Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Jack Frost (1998) - AfişFilmin Konusu: Michael Keaton (Batman) özel efektler fırtınası ile donmuş bu vahşi, karlı fantezi-macerada hayatını düzene koymak için son bir şans elde eden çılgın bir babadır.Çok büyük bir çalışmanın son aşamasında olan çalışkan müzisen Jack Frost (Keaton) aniden çok önemli bir şeyin eksik olduğunun farkına varır: Karısı (Kelly Preston) ve küçük oğlu Charlie (Joseph Cross) ile geçiremediği zaman. Fakat Jack kaçırdığı okul, hokey maçları ve mutfak lavabosu tamirlerini telafi edemeden önce, buzlu dağ yolundan çıkarak gökyüzünde dolaşan atlı bir kızak haline gelir. Sonra, Charlie’nin soğuk bir kış gecesi yürekten dileğine teşekkür, Jack yürüyen, konuşan, kayak pistlerinin kralı kardan adam olarak sihirli bir şekilde Dünya’ya geri döner.
Oyuncular: Michael Keaton, Kelly Preston, Mark AddyMark Addy, Mika Boorem, Joseph CrossAndrew Lawrence, Will Rothhaar ,Eli Marienthal
Beterböcek (Beetlejuice) 1988 - AfişFilmin Konusu: Barbara (Geena Davis) ve Adam Maitland (Alec Baldwin), birbirine aşık yeni evli bir çifttir. Bir araba kazasında öldüklerinde New England’da yaşamakta oldukları dünya güzeli kır evlerinde hayalet olarak hapis kalırlar. Ev satılınca yeni sahipleri sinir bozucu yuppie ailesi Deetz ve hüzünlü gotik kızları Lydia (Winona Rider) bütün huzurlarını kaçırır.Ne yazık ki, Barbara ve Adam, evin yeni sahiplerini korkutup kaçırmak için, hayalet olarak biraz fazla iyi ve kibardırlar. Başarısız olduklarında bu işi hortlak dünyasının haşarı ismi Beetlejuice/Beterböcek’e (Michael Keaton) havale ederler. Nasıl bir belaya bulaştıklarından ise henüz habersizdirler...Beterböcek, hem 80’lerin hem de Tim Burton’ın en sevilen filmlerinden biri. Çılgınca komik ve stilize.
Oyuncular: Michael Keaton (Beterböcek) , Geena Davis (Barbara Maitland)Alec Baldwin (Adam Maitland) , Winona Ryder (Lydia Deitz)
Constantine (2005) - AfişFilmin Konusu: Los Angeles’lı özel dedektif John Constantine'in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. Bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, Cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. Eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru Angela Dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, Constantine'le işbirliği yapmak zorunda kalır. İkili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, Los Angeles'ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler. Constantine, çizgi romanda Marvel'ın rakibi olan DC'nin olgun ve açık fikirli okurlara yönelik çıkarttığı Vertigo serisinin bayrak gemilerinden birinin, Hellraiser'ın kahramanının beyazperdedeki izdüşümüdür. Neil Gaiman'ın Sandman'i ve Alan Moore'un Swamp-Thing'i ile benzer bir mitolojiyi paylaşır.
Oyuncular: Keanu Reeves (John Constantine) , Rachel Weisz (Angela/Isabel Dodson)Shia LaBeouf (Chaz Chandler) , Djimon Hounsou (Papa Midnite)Pruitt Taylor Vince (Rahip Hennessy) , Gavin Rossdale (Balthazar)Jesse Ramirez (Scavenger) , Michelle Monaghan (Ellie) , Max Baker (Beeman)
Hiç Bitmeyen Öykü (The NeverEnding Story) 1984 - AfişFilmin Konusu: "Görkemli... E.T.’den beri yapılan en büyüleyici film."Genç Bastian büyük süslü bir kitap ödünç aldığında, bu kitabın onu yarışan yılanlar, planör yarasalar, ejderhalar, uzun kulaklı elfler, çocuksu bir İmparatoriçe, cesur savaşçı Atreyu ve Rock Bitter adında yürüyen bir ayın olduğu parıltılı ve fantastik bir dünyaya sürükleyeceğini hiç düşünmemişti.Ünlü yönetmen Wolfgang Peterson’ın (The Perfect Storm, Poseidon) yönetmenliğini / yardımcı yazarlığını yaptığı ve bugüne kadar birbirinden ünlü karakterlere imza atan muhteşem bir kadronun (2001: A Space Odyssey, Alien ve The Empire Strikes Back) çalışmalarıyla inanılmaz bir dünya yarattığı The Neverending Story kesinlikle hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak. Bu filmi çok sevecek ve bu inanılmaz hikayeyi kendi hikayeniz gibi keşfedeceksiniz.
Oyuncular: Barret Oliver, Gerald McRaney, Drum GarrettDarryl Cooksey,Nicholas Gilbert, Thomas HillDeep Roy, Tilo Prückner, Moses Gunn
Indiana Jones: Lanetli Tapınak (1984) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones)Kate Capshaw (Wilhelmina "Willie" Scott)Amrish Puri (Mola Ram) , Roshan Seth (Chattar)Philip Stone (Yüzbaşı Blumburtt)Roy Chiao (Lao Che) , Dan Aykroyd (Weber)
Gözyaşlarının Annesi (La Terza Madre) 2007 - AfişFilmin Konusu: Genç Amerikalı sanat öğrencisi Sarah (Asia Argento) bir kazı sırasında eski bir kabı açtığında dünya için sonun başlangıcına sebep olur. O kabın içinde dünyanın en güçlü cadısı tutsaktır ve “Gözyaşlarının Annesi”nin tek amacı dünyaya tekrar cadıların ve kötülüğün hükmetmesini sağlamaktır. İntiharlar ve vahşet dalga dalga yayılırken dünyanın her tarafından cadılar bu savaşta yer almak için Roma’da toplanmaktadır. Bu sırada Sarah kendi geçmişiyle yüzleşir ve belki de dünyayı kurtaracak gücün içinde olduğunu keşfeder.Bir Notİtalyan sinemasının korkusinemasına en büyük armağanlarından biri olan usta yönetmen Dario Argento, Suspiria (1977) ve Inferno’dan (1980) sonra bu son korku filmi Gözyaşlarının Annesi’yle "Üç Anne" üçlemesini tamamlıyor... Üstelik başrolde yine dünyaca tanınan seksi kızı Asia Argento var.
Oyuncular: Asia Argento, Cristian Solimeno, Adam JamesMoran Atias, Valeria Cavalli, Philippe LeroyDaria Nicolodi
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik