Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Karantina (Quarantine) 2008 - AfişFilmin Konusu: Televizyon muhabiri Angela Vidal ve kameramanı Los Angeles itfaiyesinde, gece vardiyasını programlarına konu etmek için beklemektedirler. 911’e gelen bir telefon sıradan geçen geceyi unutulmaz bir dehşete çevirecektir.Gittikleri küçük bir apartmanda bir kadının kanı donduran çığlığı duyuluyordur. Kadın ne olduğu anlaşılmayan birşey tarafından etki altındadır ve bina karantinaya alınır.Oradaki tüm iletişim araçları kesilmiştir ve binanın karantinaya alınması kaldırılınca olanlarla ilgili ellerindeki tek kanıt basının video kayıtları olmuştur.
Oyuncular: Jennifer Carpenter (Angela Vidal) , Steve Harris (Scott Percival)Jay Hernandez (Jake) , Johnathon Schaech (George Fletcher)Columbus Short (Danny Wilensky) , Andrew Fiscella (James)
Hollywood Ülkesi (2006) - AfişFilmin Konusu: 2006 Venedik Volpi Kupası - En İyi Erkek Oyuncu (Ben Affleck) Bir Hollywood yıldızının ölümü, gerçek olaylardan yola çıkan bu gösteri dünyası dramında bir skandalın belki de buzdağı gibi ancak görünen bölümüdür. The Sopranos ve Sex and the City dizilerinin yönetmeni Allen Coulter’ın bu ilk uzun metrajlı filmi, ün ve kimlik üzerine benzersiz bir araştırma, televizyon dizisi Süpermen’le tanınan ünlü oyuncu George Reeves’in peşinde bir yeni-kara film örneği. Reeves 1959’da vurulup öldüğünde, annesi bu “apaçık intihar” olayını soruşturması için detektif Louis Simo’yu tutar. Simo, Reeves’in aşk yaşamını kurcaladıkça ünlü oyuncunun aslında bir cinayete kurban gittiğinden kuşkulanmaya başlar.
Oyuncular: Adrien Brody (Louis Simo) , Diane Lane (Toni Mannix)Ben Affleck (George Reeves) , Bob Hoskins (Eddie Mannix)Robin Tunney , Joe Spano (Howard Strickling)Molly Parker (Laurie Simo) , Dash Mihok (Sgt. Jack Patterson)
Günahkarlar (The Flock) 2007 - AfişFilmin Konusu: Yıllarca cinsel suç işleyenleri yakalamaya çalışmakla ruhunda derin yaralar açılmış paranoyak ajan, bir yandan ajandasındaki suçlulardan biri tarafından kaçırıldığına emin olduğu bir kızı bulmaya çalışırken, bir yandan da kendi iç dünyasına karşı savaş vermektedir. Yanında çalışmakta olan Claire, bir yandan işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeye, bir yandan da amirini kanunun yanında tutmaya çalışmaktadır.Kuzuların Sessizliği ve Se7en gibi toplumun kıyısında kalmış kişiler üzerine gelişen gerilim filmlerinin yolundan giden THE FLOCK, Hong Kong’lu yönetmen Andrew Lau’nun ilk İngilizce filmi.
Oyuncular: Richard Gere (Erroll Babbage) , Claire Danes (Allison)KaDee Strickland (Viola Frye) , Ray Wise (Bobby Stiles)Russell Sams (Edmund Grooms) , Avril Lavigne (Beatrice)
Kara Şövalye (The Dark Knight) 2008 - AfişFilmin Konusu: Batman Başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye’nin de yönetmen koltuğunda.Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır.Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker’in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker’in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.Christian Bale’in tekrardan Batman/Bruce Wayne olarak kamera karşısına geçtiği filmde efsanevi Joker rolü Jack Nicholson’dan Ocak ayında hayatını kaybeden Heath Ledger’a devredildi.
Oyuncular: Christian Bale (Bruce Wayne/Batman) , Heath Ledger (The Joker)Gary Oldman (Lt. James Gordon) , Michael Caine (Alfred Pennyworth)Morgan Freeman (Lucius Fox) , Maggie Gyllenhaal (Rachel Dawes)Aaron Eckhart (Harvey Dent/Two-Face) , Aaron Eckhart (Harvey Dent)
Tanrının Vadisinde (In The Valley Of Elah) 2007 - AfişFilmin Konusu: Irak’ta görev yapmakta olan asker Mike Deerfield, ülkesine dönüşündeki ilk hafta sonunda gizemli şekilde kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield ile annesi Joan oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi olan Emily Sanders onlara gönülsüzce yardımcı olur.Eldeki kanıtlar çoğaldıkça genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar. Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Hank Deerfield) , Charlize Theron (Emily)Jason Patric (Lt. Kirklander) , Susan Sarandon (Joan Deerfield)James Franco (Dan Carnelli) , Barry Corbin (Arnold Bickman)
Yurttaş Kane (Citizen Kane) 1941 - AfişFilmin Konusu: Orson Welles’in zamanın ötesine geçmiş bu başyapıtı, Amerikan Film Enstitüsü tarafından "Tüm Zamanların En İyi Amerikan Filmi" seçilmiş, İngiliz Film Enstitüsü’nün yaptığı ankette de eleştirmenler ve yönetmenlerce "Tüm Zamanların En İyi Filmi" ünvanına layık görülmüştür. "Yurttaş Kane", bu ünvanları yarım yüzyıldan uzun süredir gururla taşımaya devam etmektedir.25 yaşındaki "dâhi çocuk" Orson Welles, ilk uzun metrajlı filmi Yurttaş Kane, sinemaya getirdiği "net alan derinliği" gibi teknik yenilikler, Welles’in incelikli senaryosu ve karakteri derinlemesine işleyişiyle sinema tarihinin en önemli filmlerinden biri haline gelmiştir.Dönemin en büyük medya patronlarından William Randolph Hearst, kendi hayatını anlattığını düşündüğü bu filmin gösterime girmesine şiddetle karşı çıkmış, hatta yapımcı RKO’ya, filmin imha edilmesi için prodüksiyon giderlerinin çok üstünde bir para teklif etmiştir.Filmde, zengin medya patronu Charles Foster Kane, Xanadu’daki görkemli malikânesinde hayata gözlerini yumar ve son nefesini verirken, başucundakilere kimsenin anlam veremediği bir sözcük fısıldar: "Rosebud". Bütün medya, Kane’in son sözünün anlamını bulmak için harekete geçer ve konuşulan her kişi, Kane’in hayatının farklı bir yönünü ortaya çıkartır. Ancak "Rosebud" gizemini korur.
Oyuncular: Joseph Cotten, Dorothy Comingore, Agnes MooreheadRuth Warrick, Ray Collins, Erskine Sanford, Everett Sloane
Doğu Ekspresinde Cinayet (Murder On Orient Express) 1974  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: İstanbul’da boğaz manzarası ile başlar film. İstanbul’dan hareket edecek Doğu Ekspresine binmek üzere çeşitli avrupalı yolcular İstanbul sokaklarında telaş içerisindedirler. Tren müdürünün dediğine göre sanki bütün dünya trene binmek için o günü seçmişlerdir, çünkü trene son anda binmek isteyen dünyaca ünlü özel dedektif Poirot’a zorlukla yer bulunur. Ve tren İstanbul’dan son durağı Londra’ya doğru hareket eder, fakat bu yolculuk biraz gergin ve beklenenden uzun sürecektir. Çünkü bir gece yolculardan biri öldürülür ve yoğun kar fırtınası nedeniyle tren yolda kalır. Yardım ekibi yolu açana kadar dedektif Poirot bu gizemli cinayeti çözmelidir.
Oyuncular: Michael York, Anthony Perkins, John Gielgud, Jean-Pierre CasselSean Connery, Jacqueline Bisset, Ingrid Bergman
Ölüm Oyunu (Evil Under The Sun) 1982  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Hercule Poirot (Peter Ustinov) değerli bir mücevher ile ilgili sigorta davası için çağrıldığı tropikal bir adada, hem iş hem de uzun süredir beklediği tatili yapmak için bulunmaktadır. Her şey yolunda giderken bir aktris olan Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg) denizde boğulmuş olarak bulunur. Sigorta davası cinayet davasına dönüşünce aktrisle aynı otelde kalan tüm konukların bir şekilde pek sevilmeyen Arlena ile bağlantılı olduğu ortaya çıkar. Ancak müfettiş Poirot’un asıl cevap bulması gereken sorular şudur: Ailesi dahil bu konuklardan hangisi Arlena’yı öldürecek kadar ondan nefret etmektedir? Müthiş finali ile "Ölüm Oyunu" aynı adlı Agatha Christie romanından uyarlanmış ve Peter Ustinov’un Müfettiş Poirot rolünde en iyi performansını sergilediği bir klasik...
Oyuncular: Jane Birkin, Peter Ustinov, Roddy McDowall, Sylvia MilesMaggie Smith, James Mason, Colin Blakely
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik