Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Max Payne (2008) - AfişFilmin Konusu: Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Teşkilatı ajanı Max Payne ve öldürülen kız kardeşinin intikamını almak isteyen suikastçi Mona Sax, bir seri cinayeti çözmek için biraraya gelirler.New York’da vuku bulan bu seri cinayetleri çözerken ikilinin başına polisler, gangster çeteleri ve acımasız bir örgüt dert olacaktır.Meşhur video oyunu Max Payne’in sinemaya nasıl uyarlandığı ve Mark Wahlberg ile Aşkzede’nin güzeli Mila Kunis’in uyumu merakla bekleniyor.
Oyuncular: Mark Wahlberg (Max Payne) , Mila Kunis (Mona Sax)Beau Bridges (BB Hensley) , Nelly Furtado (Christa Balder)Chris O Donnell (Jason Colvin)
Karantina (Quarantine) 2008 - AfişFilmin Konusu: Televizyon muhabiri Angela Vidal ve kameramanı Los Angeles itfaiyesinde, gece vardiyasını programlarına konu etmek için beklemektedirler. 911’e gelen bir telefon sıradan geçen geceyi unutulmaz bir dehşete çevirecektir.Gittikleri küçük bir apartmanda bir kadının kanı donduran çığlığı duyuluyordur. Kadın ne olduğu anlaşılmayan birşey tarafından etki altındadır ve bina karantinaya alınır.Oradaki tüm iletişim araçları kesilmiştir ve binanın karantinaya alınması kaldırılınca olanlarla ilgili ellerindeki tek kanıt basının video kayıtları olmuştur.
Oyuncular: Jennifer Carpenter (Angela Vidal) , Steve Harris (Scott Percival)Jay Hernandez (Jake) , Johnathon Schaech (George Fletcher)Columbus Short (Danny Wilensky) , Andrew Fiscella (James)
Quantum of Solace (2008) - AfişFilmin Konusu: Sevdiği kadın Vesper tarafından ihanete uğrayan 007, içinden gelen dürtüye karşı koyarak son görevini kişiselleştirmemeye çalışır. Kararlılıkla doğruyu ortaya çıkarmaya çalışırken Bond ve M , Mr White’ı sorguya çekerek, Vesper’a şantaj yapan, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve tehlikeli bir şebekeyi ortaya çıkarırlar.Adli bilgiler Mi6 ’ya ihanet eden bir kişi ve Haiti’de bir banka hesabı arasında bir ilişkiyi ortaya koyar ve başkasıyla karışan kimliği, Bond’un burada kendi kan davası için çalışan güzel fakat alıngan kadın Camille ile tanışmasını sağlar. Camille, Bond’u doğruca gizemli bir organizasyonun başındaki nereden geldiği belirsiz iş adamı Dominic Greene’e götürür.Görevi nedeniyle Avusturya, İtalya ve Güney Amerika’ya giden Bond, Greene’in dünyanın en önemli doğal kaynaklarından birinin tüm kontrolünü ele geçirmek için sürgündeki General Medrano ile anlaşma yaptığını öne sürerek komplo düzenlediğini ortaya çıkarır. Greene, organizasyondaki ortaklarını, CIA ve İngiliz hükümetindeki güçlü kontaklarını kullanarak, General’e görünürde verimsiz olan bir bölgeyi almak karşılığında Latin Amerika’daki rejimi yıkacağına ve kontrolü ona vereceğine dair söz verir.İhanet ve yalan ortamında Bond gerçeği ortaya çıkarmak için eski dostları ile güçlerini birleştirir. 007, Vesper’ın ihanetinden sorumlu olan kişiyi bulmaya yaklaştıkça Greene’nin tehditkar planını ortaya çıkarmak ve organizasyonunu durdurmak için, CIA’in, teröristlerin ve hatta M’in bir adım önünde olmak zorundadır.
Oyuncular: Daniel Craig, Jeffrey Wright, Gemma ArtertonGiancarlo Giannini, Judi Dench, Mathieu AmalricOlga Kurylenko
Sibirya Ekspresi (Transsiberian) 2008 - AfişFilmin Konusu: Amerikalı çift, Roy (Woody Harrelson) ve Jessie (Emily Mortimer), son olarak ikamet ettikleri Pekin’den oldukça uzaktaki evlerine dönmeye karar verirler. Trende Carlos (Eduardo Noriega) ve Abby (Kate Mara) adlı başka bir çiftle tanışırlar.Aralarında hızlı bir şekilde evlerinden uzaktaki gezginler arasında kurulan temelleri çok da sağlam olmayan bir bağ kurulur. Roy durakların birisinde trenden ayrılır. Jessie yeni arkadaşlarının göründükleri gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Fakat bu unutulmayacak seyahatin gerçek tehlikeleri yeni yeni su yüzüne çıkmaya başlamıştır.Basit bir tren yolculuğu Rus polisler (Ben Kingsley ve Thomas Kretschmann), mafya, işkence, uyuşturucu ve cinayetle korkutucu bir kovalamacaya dönüşecektir.
Oyuncular: Woody Harrelson (Roy) , Emily Mortimer (Jessie)Kate Mara (Abby) , Thomas Kretschmann (Kolzak)Ben Kingsley (Grinko) , Eduardo Noriega (Carlos)
96 Saat (Taken) 2008 - AfişFilmin Konusu: Kızının kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında hiçbir şey yapamadan dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Kâbus gibi bu durum, eski bir gizli ajan olan Bryan’ın başına gelir. Genç kadınları satan bir çetenin elinden kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman vardır. Ancak Bryan’ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles’te, kaçırılan kızının ise Paris’te olmasıdır.
Oyuncular: Liam Neeson (Bryan) , Maggie Grace (Kim) , Famke JanssenXander Berkeley (Stuart) , Katie Cassidy (Amanda)
Yaratık 3 (Alien 3) 1992 - AfişFilmin Konusu: Serinin ikinci filmi olan "Aliens"da bıraktığımızda Ripley, Bishop ve Newt uzay marinlerinin de yardımıyla uzaylı yaratıklardan kurtulmayı başarmış ve kendilerini dondurarak bir uzay gemisi ile yola çıkmışlardı.Bu filmde, gemileri Fiorina 161 isimli hapishane gezegenine varır. Çarpışmadan Newt ve Bishop sağ çıkamazlar oysa Ripley’in yanısırai, en büyük kabusu tüm yolculuk boyunca onlara gizlice eşlik etmiştir.Hapishane gezegeninde hiç bir tip silaha izin verilmez. Sakinleri ise eski katil ve tecavüzcülerin oluşturduğu dini bir kültün hakimiyetindeki bir mahkum kolonisinde yıllardır yaşam savaşı verdikleri için aralarına yeni katılan korkunç düşmanla savaşacak cesarete sahiptirler.Serinin, David Fincher tarafından yönetilen ve en çok eleştirilen bu üçüncüsünde, eski bir düşman ve alışık olmadığımız türden klostrofobik bir atmosfer bizleri bekliyor. Bir de hiç kuşkusuz, kalp atışlarımızı hızlandıracak bir gerilim.
Oyuncular: Sigourney Weaver (Ellen Ripley) , Charles Dutton (Dillon)Charles Dance (Clemens) , Paul McGann (Golic)
Şiddetin Tarihçesi (A History of Violence) 2005 - AfişFilmin Konusu: Tom Stall, sakin bir Amerikan kasabasında, örnek bir yaşam sürmektedir. Ailesine olan bağlılığı ve çevresindekilere olan saygılı davranışlarıyla tanınır. Fakat bir gün başına bela olan serserilere haddini bildirince, işler değişir. Medya aradığı kahramanı, New York kökenli bir mafya ise yıllardır aradığı katili bulmuştur.Bu küçük olayın ardından Tom’un karanlık geçmişi bir anda ortaya çıkar. Mütevazi aile babası, kendisinin ve ailesinin sağlığı için mafyanın üzerine gitmek ve müthiş bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.David Cronenberg’in John Wagner ve Vince Locke’un kült grafik romanından uyarladığı çalışma son derece güçlü bir öyküye sahip. Suç, geçmiş, intikam gibi kavramlarla örülü, uzun süre aklınızdan silemeyeceğiniz, nefis bir gerilim filmi.PART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12Sifresizdir
Oyuncular: Viggo Mortensen (Tom Stall) , Maria Bello (Edie Stall)Ed Harris , William Hurt , Ashton Holmes (Jack Stall)Heidi Hayes (Sarah Stall) , Steve Arbuckle (Jared)Ian Matthews (Ruben)
Constantine (2005) - AfişFilmin Konusu: Los Angeles’lı özel dedektif John Constantine'in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. Bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, Cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. Eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru Angela Dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, Constantine'le işbirliği yapmak zorunda kalır. İkili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, Los Angeles'ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler. Constantine, çizgi romanda Marvel'ın rakibi olan DC'nin olgun ve açık fikirli okurlara yönelik çıkarttığı Vertigo serisinin bayrak gemilerinden birinin, Hellraiser'ın kahramanının beyazperdedeki izdüşümüdür. Neil Gaiman'ın Sandman'i ve Alan Moore'un Swamp-Thing'i ile benzer bir mitolojiyi paylaşır.
Oyuncular: Keanu Reeves (John Constantine) , Rachel Weisz (Angela/Isabel Dodson)Shia LaBeouf (Chaz Chandler) , Djimon Hounsou (Papa Midnite)Pruitt Taylor Vince (Rahip Hennessy) , Gavin Rossdale (Balthazar)Jesse Ramirez (Scavenger) , Michelle Monaghan (Ellie) , Max Baker (Beeman)
Münih (Munich) 2005 - AfişFilmin Konusu: Yıl 1972… Dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatlar, Münih’te, 70’lerin ruhuna uygun olarak barış havası içinde başlıyor. Her ülke başarı ve madalyalar beklerken Münih’ten gelen bir haber dünyayı sarsıyor…Kendilerini ‘’Kara Eylül’’ olarak tanıtan bir grup Filistinli terörist İsrailli atletlerin kaldığı yatakhaneyi basmış, 2 sporcuyu katlettikten sonra 9 kişiyi rehin almıştır. Talepleri rehinelerle beraber Münih Havaalanı’na götürülmektir.Alman hükümeti hayati bir karar alır ve rehineleri kurtarmak için düzenlenen operasyon başlar. Facia adım adım yaklaşmaktadır… Timin başarısızlığı katliama dönüşür ve tüm rehineler ölür. Ancak teröristlerin hepsi ölmemiştir ve bir Mossad ajanı onların peşine düşer.Sinemanın dahi çocuğu uzun bir aradan sonra Avrupa’ya ve teröre döndü. Steven Spielberg Münih’te olimpiyatlarda yaşananlardan çok ardından gelenleri yansıtacak ve katliamdan sonra bir Mossad ajanıyla teröristler arasında yaşanan kovalamacayı anlatacak.Kendisi de Yahudi kökenli olan Spielberg’ün gündeme getirdiğinden beri tartışmalara yol açan, hatta yönetmenin bazı terör örgütlerinden aldığı iddia edilen tehditlerle yapımını geciktirdiği çarpıcı bir film Münih…
Oyuncular: Eric Bana (Avner) , Daniel Craig (Steve) , Ciarán Hinds (Carl)Mathieu Kassovitz (Robert) , Hanns Zischler (Hans)Ayelet Zurer (Daphna) , Geoffrey Rush (Ephraim)Mathieu Amalric (Louis) , Moritz Bleibtreu (Andreas)Michael Lonsdale (Papa) , Yvan Attal (Tony)
Hollywood Ülkesi (2006) - AfişFilmin Konusu: 2006 Venedik Volpi Kupası - En İyi Erkek Oyuncu (Ben Affleck) Bir Hollywood yıldızının ölümü, gerçek olaylardan yola çıkan bu gösteri dünyası dramında bir skandalın belki de buzdağı gibi ancak görünen bölümüdür. The Sopranos ve Sex and the City dizilerinin yönetmeni Allen Coulter’ın bu ilk uzun metrajlı filmi, ün ve kimlik üzerine benzersiz bir araştırma, televizyon dizisi Süpermen’le tanınan ünlü oyuncu George Reeves’in peşinde bir yeni-kara film örneği. Reeves 1959’da vurulup öldüğünde, annesi bu “apaçık intihar” olayını soruşturması için detektif Louis Simo’yu tutar. Simo, Reeves’in aşk yaşamını kurcaladıkça ünlü oyuncunun aslında bir cinayete kurban gittiğinden kuşkulanmaya başlar.
Oyuncular: Adrien Brody (Louis Simo) , Diane Lane (Toni Mannix)Ben Affleck (George Reeves) , Bob Hoskins (Eddie Mannix)Robin Tunney , Joe Spano (Howard Strickling)Molly Parker (Laurie Simo) , Dash Mihok (Sgt. Jack Patterson)
Günahkarlar (The Flock) 2007 - AfişFilmin Konusu: Yıllarca cinsel suç işleyenleri yakalamaya çalışmakla ruhunda derin yaralar açılmış paranoyak ajan, bir yandan ajandasındaki suçlulardan biri tarafından kaçırıldığına emin olduğu bir kızı bulmaya çalışırken, bir yandan da kendi iç dünyasına karşı savaş vermektedir. Yanında çalışmakta olan Claire, bir yandan işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeye, bir yandan da amirini kanunun yanında tutmaya çalışmaktadır.Kuzuların Sessizliği ve Se7en gibi toplumun kıyısında kalmış kişiler üzerine gelişen gerilim filmlerinin yolundan giden THE FLOCK, Hong Kong’lu yönetmen Andrew Lau’nun ilk İngilizce filmi.
Oyuncular: Richard Gere (Erroll Babbage) , Claire Danes (Allison)KaDee Strickland (Viola Frye) , Ray Wise (Bobby Stiles)Russell Sams (Edmund Grooms) , Avril Lavigne (Beatrice)
Zor Karar (Bangkok Dangerous) 2008 - AfişFilmin Konusu: Soğuk kanlı, acımasız katil Joe, Surat isimli bir suç patronunun 4 düşmanını öldürmek için Tyland’ın başkenti Bangkok’a gider. Bilmediği bu yerde kendine rehberlik etmesi için Kong adlı bir dolandırıcıyı bulur.Görevini tamamladıktan sonra genç dolandırıcıyı öldürüp ardındaki tüm izleri yok etmeyi planlarken zaman ilerledikçe Kong’a akıl hocalığı yapmaya başlar. Bu süre içerisinde yerel bir dükkanda çalışan sağır ve dilsiz bir kıza da aşık olmuştur. Bankok’un ışıltılı güzelliği içinde planını hazırlarken, hayatında yaşadığı bu iki gelişmeyle varoluşunu sorgulamaya başlar. Öldürme zamanı geldiğindeyse, Joe katil kimliğinin dışında bir başka kimliğini de keşfedecektir.Yapımcılığını, Köstebek filmiyle Oscar kazanan Graham King’in yaptığı film, Hong Kong’lu çift yumurta ikizleri yönetmenlerin 1999 yılında çektiklerinin, bir çok ödül sahibi Nicolas Cage’in de başrolde olduğu yeni versiyonudur.
Oyuncular: Nicolas Cage (Joe) , Shahkrit Yamnarm (Kong)Charlie Yeung (Fon) , Panward Hemmanee (Aom)Nirattisai Kaljaruek (Surat) , Dom Hetrakul (Aran)
Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) 2007 Türkçe Dublaj/HDRip- AfişFilmin Konusu: Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker’ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor.Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) gözlemektir.Bayan Lovett, Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna’ya (Jayne Wisener), yani Sweeney’nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları çok geçmeden Londra’da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli’nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.
Oyuncular: Johnny Depp (Sweeney Todd) , Alan Rickman (Yargıç Turpin)Helena Bonham Carter (Mrs. Lovett) , Timothy Spall (Beadle)Sacha Baron Cohen (Adolfo Pirelli) , Jayne Wisener (Johanna)Jamie Campbell Bower (Anthony Hope)
Vurgun (Columbus Day) 2008 - AfişFilmin Konusu: Hayatının soygunundan sonra bir hırsız, çaldığı malları satma anlaşması yaptığı ortağı ile buluşmak için şehir parkında polisten gizlenir. Burada prekosiyoz hastası, zamanından önce gelişmiş ve parkta yaşayan bir çocukla garip bir arkadaşlık kurar. Çocuk, adamı eski karısı ve iyice uzaklaştığı kızını araması için kışkırtmaktadır. Adam artık zengin olduğunu düşündüğü için onlarla tekrar bir aile olma umudu vardır. Ama işler umduğu gibi gitmez ve elindeki malları paraya çevirmenin çok farklı bir yolunu bulur. Şimdi iki amacı vardır: Parkta yaşayan bu ileri zekalı, savunmasız çocuğu bir şekilde koruma altına almak, sonra da Florida’ya kaçarak tekrar aileden biri olmak... İkisi de zannettiği kadar kolay olmayacaktır.
Oyuncular: Val Kilmer, Wilmer Valderrama, Marg HelgenbergerLobo Sebastian, Michael Muhney, Richard EdsonAshley Johnson, Bobb’e J. Thompson, Mark Kelly
Ca$h (Cash) 2008 - AfişFilmin Konusu: Paris’in en seçkin dolandırıcılarından Cash(Jean Dujardin), yüksek kazançlı kalpazanlık işleri yapmaktadır. Ancak bu iş onun için sadece bir aperatiftir. Cash’in büyük hayali Fransız Riviera’sında (ılıman Akdeniz iklimli Güney Fransa’da) çapı çok büyük bir elmas soygunu gerçekleştirmektir.Ancak operasyonunun üzerine dolandırıcılığı bir sanat haline getirmesiyle tanınan efsanevi düzenbaz Maxime’in(Jean Reno) gölgesi düşer.Birbirinden güzel ve tehlikeli kadınlar(Julia rolünde Valeria Golino ile Garance rolünde Alice Taglioni) paylarını isterler.İttifaklar yapılır ve bozulur.Oyunun adı vefasızlık, döneklik, sahtekarlık ve ihanettir.Kesin olan tek bir şey vardır. Hesaplar görülecek, bir arkadaşın ve kardeşin ölümünün intikamı alınacaktır.Sonuçta birisi kaybedecektir. Peki, kaybeden kim olacaktır?
Oyuncular: Jean Reno, Ciaran Hinds, Mehdi Nebbou, Valeria GolinoJocelyn Quivrin, François Berléand, Eriq EbouaneyAlice Taglioni, Roger Dumas, Jean Dujardin, Joe Sheridan
Tanrının Vadisinde (In The Valley Of Elah) 2007 - AfişFilmin Konusu: Irak’ta görev yapmakta olan asker Mike Deerfield, ülkesine dönüşündeki ilk hafta sonunda gizemli şekilde kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield ile annesi Joan oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi olan Emily Sanders onlara gönülsüzce yardımcı olur.Eldeki kanıtlar çoğaldıkça genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar. Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Hank Deerfield) , Charlize Theron (Emily)Jason Patric (Lt. Kirklander) , Susan Sarandon (Joan Deerfield)James Franco (Dan Carnelli) , Barry Corbin (Arnold Bickman)
Küçük Kıyamet (2006) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularCansel Elçin (Zeki) , Binnur Kaya (Filiz) , İlker Aksum (Ali)Bora Akkaş (Batu) , Serra Gürgünlü (Eda) , Ece Ekşi (Didem)Başak Köklükaya (Bilge)İstanbul’da sıklıkla meydana gelen sarsıntılar, annesini depremde kaybeden Bilge için katlanılmaz hale gelmiştir. Olması beklenen büyük depremin de korkusunu sürekli üzerinde hisseden Bilge, artık bu şehirde daha fazla yaşayamayacağına karar verir.Yeğenlerini de yanlarına alarak ufak bir güney kasabasına taşınan aile, burada da hiç beklemedikleri olaylarla karşılaşır. Başlarına gelen son derece esrarengiz olaylar, kaçtıkları korkuları ile onları, burada da yüzleşmek zorunda bırakacaktır.Taylan Kardeşler, bu filmin alışılagelmiş felaket filmlerinin dışında bir film olacağını ve amaçlarının filmi karakterler üzerinden işlemek değil, insanın doğa karşısındaki acizliğini göstermek olduğunu belirtiyorlar.
Oyuncular: Cansel Elçin (Zeki) , Binnur Kaya (Filiz) , İlker Aksum (Ali)Bora Akkaş (Batu) , Serra Gürgünlü (Eda) , Ece Ekşi (Didem)Başak Köklükaya (Bilge)
Çok Şey Bilen Adam (The Man Who Knew Too Much) 1934 - AfişFilmin Konusu: Tatillerini İsviçre’de geçirmeye karar veren İngiliz Bob ve Jill Lawrence burada Fransız Pierre Fresnay ile tanışırlar ve dost olurlar. Kısa bir süre sonra Fresnay öldürülür, ölümünden hemen önce ise Bob’un kulağına bir sır fısıldar: önemli bir diplomata Londra’da Albert Hall’da bir konser sırasında suikast düzenlenecektir.Bu olaya şahit olan yabancı ajanlar Bob’un küçük kızı Betty’i kaçırarak onun bildiklerini açıklamamasını sağlamaya çalışırlar. Polise başvurmaktan çekinen Bob kızını kendi çabalarıyla kurtarmak ve suikastı önlemek istemektedir.
Oyuncular: Leslie Banks, Peter Lorre, Frank Vosper, Pierre FresnayEdna Best, Hugh Wakefield, Nova Pilbeam
Gizli Teşkilat (North by Northwest) 1959 - AfişFilmin Konusu: Yanlışlıkla George Kaplan isminde bir casusla karıştırılan Roger O. Thornhill (Cary Grant) üçkağıtçı bir işadamıdır. Vandamm (James Mason) ve Leonard (Martin Landau) isimli yabancı casuslar tarafından kaçırılır. Vandamm’ı masum olduğuna defalarca ikna etmeye çalışsa da başarısız olan Roger nihayetinde tam öldürülecekken kaçmayı başarır. Çileden çıkan Vandamm, Roger’ı, bir Birleşmiş Milletler memurunun ölümden sorumluymuş gibi göstermeyi başarır.Şimdi Roger hem Vandamm ve işbirlikçilerinden, hem de yerel polisten kaçmaktadır. Kaçak Roger, Eve (Eva Marie Saint) isminde çok hoş bir kadınla tanışır ve aşk yaşamaya başlar. Oysa Eve göründüğünden daha farklı bir insandır.Roger kaçışı boyunca Vandamm’ın ve Amerikan hükümetinin operasyonları hakkında giderek daha fazla şey öğrenir. Şimdi hem masum olduğunu kanıtlamak hem de Vandamm ve adamlarının yürüttükleri operasyonun esrarını çözmek zorundadır.Kimilerine göre Hitchcock’un en iyi filmi olan "North by Northwest"in, büyük ustanın en başarılı "casus/masum adam" temalı filmi olduğu kuşku götürmez. Yönetmenin belki de en kişisel filmi olan "Vertigo"dan bir yıl sonra çektiği 1959 yapımı film, hem romantizmi hem de içerdiği neşeli mizah dozuyla gözalıyor. Hitchcock, çekimi sırasında yaşanan zorlukların üzerine üstelik çok da iyi eleştiriler almayan Vertigo’dan sonra yaptığı bu filmiyle, ticari başarı da dahil olmak üzere tam bir tatmin yaşamıştır.
Oyuncular: Cary Grant (Roger O. Thornhill/George Kaplan)Eva Marie Saint (Eve Kendall) , James Mason (Phillip Vandamm)Jessie Royce Landis (Clara Thornhill) , Leo G. Carroll (Profesör)Philip Ober (Lester Townsend) , Martin Landau (Leonard)Josephine Hutchinson (Mrs. Townsend)
Doğu Ekspresinde Cinayet (Murder On Orient Express) 1974  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: İstanbul’da boğaz manzarası ile başlar film. İstanbul’dan hareket edecek Doğu Ekspresine binmek üzere çeşitli avrupalı yolcular İstanbul sokaklarında telaş içerisindedirler. Tren müdürünün dediğine göre sanki bütün dünya trene binmek için o günü seçmişlerdir, çünkü trene son anda binmek isteyen dünyaca ünlü özel dedektif Poirot’a zorlukla yer bulunur. Ve tren İstanbul’dan son durağı Londra’ya doğru hareket eder, fakat bu yolculuk biraz gergin ve beklenenden uzun sürecektir. Çünkü bir gece yolculardan biri öldürülür ve yoğun kar fırtınası nedeniyle tren yolda kalır. Yardım ekibi yolu açana kadar dedektif Poirot bu gizemli cinayeti çözmelidir.
Oyuncular: Michael York, Anthony Perkins, John Gielgud, Jean-Pierre CasselSean Connery, Jacqueline Bisset, Ingrid Bergman
Deprem (1976) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Babasının ölüm haberi üstüne kalan malları satmak için köye dönen Ahmet, köyün en güzel kızı olan Zeynep’e bir bakışta aşık olur. Zeynep’te Ahmet’e sevdalıdır fakat şımarık davranışlarına sinirlenmektedir. Zeynep yaşının evlenmek için geçtiğini düşündüğünden kendisini isteyen demirci ustası Rıza Ustayı kabul eder, fakat Ahmet düğün gecesi Zeynep’i kaçırır. Rıza usta peşlerini bırakmayacaktır.
Oyuncular: Türkan Şoray, Kadir İnanır, Nasır Melek, Şükriye Atavİlhan Hemşeri, İhsan Yüce, İbrahim Uğurlu, Ekrem Dümer
Ölüm Oyunu (Evil Under The Sun) 1982  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Hercule Poirot (Peter Ustinov) değerli bir mücevher ile ilgili sigorta davası için çağrıldığı tropikal bir adada, hem iş hem de uzun süredir beklediği tatili yapmak için bulunmaktadır. Her şey yolunda giderken bir aktris olan Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg) denizde boğulmuş olarak bulunur. Sigorta davası cinayet davasına dönüşünce aktrisle aynı otelde kalan tüm konukların bir şekilde pek sevilmeyen Arlena ile bağlantılı olduğu ortaya çıkar. Ancak müfettiş Poirot’un asıl cevap bulması gereken sorular şudur: Ailesi dahil bu konuklardan hangisi Arlena’yı öldürecek kadar ondan nefret etmektedir? Müthiş finali ile "Ölüm Oyunu" aynı adlı Agatha Christie romanından uyarlanmış ve Peter Ustinov’un Müfettiş Poirot rolünde en iyi performansını sergilediği bir klasik...
Oyuncular: Jane Birkin, Peter Ustinov, Roddy McDowall, Sylvia MilesMaggie Smith, James Mason, Colin Blakely
Rambo : İlk Kan (1982) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Sylvester Stallone (John J. Rambo)Richard Crenna (Albay Samuel Trautman)Brian Dennehy (Şerif Will Teasle)Bill McKinney (Eyalet Polisi Dave Kern)Jack Starrett (Çavuş Arthur Galt)Michael Talbott (Şerif Yardımcısı Balford)Chris Mulkey (Şerif Yardımcısı Ward)
Elm Sokağında Kabus (1984) - AfişFilmin Konusu: Korku filmi denince şüphesiz akla ilk gelen kült korku karakteri Freddy Krueger’a hayat veren serinin ilk ve en iyi filmi A Nightmare On Elm Street… Yönetmeni Wes Craven’ın şöhretini büyük ölçüde arttıran A Nightmare On Elm Street bugüne kadar çekilen en iyi korku filmlerinden biri olmakla beraber popülarite olarak da çok az filmin yakalayabildiği bir noktaya ulaşmıştır. Johnny Depp’i de sinema dünyasına armağan eden ve diğer birçok unutulmaz korku filmi gibi oldukça düşük bir bütçeyle çekilen film, herşeyi ile başyapıt sıfatını hakeden bir korku klasiği…Tina ve Nancy kabuslarında aynı korkunç katili gören iki arkadaştır. Gördüğü kabus üzerine Tina’nın evinde toplanan Nancy ile erkek arkadaşları Rod ve Glen için önce herşey yolunda görünür. Ta ki Tina uykuya dalana dek… Tina’nın vahşice öldürülmesinden sonra herkes erkek arkadaşı Rod’dan şüphelenir. Kabusların renkli ve acımasız katili Fred Krueger için ise Tina sadece bir başlangıç olacaktır…
Oyuncular: Robert Englund (Fred Krueger) , Amanda Wyss (Tina Gray)Johnny Depp (Glen Lantz) , John Saxon (Lt. ThompsonHeather Langenkamp (Nancy Thompson)
Ölülerin Günü (Day of the Dead) 1985 - AfişFilmin Konusu: OyuncularLori Cardille (Sarah) , Jarlath Conroy (William McDermott)Joe Pilato (Yüzbaşı Rhodes) , Terry Alexander (John)Antone DiLeo (Er Miguel Salazar) , Richard Liberty (Dr. Logan)Howard Sherman (Zombi Bub) , G. Howard Klar (Er Steel)Ralph Marrero (Er Rickles) , John Amplas (Dr. Ted Fisher)Don Brockett (Zombilerin lideri)Yaşayan ölülerin hükmettiği kontrolden çıkmış bir dünyadayız. Küçük bir grup bilimadamı ve asker, Florida’daki bir füze silosuna sığınmış, dünyanın kaderini belirlemeye çalışıyorlar. Bilimadamları bir yandan yakaladıkları zombiler üzerinde korkunç deneyler yaparak bir tedavi aramaya çalışırken, bir yandan da askerlerin tutkularını tatmin edecek arayışlara zorlanıyorlar.Bir süre sonra, araştırmacıların aralarından bazılarını deneylerde kullandığını farkeden askerlerle araları bozulduğunda, sığınağa sızmaya başlayan zombilerin tehdidi daha da sinir bozucu bir hal alıyor.Ölülerin Şafağı’nın kaldığı yerden devam eden filmde, yeni bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi, önceki iki filmden daha da kanlı bir şekilde anlatılıyor.
Oyuncular: Lori Cardille (Sarah) , Jarlath Conroy (William McDermott)Joe Pilato (Yüzbaşı Rhodes) , Terry Alexander (John)Antone DiLeo (Er Miguel Salazar) , Richard Liberty (Dr. Logan)Howard Sherman (Zombi Bub) , G. Howard Klar (Er Steel)Ralph Marrero (Er Rickles) , John Amplas (Dr. Ted Fisher)Don Brockett (Zombilerin lideri)
Sapık 3 (Psycho III) 1986 - AfişFilmin Konusu: Sapık 3, Tüm Serinin En Etkileyici ve Ürkütücü Filmi!Geçmişi sırlarla dolu genç ve hoş bir kadının motelde kalmaya başlamasıyla Norman da sonunda yeni hayata kavuşma şansını elde eder. Ancak ortada onu kimseyle paylaşmak istemeyen ve bu konuda herşeyi yapabilecek bir iskelet dolaşmaktadır.Bates Motel’de yeni bir gün başlamıştır ancak kıyamate çok az kalmıştır!
Oyuncular: Anthony Perkins, Diana Scarwid, Juliette CumminsLee Garlington, Hugh Gillin, Roberta Maxwell, Jeff Fahey
Elm Sokağında Kabus 3: Rüya Savaşçıları (1987) - AfişFilmin Konusu: Yüzlerce pisikopatın ilham kaynağı acımasız Freddy Krueger, filmin orijinal yaratıcısı Wes Craven’ın (Scream 1, 2 ve 3) senaryosu ile yeni kurbanlar için geri dönüyor!Freddy, Elm Sokağı’nın sakinlerini korkunç yöntemlerle rüyalarında avlamaktadır. Tek umutları, rüya tarayıcısı ve Freddy’den sağ kalarak kurtulmayı başarmış Nancy Thompson’dır (Heather Langenkamp, Orijinal Nightmare). O, bu savaşta Freddy’e kendi yöntemleriyle karşılık verebilecek tek kişidir. Başrollerinde Patricia Arquette (Bringing Out The Dead, Stigmata) ve Oscar* Adayı Laurence Fishburne (The Matrix, Biker Boyz) ile "Rüya Savaşçıları Korkunç ve Unutulmaz Bir Yolculuk!"
Oyuncular: Heather Langenkamp, Craig Wasson, Patricia ArquetteRobert Englund, Ken Sagoes, Rodney Eastman, Jennifer RubinBradley Gregg, Ira Heiden, Laurence Fishburne
Elm Sokağında Kabus 4: Rüya Ustası (1988) - AfişFilmin Konusu: OyuncularRobert Englund, Ken Sagoes, Tuesday Knight, Rodney EastmanLisa Wilcox, Andras Jones, Danny Hassel, Brooke Theiss, Toy NewkirkAcımasız, sözlere dökülemeyecek kadar vahşi Freddy Krueger (Robert Englund) için dinlenmeye vakit yoktur. Düş görmeye cesaret edenlerin icabına bakmak için mezarından tekrar ayrılır. Ancak bu sefer çok güçlü bir düşmanı vardır.Telepatik güçleri olan Kristen’in arkadaşları Freddy tarafından tek tek avlanmaktadır. Şimdi, Kristen’in bu şeytani rüya tacizcisini yok etmek ve kurbanlarının sürekli işkence gören ruhlarını kurtarmak gibi zorlu bir görevi vardır.
Oyuncular: Robert Englund, Ken Sagoes, Tuesday Knight, Rodney EastmanLisa Wilcox, Andras Jones, Danny Hassel, Brooke Theiss, Toy Newkirk
Güllerin Savaşı (The War of the Roses) 1989 - AfişFilmin Konusu: Douglas, Turner ve DeVito bir evliliğin ölümü hakkındaki bu kurnaz komedinin yıldızları. Oliver ve Barbara Rose 18 yıldır evlidir. Artık Barbara boşanmak istemektedir, ama iş hangisinin pahalı evlerine sahip olacağına gelince ikisi de geri adım atmamaktadır. Oliver’ın avukatının usta taktikler vermesine rağmen herşey için artık çok geçtir. Oliver ve Barbara gitgide artan kasıtlı sinirlendirmeler ve intikam oyunlarına başlamışlardır ve Güllerin Savaşı şok edici sonuna doğru yaklaşmaya başlar.
Oyuncular: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVitoMarianne Sagebrecht, Sean Astin, Heather FairfieldG.D. Spradlin, Peter Donat, Dan Castellaneta
Aşk Denizi (Sea Of Love) 1989 - AfişFilmin Konusu: OyuncularAl Pacino, Ellen Barkin, John Goodman, Michael RookerWilliam Hickey, Richard Jenkins, Paul Calderon, Gene CanfieldLarry Joshua, John Spencer, Christine Estabrook, Barbara BaxleyPatricia BarryBir katilin izinden giderken hayatının aşkını buldu. Bu hayatının sonu da olabilirdi.Frank Keller boşanmış ve değerlere olan inancını yitirmiş New Yorklu bir polistir. Kurbanı erkekler olan kadın seri katili yakalamak üzere Sherman ile işbirliğine girer. İkili kadınlarla tanışabilecekleri sitelere ilan vermeye ve bu yolla parmak izlerini almaya karar verir. Bu ilana cevap veren kadınlardan birisi de baştan çıkarıcı güzellikte olan Helen’dır. Suçlu olduğuna dair elinde sağlam kanıtlar olmasına rağmen Frank bu gizemli kadına karşı konulmaz şekilde aşık olur ve aralarında bir ilişki başlar. Aşk Denizi, zaman zaman romantik zaman zaman çok tehlikeli olabilen bir aşk üzerine kurulu sizi baştan çıkaracak bir gerilim.
Oyuncular: Al Pacino, Ellen Barkin, John Goodman, Michael RookerWilliam Hickey, Richard Jenkins, Paul Calderon, Gene CanfieldLarry Joshua, John Spencer, Christine Estabrook, Barbara BaxleyPatricia Barry
Elm Sokağında Kabus 5: Hayal Çocuk (1989) - AfişFilmin Konusu: Daha önceki kabuslardan sağ salim kurtulmuş olan Alice, Freddy Krueger’in ölümcül rüyalarının tekrar başladığını keşfeder. Ancak bu defa katil, Alice’nin henüz doğmamış bebeğinin uyuyan aklı kanalıyla saldırmaktadır. Amacı, dünyaya tekrar doğmaktır. Freddy’yi durdurabilecek yegane kişi ise, onun ölmüş annesidir, ancak Alice oğlunu kurtarabilmek için ruhunu zamanında serbest bırakabilecek midir?
Oyuncular: Robert Englund, Lisa Wilcox, Erika Anderson, Valorie ArmstrongMichael Ashton, Beatrice Boepple, Matt Borlenghi
Sapık 4 (Psycho IV: The Beginning) 1990 - AfişFilmin Konusu: Çocukluğu tekrar gözlerinde canlanan Norman, genç bir erkekken dul ve şizofrenik annesiyle yaşadığı günlere geri döner. Bu akıldan çıkmayan hatıralar basit bir hatırlama olmaktan öte Norman’ın öldürme içgüdüsünü tekrar harekete geçirir ve gerilim dolu dakikalar birbirini kovalamaya başlar.
Oyuncular: Anthony Perkins, Henry Thomas, Thomas SchusterDonna Mitchell, Warren Frost, CCH Pounder, Olivia Hussey
Dolandırıcılar (The Grifters) 1990 - AfişFilmin Konusu: Küçük numaralar ile geçimini sağlayan Roy’un (John Cusack) hayatı, uzun zamandır görmediği Lilly’nin (Anjelica Huston) ortaya çıkması ile karışır. İlk karşılaştıkları andan itibaren birbirlerinden hoşlanmayan Lilly’nin ve sevgilisi Myra’nın (Annette Benning) arasında kalan genç adam, ya dolandırıcılığı bırakacak ya da büyük tezgâhlar planlayacaktır. Hangi tarafta yer alacağına karar veremeyen Roy, kimin kimi dolandırdığının belli olmadığı bir oyuna sürüklenecektir.Son dönemin en önemli İngiliz yönetmenlerinden Stephen Frears’ın (Kraliçe, Tehlikeli İlişkiler, Kulaklarını Dik) zeki diyaloglarla örülmüş bir senaryo ile usta oyuncuları bir araya getirdiği Dolandırıcılar, yapımcılığını Martin Scorsese’nin üstlendiği muhteşem bir gerilim filmi.
Oyuncular: Anjelica Huston, John Cusack, Annette BeningJan Munroe, Robert Weems, Jimmy Noonan
Kızıl Ekim (The Hunt for Red October) 1990 - AfişFilmin Konusu: OyuncularSean Connery (Kaptan Marko Ramius) , Alec Baldwin (Jack Ryan)Scott Glenn (Kumandan Burt Mancuso) , Sam Neill (Kaptan Vasily)James Earl Jones (Amiral James Greer) , Joss Ackland (Büyükelçi Andrei)Rus Kaptan Marko Ramius (Sean Connery), Amerika’ya iltica etmeye karar verir ve gemideki KGB subayını öldürerek Amerika’ya yönelir.Onu durdurmak isteyen Ruslar, Amerika’ya kaptanın kontrolden çıktığını ve füzelerini ateşlemeyi planladığını söylerler. Bunun üzerine CIA ajanı Jack Ryan (Alec Baldwin), geminin kontrolünü ele geçirmek ve kaptana eşlik etmek için denizaltıya biner.
Oyuncular: Sean Connery (Kaptan Marko Ramius) , Alec Baldwin (Jack Ryan)Scott Glenn (Kumandan Burt Mancuso) , Sam Neill (Kaptan Vasily)James Earl Jones (Amiral James Greer) , Joss Ackland (Büyükelçi Andrei)
Ölüm Yarışı (Death Race) 2008 - AfişFilmin Konusu: Yakın zamanda, aşırı sanayileşme, yüksek nüfus artışı ve çılgın tüketim alışkanlıkları yüzünden dünyamız bir çöplük haline gelir ve tabi üzerinde zıvanadan çıkmış insan ırkı vardır.Azılı suçlularla dolu bir hapishanenin yöneticileri para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyunu gibi, suçluları ölümüne yarıştırmak ve üzerlerinden para kazanmak.Şiddet arzusu taşıyan ve ölümüne dövüş için yarışan bu mahkumların arasında üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames, öldürülemez ünvanıyla yöneticilerin hedefi olmuştur. İki seçeneği vardır: ya işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atıldığı bu yerde kalacak ya da önüne çıkan her mahkumu öldürerek hayatta kalacaktır.Ames’in yarışırken zorunlu olarak kullanması gereken demirden Frankenstein maskesi hazırlanmıştır...
Oyuncular: Jason Statham (Jensen Ames) , Joan Allen (Hennessey)Ian McShane (Coach) , Tyrese Gibson (Machine Gun Joe)Natalie Martinez (Case) , Max Ryan (Pachenko)
Dağların Hakimi (El Rey de la montaña) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularLeonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea)Thomas Riordan (H. Menor) , Andrés Juste (H. Mayor)Pablo Menasanch (Guardia Joven)Arabasıyla yola çıkmış olan Quim, şehirden uzak bir yerleşim yerinde durur. Burada tanıştığı Bea ismindeki kadının cüzdanını çalmasını ardından ormanlık alana koşan Quim’e birileri ateş etmeye başlar.Ormanlık alanda tek başlarına kalan Bea ve Quim nerede oldukları belli olmayan silahlı kişilerin hedefi haline gelirler.Ormanda kaybolan ikili, kimden kaçtıklarını ve nereye kaçacaklarını bilmeden git gide çaresiz bir durumun içine sürükleneceklerdir.
Oyuncular: Leonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea)Thomas Riordan (H. Menor) , Andrés Juste (H. Mayor)Pablo Menasanch (Guardia Joven)
Gözyaşlarının Annesi (La Terza Madre) 2007 - AfişFilmin Konusu: Genç Amerikalı sanat öğrencisi Sarah (Asia Argento) bir kazı sırasında eski bir kabı açtığında dünya için sonun başlangıcına sebep olur. O kabın içinde dünyanın en güçlü cadısı tutsaktır ve “Gözyaşlarının Annesi”nin tek amacı dünyaya tekrar cadıların ve kötülüğün hükmetmesini sağlamaktır. İntiharlar ve vahşet dalga dalga yayılırken dünyanın her tarafından cadılar bu savaşta yer almak için Roma’da toplanmaktadır. Bu sırada Sarah kendi geçmişiyle yüzleşir ve belki de dünyayı kurtaracak gücün içinde olduğunu keşfeder.Bir Notİtalyan sinemasının korkusinemasına en büyük armağanlarından biri olan usta yönetmen Dario Argento, Suspiria (1977) ve Inferno’dan (1980) sonra bu son korku filmi Gözyaşlarının Annesi’yle "Üç Anne" üçlemesini tamamlıyor... Üstelik başrolde yine dünyaca tanınan seksi kızı Asia Argento var.
Oyuncular: Asia Argento, Cristian Solimeno, Adam JamesMoran Atias, Valeria Cavalli, Philippe LeroyDaria Nicolodi
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik