Denizin keyfini çıkarmakta olan insanlara birşey saldırmakta ve vahşice öldürmektedir. Bu durum büyük geliri turizmden olan ada halkını etkiler. Dev bir beyaz köpekbalığı olduğu anlaşılan tehlikeyi uzak tutmak için gösterdikleri bütün çabalar faydasız kalınca Şerif Brody, yakın dostları Hooper ve Quint’i de alarak köpekbalığı ile savaşa girer.Steven Spielberg tarafından yönetilen film, 1976 yılında en iyi müzik, kurgu ve ses dallarında Oscar almış, en iyi film dalında da adaylıkla yetinmişti.
Oyuncular: Roy Scheider (Chief Martin Brody) , Robert Shaw (Quint)Richard Dreyfuss (Matt Hooper) , Lorraine Gary (Ellen Brody)Murray Hamilton (Mayor Larry Vaughn)
Elm Sokağında Kabus (1984) - AfişFilmin Konusu: Korku filmi denince şüphesiz akla ilk gelen kült korku karakteri Freddy Krueger’a hayat veren serinin ilk ve en iyi filmi A Nightmare On Elm Street… Yönetmeni Wes Craven’ın şöhretini büyük ölçüde arttıran A Nightmare On Elm Street bugüne kadar çekilen en iyi korku filmlerinden biri olmakla beraber popülarite olarak da çok az filmin yakalayabildiği bir noktaya ulaşmıştır. Johnny Depp’i de sinema dünyasına armağan eden ve diğer birçok unutulmaz korku filmi gibi oldukça düşük bir bütçeyle çekilen film, herşeyi ile başyapıt sıfatını hakeden bir korku klasiği…Tina ve Nancy kabuslarında aynı korkunç katili gören iki arkadaştır. Gördüğü kabus üzerine Tina’nın evinde toplanan Nancy ile erkek arkadaşları Rod ve Glen için önce herşey yolunda görünür. Ta ki Tina uykuya dalana dek… Tina’nın vahşice öldürülmesinden sonra herkes erkek arkadaşı Rod’dan şüphelenir. Kabusların renkli ve acımasız katili Fred Krueger için ise Tina sadece bir başlangıç olacaktır…
Oyuncular: Robert Englund (Fred Krueger) , Amanda Wyss (Tina Gray)Johnny Depp (Glen Lantz) , John Saxon (Lt. ThompsonHeather Langenkamp (Nancy Thompson)
Ölülerin Günü (Day of the Dead) 1985 - AfişFilmin Konusu: OyuncularLori Cardille (Sarah) , Jarlath Conroy (William McDermott)Joe Pilato (Yüzbaşı Rhodes) , Terry Alexander (John)Antone DiLeo (Er Miguel Salazar) , Richard Liberty (Dr. Logan)Howard Sherman (Zombi Bub) , G. Howard Klar (Er Steel)Ralph Marrero (Er Rickles) , John Amplas (Dr. Ted Fisher)Don Brockett (Zombilerin lideri)Yaşayan ölülerin hükmettiği kontrolden çıkmış bir dünyadayız. Küçük bir grup bilimadamı ve asker, Florida’daki bir füze silosuna sığınmış, dünyanın kaderini belirlemeye çalışıyorlar. Bilimadamları bir yandan yakaladıkları zombiler üzerinde korkunç deneyler yaparak bir tedavi aramaya çalışırken, bir yandan da askerlerin tutkularını tatmin edecek arayışlara zorlanıyorlar.Bir süre sonra, araştırmacıların aralarından bazılarını deneylerde kullandığını farkeden askerlerle araları bozulduğunda, sığınağa sızmaya başlayan zombilerin tehdidi daha da sinir bozucu bir hal alıyor.Ölülerin Şafağı’nın kaldığı yerden devam eden filmde, yeni bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi, önceki iki filmden daha da kanlı bir şekilde anlatılıyor.
Oyuncular: Lori Cardille (Sarah) , Jarlath Conroy (William McDermott)Joe Pilato (Yüzbaşı Rhodes) , Terry Alexander (John)Antone DiLeo (Er Miguel Salazar) , Richard Liberty (Dr. Logan)Howard Sherman (Zombi Bub) , G. Howard Klar (Er Steel)Ralph Marrero (Er Rickles) , John Amplas (Dr. Ted Fisher)Don Brockett (Zombilerin lideri)
Sapık 3 (Psycho III) 1986 - AfişFilmin Konusu: Sapık 3, Tüm Serinin En Etkileyici ve Ürkütücü Filmi!Geçmişi sırlarla dolu genç ve hoş bir kadının motelde kalmaya başlamasıyla Norman da sonunda yeni hayata kavuşma şansını elde eder. Ancak ortada onu kimseyle paylaşmak istemeyen ve bu konuda herşeyi yapabilecek bir iskelet dolaşmaktadır.Bates Motel’de yeni bir gün başlamıştır ancak kıyamate çok az kalmıştır!
Oyuncular: Anthony Perkins, Diana Scarwid, Juliette CumminsLee Garlington, Hugh Gillin, Roberta Maxwell, Jeff Fahey
Elm Sokağında Kabus 3: Rüya Savaşçıları (1987) - AfişFilmin Konusu: Yüzlerce pisikopatın ilham kaynağı acımasız Freddy Krueger, filmin orijinal yaratıcısı Wes Craven’ın (Scream 1, 2 ve 3) senaryosu ile yeni kurbanlar için geri dönüyor!Freddy, Elm Sokağı’nın sakinlerini korkunç yöntemlerle rüyalarında avlamaktadır. Tek umutları, rüya tarayıcısı ve Freddy’den sağ kalarak kurtulmayı başarmış Nancy Thompson’dır (Heather Langenkamp, Orijinal Nightmare). O, bu savaşta Freddy’e kendi yöntemleriyle karşılık verebilecek tek kişidir. Başrollerinde Patricia Arquette (Bringing Out The Dead, Stigmata) ve Oscar* Adayı Laurence Fishburne (The Matrix, Biker Boyz) ile "Rüya Savaşçıları Korkunç ve Unutulmaz Bir Yolculuk!"
Oyuncular: Heather Langenkamp, Craig Wasson, Patricia ArquetteRobert Englund, Ken Sagoes, Rodney Eastman, Jennifer RubinBradley Gregg, Ira Heiden, Laurence Fishburne
Elm Sokağında Kabus 4: Rüya Ustası (1988) - AfişFilmin Konusu: OyuncularRobert Englund, Ken Sagoes, Tuesday Knight, Rodney EastmanLisa Wilcox, Andras Jones, Danny Hassel, Brooke Theiss, Toy NewkirkAcımasız, sözlere dökülemeyecek kadar vahşi Freddy Krueger (Robert Englund) için dinlenmeye vakit yoktur. Düş görmeye cesaret edenlerin icabına bakmak için mezarından tekrar ayrılır. Ancak bu sefer çok güçlü bir düşmanı vardır.Telepatik güçleri olan Kristen’in arkadaşları Freddy tarafından tek tek avlanmaktadır. Şimdi, Kristen’in bu şeytani rüya tacizcisini yok etmek ve kurbanlarının sürekli işkence gören ruhlarını kurtarmak gibi zorlu bir görevi vardır.
Oyuncular: Robert Englund, Ken Sagoes, Tuesday Knight, Rodney EastmanLisa Wilcox, Andras Jones, Danny Hassel, Brooke Theiss, Toy Newkirk
Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk (1989) - AfişFilmin Konusu: Daha önceki kabuslardan sağ salim kurtulmuş olan Alice, Freddy Krueger’in ölümcül rüyalarının tekrar başladığını keşfeder. Ancak bu defa katil, Alice’nin henüz doğmamış bebeğinin uyuyan aklı kanalıyla saldırmaktadır. Amacı, dünyaya tekrar doğmaktır. Freddy’yi durdurabilecek yegane kişi ise, onun ölmüş annesidir, ancak Alice oğlunu kurtarabilmek için ruhunu zamanında serbest bırakabilecek midir?
Oyuncular: Robert Englund, Lisa Wilcox, Erika Anderson, Valorie ArmstrongMichael Ashton, Beatrice Boepple, Matt Borlenghi
Sapık 4 (Psycho IV: The Beginning) 1990 - AfişFilmin Konusu: Çocukluğu tekrar gözlerinde canlanan Norman, genç bir erkekken dul ve şizofrenik annesiyle yaşadığı günlere geri döner. Bu akıldan çıkmayan hatıralar basit bir hatırlama olmaktan öte Norman’ın öldürme içgüdüsünü tekrar harekete geçirir ve gerilim dolu dakikalar birbirini kovalamaya başlar.
Oyuncular: Anthony Perkins, Henry Thomas, Thomas SchusterDonna Mitchell, Warren Frost, CCH Pounder, Olivia Hussey
Hayalet Yazar (Ghost Writer) 2007 - AfişFilmin Konusu: Alan Cumming’in ilk yönettiği sinema filmi olan "Ghost Writer"da; Cumming müziğe büyük hayranlığı olan fakir çocuklara öğretmenlik yapan, başarısız besteci John Vandermark’ı canlandırıyor. Bir yazar olduğunu iddia eden amatör Sebastian St. Germain’in (David Boreanaz) hayatına girişiyle, Valdermark ona yardım etmek için elinden geleni yapmaya başlar. Fakat derneğinin amaç dışı kullanılmasıyla beraber Valdermark mutsuzlaşır. Bardağı taşıran son damla ise kasabanın bütün kadınlarının Sebastian’la ilişki kurmaları ve nazik ev sahibine bir hurda bile bırakmamalarıdır.Karakteri değişen açıkgöz John’ın dönüşümüyle doğa üstü olaylar serisi başlar. İçinde Edgar Allen Poe’ nun "Geveze Yürek" adlı hikayesi ve Joseph Losey / Harold Pinter’ in 60’ lar klasiği olan "Hizmetçi" filminin yansımaları olan Hayalet Yazar’da Boreanaz’ın gerçekçi oyunculuğu ve Cumming’ in birden tavır değiştiren karakterinin bütünlüğü izleyiciye keyifli bir tiyatral canlılık sunuyor. Son dönemin popüler yıldızı Anne Heche, Karen Black, Carrie Fisher ve Jane Lynch ile yardımcı rolleri paylaşıyor.Sifresizdir
Oyuncular: Alan Cumming , David Boreanaz , Anne HecheKaren Black, Carrie Fisher, Jane Lynch, Henry Thomas
Gözyaşlarının Annesi (La Terza Madre) 2007 - AfişFilmin Konusu: Genç Amerikalı sanat öğrencisi Sarah (Asia Argento) bir kazı sırasında eski bir kabı açtığında dünya için sonun başlangıcına sebep olur. O kabın içinde dünyanın en güçlü cadısı tutsaktır ve “Gözyaşlarının Annesi”nin tek amacı dünyaya tekrar cadıların ve kötülüğün hükmetmesini sağlamaktır. İntiharlar ve vahşet dalga dalga yayılırken dünyanın her tarafından cadılar bu savaşta yer almak için Roma’da toplanmaktadır. Bu sırada Sarah kendi geçmişiyle yüzleşir ve belki de dünyayı kurtaracak gücün içinde olduğunu keşfeder.Bir Notİtalyan sinemasının korkusinemasına en büyük armağanlarından biri olan usta yönetmen Dario Argento, Suspiria (1977) ve Inferno’dan (1980) sonra bu son korku filmi Gözyaşlarının Annesi’yle "Üç Anne" üçlemesini tamamlıyor... Üstelik başrolde yine dünyaca tanınan seksi kızı Asia Argento var.
Oyuncular: Asia Argento, Cristian Solimeno, Adam JamesMoran Atias, Valeria Cavalli, Philippe LeroyDaria Nicolodi
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik