Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Venüs Deltası (Delta of Venus) 1995 - AfişFilmin Konusu: 2. Dünya Savaşı’nın duman bulutlarının Avrupa üzerinde toplanmaya başladığı sıralarda, Paris kafelerinde eğlence hala devam etmektedir. Elena (Audie England, Red Shoe Diaries), yakışıklı bir Fransıza (Costas Mandylor, Mobsters) aşık, Amerikalı genç ve güzel bir yazardır. Aralarındaki farklı ilişki, Elena’yı seksüel uyanışa uzanan bir yolculuğa çıkaracaktır. Lawrance, New York’a gitmek üzere ayrıldığında, Elena, tutkunun gizli yeri Venüs Deltasını bulmak ve zevkin doruk noktasına ulaşmak için çıktığı ve tüm limitleri zorlayan yolculuğuna devam edecektir.Yönetmen Zalman King (Wild Orchid, Two Moon Junction), sınır tanımayan genç bir kadının, son derece erotik portresini ustalıkla çiziyor.
Oyuncular: Audie England, Costas Mandylor, Eric Da SilvaRaven Snow, Rory Campbell, Emma Louise Moore
Kolera Günlerinde Aşk (Love in the Time of Cholera) 2007 - AfişFilmin Konusu: Gabriel García Márquez’in 1985 yılında yayınlanmış romanından uyarlama olan bu film, yirminci yüzyıl başlarında, kimi karmaşık karakterlerin yıllar süren sıra dışı aşk hikayesini anlatıyor.Bir kadına aşık iki erkeğin, 51 yıl, dokuz ay, dört günlük zaman dilimine yayılan aşk üçgeninin öyküsü, aşık olmanın hastalıklı tarafını gözler önüne seriyor.Ünlü romanın okuyucuları, bakalım, aşkın mükemmel şekilde tasvir edildiği bu romanın beyazperdeye aktarılmasından keyif mi alacaklar yoksa çoğu romanseverin uyarlama filmlere olan yaklaşımı gibi yetersiz mi bulacaklar?
Oyuncular: Benjamin Bratt (Dr. Juvenal Urbino) , Gina Bernard Forbes (Digna)Giovanna Mezzogiorno (Fermina Urbino) , Javier Bardem (Florentino)Marcela Mar (America Vicuña)
Max Payne (2008) - AfişFilmin Konusu: Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Teşkilatı ajanı Max Payne ve öldürülen kız kardeşinin intikamını almak isteyen suikastçi Mona Sax, bir seri cinayeti çözmek için biraraya gelirler.New York’da vuku bulan bu seri cinayetleri çözerken ikilinin başına polisler, gangster çeteleri ve acımasız bir örgüt dert olacaktır.Meşhur video oyunu Max Payne’in sinemaya nasıl uyarlandığı ve Mark Wahlberg ile Aşkzede’nin güzeli Mila Kunis’in uyumu merakla bekleniyor.
Oyuncular: Mark Wahlberg (Max Payne) , Mila Kunis (Mona Sax)Beau Bridges (BB Hensley) , Nelly Furtado (Christa Balder)Chris O Donnell (Jason Colvin)
Avcı (The Deer Hunter) 1978 - AfişFilmin Konusu: Vietnam sonrası sendromunu en iyi anlatan filmlerden birisi Avcı. Savaş sonrası herşeyin bittiğine ve artık herşeyin iyi olacağına inanmak isteyen bir kaç arkadaşın sivil yaşama uyum sağlayamamaları öykünün odak noktasını oluşturuyor. Savaşın insanlar üzerindeki tahribatı ile bir savaş karşıtı film olmasının yanısıra, Michael Cimino’nun karakterler üczerinde yaptığı usta çalışmayla da öne çıkan bir film. Robert De Niro’nun "Fiziksel açıdan en çok yıprandığım film" olarak değerlendirdiği ’TheDeer Hunter’, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülleri başta olmak üzere tam beş dalda Oscar kazandı. Üç saati aşan uzunluğuna rağmen temposundan hiçbir şey kaybetmeyen ‘Avcı’, şiddet yüklü sahneleriyle dikkat çekiyor. Kanserle pençeleşen John Cazale’nin film bittikten kısa bir süre sonra hayata veda ettiğini not düşelim. Mike, Steven, Nick, Stanley, John ve Axel isimli çelik işçisi gençlerin hikayesine dayanan film üç bölümden oluşuyor. Birinci bölümde gençlerin sıradan yaşamı, ikinci bölümde Vietnam Savaşı ve son bölümde de savaş sonrasında gençlerin yaşadığı dram anlatılıyor.
Oyuncular: Robert De Niro, John Cazale, Christopher WalkenMeryl Streep, Pierre Segui, Chuck AspegrenJohn Savage, George Dzundza
Çıtır Kızlar (Coyote Ugly) 2000 - AfişFilmin Konusu: Güzel bir sese sahip olan 21 yaşındaki Violet Sanford, bir şarkı sözü yazarı olmak için New York’a gider. Geçimini sağlamak için bir işe ihtiyacı olan Violet, Coyote Ugly adındaki bir barda barmen olarak çalışmaya başlar.Yeni bir gece klübü olan Coyote Ugly, şehrin en ateşli kulübü olmuştur ve bunu gerçekleştirenler bir grup seksi ve girişken genç kadındır: Kızları üzerinde bir tür saltanat kurmuş olan mal sahibi Lil. Öylesine takılan Cammie, intaçı ve muhalif barmen Rachel ve en çok bahşişi alması ile ünlü Zoe.Violet kendisine aşırı düşkün babası Bill ve şehir dışındaki rahat evini bırakıp Manhattan’daki asansörsüz bir binanın 5. katında küçük bir daireye geldiğinde kendisini bir anda çaresiz ve meteliksiz bulur. Zamanını kendi orjinal şarkılarını yazmak ve kaydetmekle bir yandan da şehrin bütün bağımsız prodüksiyoncularının kapısını çalmakla geçirir. Bu süre içinde oturduğu evin kirasını ödeyebilmek için bir iş bulması gerekmektedir. Eski sahne korkusunu atlatmış olup olmadığını anlamak için herkesin şarkı söyleyebildiği bir gece kulübünde şarkı söyleyemeyi bile dener. Kasetini dağıtabilmek için kaldırımları arşınlarken müziğiyle ilgilendiğini zannettiği bir kulüp yöneticisiyle karşılaşır fakat bulduğu aslında Violet’a delicesine tutulmuş bir aşık ve fanatik olan Kevin’dır. Bir New York’lu olan Kevin, Violet’a inanmaktadır ve kariyeri için ona yardım etmek istemektedir.Bir çok kez geri çevirildikten sonra Violet, Coyote Ugly adında bir barda iş bulur. Barın sarhoş edici ortamında ilk önce biraz bocalayan Violet, sonunda kabuğunu kırar ve sesi ve sekkapelini kullanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Egosunun verdiği sarhoşluk, alkışlanıp yüceltilen bir barmen’den başka bir şey olmadığını görmesini engeller. Violet yalnızca babasının saygısına ve gerçek aşka değil, hayatı boyunca kurduğu hayale de sırtını döner.
Oyuncular: Tyra Banks, Piper Perabo, Bridget MoynahanJohn Goodman, Maria Bello, Adam Garcia, Izabella Miko
Tatil Kitabı (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: İstanbul’da okuyan büyük oğlu Veysel’in üniversite sınavına girme isteğine karşı çıkan Mustafa, çekingen bir çocuk olan Ali’yi de yaz tatilinde çalışıp ticaret öğrenmeye zorlar.Mustafa’nın eşi Güler ve kardeşi Hasan’la aralarında da sürekli bir gerginlik vardır. Tüm bu gerginlikler, Mustafa’nın, iş için gittiği Ürgüp’ten dönüşte komaya girmesiyle geri plâna itilir.2004 yılında çektiği Apartman adlı kısa filmiyle pek çok ödül alan Seyfi Teoman, ilk uzun metraj çalışması olan Tatil Kitabı ile ödülleri topluyor. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde en iyi Türk filmi ödülü alan filmin dünya çapında başka ödülleri de bulunuyor.
Oyuncular: Taner Birsel (Hasan) , Ayten Tokun (Güler)Osman İnan (Mustafa) , Tayfun Günay (Ali)
Georgia Yasası (Georgia Rule) 2007 - AfişFilmin Konusu: Ele avuca sığmayan son derece asi bir kız olan Rachel, davranışları ile annesi Lilly’yi çileden çıkarmaktadır. Kızının kontrol edilemeyen bu halleri ile başa çıkamayan Lilly’nin sabrı, Rachel’in yaptığı son araba kazası ile iyice taşar.Çarelerinin tükenmiş olmasının umutsuzluğu ile Rachel’ı yıllar evvel bir daha dönmemeye yemin ederek ayrıldığı annesinin evine götürmeye karar verir. Fakat son derece sarsılmaz kurallara sahip olan Büyükanne Georgia, hiç de klasik sevimli büyükanne modellerine benzememektedir.Kendi yöntemleri ile torunu Rachel’ın sorunlarının temeline inmeye çalışırken ailenin üç nesil kadınları arasında eskinin defterleri açılacak ve bütün sırlar açığa çıkacaktır.Özel Bir Kadın, Kaçak Gelin, Acemi Prenses gibi romantik komedi türünde başarılı filmlere imza atmış olan yönetmen Garry Marshall, Felicity Huffman, Jane Fonda ve Lindsay Lohan gibi isimlerden kurulu bir kadro ile bir ailenin üç nesil kadınlarının hayatlarına mercek tutuyor.
Oyuncular: Jane Fonda (Georgia) , Lindsay Lohan (Rachel)Felicity Huffman (Lilly) , Dermot Mulroney (Simon)Cary Elwes (Arnold) , Garrett Hedlund (Harlan)Hector Elizondo (Izzy) , Dylan McLaughlin (Sam)
Son Cellat (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Yusuf’un ve Bayram’ın yolları bir hapishanede kesişir. Yusuf ülke yönetiminin askeri cunta ile yapıldığı bir dönemde savcıyken hapishaneye girer. Arabacılık yapan Bayram ise cinayetten yargılanıyordur. Bu savcı ve cahil köylü, dört duvar arasında birbirlerine yoldaş olur.Filmde Yusuf ve Bayram’ın dostlukları üzerinden, o dönemin insanlık acıları anlatılırken aynı zamanda idamın, idam eden ve idam edilen olarak iki taraflı bakış açısı da yansıtılmıştır.Kambur bir arabacıyı büyük bir başarıyla canlandıran Kadir İnanır’ın yanısıra, ülkemizin önemli tiyatrocularından; savcının eşi rolüyle Jülide Kural ve cellat emeklisi rolüyle Erol Demiröz de filmin dramatik anlatımını güçlendiriyor.
Oyuncular: Kadir İnanır (Bayram) , Atilla Saral (Yusuf)Jülide Kural (Savcının Karısı) , Erol Demiröz (Cellat Emeklisi)
Kirli Tatlı Şeyler (Dirty Pretty Things) 2002 - AfişFilmin Konusu: Nijerya’dan İngiltere’ye iltica etmiş olan Okwe, Londra’da taksi şöförlüğü ve bir otelde komilik yaparak geçimini sağlamaya çalışmakta ve yoksul bir hayat sürmektedir. Ev arkadaşı olan Türk göçmeni Şenay ise aynı otelde hizmetçilik yapmaktadır.Yasadışı göçmenler olarak sınır dışı edilme korkusuyla yaşayan ikilinin hayatındaki değişimler Okwe’nin otelin resepsiyon masasında çalıştığı bir gün aldığı bir telefonla başlar. Bir otel odasındaki arızalı tuvaleti kontrol etmeye gittiğinde, kendisini sonradan Londra’nın karanlık yeraltı dünyasına gönderecek olan korkunç bir keşifte bulunur. Okwe’nin mafya maceralarına, Amerika’ya kaçmak için kendisine gereken parayı bulma umuduyla Şenay da katılır...Amelie ile tanıdığımız Audrey Tautou’nun bu filmde canlandırdığı Türk göçmen Şenay, aynı zamanda aktrisin ilk İngilizce rolü olma özelliğini taşıyor. Tautou’nun ana dili olmayan İngilizce’yi Türk aksanıyla konuşmaktaki başarısı, eleştirmenlerce dikkate değer bulundu...
Oyuncular: Chiwetel Ejiofor (Okwe) , Audrey Tautou (Şenay)Sergi López (Sneaky) , Sophie Okonedo (Juliette)Benedict Wong (Guo Yi) , Zlatko Buric (Ivan)
Sibirya Ekspresi (Transsiberian) 2008 - AfişFilmin Konusu: Amerikalı çift, Roy (Woody Harrelson) ve Jessie (Emily Mortimer), son olarak ikamet ettikleri Pekin’den oldukça uzaktaki evlerine dönmeye karar verirler. Trende Carlos (Eduardo Noriega) ve Abby (Kate Mara) adlı başka bir çiftle tanışırlar.Aralarında hızlı bir şekilde evlerinden uzaktaki gezginler arasında kurulan temelleri çok da sağlam olmayan bir bağ kurulur. Roy durakların birisinde trenden ayrılır. Jessie yeni arkadaşlarının göründükleri gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Fakat bu unutulmayacak seyahatin gerçek tehlikeleri yeni yeni su yüzüne çıkmaya başlamıştır.Basit bir tren yolculuğu Rus polisler (Ben Kingsley ve Thomas Kretschmann), mafya, işkence, uyuşturucu ve cinayetle korkutucu bir kovalamacaya dönüşecektir.
Oyuncular: Woody Harrelson (Roy) , Emily Mortimer (Jessie)Kate Mara (Abby) , Thomas Kretschmann (Kolzak)Ben Kingsley (Grinko) , Eduardo Noriega (Carlos)
Büyük Umutlar (Great Expectations) 1998 - AfişFilmin Konusu: Küçük bir kasabada amcası ve kız kardeşiyle yaşayan Finn Bell günlerini resim yaparak geçirir. Günün birinde karşısına bir suçlu çıkar ve ona hapisten kaçması konusunda baskı yapar. Bu olay Finn’in erişkinliğe geçişinde belirli bir rol oynar.Daha sonra akli dengesini yitirmiş zengin bir kadın olan Nora Dinsmoor’un malikanesine gider. Burada da hayatının aşkı olacak, 11 yaşındaki Estella’yla tanışır. Estella Finn’in aşkına karşılık vermez ve Finn’i çok incitir. Estella’nın bir anda çekip gitmesi Finn’i daha da acılara boğar.Kendini artık sadece resme adamış olan Finn’in bu acılı hayatı, ancak çok sonraları, new York’a gittiğinde değişmeye başlar. Hayal ettiği herşey, ün, para ve büyük aşkı gerçekleşmekte ama hayat ona yeni oyunlar oynamaya hazırlanmaktadır.Charles Dickens’ın romanından uyarlanan "Büyük Umutlar", ergenliğe geçişte yaşanan olayların ve tesadüfi karşılaşmaların insan hayatı üzerinde bıraktığı etkiler üzerine bir film.
Oyuncular: Ethan Hawke (Finnegan Bell) , Gwyneth Paltrow (Estella)Hank Azaria (Walter Plane) , Chris Cooper (Joe Amca)Anne Bancroft (Ms. Nora Dinsmoor) , Robert De Niro (Arthur)
Şiddetin Tarihçesi (A History of Violence) 2005 - AfişFilmin Konusu: Tom Stall, sakin bir Amerikan kasabasında, örnek bir yaşam sürmektedir. Ailesine olan bağlılığı ve çevresindekilere olan saygılı davranışlarıyla tanınır. Fakat bir gün başına bela olan serserilere haddini bildirince, işler değişir. Medya aradığı kahramanı, New York kökenli bir mafya ise yıllardır aradığı katili bulmuştur.Bu küçük olayın ardından Tom’un karanlık geçmişi bir anda ortaya çıkar. Mütevazi aile babası, kendisinin ve ailesinin sağlığı için mafyanın üzerine gitmek ve müthiş bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.David Cronenberg’in John Wagner ve Vince Locke’un kült grafik romanından uyarladığı çalışma son derece güçlü bir öyküye sahip. Suç, geçmiş, intikam gibi kavramlarla örülü, uzun süre aklınızdan silemeyeceğiniz, nefis bir gerilim filmi.PART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12Sifresizdir
Oyuncular: Viggo Mortensen (Tom Stall) , Maria Bello (Edie Stall)Ed Harris , William Hurt , Ashton Holmes (Jack Stall)Heidi Hayes (Sarah Stall) , Steve Arbuckle (Jared)Ian Matthews (Ruben)
Elektra (2005) - AfişFilmin Konusu: Kendisi gibi kiralık bir katil olan Bullseye tarafından trajik bir şekilde öldürülmüş olan Elektra, the Hand isimli suç örgütü tarafından mistik bir törenle yaşama geri döndürülür. The Hand'in savaşçı kadına verdiği ilk görev; Mark Miller isimli bir adamı ve onun 13 yaşındaki kızı Abby'yi öldürmektir. Bu insanlarla istemeden yakınlaşan ve dostluk kuran Elektra, kendisini yetiştiren ve ölümden döndüren efendilerine karşı çıkacaktır. Korkusuz filminin ve Daredevil çizgi romanlarının takipçileri Matt Murdock'ın sevgilisi ve kiralık süper ninja Elektra'yı yakından tanırlar. Korkusuz'un başarısı ve bu başarıdaki rolü, Jennifer Garner'ın Elektra olarak kendi filmine sahip olmasıyla sonuçlandı.
Oyuncular: Jennifer Garner (Elektra) , Colin Cunningham (McCabe)Jason Isaacs (DeMarco) , Hiro Kanagawa , Will Yun Lee (Kirigi)Natassia Malthe (Typhoid Mary) , Kirsten Prout (Abby Miller)Terence Stamp (Stick) , Goran Visnjic (Mark Miller)Cary-Hiroyuki Tagawa (Roshi) , Kirsten Prout (Abby Miller)
Kader (2006) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Kör düğüm olmuş bir aşk üçgeni, Bekir, Uğur ve Zagor... Bekir Uğur’a, Uğur Zagor’a, Zagor’da serseriliğe aşıktır. Karşılığını bulamayan kalplere tutkun bu üç insanın yolu, tutkunun beslediği bir kaderle birbirine bağlanır.Uğur, Zagor’un hapisten çıktığı gece, mahallede işlenen bir cinayetin ardından ortadan kaybolur. Bu kayboluş, ilk başta Bekir’in umutsuz aşkından kurtulması için bir umut olsa da, aylar sonra Zagor’un İzmir’de işlediği bir cinayet sonrası hapse girmesinin ardından Uğur’un mahalleye dönmesi ile Bekir için yıllar sürecek amansız bir kovalamaca başlayacaktır. Aşkının peşinde, kendini hiçe sayarak sürecek bu kovalamaca ile gururunu, benliğini, bütün kişiliğini yitirse de, bir tek şeyi, aşkın masumiyetini yitirmez.Zeki Demirkubuz, Uğur ile Bekir’in 40’lı yaşlarındaki hikayelerini anlattığı, başyapıtlarından sayılan Masumiyet filminin ardından, şimdi de Kader ile bu karakterlerin gençlik yıllarına bir bakış atıyor.
Oyuncular: Ufuk Bayraktar , Müge Ulusoy , Engin AkyürekSettar Tanrıöğen , Vildan Atasever , Ozan Bilen
Bekleme Odası (2004) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Ahmet, Dostoyevski’nin Suç ve Ceza romanını filme çekmek istemektedir. İdealist görüntüsünün ardında, kendisinin inançsız biri olduğunu düşünmektedir. Hem çekeceği filme, hem sevgilisi Serap ve yaşadığı hayata karşı nedensiz bir kayıtsızlık içindedir. Kadın, adamın hayatında başka biri olup olmadığını sorunca, adam yalan söyler ve doğrular. Bunun üzerine Serap evi terk eder.Bütün bunlar olurken asistanı Elif bir taraftan filmin hazırlık çalışmalarını sürdürmekte ve romanın kahramanı Roskolnikof’u oynayacak kişiyi aramaktadır. Fakat Ahmet, Elif’in deneme çekimlerine katılanların hiçbirini beğenmez. Bu arada, evine hırsızlık için giren adamı oynatmaya karar verir. Ancak hırsızı nasıl bulacağını bilmemektedir.
Oyuncular: Zeki Demirkubuz , Nilüfer Açıkalın , Serdar OrçinNurhayat Kavrak , Ufuk Bayraktar
İtiraf (2002) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularTaner Birsel (Harun) , İskender Altın (Süha) , Miraç Eronat (Ayşe)Gülgün Kutlu (Anne) , Başak Köklükaya (Nilgün)Başarılı bir mühendis olan Harun, karısı Nilgün’ün kendisini aldattığını öğrenir. Ancak inanmak istemediğinden, ya da hala aşık olduğu güzel karısını kaybetmemek için önce bu durumla yüzleşmeyip, bildiklerini karısına söylemez.Ama zaman ağır ve acılı geçmektedir ve belirsizlik dayanılır gibi değildir.Sonunda yüzleşmeye, karısına herşeyi itiraf ettirmeye karar verdiğinde uzun bir gece “sorgusu” başlar.C Blok’tan bu yana "Kendi" filmlerini yapmaya devam Zeki Demirkubuz’dan kimilerince çok başarılı bulunan bir film.
Oyuncular: Taner Birsel (Harun) , İskender Altın (Süha) , Miraç Eronat (Ayşe)Gülgün Kutlu (Anne) , Başak Köklükaya (Nilgün)
Yazgı (2001) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularSerdar Orçin (Musa) , Zeynep Tokuş (Sinem)Engin Günaydın (Necati) , Demir Karahan (Naim)Fransız yazar ve düşünür Albert Camus’nun hayatın anlamını sorguladığı Yabancı adlı romanından esinle yazılan ve Efes Pilsen’in desteği ile çekilen film, iradesiz, ya da iradesini kullanmayı reddeden bir gümrük muhasebecisinin öyküsünü anlatıyor.Yaşamın boş ve saçma olduğunu, herşeyin aynı kapıya çıktığını düşünen Musa, kendini olayların akışına bırakmış gitmektedir.Annesinin ölümüne dahi fazla aldırmaz. Hatta, onu sevdiği halde bir tür sevinç bile duyar bu ölümden. Hoşlanmadığı bir kızla sırf o istiyor diye evlenir. Ancak yine iradesizce verdiği bu karar,kaderin bile güç ve iradeler tarafından yazıldığı bir dünyanın eşiğine getirip bırakır onu.İki çocuğun ve bir annenin katledilmesinden sorumlu tutulmaktadır.Peki gerçekten suçlu mudur?
Oyuncular: Serdar Orçin (Musa) , Zeynep Tokuş (Sinem)Engin Günaydın (Necati) , Demir Karahan (Naim)
Üçüncü Sayfa (1999) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularRuhi Sarı , Cengiz Sezici , Naci TaşdövenFilmlerde figüranlık yapan İsa, mafyatik bir "yerde" 50 doların çalınması ile şüpheleri üstüne çekmiştir. Feci şekilde dayak yiyen İsa’ya parayı geri getirmesi için 24 saat süre tanınır. İsa 50 doları değil ama rastlantı sonucu bir tabanca bulur ve geride bir not bırakıp evinde intihar etmeye karar verir. Tam tetiğe basacağı anda zil çalar....
Oyuncular: Ruhi Sarı , Cengiz Sezici , Naci Taşdöven
Masumiyet (1997) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularHaluk Bilginer , Derya AlaboraGüven Kıraç , Ajlan AktuğOn yıllık mahkumiyeti biten Yusuf (Güven Kıraç, Takva) tahliye zamanı gelince, kalan ömrünü cezaevinde geçirmek istese de dışarı çıkmak zorunda kalır. Elinde yıllardır görmediği, müebbet mahkumu bir arkadaşının verdiği adres ile bir namus davası yüzünden aşığını öldürüp, kendisini sakat bıraktığı ablasını görmek için İzmir’e gelir. Ablası ve eniştesinin evinde “gördüklerinden” kaçıp, ucuz bir otele yerleşir. Burada ”bir iyilik” nedeniyle tanıştığı üç kişi ile ne yapacağını ve nereye gideceğini bilmeden beklemeye başlar.Bekir (Haluk Bilginer), Uğur (Derya Alabora) ve küçük bir kız olan Çilem’den oluşan bu üçlü Yusuf’un hayatında derin izler bırakacaktır.Bir NotYönetmen Zeki Demirkubuz’un kariyerinde olduğu kadar Türk sinemasında da önemli bir yere sahip olan Masumiyet, yönetmen tarafından temizlenmiş, geniş ekran formatına çekilmiş haliyle Kanal D Home Video farkıyla ve hak ettiği değerde yeniden piyasada… Haluk Bilginer’in olağanüstü oyunu filmin 1999’da katıldığı Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüllendirilmişti. Filmin Fransa ve Norveç’ten aldığı uluslar arası ödülleri de bulunuyor…
Oyuncular: Haluk Bilginer , Derya AlaboraGüven Kıraç , Ajlan Aktuğ
C Blok (1994) DVDRip - Zeki Demirkubuz Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularSerap Aksoy , Ülkü Duru , Zuhal Gencer , Feridun KoçFikret Kuşkan , Selçuk Yöntem , Cüneyt Uzunlar , Güler ÖktenKocası ile çoktan bitmiş bir evliliği zoraki sürdürme çabasında olan Tülay, bir gün hiç beklemediği bir olaya şahit olunca sarsılır. Oturduğu C Blok’un kapıcısının oğlu Halit ile hizmetçisinin, kocası ile kendisinin yatağında seviştiğine istemeden tanık olmak, Tülay’ın tutkudan ve aşktan uzak nasıl kupkuru bir hayat sürmekte olduğunu farketmesini sağlar.Bu olaydan sonra bütün psikolojisi ve davranışları değişen Tülay, kendi içinde bilinçsiz bir arayışa girer. Fakat bu arayış, hem kendisi için hem de çevresindeki insanlar için çok fazla risk barındırmaktadır.Türk Sineması’nın en önemli ve başarılı yönetmenlerinden biri olan Zeki Demirkubuz’un ilk çalışması olan C Blok, yönetmenin ileriki yıllardaki filmleri ile ilgili pek çok ipucu barındırıyor.
Oyuncular: Serap Aksoy , Ülkü Duru , Zuhal Gencer , Feridun KoçFikret Kuşkan , Selçuk Yöntem , Cüneyt Uzunlar , Güler Ökten
Bir Zamanlar Batıda (Once Upon a Time in the West) 1968 - AfişFilmin Konusu: Öykü, Jill McBain’in yeni evlendiği varlıklı bir Irlanda’lı olan kocası Brett McBain’in yanına gitmek üzere yol çıkmasıyla başlar. Ancak, Jill’i çiftlikte Frank’in adamları tarafından öldürülen kocasının cenazesi beklemektedir.Beklenenin aksine, çiftlikte kalmaya karar veren Jill, kendisini yok etmeye çalışan Frank ve korumaya çalışan iki erkek Cheyenne ve Harmonica arasında bulur. Harmonica’nın da Frank’le görülmemiş bir hesabı vardır...
Oyuncular: Henry Fonda (Frank) , Claudia Cardinale (Jill McBain)Jason Robards (Manuel ’Cheyenne’ Gutierrez)Charles Bronson (Harmonica) , Gabriele Ferzetti (Morton)Paolo Stoppa (Sam) , Woody Strode (Stony) , Jack Elam (Snaky)Keenan Wynn (Flagstone Şerifi) , Frank Wolff (Brett McBain)
Vahşi Aşk (All The Pretty Horses) 2000 - AfişFilmin Konusu: John Grady Cloe ile en yakın arkadaşı Lacey Rawlins macera tutkusu yüzünden atlarına binip sınırın güneyine geçerek iş aramaya başlarlar. Yapabilecekleri en iyi iş olarak da çok büyük bir çiftlikteki atlara bakma işini üstlenirler. Her şey buraya kadar çok güzeldir ancak Cole, çiftlik sahibinin güzel kızı Penelope ile hayatlarında değil aynı zamanda etraflarındaki tüm kişileri etkileyecek ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Oyuncular: Matt Damon, Henry Thomas, Penelope CruzLucas Black, Robert Patrick, Sam Shepard
Affedilmeyen (Unforgiven) 1992 - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Clint Eastwood (William ’Bill’ Munny) , Gene Hackman (Little Bill)Morgan Freeman (Ned Logan) , Richard Harris (English Bob)Jaimz Woolvett (The Schofield Kid) , Saul Rubinek (W.W. Beauchamp)Frances Fisher (Strawberry Alice) , Anna Thomson (Delilah Fitzgerald)David Mucci (Quick Mike) , Rob Campbell (Davey Bunting)
Düşes (The Duchess) 2008 - AfişFilmin Konusu: On sekizinci yüzyıl sonu, çok güzel ve büyüleyici Düşes Georgiana Cavendish, dönemin en etkileyici kadınıdır. Düşesliği güzelliği ve karizmasına borçludur. Ancak yanlış politik hareketler, savurganlık, açgözlülük, kumar ve yaşadığı aşk onun irtibarını düşürmüştür.Kendinden yaşça büyük, Devonshire Dükü ile evlenir. Bu evlilikle Georgiana moda ekolü haline gelir. Aynı zamanda kurnaz bir politikacıdır da. Ama Georgiana hala evliliğinde bulamadğı aşkı umutsuzca aramaya devam eder.Filmin baş rollerini, tarihi filmlerde görmeye alışkın olduğumuz Keira Knightley ve Oscar adayı ünlü Ralph Fiennes paylaşıyor. Georgiana Duchess of Devonshire kitabını yeni yönetmenlerden Saul Dibb Düşes’le sinemaya uyarlamıştır.
Oyuncular: Keira Knightley (Georgiana) , Ralph Fiennes (Devonshire Dükü)Charlotte Rampling (Leydi Spencer) , Dominic Cooper (Charles)Simon McBurney (Charles Fox)
Osmanlı Kartalı (1969) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Ruslara karşı amansız mücadelenin anlatıldığı tarihi bir film. Filmde İslamoğlu (Cüneyt Arkın) Rusların taarruz planlarını öğrenmek amacı ile rus prensi İvan kılığında rusların kalesine girer ve olaylar böylece başlamış olur.
Oyuncular: Cüneyt Arkın, Hülya Aşan, Kadir Savun, Nubar TerziyanOktay Yavuz, Önder Somer, Hüseyin Zan, Adnan Mersinli
Münih (Munich) 2005 - AfişFilmin Konusu: Yıl 1972… Dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatlar, Münih’te, 70’lerin ruhuna uygun olarak barış havası içinde başlıyor. Her ülke başarı ve madalyalar beklerken Münih’ten gelen bir haber dünyayı sarsıyor…Kendilerini ‘’Kara Eylül’’ olarak tanıtan bir grup Filistinli terörist İsrailli atletlerin kaldığı yatakhaneyi basmış, 2 sporcuyu katlettikten sonra 9 kişiyi rehin almıştır. Talepleri rehinelerle beraber Münih Havaalanı’na götürülmektir.Alman hükümeti hayati bir karar alır ve rehineleri kurtarmak için düzenlenen operasyon başlar. Facia adım adım yaklaşmaktadır… Timin başarısızlığı katliama dönüşür ve tüm rehineler ölür. Ancak teröristlerin hepsi ölmemiştir ve bir Mossad ajanı onların peşine düşer.Sinemanın dahi çocuğu uzun bir aradan sonra Avrupa’ya ve teröre döndü. Steven Spielberg Münih’te olimpiyatlarda yaşananlardan çok ardından gelenleri yansıtacak ve katliamdan sonra bir Mossad ajanıyla teröristler arasında yaşanan kovalamacayı anlatacak.Kendisi de Yahudi kökenli olan Spielberg’ün gündeme getirdiğinden beri tartışmalara yol açan, hatta yönetmenin bazı terör örgütlerinden aldığı iddia edilen tehditlerle yapımını geciktirdiği çarpıcı bir film Münih…
Oyuncular: Eric Bana (Avner) , Daniel Craig (Steve) , Ciarán Hinds (Carl)Mathieu Kassovitz (Robert) , Hanns Zischler (Hans)Ayelet Zurer (Daphna) , Geoffrey Rush (Ephraim)Mathieu Amalric (Louis) , Moritz Bleibtreu (Andreas)Michael Lonsdale (Papa) , Yvan Attal (Tony)
Boleyn Kızı (The Other Boleyn Girl) 2008 - AfişFilmin Konusu: "Entrika, hırs ve ihanet hakkında yapılmış en tutkulu film."- Rex Reed, New Yrok Observer"Mutlak gücü elinde tutmanın yarattığı tehlikeleri destansı bir dille anlatan dramatik, güçlü ve olağanüstü bir film. Oyuncu kadrosu muhteşem."- Jeffrey Lyons, WNBC’s Reel Talk.Başrollerini Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana’nın paylaştığı, Philippa Gregory’nin çok satan romanından uyarlanan Boleyn Kızı, entrika, romantizm ve ihanetin insanı baştan çıkaran hikayesini anlatıyor.İki kız kardeş Anne (Natalie Portman) ve Mary (Scarlett Johansson) Boleyn ailenin gücünü artırmak için hırslı babaları ve amcaları tarafından İngiltere kralını (Eric Bana) baştan çıkarmaya zorlanırlar. Köy yaşamının basitliğini geride bırakan kızlar saray yaşamının tehlikeli ve korkutucu dünyasına girerler. Kızlar için ailelerini servetini arttırmak için oynadıkları bu küçük oyun kısa zamanda kralın kalbini kazanmak için önce ölümcül bir rekabete sonra bir hayatta kalma savaşına dönüşecektir.
Oyuncular: Natalie Portman (Anne Boleyn) , Scarlett Johansson (Mary Boleyn)Jim Sturgess (George Boleyn) , Eddie Redmayne (William Stafford)Mark Rylance (Sir Thomas Boleyn) , David Morrissey (Norfolk Dükü)Kristin Scott Thomas (Lady Elizabeth Boleyn) , Ana Torrent (Katherine)Benedict Cumberbatch (William Carey) , Oliver Coleman (Henry Percy)Eric Bana (Henry Tudor)
Cengiz Han (Mongol) 2007 - AfişFilmin Konusu: Rus sinemasının başarılı isimlerinden Sergei Bodrov’un yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği Cengiz Han 2008 yılı En İyi Yabancı Film Oscar’ına aday oldu."Moğol" üçlemesinin ilk filmi olan "Cengiz Han", genç Timuçin’in savaşarak esaretten kurtuluşunu ve dünyanın yarısını ele geçiren uçsuz bucaksız Moğol İmparatorluğu’nun kurucusu olan Cengiz Han ünvanına sahip oluşunu konu alıyor.Esugei Kağan dokuz yaşındaki oğlu Timuçin ile Moğol bozkırlarında Merkit boyuna gelin seçmeye giderler. Böylece Esugei Kağan Merkitlerle yıllarca süren düşmanlığa bir son verip barış sağlayabilecektir. Ancak Timuçin yolda dinlenmek için durdukları bir kabileden eşini seçer. Bu durum Merkitler ile yapılacak barışa engel olur. Geri dönerken düşmanları tarafından zehirlenen Esugei ölür ve dokuz yaşındaki Timuçin kabilenin başına geçer. Timuçin ve ailesi geniş bozkırlarda göçebe hayatı yaşarlar, avlanarak yaşamlarını sürdürürler.Kabilenin yeni kağanı olan Targutai, ileride kabilenin kağanı olacak Timuçin’i öldürmek ister. Ancak Moğol halkının kurallarına göre bir çocuk asla öldürülmez. Bunun için Targutai onu esir alır ve öldürmek için büyümesini bekler...Film, etkileyici savaş sahnelerine sahip.Düşük KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7__________________________________________Yüksek KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14Sifresizdir
Oyuncular: Tegen Ao (Charkhu) , Ying Bai (Altın Yüzüklü Tüccar)Khulan Chuluun (Börte) , Odnyam Odsuren (Genç Temuçin)Honglei Sun (Jamuhka) , Tadanobu Asano (Temudgin)
120 (2007) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Van... 1914 Haziran … O günler, ülkemizin büyük toprak kayıpları ve milyonlarca insanımızın da büyük perişanlıklar yaşamasına neden olan Balkan Harbi’nden henüz kurtulduğumuz günlerdir...Yaz aylarında Avrupa’da başlayan 1. Dünya Harbi ülkemize de sıçrar, Ruslar Doğu Anadolu’da Erzurum istikametinde taarruza geçerler. Büyük bir isyana gebe olan Van’daki Jandarma Tümeni şehirden ayrılır ve Kafkas Cephesi’nde Ruslarla ölüm – kalım mücadelesine girişir... Aralık 1914’te Sarıkamış Harbi’nin başlamasıyla birlikte çatışmalar yoğunlaşır ve bir gün Jandarma Tümeni’nin de cephanesi tükenir..Van’da az da olsa cephane vardır, sınırdaki askerlere gönderilmek istenir fakat elde doğru dürüst kağnı bile kalmadığı gibi eli tüfek tutan hemen herkes de cephelerdedir..Hiçbir çare bulunamaz, neticede yaşları 12 ile 17 arasında değişen çocuklar gönüllü olurlar.. Hemen hazırlıklara girişilir, 120 çocuk 1915 Ocak ayının donduran ayazlarında cephaneyi sırtlanır, karlı dağlara doğru yürümeye başlar..Ancak günler ve geceler süren bu büyük yolculuk 120 kahraman çocuk için hiç de kolay olmayacak, tam bir ölüm-kalım harbi’ne dönüşecektir...120 bu 120 kahraman çocuğun hikayesini anlatır...Bir NotHazırlıkları yaklaşık 2 yıl süren 120’nin tamamının Van’da çekilmesi, tarihsel olaylar neticesinde kentte bugün bir tek olsun uygun yapının kalmamış olması sebebiyle gerçekleştirilemedi; 1914 yılına ait şehir içi sahneleri için Safranbolu tercih edildi. Filmin kış sahneleri için yine Safranbolu’da 3 hafta süren çekimler yapıldı. Bu çekimlerde Safranbolu halkı ve özellikle öğrencilerden büyük destek görüldü. Çocukların karlı dağlardaki yolculuğu ise Van’da gerçekleştirildi. Bu çekimlerde Vanlı öğrenciler yer aldı. Van valisi dahil birçok bürokrat ve öğretim görevlisininin çocuklarının da yer aldığı çekimlerde bütün öğrenciler, karlı dağlarda sürdürülen çekimlerin büyük zorluklarına rağmen hergün büyük bir heves ve tam bir “tarihsel görev bilinci” ile sette hazır bulundular. O kadar ki, öğrenci çocuklardan biri donma tehlikesi geçirmesine rağmen kendisinin ısrarları ve ailesinin de teşvikiyle görevini set doktoruyla sağlık ekipleri kontrolünde gönüllü olarak sürdürdü ve tamamladı.Yaklaşık 3 milyon dolar bütçeli filmde 100’lerce öğrenci, 2000’e yakın figüran ve develer başta olmak üzere bir çok taşıma hayvanı rol aldı.
Oyuncular: Özge Özberk (Münire) , Cansel Elçin (Süleyman Teğmen)Burak Sergen (Sermet Bey) , Emin Olcay (Cemal Müdür)Oytun Öztamur (Mehmet)
Küçük Ağa (1983) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Tarık Buğra’nın aynı adlı romanının televizyon dizisine uyarlanmış şekli olan “Küçük Ağa” Kurtuluş Savaşı’nın içinde geçen bir yaşamı anlatıyor. Romanın kahramanı sonradan adı Küçük Ağa olan; İstanbullu Hoca lakaplı Mehmet Reşit Efendidir. Onun dışında Çolak Salih, Niko, Doktor Haydar bey, Ali Emmi, Reis Bey ve Küçük Hacı önemli roller üstlenir. Anadolu’da ortaya çıkan Kuvva-i Milliye hareketini engellemek üzere İstanbul’dan Akşehir’e gönderilen Hoca Efendi verdiği vaazlarla bağımsızlık hareketini fitne olarak gösterir. Kuvvacıların uyarılarla vazgeçiremedikleri İstanbullu Hoca hakkında “vur emri” çıkarılır. Bundan haberdar olan hoca ise kaçarak adını “Küçük Ağa" olarak değiştirir.1. Dünya savaşında cepheden cepheye koşan Onbaşı Salih, sağ kolu çolak ve yüzünün bir tarafı parçalanmış olarak Akşehir’e geldiğinde savaş nedeniyle Türk mahallesi fakirleşmiş, gavur mahallesi zenginleşmiştir. Çolaklığı nedeniyle çalışamaması ve nişanlısıyla da evlenememesi çocukluğundan beri koruduğu Niko ile birlikte içki alemlerine dalmasına neden olur. Kendisini kollayan Niko’nun işgalcilerle birlikte ihanet ettiğini öğrenince Kuvva-i Milliye’ye katılır. İstanbullu Hoca’yı bulmakla görevlendirildiğinde o hocanın hakikati anlamasını sağlar. 40-50 kişilik bir çete ile Çerkes Etem’in kardeşi Tevfik Bey’in çetesine katılırlar. Küçük Ağa adı ile nam salan İstanbullu Hoca Yunan ordularına karşı büyük yararlılıklar gösterir. Fakat sonunda Çerkes Kardeş’ler ile İsmet İnönü arasında çıkan çatışma 5000 kişilik bu kuvveti parçalar. Savaş sonunda Ankara’da büyük ilgi ile karşılanan Küçük Ağa Kurtuluş Savaşı’nda kendi saflarında bulunan satılmışların, yardakçıların mecliste de bulunduğunu görmekte gecikmeyecektir.Küçük Ağa 1.- BölümKüçük Ağa 2.- BölümKüçük Ağa 3.- BölümKüçük Ağa 4.- BölümKüçük Ağa 5.- BölümKüçük Ağa 6.- BölümKüçük Ağa 7.- BölümKüçük Ağa 8.- Bölüm
Oyuncular: Fikret Hakan, Çetin Tekindor, Aydan Şener, Ahmet MekinEşref Kolçak, Erol Taş, Süleyman Turan, Kadir SavunHaluk Kurdoğlu, Yusuf Sezgin
Elizabeth: Altın Çağ (Elizabeth: The Golden Age) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularCate Blanchett (Kraliçe I. Elizabeth) , Clive Owen (Sir Walter)Geoffrey Rush (Sir Francis) , Eddie Redmayne (Babington)Samantha Morton (Mary-İskoçya Kraliçesi) , Tom Hollander (Sir Amyas)Abbie Cornish (Elizabeth Throckmorton) , Jordi Mollà (II: Philip)Adam Godley (William Walsingham)1558-1603 yılları arasında 45 yıl tahtta kalan I. Elizabeth, tarihin en ünlü kraliçelerinden biri idi. İskoçya Kraliçesi kuzeni Mary Stuart, İspanya Kralı Philip ile birlikte İngiliz tahtını eline geçirmek için gizli komplolar düzenlerken I. Elizabeth’in hayatı da büyük bir karmaşa içindedir.Bir yandan, savaşa hazırlanmakta olan imparatorluğunu koruyabilmek için sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırken bir yandan da, yakışıklı denizci Raleigh’e karşı hissettiği tutkulu aşkla başa çıkmaya çalışmaktadır. Sadık ve güvenilir danışmanı Sir Francis Walsingham, her ne kadar onu bütün komplolardan korumaya çalışsa da I. Elizabeth, hayatının en zor sınavlarından birini vermek üzeredir.1998 yılında çekilen Elizabeth’in devamı niteliği taşıyan Elizabeth: Altın Çağ, hafızalarda iz bırakan rolleri ile yeniden Cate Blanchett ve Geoffrey Rush’ı beyazperdeye getiriyor. Fakat bu sefer kadroya Clive Owen, Jordi Molla gibi katılan başka başarılı isimler de var.
Oyuncular: Cate Blanchett (Kraliçe I. Elizabeth) , Clive Owen (Sir Walter)Geoffrey Rush (Sir Francis) , Eddie Redmayne (Babington)Samantha Morton (Mary-İskoçya Kraliçesi) , Tom Hollander (Sir Amyas)Abbie Cornish (Elizabeth Throckmorton) , Jordi Mollà (II: Philip)Adam Godley (William Walsingham)
Ateş Arabaları (Chariots Of Fire) 1981 - AfişFilmin Konusu: OyuncularNigel Havers, Nicholas Farrell, Alice Krige, John Gielgud, Ian HolmIan Charleson , Ben Cross, Lindsay Anderson, Nigel DavenportCheryl Campbell , Brad Davis, Sir John Gielgud, Daniel GerrollDennis Christopher, Peter Egan, Patrick MageeSinema tarihinin en önemli filmlerinden biri.İngiltere’nin en iyi atletleri 1924 Olimpiyat Oyunları’nda zafer maceralarına başladılar. Kazandıkları başarı uluslarına gurur getirdi. İki koşucu bu, kişisel bir onur ve mücadeleleri yürekten gelen bir mücadeleydi. 1981 Akademi Ödülleri®’nde en iyi film ödülü dahil olmak üzere 4 dalda ödül kazanan "Ateş Arabaları"nda, İngiltere’ye en büyük spor zaferlerinden birini getiren, Harold Abraham, Eric Liddell ve takımlarının gerçek hikayesinden esinlenilmiştir.Hugh Hudson’ın yönettiği, Ben Cross, Ian Charleson, Nigel Havers, Nicholas Farrell ve Alice Krige’nin ilk önemli rollerini oynadığı filmde, yapımcı David Puttman filmi benzersiz ve kalıcı yapabilmek için, bu yetenekleri harmanlamıştır. Görkemli rekabet dakikalarından, Oscar ödülü başarısına kadar "Ateş Arabaları" sinema severlerin kalplerinde yer bulan harika bir film.
Oyuncular: Nigel Havers, Nicholas Farrell, Alice Krige, John Gielgud, Ian HolmIan Charleson , Ben Cross, Lindsay Anderson, Nigel DavenportCheryl Campbell , Brad Davis, Sir John Gielgud, Daniel GerrollDennis Christopher, Peter Egan, Patrick Magee
Son İmparator (1987) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: John Lone (Pu Yi) , Joan Chen (Wan Jung) , Ying Ruocheng (Vali)Peter O’Toole (Reginald Johnston) , Ryuichi Sakamoto (Amakasu)Victor Wong (Chen Pao Shen) , Dennis Dun (Büyük Li)
Gladyatör (2000) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Russell Crowe (Maximus) , Joaquin Phoenix (Commodus)Connie Nielsen (Lucilla) , Oliver Reed (Proximo)Richard Harris (Marcus Aurelius) , Derek Jacobi (Gracchus)Djimon Hounsou (Juba) , David Schofield (Falco) , John ShrapnelTomas Arana (Quintus) , Ralf Moeller (Hagen)
Hollywood Ülkesi (2006) - AfişFilmin Konusu: 2006 Venedik Volpi Kupası - En İyi Erkek Oyuncu (Ben Affleck) Bir Hollywood yıldızının ölümü, gerçek olaylardan yola çıkan bu gösteri dünyası dramında bir skandalın belki de buzdağı gibi ancak görünen bölümüdür. The Sopranos ve Sex and the City dizilerinin yönetmeni Allen Coulter’ın bu ilk uzun metrajlı filmi, ün ve kimlik üzerine benzersiz bir araştırma, televizyon dizisi Süpermen’le tanınan ünlü oyuncu George Reeves’in peşinde bir yeni-kara film örneği. Reeves 1959’da vurulup öldüğünde, annesi bu “apaçık intihar” olayını soruşturması için detektif Louis Simo’yu tutar. Simo, Reeves’in aşk yaşamını kurcaladıkça ünlü oyuncunun aslında bir cinayete kurban gittiğinden kuşkulanmaya başlar.
Oyuncular: Adrien Brody (Louis Simo) , Diane Lane (Toni Mannix)Ben Affleck (George Reeves) , Bob Hoskins (Eddie Mannix)Robin Tunney , Joe Spano (Howard Strickling)Molly Parker (Laurie Simo) , Dash Mihok (Sgt. Jack Patterson)
Uçuş 93 (2006) - AfişFilmin Konusu: United Airlines şirketine ait, 93 sefer sayılı uçağın yolcuları, 11 Eylül 2001 günü San Francisco’ya doğru yola çıktıklarında, Amerika Birleşik Devletleri’ ne, tarihinde düzenlenmiş en büyük terörist saldırının bir parçası olduklarını bilmiyorlardı. Uçuş 93, mürettebatından yolcularına, o gün uçakta bulunan 40 kişinin yaşadığı korku, dehşet ve cesaret duygularını, olabildiğince gerçek varsayımlar üzerinden anlatmaya çalışıyor. 11 Eylül 2001 günü, dünya politik tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak algılandı. UA93 sefer sayılı uçağın yolcuları, bu yeni dönemin en acımasız gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kaldılar. Dünya Ticaret Merkezi’ ne düzenlenen terörist saldırı haberini bir şekilde öğrenen yolcular, başlarına gelen felaketin bilinciyle bir karar vermek zorundaydılar. Bloody Sunday ve Bourne Supremacy’nin yönetmeni Paul Greengrass’ın yönettiği film, mümkün olduğunca gerçeklerden yola çıkılarak hazırlanmış bir kurgudan oluşuyor. Çoğunlukla ismi duyulmamış genç yeteneklerin rol aldığı filmde, oyuncuların çekimleri, gerçek olgulara dayanan doğaçlama yöntemiyle gerçekleştirdiklerini de ekleyelim.
Oyuncular: J. J. Johnson (Yüzbaşı Jason M. Dahl) , Polly Adams (Deborah Welsh) ,Opal Alladin (CeeCee Lyles) , Nancy McDoniel (Lorraine G. Bay) ,Starla Benford (Wanda Anita Green) , Trish Gates (Sandra Bradshaw) ,Tom O’Rourke (Donald Peterson) , Simon Poland (Alan Anthony Beaven)
Günahkarlar (The Flock) 2007 - AfişFilmin Konusu: Yıllarca cinsel suç işleyenleri yakalamaya çalışmakla ruhunda derin yaralar açılmış paranoyak ajan, bir yandan ajandasındaki suçlulardan biri tarafından kaçırıldığına emin olduğu bir kızı bulmaya çalışırken, bir yandan da kendi iç dünyasına karşı savaş vermektedir. Yanında çalışmakta olan Claire, bir yandan işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeye, bir yandan da amirini kanunun yanında tutmaya çalışmaktadır.Kuzuların Sessizliği ve Se7en gibi toplumun kıyısında kalmış kişiler üzerine gelişen gerilim filmlerinin yolundan giden THE FLOCK, Hong Kong’lu yönetmen Andrew Lau’nun ilk İngilizce filmi.
Oyuncular: Richard Gere (Erroll Babbage) , Claire Danes (Allison)KaDee Strickland (Viola Frye) , Ray Wise (Bobby Stiles)Russell Sams (Edmund Grooms) , Avril Lavigne (Beatrice)
Güzel Şeyler (Beautifil Creatures) 2000 - AfişFilmin Konusu: Bu kara komedi filminde platin sarısına boyalı saçları ile bir gangsterin aptal sarışın sevgililisin canlandıran Petula, başı derde girdikçe yeteneklerini keşfedip, kendini geliştiren bir kişilik haline geliyor. Bu karanlık, komik, heyecanlı film biraz "Thelma & Louise", biraz da Alfred Hitchcock tarzı ile başlar...Dorothy, Petula’nın erkek arkadaşı Brian’ı kazayla öldürür, Petula ve Dorothy erkek arkadaşının gangster erkek kardeşi Ronnie’den gasp parasını dolandırmak için fidye planı hazırlarlar. Erkek arkadaşının kaçırıldığı şeklinde oluşacak neşeli, güzel hazırlanmış bir plandır. Müfettiş Hepburn ortaya çıkıtğında bu planın farkına varır. Dorothy’nin erkek arkadaşı Tony, tekrar ortaya çıktığında, özenle hazırlanmış kedi fare oyunu başlar.
Oyuncular: Rachel Weisz, Susan Lynch, Iain Glen, Jake D’ArcyPaul Doonan, Tom Mannion, Maurice Roëves
Richard Nixon’a Suikast (The Assassination Of Richard Nixon) 2004 - AfişFilmin Konusu: Oscar Ödüllü Sean Penn’den çarpıcı oyunculuk gösterisi!1974 yılı...Çok büyük politik skandalların yaşandığı bu dönemde Samuel J. Bicke (Sean Penn) 40 yaşlarında, hayata tutunmaya çalışan sıradan bir insandır. Attığı her adımda sorunlarla karşılaşan Bickle çevresi tarafından ciddiye alınan biri değildir. Karısı Marie (Naomi Watts) tekrar birleşme isteğini sürekli geri çevirmektedir. Kötü giden özel hayatı ile birlikte, yapmaktan hiç hoşlanmadığı satıcılık işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Sürekli yalan söylemesini gerektiren satıcılık işinde zaten son derece zorlanmaktadır. Bicke’nin kötü giden hayatındaki en büyük ideali ise arkadaşı Bonny (Don Cheadle) ile birlikte kurmayı planladıkları tamir servisi işidir ama ufak bir sorun vardır. Bu işi kurmak için banka kredisine ihtiyaçları vardır. Bicke kredi için başvurur ve değerlendirmeden çıkacak sonucu beklemeye koyulur. Sürekli bir stres altındadır çünkü çıkacak sonucun hayatına anlam katabilecek tek şey olduğuna inanmaktadır. Bu endişeli bekleyiş içerisindeyken birgün karısı resmi boşanma dilekçelerini gönderir artık bütün hayalleri yıkılmıştır. Bu çaresizlik onu iyi bir adam olmaktan çıkarmaya başlar ve kendini dönemin ABD başkanı olan Richard Nixon’ı Beyaz Saray’ın üzerine bir gaz bombası atarak öldürmeyi planlayan bir adam olarak bulur...
Oyuncular: Don Cheadle (Bonny), Naomi Watts (Marie), Sean Penn (Samuel)Jack Thompson, Don Cheadle, Brad William Henke, Nick Searcy
Vurgun (Columbus Day) 2008 - AfişFilmin Konusu: Hayatının soygunundan sonra bir hırsız, çaldığı malları satma anlaşması yaptığı ortağı ile buluşmak için şehir parkında polisten gizlenir. Burada prekosiyoz hastası, zamanından önce gelişmiş ve parkta yaşayan bir çocukla garip bir arkadaşlık kurar. Çocuk, adamı eski karısı ve iyice uzaklaştığı kızını araması için kışkırtmaktadır. Adam artık zengin olduğunu düşündüğü için onlarla tekrar bir aile olma umudu vardır. Ama işler umduğu gibi gitmez ve elindeki malları paraya çevirmenin çok farklı bir yolunu bulur. Şimdi iki amacı vardır: Parkta yaşayan bu ileri zekalı, savunmasız çocuğu bir şekilde koruma altına almak, sonra da Florida’ya kaçarak tekrar aileden biri olmak... İkisi de zannettiği kadar kolay olmayacaktır.
Oyuncular: Val Kilmer, Wilmer Valderrama, Marg HelgenbergerLobo Sebastian, Michael Muhney, Richard EdsonAshley Johnson, Bobb’e J. Thompson, Mark Kelly
İsimsiz Çocuk (Boy A) 2007 - AfişFilmin Konusu: Yeni yetenek Andrew Garfield’dan, kışkırtıcı ve gösterecek çok şeyi olan bir film!Çocukluğunda işlediği bir cinayetin ardından hapishaneden yeni çıkan ve bambaşka bir hayata adım atmak zorunda kalan genç adam Jack rolündeki Garfield, her şeye taptaze bir başlangıç yapmaya hazırlanıyordu. Yeni bir iş, yeni arkadaşlar, yeni bir kız arkadaş... taki geçmişindeki hayaletler onu rahatsız etmek için geri dönene kadar. Acaba Jack, vahşi geçmişinden kurtulabilecek mi? Ya da geçmişindeki büyük hataları gençliğinin trajik sonu mu olacak?
Oyuncular: Andrew Garfield, Alfie Owen, Katie Lyons, Peter MullanTaylor Doherty, Shaun Evans, Anthony Lewis, Siobhan Finneran
Tanrının Vadisinde (In The Valley Of Elah) 2007 - AfişFilmin Konusu: Irak’ta görev yapmakta olan asker Mike Deerfield, ülkesine dönüşündeki ilk hafta sonunda gizemli şekilde kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield ile annesi Joan oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi olan Emily Sanders onlara gönülsüzce yardımcı olur.Eldeki kanıtlar çoğaldıkça genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar. Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Hank Deerfield) , Charlize Theron (Emily)Jason Patric (Lt. Kirklander) , Susan Sarandon (Joan Deerfield)James Franco (Dan Carnelli) , Barry Corbin (Arnold Bickman)
Asla Pes Etme (Never Back Down) 2008 - AfişFilmin Konusu: 10 milyonlarca dolar değerinde malikaneleriyle Orlando kenti, Iowa kökenli Jake Tyler için hayalleriyle ve anılarıyla başbaşa kalacağı bir yer gibidir. Amerikan Rüyası’nı temsil eden bu kentin ayrıcalıklı gençlerinin ise hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır. Pahalı otomobillerine binerek hava atarlar, bikinileri ve tokyolarıyla sokaklarda gezinirler.Iowa’dayken futbol takımının yıldız oyuncusu olan Jake, bu yeni kentte tam bir yabancı gibidir. Sessiz ve çekingen mizacı; çevresinde kaba ya da kılıksız olarak algılanan giyimiyle “yeni gelen çocuk” muamelesi gördüğü için ilk etapta arkadaş edinemez.Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalan Jake dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar.Ancak Jake’in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max, onda bir şampiyon ruhu görmektedir. Jake’e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua ile tanıştırır.Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake’in, MMA’nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlıbaşına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez.
Oyuncular: Sean Faris (Jake Tyler) , Amber Heard (Baja Miller)Cam Gigandet (Ryan McCarthy) , Evan Peters (Max Cooperman)Leslie Hope (Margot Tyler) , Djimon Hounsou (Jean Roqua)
Onur Savaşı (Pride) 2007 - AfişFilmin Konusu: Sıradan bir adamın nasıl sıradışı şeyler yapabildiğine tanıklık edin. Gerçek olaylardan esinlenerek filme alınan Onur Savaşı, Jim Ellis (Terrence Howard) isimli karizmatik bir yüzme öğretmenin Philadephia’nın suç oranı yüksek mahallelerinden birinde Afro-Amerikan bir yüzme takımını keşfetmesinin hikayesini anlatıyor. Ancak Ellis için takımını suç ve ırkçı tutumlardan korumak ve sadece yüzmeye odaklanmalarını sağlamak pek de kolay olmayacaktır.
Oyuncular: Terrence Howard (Jim Ellis) , Bernie Mac (Elston)Kimberly Elise (Sue Davis) , Tom Arnold (Bink)Brandon Fobbs (Puddin Head) , Alphonso McAuleyRegine Nehy (Willie) , Nate Parker (Hakim)
Sıradışı Sanıklar (Mean Machine) 2001 - AfişFilmin Konusu: Eski bir futbol yıldızı sarhoş araba kullandığı için hapse düşer ve burada mahkumlardan oluşan iddialı bir takım kurar. Gardiyanlarla yapılacak olan maç öncesi son derece sıkı bir hazırlık yapan takım ve koçu, hem gardiyanları hem de izleyicileri şaşırtacaktır...
Oyuncular: Jason Statham, David Hemmings, Vinnie Jones, David KellyRalph Brown, Vas Blackwood, Robbie Gee, Geoff Bell
O... Çocukları (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: 12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra siyasi suçlu olarak aranan bir karı-koca yurtdışına kaçmaya karar verir. Ama çocukları bu konuda onlar için en büyük engeldir. Yurtdışına kaçmadan önce çocuklarını bırakacakları güvenli bir yer ararlar. Çift sonunda çocuklarına ’en güvenli yer’ olarak ’Mehtap Anne’nin yuvasını seçer. Onların çocuklarını bıraktıkları yer aslında eski bir hayat kadını olan ’Mehtap’ın bu işi bıraktıktan sonra halen hayat kadınlığını sürdürenlerin çocuklarını bıraktıkları ’Emanetçi Anne’ evidir... Karı-koca yurtdışına kaçtıktan bir müddet sonra çocuklarını alması için bir İtalyan kızı Türkiye’ye gönderir. İtalyan kız, ’Emanetçi Anne’ye bırakılan çocuğu alıp anne - babasının yanına götürmek isterken kendini bir dizi ilginç olayın içinde bulur.
Oyuncular: Demet Akbağ (Mehtap Anne) , Özgü Namal (Dona)Sarp Apak (Saffet) , Altan Erkekli (Lokman)İpek Tuzcuoğlu (Hatice) , Sezin Akbaşoğulları (Meryem)Deniz Özerman (Mediha)
Savage Ailesi (The Savages) 2007 - AfişFilmin Konusu: Savage Ailesi öncelikle bir karakter çalışması. Hikayenin sadeliği ve karakterlerin üstün performansı zaman zaman bir tiyatro oyunu izlediğimiz hissini yaratıyor.Film boyunca en çok karakterleri düşünüyoruz. Başarılı bir akademisyen olan ve babası yüzünden Brecht kitabının ikinci plana düşmesine üzülen Jon’un soğuk ve hıslı bir adam olduğunu düşünüyoruz. Sonra onun altından büyümek istemeyen bir çocuk çıkıyor.Wensy ise özellikle sevişirken, evli sevgilisinin köpeğine gülümsediği bir sahnede büyümeyen bir kadın gibi. Fakat sonradan olgun, düşünceli, aradığı aşkı bulamamanın hüznünü taşıyan özel bir kadın çıkıyor ortaya.Baba ise bir gün hepimizin yaşlanacağını ve ölüme çocukça bir tavır alacağımızı hatırlatıyor...Etkileyici bir bağımsız sinema eseri.
Oyuncular: Laura Linney (Wendy Savage) , Philip Seymour Hoffman (Jon)Philip Bosco (Lenny Savage) , Peter Friedman (Larry)
Yurttaş Kane (Citizen Kane) 1941 - AfişFilmin Konusu: Orson Welles’in zamanın ötesine geçmiş bu başyapıtı, Amerikan Film Enstitüsü tarafından "Tüm Zamanların En İyi Amerikan Filmi" seçilmiş, İngiliz Film Enstitüsü’nün yaptığı ankette de eleştirmenler ve yönetmenlerce "Tüm Zamanların En İyi Filmi" ünvanına layık görülmüştür. "Yurttaş Kane", bu ünvanları yarım yüzyıldan uzun süredir gururla taşımaya devam etmektedir.25 yaşındaki "dâhi çocuk" Orson Welles, ilk uzun metrajlı filmi Yurttaş Kane, sinemaya getirdiği "net alan derinliği" gibi teknik yenilikler, Welles’in incelikli senaryosu ve karakteri derinlemesine işleyişiyle sinema tarihinin en önemli filmlerinden biri haline gelmiştir.Dönemin en büyük medya patronlarından William Randolph Hearst, kendi hayatını anlattığını düşündüğü bu filmin gösterime girmesine şiddetle karşı çıkmış, hatta yapımcı RKO’ya, filmin imha edilmesi için prodüksiyon giderlerinin çok üstünde bir para teklif etmiştir.Filmde, zengin medya patronu Charles Foster Kane, Xanadu’daki görkemli malikânesinde hayata gözlerini yumar ve son nefesini verirken, başucundakilere kimsenin anlam veremediği bir sözcük fısıldar: "Rosebud". Bütün medya, Kane’in son sözünün anlamını bulmak için harekete geçer ve konuşulan her kişi, Kane’in hayatının farklı bir yönünü ortaya çıkartır. Ancak "Rosebud" gizemini korur.
Oyuncular: Joseph Cotten, Dorothy Comingore, Agnes MooreheadRuth Warrick, Ray Collins, Erskine Sanford, Everett Sloane
Kazablanka (Casablanca) 1942 - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Humphrey Bogart (Richard Blaine)Ingrid Bergman (Ilsa Lund Laszlo)Paul Henreid (Victor Laszlo)Claude Rains (Yüzbaşı Louis Renault)
Bisiklet Hırsızları (Ladri di biciclette) 1948 - AfişFilmin Konusu: Tüm Zamanların En İyi 10 Filminden Biri.Yönetmenlerin Seçtiği İlk 10, Sight & Sound İtalyan yeni gerçekçilik akımının başyapıtı olan Bisiklet Hırsızları, dünya sinemasının en önemli filmlerindendir. Eskimeyecek öyküsü, yalın dili ve güçlü oyunculuğuyla bu filmi, her sinema tutkunu izlemelidir.Oscar® ödülüne aday olmuş Bisiklet Hırsızları (Ladri Di Biciclette) yoksulluğu, çaresizliği, umut ve umutsuzluğun ince dengesini yüreklere dokunan bir duyarlılıkla anlatır.De Sica bu film için Roma sokaklarından ilham almış ve amatör oyuncularla çalışmıştır. Sonuçta ortaya, 1940’lı yılların Roma’sını en çıplak gerçekliğiyle yansıtan bu film çıkmıştır. Antonio Ricci, yoksulluk içindeki ailesi için çıkış yolu arayan işsiz bir adamdır.Bulduğu tek iş için bir bisiklete ihtiyacı vardır.Ancak çalışmaya başladığı ilk gün bisikleti çalınır. Polisten yardım alamayan Ricci, yanına küçük oğlunu da alarak bisikletini çalan hırsızın peşine düşer.Sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden Bisiklet Hırsızları, baba-oğul ilişkisinin belki de en olağanüstü portresini çizer. Film, ilk günkü vuruculuğundan hiçbir şey kaybetmemiştir.
Oyuncular: Lamberto Maggiorani (Antonio Ricci) , Enzo Staiola (Bruno Ricci)Lianella Carell (Maria Ricci) , Gino Saltamerenda (Baiocco)Vittorio Antonucci (Hırsız)
Kwai Köprüsü (1957) - AfişFilmin Konusu: Yüksek Kalite - 1.55 GBPART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14PART 15PART 16PART 17SifresizdirDüşük Kalite - 932 MBPART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10Sifresizdir
Oyuncular: William Holden (Binbaşı Shears) , Jack Hawkins (Binbaşı Warden)Alec Guinness (Albay Nicholson) , Sessue Hayakawa (Albay Saito)James Donald (Binbaşı Clipton) , Geoffrey Horne (Teğmen Joyce)Andre Morell (Albay Green) , Peter Williams (Binbaşı Reeves)
Tatlı Hayat (La Dolce Vita) 1960 - AfişFilmin Konusu: OyuncularMarcello Mastroianni , Anita Ekberg , Anouk AiméeYvonne Furneaux , Magali Noël , Annibale NinchiAlain Cuny , Walter Santesso , Valeria Ciangottini"La Dolce Vita", Roma şehir yaşantısının modern yozluğunu ve sofistike ahlak çöküntüsünü yüksek sosyetenin peşinde koşan bir gazetecinin gözünden anlatır. Genç gazeteci Marcello Rubini gerçek bir eser yaratmanın düşüyle yaşar; ancak çalıştığı bulvar gazetesinin ona sağladığı para ve prestijden de vazgeçemez. Günlerini Roma’nın en şık caddesi Via Veneto’da, bir sonraki skandalın peşinde koşarak geçirir.Filmde Marcello’nun yedi günü ve gecesini, birlikte olduğu farklı kadınlarla ilişkilerini, arka planda 1960’ların gençlik ve heyecanıyla kaynayan Roma sokakları ve sosyete yaşantısından kesitlerle izleriz. Marcello seks, içki, partiler ve alemlerle dolu bir dünyada savrulurken bile aslında haz almadığı bu "tatlı hayat"ı sonuna kadar yaşamaya devam eder. Onunki ruhsuz ve heyecansız bir varoluştur.İtalyan sinemasının ilk 2,5 saatlik filmi olan "Tatlı Hayat" gösterime girmesiyle birlikte büyük skandallara ve polemiklere yol açmış, Vatikan tarafından yasaklanmaya çalışılmış, halk tarafından kucaklanmıştır.Fellini "Tatlı Hayat"ı yaratırken hiçbir ahlaki ya da eleştirel kaygı taşımadığını, tek amacının şartlara rağmen yaşamın kendine özgü, yumuşak bir akışı olduğunu anlatmaya çalıştığını söylemiştir. Başka bir deyişle, eleştirmenleri ve gazetecileri hayal kırıklığına uğratma pahasına da olsa, bilinçli bir ironi sergilememiş ve tatlı hayattan çok hayatın tatlılığından bahsetmek istemiştir.Fellini, "Tatlı Hayat" filmiyle hem ticari hem de sanatsal başarı kazanmıştır. Film, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ve New York Film Eleştirmenleri Birliği’nin En İyi Yabancı Film ödüllerine layık görülmüş, En İyi Kostüm dalında Oscar® Ödülü almıştır.
Oyuncular: Marcello Mastroianni , Anita Ekberg , Anouk AiméeYvonne Furneaux , Magali Noël , Annibale NinchiAlain Cuny , Walter Santesso , Valeria Ciangottini
Sekiz Buçuk (8 ½) 1963 - AfişFilmin Konusu: OyuncularMarcello Mastroianni (Guido) , Claudia Cardinale (Claudia)Anouk Aimee (Luisa Anselmi) , Sandra Milo (Carla)Rossella Falk (Rossella) , Barbara Steele (Gloria Morin)Caterina Boratto (Gizemli kadın) , Guido Alberti (Pace)Madeleine Lebeau (Madeleine)Film yönetmeni Guido Anselmi dev bütçeli bir prodüksiyonu gerçekleştirme yolunda kendi kendisiyle savaş vermektedir. Sadece film yapımcılarıyla değil, karısı ve metresiyle de işler karışmıştır. Hissettiği yoğun baskı, fantastikle realitenin birbirine karıştığı bir büyülü gerçeklikte kaybolmasına yol açar.1960’taki La Dolce Vita ile uluslararası bir üne henüz kavuşmuş olan Federico Fellini, içinde bulunduğu karmaşayı yarı biyografik Guido Anselmi karakteriyle dışa vuruyor. Marcello Mastroianni’nin unutulmaz performansı, sonradan "fellinivâri" olarak adlandırılacak tarzdaki, sirk cümbüşü fantastik sahnelerle birleştiğinde Avrupa sinemasının en büyük başarılarından biri ortaya çıkıyor.
Oyuncular: Marcello Mastroianni (Guido) , Claudia Cardinale (Claudia)Anouk Aimee (Luisa Anselmi) , Sandra Milo (Carla)Rossella Falk (Rossella) , Barbara Steele (Gloria Morin)Caterina Boratto (Gizemli kadın) , Guido Alberti (Pace)Madeleine Lebeau (Madeleine)
Doktor Jivago (Doctor Zhivago) 1965 - AfişFilmin Konusu: Rus devriminin koynunda yaşanan ölümsüz bir aşkın anlatıldığı bir film harikasıdır Doktor Jivago. 1958 Nobel Edebiyat ödülü sahibi Boris Pasternak’ın aynı isimli romanından uyarlanan filmin yapım tarihi 1964.Yönetmenliğini David Lean’in yaptığı görsel şölen o yıl tam beş Oscar ödülüne layık görülür. Başından itibaren destansı bir anlatımla genişleyen filmin çarpıcı sonu ise adeta büyüleyici bir şiir tadındadır.Doktor Jivago (Omar Sharif) ve savaş yıllarının karlı soğuğunda kaybettiği sevgilisi Lara (Julie Christie) sekiz yıl boyunca haber alamazlar birbirlerinden. Haber almak bir yana, birbirlerinin yaşadığına dair en ufak bir bilgileri bile yoktur.Tam sekiz yıl sonra bir gün, şehir merkezinde ilerleyen bir tramvayın penceresinden dışarıya bakarken tesadüfen görür Lara’yı Jivago. O saniye, sekiz yıl boyunca yaşadığı en güzel andır. Ve Lara’nın duru yüzündeki güzelliği görür görmez yılların tozlu karanlığı silinip gider Jivago’nun yüreğinden. Telaşlı adımlarla ana caddeye doğru yürümektedir Lara. Jivago bir an önce kendisini dışarı atmak için harekete geçer. Tramvay oldukça kalabalıktır. Ve dakikalar süren itiş kakıştan sonra nihayet Jivago aşağıya iner. Lara’nın az önce bastığı taşlara değer ayakları. İçini bir huzur kaplar. Bir sıcaklık hisseder çektiği ilk nefeste. Yaşamın kalbi yeniden atmaya başlar sanki.Lara hızlı adımlarla şehir meydanından ana caddeye doğru gitmektedir. Jivago da ardından yürümeye başlar. Aradaki mesafeyi, sekiz yıllık ayrılığı sona erdirmek ister. Giderek yaklaşmaktadır Lara’ya. Ateş basar her yanını. Elleri titrer. Heyecan, beyaz kanatlı bir güvercindir şimdi Jivago’nun kalbinde. Bağırmak ister, nutku tutulur. Bir şeyler gelir, düğümlenir boğazında. Adımlarını biraz daha hızlandırır. Fakat birden göğsüne bıçak gibi bir ağrı saplanır Jivago’nun.Aradan geçen sekiz yıl karşısında Jivago aşkını taptaze korumayı bilmiştir fakat, kuduran yılların bu aşkı taşıyan kalbinin damarlarını tıkamasına engel olamamıştır. Anjina pektoristir Jivago’nun ilerlemesini durduran. Ömründe ilk kez hissettiği bu ağrı, kalp krizinin öncüsü olan göğüs ağrısıdır yani.Yıllar sonra sevgilisini aniden görmüş olmanın heyecanı ve de yaptığı hızlı yürüyüş, Jivago’nun kalbinin oksijen ihtiyacını arttırmıştır. Yüreğinin genişliği karşısında bu yüreği besleyen koroner arterlerin darlığı, bu ihtiyaca karşılık verememiştir. Yıllar yılı Lara’sız yaşamak zorunda kalan kalp tam mutluluğa kavuşacakken, bu sefer de bir anda oksijensiz kalmıştır.Ve Jivago bir doktordur. Bu ağrının angina olduğunu elbette çok iyi bilmektedir. Ve tabi ki ne yapması gerektiğini de. Bir kenarda oturup dinlenmesi, ve bitkin kalbini yürümenin ek yükü ile fazladan yormaması lazımdır.Ama aynı anda zamanın mengenesi de sıkmaktadır Jivago’nun kalbini.Çünkü Lara yürümeye devam etmektedir. Yavaş yavaş uzaklaşmaktadır Jivago’nun bakışlarında. Nazlı bir damla su gibi kayıp gitmektedir avuçlarından. Kimbilir belki bir daha asla göremeyecektir onu. Oysa hayallerin gerçeğe dönüşeceği andır şimdi.Saniyeler içerisinde düşünülen onlarca ihtimalden sonra tekrar doğrulur Jivago. Yeniden yürümeye başlar Lara’nın peşinden. Elini uzatır ona doğru, dokunmak istercesine. Bağırmak ister sesi çıkmaz. Bıçak aynı yerdedir ve tekrar saplanır Jivago’nun göğsüne. Bir kez daha durdurulur Jivago anjina tarafından.Zamanın mengenesiyse halen sıkmaktadır Jivago’nun kalbini.Lara neredeyse caddenin ağzına yaklaşmıştır. Köşede kaybolmak üzeredir. Ufukta batan bir güneş gibidir şimdi Lara, etrafındaki kızıl haleler içinde. Ve Jivago’nun gündüzü sona ermektedir.Lara’ya kavuşmak isteyen Jivago’nun bir an önce yola koyulması gerekmektedir. Fakat bir kalp krizi geçirmemesi için de yürümemesi şarttır. Bu çıldırtan denklem içerisinde Jivago çoktan vermiştir kararını. Lara’ya dokunamadan, onu göremeden yaşamaktansa ölmeyi tercih etmiştir. Tekrar doğrulur ve yürümeye başlar Lara’ya doğru. Yazık ki çok sürmez bu yürüyüş. Üç beş adım sonra öncekilerinden çok daha şiddetli bir anjina ile yere yıkılır Jivago. Sağ eliyle bastırdığı göğsü bir kalp krizine tutsaktır şimdi. Ve titreyerek ölür Jivago acılar içerisinde. Yazık ki Lara’ya ulaşma yolunda kalbine yenik düşmüştür. Yüzünde sevdiğine ulaşamamış olmanın hüznü ve ona kavuşmak uğruna ölümü göze almış olmanın mutluluğu yan yana belirir son karede yerde yatan Doktor Jivago’nun. Ve hikâye böyle sona erer.Romanın yazarı Boris Pasternak Ağustos adlı şiirinde sanki son karede yerde yatan Jivago’nun ağzından Lara’ya veda etmektedir.Elveda gök mavisi ve altınıTecelli Yortusu’nunBir kadının son okşayışlarıyla yumuşakÖlüm saatimin acılığı.Elveda süresiz yıllarVe alçalış uçurumlarınaMeydan okuyan kadın,Ben alanıydım savaşınızın.
Oyuncular: Omar Sharif, Julie Christie, Geraldine Chaplin, Rod SteigerAlec Guinness, Tom Courtenay, Siobhan McKennaRalph Richardson, Rita Tushingham, Jeffrey Rockland
Sevmek Zamanı (1965) DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularMüşfik Kenter, Sema ÖzcanFadıl Garan, Süleyman TekcanSinemamızın en önemli filmleri arasında gösterilen Sevmek Zamanı, “surete aşık olma” halini beyazperdeye taşıyor. Boyacı (Müşfik Kenter) yaşlı ustasıyla birlikte çalışmaya gittiği köşkte duvarda asılı gördüğü bir kadın fotoğrafına tutkuyla bağlanır. Düşlerine giren bu kadın kısa süre sonra eve döner. Halil, Meral (Sema Özcan) adındaki bu kadının resimle arasındaki ilişkiyi bozmasını istemez. Çünkü onun aşık olduğu resimdir.Bir NotSevmek Zamanı ticari gösterime girmemiş, sinemalarda oynama şansı bulamamıştır. Kült tanımlamasını fazlasıyla hak eden bu film seyircisiyle ancak özel gösterimlerde buluşmuş, az sayıdaki televizyon gösterimiyle merak edenlerin karşısına çıkmıştır.
Oyuncular: Müşfik Kenter, Sema ÖzcanFadıl Garan, Süleyman Tekcan
Umut (1970) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularYılmaz Güney, Tuncel Kurtiz, Osman AlyanakGülşen Alnıaçık, Kürşat Alnıaçık, Enver DönmezCabbar, karısı, yaşlı anası ve beş çocuğunu borç harç aldığı ve iki atın çektiği eski fayton ile geçindirme çabasındadır. Yaşamları, gecekondu da büyük bir yoksulluk içinde sürüp gitmektedir ve uçan kuşa borcu vardır. Tek umudu sürekli aldığı piyango biletleridir. Bir kazada, otomobilin çarptığı atlardan biri ölür. Yeni bir at almak için çalmadık kapı bırakmaz, evindeki bir kaç parça eşyayı da, satarak parayı ancak denkleştirdiğinde ise araba ve diğer atı, alacaklıları tarafından satılmıştır...Cabbar, baştan beri define aramak için baskı yapan hamal Hasan’ın zorlamasıyla, nefesi güçlü bir hacının da onayıyla, define aramaya başlar. Çılgıncasına UMUT giderek bir umutsuzluk dansına dönüşür.
Oyuncular: Yılmaz Güney, Tuncel Kurtiz, Osman AlyanakGülşen Alnıaçık, Kürşat Alnıaçık, Enver Dönmez
Canlı Hedef / Kızım İçin (1970) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Namlı bir kabadayı olan Asım Mavzer (Yılmaz Güney) ülkeyi terk etmistir.Silah, çatışma ve düşmanlığın ortasında yaşanan baba - kız duygusallığı... Hapisten çıktıktan sonra yıllarca yurtdışında kalan eski kabadayı Asım, kanunsuz yaşamdan uzak durmaya çalışsa da rakipleri onu rahat bırakmaz. İyi yürekli kabadayı yetim yurdundaki bir kıza kol kanat gerer. Kız aslında onun gerçek kızıdır. Bunun ortaya çıkmasıyla düşmanlarının eline büyük bir koz geçer.
Oyuncular: Yılmaz Güney, Hülya Darcan, Yıldırım Gencer, Bilal İnciDanyal Topatan, Erdo Vatan, Peri Han, Tarık Şimşek, Hülya Şengül
Aşk Hikayesi (Love Story) 1970 - AfişFilmin Konusu: OyuncularAli MacGraw , Ryan O’Neal , Ray Milland , John MarleyTommy Lee Jones , Russell Nype , Katharine BalfourSydney Walker , Robert Modica , Walker Daniels"Aşk , üzgün olduğunuzu asla söylememektir" sloganıyla gösterime giren ve yıllardır izleyenleri ağlatan bir aşk filmi.Köklü ve zengin bir aileden gelen Oliver Barrett IV (Ryan O’Neal) ,aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesinde hukuk okumaktadır.Bir gün Radcliffe Kolejinde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri (Ali MacGraw) ’ye aşık olur.Çift evlenmeye karar verir,ancak Oliver’in babası Oliver Barrett III (Ray Milland) bu evliliğe onay vermez ve oğlunun harçlığını keser ayrıca onu mirasından da mahrum edeceğini söyler.Oliver’ın babasının maddi desteği olmadan Harvard’a devam etmesi çok zordur.Hayata sıfırdan başlamak zorunda kalan yeni evli çift Oliver’in okul masraflarını karşılamak için farklı işlerde çalışmaya başlarlar.Bu arada çocuk istedikleri halde gebe kalamayan Jennifer’in yapılan tetkikler sonucunda lösemi hastası olduğu anlaşılır. Sinema tarihinin en acıklı filmlerinden olan "Love Story"yi Arthur Hiller yönetmiş. Küçük bir rolde karşımıza gelen Tommy Lee Jones’a ve yıllar sonra, Stanley Kubrick ustanın "Barry Lyndon"u ile oyunculuk yeteneğini kanıtlayan Ryan O’Neal’e dikkat!
Oyuncular: Ali MacGraw , Ryan O’Neal , Ray Milland , John MarleyTommy Lee Jones , Russell Nype , Katharine BalfourSydney Walker , Robert Modica , Walker Daniels
Mahkum (1972) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Kemal (Cüneyt Arkın) karısını tedavi ettirebilmek için gereken parayı bir türlü bulamamaktadır. Kemal’i eskiden beri elde etmek isteyen ve zengin bir kadın olan Lamia (Seyyal Taner), bu durumu öğrenince Kemal’ ulaşır ve yardım edebileceğini söyler. Ancak bir şartı vardır; karısını boşayıp kendisi ile evlenecektir. Kemal, bu çirkin teklifi red eder. Bir müddet sonra, iyice ağırlaşan karısı için zaman tükenmekte ve Kemal köşeye sıkışmaktadır. Çaresiz kalan Kemal, Lamia’nın teklifini kabul eder. Karısını tedavi için Amerika’ya gönderen Kemal, zaman geçmeden boşanma davası açarak Zeynep’ten boşanır ve Lamia ile evlenir. Küçük bir çocuk olan Kemal’in oğlu Metin ise dünyası yıkılmış ve babasının bu yaptığı karşısından ona düşman kesilmiştir. Olaylar bundan sonra çok farklı gelişmeye başlar.
Oyuncular: Cüneyt Arkın, Hale Soygazi, Seyyal Taner, Nalan ÇölKahraman Kıral, Yeşim Tan, Kerem Bozbay
Bebek Yüzlü (1973) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularHalit Akçatepe, Tarık Akan, Ahmet Mekin, Feridun Çölgeçenİlhan Hemşeri, Erol Taş, Perihan Savaş, Yılmaz GrudaAyağı topal olan kızkardeşini tedavi ettirebilmek için bir çete ile birlikte kirli işler çevirip ve sonunda pişmanlık duyan bir gencin öyküsü.
Oyuncular: Halit Akçatepe, Tarık Akan, Ahmet Mekin, Feridun Çölgeçenİlhan Hemşeri, Erol Taş, Perihan Savaş, Yılmaz Gruda
Doğu Ekspresinde Cinayet (Murder On Orient Express) 1974  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: İstanbul’da boğaz manzarası ile başlar film. İstanbul’dan hareket edecek Doğu Ekspresine binmek üzere çeşitli avrupalı yolcular İstanbul sokaklarında telaş içerisindedirler. Tren müdürünün dediğine göre sanki bütün dünya trene binmek için o günü seçmişlerdir, çünkü trene son anda binmek isteyen dünyaca ünlü özel dedektif Poirot’a zorlukla yer bulunur. Ve tren İstanbul’dan son durağı Londra’ya doğru hareket eder, fakat bu yolculuk biraz gergin ve beklenenden uzun sürecektir. Çünkü bir gece yolculardan biri öldürülür ve yoğun kar fırtınası nedeniyle tren yolda kalır. Yardım ekibi yolu açana kadar dedektif Poirot bu gizemli cinayeti çözmelidir.
Oyuncular: Michael York, Anthony Perkins, John Gielgud, Jean-Pierre CasselSean Connery, Jacqueline Bisset, Ingrid Bergman
Otobüs (1974) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Sansürün yasakladığı ancak Danıştay kararıyla gösterim izni alan, mizah duygusu yüksek anlatımıyla bir göç filmi. 9 Türk işçinin para kazanmak adına kaçak yollarla, üstelik hurda bir otobüs ile Stockholm meydanındaki terk edilişleri, gördükleri karşısında yaşadıkları. Korku, şaşkınlık, ölüm ve tutuklanmalar...Sinemaya aktör olarak başlayan Tunç Okan yönetmen olarak gerçekleştirdiği ilk film olan "Otobüs"le beyazperdeye iddiali bir dönüş yapmıştı. Tunç Okan filmin yönetmeni, senaristi, yapımcısı ve oyuncusuydu. Yurtdışında çeşitli festivallerde toplam altı ödülle değerlendirilen "Otobüs", Türkiye’de ancak Danıştay kararıyla oynayabildi ve yılın en çok iş yapan filmi oldu.Tunç Okan’ın diş hekimliğinden kazandığı parayla gerçekleştiriği "Otobüs" filmi, Tunç Okan’ın ilk yönetmenlik çalışmasıdır. Ses dergisinin düzenlediği yarışmayı 25 aday arasından kazanan Tunç Okan sinema yolculuğuna bu yarışmayla başlamıştır.
Oyuncular: Tunç Okan, Tuncel Kurtiz, Björn GeddaAras Ören, Nuri Sezer, Oğuz Arlas
Esir Hayat (1974) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Bir tekstil mühendisi ile bir desinatör kızın aşk ve macera öyküsü.
Oyuncular: Tarık Akan, Suna Selen, Hulusi Kentmen, Perihan SavaşKamran Usluer, Süha Doğan, Güner Sümer, Turgut Boralı
Deprem (1976) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Babasının ölüm haberi üstüne kalan malları satmak için köye dönen Ahmet, köyün en güzel kızı olan Zeynep’e bir bakışta aşık olur. Zeynep’te Ahmet’e sevdalıdır fakat şımarık davranışlarına sinirlenmektedir. Zeynep yaşının evlenmek için geçtiğini düşündüğünden kendisini isteyen demirci ustası Rıza Ustayı kabul eder, fakat Ahmet düğün gecesi Zeynep’i kaçırır. Rıza usta peşlerini bırakmayacaktır.
Oyuncular: Türkan Şoray, Kadir İnanır, Nasır Melek, Şükriye Atavİlhan Hemşeri, İhsan Yüce, İbrahim Uğurlu, Ekrem Dümer
Devlerin Aşkı (1976) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Büyük bir işadamı olan Süreyya Bey’in rakipleri onu öldürmek isterler. Ancak Tarık (Kadir İnanır) adındaki genç, Süreyya Bey’in hayatını kurtarır. Borcunu ödemek için Tarık’ı yanında çalışmaya ikna eden iş adamı bir süre sonra onu sağ kolu yapar. Ne var ki Süreyya Bey’in aşık olduğu kadın Tarık’ın eski ve unutamadığı sevgilisi Türkan’dır ve bir kadın yüzünden iki dost birbirine düşerler.
Oyuncular: Kadir İnanır, Türkan Şoray, Savaş Başar, Osman F. SedenElif Pektaş, Ayfer Feray, Günfer Feray
Bitmeyen Kin (Le Corps de mon ennemi) 1976  - Jean-Paul Belmondo Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Francois Leclerc (Jean-Paul Belmondo), işlemediği bir cinayet yüzünden yedi yıl hapis yattıktan sonra, evine, Kuzey Fransa’daki sanayi kentine döner. Neden hapse girdiğini sakin kafayla düşününce bazı ipuçlarını birbirine bağlamayı başarır. Her şey, güçlü bir sanayicinin kızıyla arasında başlayan bir aşk yüzünden başlamıştır. Bu ilişki sayesinde girdiği yeni ortamlarda önüne çok para kazanacağı fırsatlar çıkmaya başlayan Francois, bir süre sonra özel bir gece kulübünün yöneticiliğine getirilir. Fakat bir takım tehlikeli düşmanları ona, hapse girmesine yol açan bu çifte cinayet tuzağını kurmuşlardır. Geçen yedi yıldan sonra artık intikam zamanıdır...
Oyuncular: Jean-Paul Belmondo , Bernard Blier , Marie-France PisierCharles Gérard , Daniel Ivernel , Claude Brosset
Selvi Boylum, Al Yazmalım (1977) DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularTürkan Şoray (Asya) , Kadir İnanır (İlyas) , Ahmet Mekin (Cemşit)Hülya Tuğlu , Cengiz Sezici , Nurhan Nur , Elif İnciTürk Sinema Tarihinin En İyi Aşk Filmi: Selvi Boylum Al YazmalımKamyonuna aşık şoför İlyas, namı diğer İstanbullu; al yazmalı Asyası’na ilk görüşte aşık olur ama bu pervasız gencin sevdası, günün birinde Asyası’nı ve oğlu Samet’i terk etmesiyle yürek kabartan bir son bulur. Yollarda belki döner diye beklediği İlyas’a kavuşmayı dilerken, ona sahip çıkan ve oğluna babalık yapan Cemşit’in varlığıyla huzur bulur. Aşkına inancıyla yıllar sonra çıkagelen büyük aşkı İlyas ile kendisine kıymet, çocuğuna emek veren Cemşit arasında kararsız kalan Asya, kendi kendine sorar; Sevgi Nedir?...
Oyuncular: Türkan Şoray (Asya) , Kadir İnanır (İlyas) , Ahmet Mekin (Cemşit)Hülya Tuğlu , Cengiz Sezici , Nurhan Nur , Elif İnci
Kıyamet (Apocalypse Now) 1979 - AfişFilmin Konusu: Yüzbaşı Willard komutasındaki bir ekip, Kamboçya’da kendisini tanrı sanan ve yerlilerden bir ordu kurmuş eski bir yeşil bereliyi öldürmek üzere yola çıkar...Joseph Conrad’ın "Karanlığın Kalbinde" kitabından karısının notlarından da faydalanarak Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan film, sinema tarihinin en ünlü savaş filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.
Oyuncular: Marlon Brando (Colonel Walter E. KurtzRobert Duvall (Lt. Colonel Bill Kilgore)Martin Sheen (Captain Benjamin L. Willard)Frederic Forrest (Chef Jay Hicks) , Albert Hall (Chief)Dennis Hopper (Foto muhabir) , Harrison Ford (Colonel)Laurence Fishburne (Tyrone Miller)
Aşkı Ben mi Yarattım (1979) DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularOrhan Gencebay, Müjde Ar, Necdet YakınOrhan Elmas, Asuman Arsan, Serpil şafakİstanbul gibi büyük kentte büyük üne kavuşup, bir hayat kadını tarafından aldatılan taşralı bir şarkıcının öyküsü. Üne kavuşan şarkıcı fuara çalışmaya gitmek istemez. Amacı halk konserleri vermektir. Bu nedenle çalıştırmak istediği gazino patronları, şarkıcının bu tutumu karşısında onu öldürmek isterler. Bu sırada araya hayat kadınının sevgilisi girer.
Oyuncular: Orhan Gencebay, Müjde Ar, Necdet YakınOrhan Elmas, Asuman Arsan, Serpil şafak
Bronco Billy (1980) - AfişFilmin Konusu: Bronco Billy McCoy, “Wild West“ adlı gezici bir gösterinin sahibidir. Fakat işler umduğu gibi gitmemektedir. Asistanı olarak yanına aldığı Antoinette adlı kadın ise kötü şans getirecektir.
Oyuncular: Clint Eastwood , Sondra Locke , Geoffrey LewisScatman Crothers , Bill McKinney , Sam BottomsDan Vadis , Sierra Pecheur
Zafere Kaçış (Victory) 1981 - AfişFilmin Konusu: Stallone, Caine ve Pele Fuhrer’e gol atıyor.Bu normal bir futbol maçı değil. Bu bir savaş! Savaş alanı Paris’te işgal edilen bir stadyumdur. Ordular: Alman yıldız takımı POW müteffiklerine karşı. Amaçları ise yahudi ırkından olmayanların üstünlüğünü kanıtlamaktır. Tahmin edin, kim kazanır ? Daha iyisi kim maçı bir kaçış yolu olarak kullanır? Sylvester Stallone, Michael Caine ve Max von Sydow bu gerilim dolu "kazanan... kendinizi iyi hissedeceğiniz bir film.
Oyuncular: Michael Caine, Sylvester Stallone, Pele, Osvaldo ArdilesMax von Sydow, Daniel Massey, Tim Pigott-SmithJulian Curry, Clive Merrison, Bobby Moore
İffet (1982) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde kızkardeşi ve babasıyla yaşayan İffet, babasının katı kuralları altında yaşamaktadır. Teyzesiyle bile görüşmesine izni olmayan İffet, kendi halinde bir yaşam sürerken, mahalle çapkını Cemil’e aşık olur. Taksi şoförlüğü yapan Cemil, piknik için gittikleri ormanda İffet’e tecavüz eder. Evlenme umuduna kapılan İffet, Cemil’in para için başka bir kızla evlenmesiyle yıkılır. Babası tarafından da reddedilen İffet, şöhretin kapılarını birer birer açar ve intikam için Cemil’le tekrar yüzleşir.
Oyuncular: Müjde Ar, Faruk Peker, Savaş Başar, Ergün UçucuDamla Coşkunoğlu, Suna Selen, Ayten Erman
Ölüm Oyunu (Evil Under The Sun) 1982  - Agatha Christie Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Hercule Poirot (Peter Ustinov) değerli bir mücevher ile ilgili sigorta davası için çağrıldığı tropikal bir adada, hem iş hem de uzun süredir beklediği tatili yapmak için bulunmaktadır. Her şey yolunda giderken bir aktris olan Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg) denizde boğulmuş olarak bulunur. Sigorta davası cinayet davasına dönüşünce aktrisle aynı otelde kalan tüm konukların bir şekilde pek sevilmeyen Arlena ile bağlantılı olduğu ortaya çıkar. Ancak müfettiş Poirot’un asıl cevap bulması gereken sorular şudur: Ailesi dahil bu konuklardan hangisi Arlena’yı öldürecek kadar ondan nefret etmektedir? Müthiş finali ile "Ölüm Oyunu" aynı adlı Agatha Christie romanından uyarlanmış ve Peter Ustinov’un Müfettiş Poirot rolünde en iyi performansını sergilediği bir klasik...
Oyuncular: Jane Birkin, Peter Ustinov, Roddy McDowall, Sylvia MilesMaggie Smith, James Mason, Colin Blakely
Çiçek Abbas (1982) - DVDRip / Şener Şen Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Bir minibüste muavinlik yapan Abbas, dürüst bir gençtir. Patronu Şakir ise çıkarcı biridir. Şakir’in evleneceğim diye oyaladığı kız, Abbas’a ilgi duyar. Ancak Şakir, sevgilisinin muavinle böyle bir ilişkiye girmesini hazmedemez.
Oyuncular: Şener Şen , İlyas Salman , Ayşen Gruda , Pembe MutluAhmet Mekin , İhsan Yüce , Ali Fuat Onan , Yaşar Güner
Yol (1982) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Sıkıyönetimin en acılı günlerinde İmralı Yarı Açık Cezaevinden verilen izinle köylerine, evlerine gitmek isteyen beş mahkumun yolda yaşadıkları zorlukların eşliğinde cunta dönemindeki insan hakları ihlallerinin başarılı bir panoraması sunuluyor. Yılmaz Güney, Yol ile hapishaneden film yöneten ilk yönetmen olma ünvanını da kazanmış oluyor. 1982 Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye alan film bu coğrafyada yapılmış en iyi film olma özelliğini taşıyor. Mutlaka görülmesi gereken bir başyapıt.
Oyuncular: Tarık Akan , Şerif Sezer , Halil ErgünNecmettin Çobanoğlu , Tuncay Akça
Rambo : İlk Kan (1982) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Sylvester Stallone (John J. Rambo)Richard Crenna (Albay Samuel Trautman)Brian Dennehy (Şerif Will Teasle)Bill McKinney (Eyalet Polisi Dave Kern)Jack Starrett (Çavuş Arthur Galt)Michael Talbott (Şerif Yardımcısı Balford)Chris Mulkey (Şerif Yardımcısı Ward)
Aile Kadını (1983) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Güzel bir kadın olan Pınar (Müjde Ar), zengin kocası Mehmet ve kızı ile birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Günün birinde öğrencilik yıllarının unutulmuş sevgilisinden telefonlar gelmeye başlar. Ardından geçmişe dair unutmak istediği tüm hatalarıyla birlikte eski sevgili aniden eve gelir. Yalanlar üzerine kurduğu tatlı hayatı karanlık geçmişinden gelen bu adamla beraber alt üst olur. Emir (Muhteşem Demirağ), Pınar’ın hayatına her yönden sızmaya başlamıştır. Genç kadın bu kabustan kurtulmak için neleri feda edebileceğini düşünmeye başlar.
Oyuncular: Müjde Ar, Savaş Başar, Muhteşem Demirağ, Hülya YiğitalpSönmez Atasoy, Asuman Arsan, Merih Akalın
Danton (1983) - AfişFilmin Konusu: 1789’da gerçekleşen devrim tüm Fransa’yı kana bular. Devrimin Paris’teki önderleri arasında Danton ve Robespierre de vardır. Bu iki dost, temellerini attıkları cumhuriyetin üzerinden dört yıl geçmeden birbirlerine düşman olur ve sonunda Danton gönüllü bir sürgüne çıkar. Ancak çevresindeki herkesi rejim düşmanı olarak gören ve vatana ihanetten giyotine gönderen Robespierre’in aşırı sert politikalarına daha fazla dayanamaz. Ölümü göze alarak Paris’e döner ve Terör Dönemi denen çılgınlığa son vermeyi dener. Oscar® ödüllü Polonyalı yönetmen Andrzej Wajda’nın bu filmi, İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından En İyi Yabancı Film ödülüne layık görülmüştür. Yönetmenin kendi deyişiyle, halkın ve devrimin vicdanı Danton Batı’yı temsil ederken, baba figüründe bir diktatör olan Robespierre ise Doğu’yu yansıtıyor.PART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14Sifresizdir
Oyuncular: Gérard Depardieu , Wojciech Pszoniak , Anne AlvaroRoland Blanche , Patrice Chéreau , Emmanuelle Debever
Duvar (1983) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Karanlık, bir Ankara cezaevinin üstüne çöküyor; soluk ışıklar, korku yayan gözetleme kuleleri ve duvarların üstünde tel örgüler. Gardiyanlar, devriye geziyorlar, radyodan sürekli olarak para ve zevkin hüküm sürdüğü başka dünyanın tekdüze reklamları işitiliyor... Duvarların arkasındaki gerçek ise bambaşka. Üç mahkum topluluğu birarada yaşıyor, erkekler bir köşede, kadınlar bir köşede ve üçüncü köşede de çocuklar... Çocukların tarafı, hapishanenin kölelerini barındıran, sefalet ve terk edilmişliğin yeri, korkutucu 4. koğuş... Yankesici, hırsız, öksüz ve genç katillerin birarada yaşadığı...
Oyuncular: Yılmaz Güney, Ayşe Emel Mesçi, Nicollas HosseinIsabella Tisandier, Ahmet Ziyrek, Ali BerktaySelahattin Kuzuoğlu, Jean Pierre Colin, Jacques DimancheAli Dede Altıntaş, Sema Kuray, Zeynep Kuray
Damga (1984) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Cengiz (Tarık Akan) ve Ümran (Yaprak Özdemiroğlu) evlenme hazırlıkları yapan nişanlı bir çifttir. Fakat Ümran’ın uzun süreden beri kendisine göz koyup izlediği mafya fedailiği yapan Sadık (Salih Kırmızı) ve arkadaşları tarafından kaçırılıp tecavüze uğraması sonucu dünyaları alt üst olur. Derhal harekete geçen Cengiz polise başvurarak suçluları yakalamak için soruşturma başlatırsa da net bir sonuç alamaz. Birbirlerini çok seven çift her şeye rağmen dayanmaya çalışırlar ancak Ümran derin bir bunalıma girmiştir. Mücadeleden vazgeçmeyen Cengiz bir gazetecinin de yardımıyla suçluları bulup intikamını almak ve namusunu temizlemek için harekete geçer.
Oyuncular: Tarık Akan, Yaprak Özdemiroğlu, Yusuf Sezgin, Berrin TuncelSalih Kırmızı, Sümer Tilmaç, Hayati Hamzaoğlu, Çoşkun Göğen
Pehlivan (1984) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Karısı iki çocuğu ve yaşlı babasını geçindirmek için yaşam savaşı veren Bilal’in son umudu Libya’ya işçi olarak gitmektir. Ne var ki Bilal’in sırası bir türlü gelmez. Bu kez Bilal, baba mesleği olan pehlivanlıkta şansını deneyecektir. Ve Bilal Kırkpınar da ki yağlı güreşlere katılmak üzere hazırlıklara başlar. Kırkpınar’da ki yağlı güreş çalışmaları sırasında, pehlivanlık mesleğinin de giderek yozlaştığını ve hile karıştığını görür, yine de umudunu yitirmez.
Oyuncular: Tarık Akan, Meral Orhonsay, Erol Günaydın, Yavuzer ÇetinkayaYaman Okay, Tuluğ Çizgen, Orhan Çağman, Ahmet Kayışkesen
Amadeus (1984) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: F. Murray Abraham (Antonio Salieri) , Tom Hulce (Wolfgang Amadeus Mozart)Elizabeth Berridge (Constanze Mozart) , Simon Callow (Emanuel Schikaneder)Roy Dotrice (Leopold Mozart) , Christine Ebersole (Katerina Cavalieri)Jeffrey Jones (İmparator Joseph II) , Charles Kay (Kont Orsini-Rosenberg)
Tele Kızlar (1985) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Şahin (Tarık Akan) kadın tacirlerinin peşinde yürekli, atak bir polis komiseridir. Yıllar boyunca peşinde olduğu beyaz kadın ticareti yapan çetelerin korkulu rüyasıdır adeta. Toplum vicdanını yaralayan yasadışı suç şebekelerinin en azılı haydutlarından biri olan Yusuf (Nuri Alço) saf genç kızları yakışıklılığı ile tuzağa düşürüp satmakta, hepsinin giderek birer fahişe olmasına neden olmaktadır. Buna dayanamayan Sema adlı bir tele kız bileklerini keserek intihara kalkışır. Yusuf başlarının belaya girmemesi için onu götürüp ormana bırakır. Olaya Cansu adlı başka bir tele kızın tanık olduğunu gören Yusuf onu da tehdit eder. Korkan genç kız, güvendiği bir fahişe olan Çağla’nın (Hülya Avşar) evine sığınır. Çağla Cansu’yu saklar, yerini kimseye söylemez. Polis intihar eden Sema’nın Çağla ve Cansu’nun arkadaşı olduğunu öğrenir. Çağla’yı bulur, fakat ondan bir şey öğrenemez. Bu arada Yusuf Cansu’nun gizlendiği yeri bularak onu öldürür. Çağla Cansu’nun ölümü üzerine bütün bildiklerini komiser Şahin’e anlatır ve geçmişine bir sünger çekerek namuslu bir hayat sürmeye başlar. Şahin’le aralarında duygusal bir yakınlık başlamıştır. Aşık ve mutludurlar. Şahin Çağla ile işbirliği yaparak onun Yusuf’u kandırıp her şeyi itiraf ettirmesine neden olur. Yusuf bunun bir tuzak olduğun anlar ve kaçar. Polis Yusuf’un itiraflarının izini sürerek büyük patronları yakalar. Çağla ile kızını rehine alarak kaçan Yusuf, Şahin’in amansız takibinden kaçamayacak, Çağla, küçük kızı Ebru ve komiser Şahin için yeni, umut dolu, temiz bir yaşam başlayacaktır.
Oyuncular: Tarık Akan, Hülya Avşar, Nuri Alço, Şehnaz DilanZümrüt Cansel, Yılmaz Zafer, Turgut ÖzatayBelkıs Dilligil, Nejat Gürçen, Sırrı Elitaş
Adı Vasfiye (1985) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularMüjde Ar, Aytaç Arman, Macit KoperYılmaz Zafer, Füsun DemirelNecati Cumalı’nın beş öyküsünden oluşturulan bir "kadın filmi". Atıf Yılmaz’ın sosyal içerikli fantastik film türünün ilk çalışması. Atıf Yılmaz’ın son dönem sinemasında en büyük fetişi olan Müjde Ar, erkekleri birbirine düşüren kasaba yosması Vasfiye’yi gerçekten büyük başarıyla canlandırmış. Peşindeki erkekler ise tam bir tipler galerisni oluşturuyor. Örneğin, Vasfiye’ye çocukluğundan beri aşık bitirim Emin (Aytaç Arman) pısırık iğneci Rüstem (Macit Koper), çapkın doktor Fuat (Yılmaz Zafer) ve taşralı uyanık kuyumcu Hamza (Levent Yılmaz). Sıradan, sevecen insan tiplemeleri ama, sımsıcak dünyasıyla keyifle izlenen bir çalışma.
Oyuncular: Müjde Ar, Aytaç Arman, Macit KoperYılmaz Zafer, Füsun Demirel
Çıplak Vatandaş (1985) - DVDRip / Şener Şen Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: OyuncularŞener Şen , Nilgün Akçaoğlu , Candan SabuncuPekcan Koşar , Zihni Küçümen , Kamran UsluerBilge Zobu , Salih Kalyon , Ertuğrul BildaDört çocuklu ve beşincisine de kansı hamile olan dar gelirli İbrahim (Şener Şen), limon satıcılığı, bulaşıkçılık gibi ek işler yapmasına karşılık yine de ailesini doyuramaz. Yorgunluk ve bunalım giderek ruhi dengesini bozar. Çınl çıplak kendini sokaklara atar. Olay gazete manşetlerine çıkınca İbrahim büyük reklam şirketlerinden aldığı tekliflerle "yıldız” olup çıkar. Ama bu çarpık düzen içinde İbrahim’in sonu kafayı üşütüp tımarhaneyi boylamaktır.
Oyuncular: Şener Şen , Nilgün Akçaoğlu , Candan SabuncuPekcan Koşar , Zihni Küçümen , Kamran UsluerBilge Zobu , Salih Kalyon , Ertuğrul Bilda
Züğürt Ağa (1985) - DVDRip / Şener Şen Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: Seksperest kart babasının, gerdek gecesi taze gelini Kiraz’ın koynunda ölmesi, Haraptar köyünün Ağası için yaşamı çekilmez kılan olayların da başlangıcı olur. Kendi köylüleri tarafından dolandırılan Ağa çareyi köyü satılığa çıkarmakta bulur.Gözünü rant hırsı bürümüş siyasilere Haraptar’ı peşkeş çeken Ağa soluğu büyük şehirde alır. Ancak metropol yaşamı, şimdiye dek tanıdığı görkemli yaşantısında edindiği pratiklerle altından kalkılabilecek gibi değildir. Çoğu kez komik ve kimi zaman acıklı denemelerle hayatta kalma savaşı veren Ağa’yı karısı da terkettiğinde yanında sadece Kiraz kalıp ona deskek verir. Ağa’nın öğreneceği şeyler vardır...Senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı Nesli Çölgeçen imzalı Züğürt Ağa, 80’lere dair trajikomik olan ne varsa tek potada eritip müthiş bir başarıya imza atarken, Şener Şen’i de bir yıldız olarak kabul ettirmeyi bilmiş bir film. PART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7Sifresizdir
Oyuncular: Şener Şen (Züğürt Ağa) , Nilgün Nazlı (Kiraz) , Füsun DemirelAtilla Yiğit , Celal Perk (Remo) , Can Kolukısa , Ayla AslancanKemal İnci , Filiz Küçüktepe , Bahri Selin , Sabah AyşavkıErdal Özyağcılar (Kekeş Salman)
Ses (1986) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Bir gün, güneydeki bir tatil köyüne genç bir adam gelir.(Tarık Akan) Ürkek, yüzünde geçmişin acılarını taşıyan, bu suskun adamın 6 yılı hapiste geçmiş ve bu süre içinde gördüğü, yaşadığı işkenceler nedeniyle bir kolu sakat kalmıştır. Sımsıcak insanlarla dolu sahil kasabasına, ailesiyle birlikte tatile gelen ve genç adamı uzaktan sürekli izleyen Serap, bu yalnız adama büyük bir ilgi duyar. Bir süre sonra da, birbirlerine sevecenlikle yaklaşırlar. Ama, bir gün genç adam duyduğu sesle irkilir. Bu hapis günlerinde gözlerini bağlayıp, işkence yapan, kolunu sakat bırakan celladın sesidir. Ve onu kaçırır. Gözlerini bağladığı adamla (Cellatla), terk edilmiş bir kilise harabesinde, trajik bir hesaplaşma başlar...Sifresizdir
Oyuncular: Tarık Akan, Nur Sürer, Güler Ökten, Kamran UsluerKamuran Yüce, Orhan Çağman, Yavuzer Çetinkaya
Kurbağalar (1986) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularHülya Koçyiğit , Talat Bulut , Yavuzer ÇetinkayaYaman Okay , Hikmet Çelik , Nesrin Çelikel1986 yılında Sinema Yazarlarının En İyi On Film seçiminde 4. olan Kurbağalar çeşitli festivallerden de başarı ile döndü.Yaşamlarını domates, biber ve kurbağa toplayarak geçiren köylülerden Elmas Kadın (Hülya Koçyiğit), kocası öldürülünce genç yaşta dul kalır. Kocasız kalan Elmas, günden güne büyüyen çocuğuyla yaşam savaşı verir. Bankaya ve kooperatife olan borçlarını ödeyebilmek için durmadan çalışmak zorundadır. Bu arada köyün delikanlıları da Elmas’a rahat vermezler. Ama genç kadın, 7 yıl hapiste yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Balkanlı Ali’ye (Talat Bulut) kanı kaynar. Ali de Elmas’’a sevdalıdır. Onunla evlenmek ister. Ama bi gecelik bir beraberlikten sonra Ali’nin bu tutkusundan vazgeçtiği görülür. Çünkü bu evliliğe karşı çıkan Ali’nin dul annesidir. Elmas kaderine boyun eğerek yaşamını kurbağalar dünyasında sürdürecektir.
Oyuncular: Hülya Koçyiğit , Talat Bulut , Yavuzer ÇetinkayaYaman Okay , Hikmet Çelik , Nesrin Çelikel
Müfreze (1986) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Tom Berenger (Çavuş Bob Barnes) , Willem Dafoe (Çavuş Elias Grodin)Charlie Sheen (Er Chris Taylor) , Forest Whitaker (Büyük Harold)Francesco Quinn (Rhah) , John C. McGinley (Çavuş Red O’Neill)Kevin Dillon (Bunny) , Reggie Johnson (Junior) , Keith David (Kral)Johnny Depp (Lerner) , Richard Edson (Sal)
72. Koğuş (1987) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: 72. Koğuş’ un mahkumlarından Ahmet Kaptan, bileğine güçlü, mert bir adamdır. Mertliğinin yanı sıra saf bir dünyası olan Rizeli genç, bir gün hapishane müdürünün odasına çağrılır. Çok sevdiği anası, Ahmet Kaptan’ a 150 Lira göndermiştir. O dönemin koşulları içinde, yani 1940’ lı yıllarda bu, hatırı sayılır bir paradır. Ahmet Kaptan, paranın bir kısmıyla koğuşta kendine ranza ve döşek alır. Gariban mahkum arkadaşlarına da yardım eder. Koğuşa soba kurdurur, karınlarını doyurur. Ancak, mahkumlardan cezaevinin uyanık meydancısı Bobi, Ahmet Kaptan’ ın paralarına gözünü dikmiştir. Kumar oynamasına ikna eder. Bu arada da Ahmet Kaptan’ ın kadınlar koğuşundaki Fatma’ ya tutkunluğunu bildiğinden yeni bir oyun kurar. Rizeli’ nin çamaşırlarını Fatma’ ya yıkatır. Kızın ona sevgisinden söz eder durur. Fatma’ nın ağzından yazdığı uyduruk ve sahte mektuplarla yüreğindeki sevdayı iyice tutuşturur. Böylece de saf Rizeli’ nin paralarını yavaş yavaş çekmeye başlar.Bir yandan 2. Dünya Savaşı tüm şiddetiyle sürüp giderken öte yandan ortalığı korkunç bir kış bastırır. Kaptanın kumarda şansı döner, tüm elindeki avucundakileri yitirir. Yatağını, ranzasını, giysilerini, herşeyini kumarda Bobi’ ye kaptırmıştır. Genç adam bu aptalca şanssızlığı yüzünden garibanların acıma dolu bakışları altında ezilmektedir. Hele tutkunu olduğu Fatma’ nın bir başka cezaevine nakledildiğini öğrenince tam çılgına döner. Ahmet Kaptan, bir kavga sırasında camları kırılan o pencerenin önünden bir türlü ayrılamaz olur. Odun alacak parası da kalmamıştır ve kırık camlı o pencerenin önünde, Fatma’ yı düşlerken bir sabaha karşı donarak ölür.
Oyuncular: Kadir İnanır, Halil Ergün, Tülay Arda, Engin İnalMenderes Samancılar, Savaş Yurttaş, Rasim ÜstekinGökhan Mete, Erol Demiröz, Ali Tutal, Erol Durak
Dokunulmazlar (The Untouchables) 1987 - AfişFilmin Konusu: Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago’ya atanan bir federal ajandır. Ness’e verilen görev mafya elebaşı Al Capone’u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness’in başarılı olabileceğini düşünmez.Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness’in Chicago’daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır... Malone’un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone’u ve muhasebeci Oscar Wallace’ı ekleyerek Capone’un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone’a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...Brian De Palma’nın eski gangster filmlerini anmısatan başyapıtı Dokunulmazlar çekildiği 1987’den altı yıl sonra bir TV dizisi olarak uyarlanmıştı. Sean Connery, Kevin Costner, Robert De Niro gibi birinci sınıf aktörleri içeren bir oyuncu kadrosuna sahip olan film DePalma’nın en çok tanınan yapıtı.
Oyuncular: Kevin Costner (Eliot Ness) , Sean Connery (Jim Malone)Charles Martin Smith (Ajan Oscar Wallace)Andy Garcia (Ajan George Stone/Giuseppe Petri)Robert De Niro (Al Capone) , Jack Kehoe (Walter Payne)Richard Bradford (Polis Şefi Mike) , Brad Sullivan (George)Billy Drago (Frank Nitti) , Patricia Clarkson (Catherine Ness)Steven Goldstein (Scoop)
Katırcılar (1987) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularKadir İnanır, Ayşegül Aldinç, Halil Ergün, Necmettin ÇobanoğluBülent Bilgiç, Mehmet Esen, Raci Kiper, Eyüp Halit Türkyazıcı"Yargılanmaya götürülen üç "Katırcı" ve kafileye katılan İstanbullu gazeteci ile ortak noktaları kaçakçılık ve Bingöl Dağları’ydı. Bu kez başrolde Bingöl Dağları vardı... Hem katırlara hem de "Katırcı"lara yüklenen ağır yük, kaçakçılık, zorlu hava koşulları ve bir isyanın öyküsü...
Oyuncular: Kadir İnanır, Ayşegül Aldinç, Halil Ergün, Necmettin ÇobanoğluBülent Bilgiç, Mehmet Esen, Raci Kiper, Eyüp Halit Türkyazıcı
Fatih Pelle (Pelle Erobreren) 1987 - AfişFilmin Konusu: OyuncularPelle Hvenegaard, Max von Sydow, Erik Paaske, Björn GranathAstrid Villaume, Axel Strøbye, Troels Asmussen, Kristina Törnqvist
Oyuncular: Pelle Hvenegaard, Max von Sydow, Erik Paaske, Björn GranathAstrid Villaume, Axel Strøbye, Troels Asmussen, Kristina Törnqvist
Hanım (1988) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: OyuncularYıldız Kenter, Eşref Kolçak, Fatoş Sezer Ülkü, Faruk DilaverCem Özer, Pamira Bezmen, Baki Tamer, Orhan ÇağmanAhmet Şişman, İsmail Yıldız, Bahtiyar Engin"Halit Refiğ’in İçinden geldiği gibi çektiği en duygusal filmi."- İbrahim AltınsayYıllar önce denizaltı kazasında kocasını yitiren, Olcay hanım babadan kalma konakta, kedisi Hanım ile yaşamaktadır, hastadır, yalnızdır. Düşündüğü tek şey ardında bırakacağı kedisine kimin bakacağıdır.
Oyuncular: Yıldız Kenter, Eşref Kolçak, Fatoş Sezer Ülkü, Faruk DilaverCem Özer, Pamira Bezmen, Baki Tamer, Orhan ÇağmanAhmet Şişman, İsmail Yıldız, Bahtiyar Engin
Derinlik Sarhoşluğu (1988) - AfişFilmin Konusu: OyuncularRosanna Arquette (Johana Baker) , Jean-Marc Barr (Jacques Mayol) Jean Reno (Enzo Molinari) , Paul Shenar (Dr. Laurence) Sergio Castellitto (Novelli) , Jean Bouise (Louis Amca) , Marc DuretJacques Mayol ve Enzo Molinari, birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki arkadaştır. Her ikisi de okyanus ve dalış tutkusuna sahip olan genç adamlar, bir çok alanda rekabet içindedirler.
Oyuncular: Rosanna Arquette (Johana Baker) , Jean-Marc Barr (Jacques Mayol) Jean Reno (Enzo Molinari) , Paul Shenar (Dr. Laurence) Sergio Castellitto (Novelli) , Jean Bouise (Louis Amca) , Marc Duret
Masum Bir Adam (An Innocent Man) 1989 - AfişFilmin Konusu: Superstar Tom Selleck’den heyecan ve aksiyon dolu bir gerilim! Jimmie (Selleck), sıradan bir vatandaştır ama işlemediği suçtan dolayı sahtekar bir grup polis tarafından hapse atılınca hayatı bir anda kabusa döner. Bütün bu yaşadıkları ona intikam yemini ettirir ve dövüşmek için geri döner. Bedeli ne olursa olsun ona komplo kuranlara adaletin ne demek olduğunu gösterecektir. İlk ve son defa MASUM BİR ADAM olduğunu kanıtlamak için herşeyini riske atar ... özgürlüğünü bile!
Oyuncular: Tom Selleck, F.Murray Abraham, Laila RobinsTodd Graff, David Rasche, Bruce A. Young, M.C. Gainey
Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poets Society) 1989 - AfişFilmin Konusu: 1950’lerin Welton Akademisi ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir...Keating öğrencilerine ders kitaplarını yırtıp atmalarını, kalıplaşmış düşünce şekillerinden uzaklaşmalarını ve hayatlarını dolu dolu yaşamalarını öğütlemesiyle okulun statükocu tavrına son derece zıt bir profil çizmektedir. Öğrencilerini şiir ve nitelikli edebi yapıtlarla tanıştıran Keating onların pek çoğu üzerinde derin bir etki yaratır ve onların geleceğe dair hayallerinin şekillenmesini sağlar.Elbette Keating’in yaklaşımının okul yönetimi tarafından farkedilmesi ve üstüne gidilmesi uzun sürmeyecektir. Fakat okul müdürü Nolan Keating’i okuldan uzaklaştırma kararı aldığında hayatlarını değiştirdiği öğrencileri Keating’i savunmak için harekete geçerler.1989’da dört dalda Oscar’a aday olan Ölü Ozanlar Derneği, Tom Schulman’a En İyi Senaryo ödülünü getirmişti.
Oyuncular: Robin Williams (John Keating) , Robert Sean Leonard (Neil Perry)Ethan Hawke (Todd Anderson) , Josh Charles (Knox Overstreet)Gale Hansen (Charlie Dalton) , Dylan Kussman (Richard Cameron)Allelon Ruggiero (Steven Meeks) , James Waterston (Gerard Pitts)
Jacknife (1989) - AfişFilmin Konusu: Dave (Ed Harris), Vietnam cehenneminde yaşadıklarının etkisinden hala kurtulamamıştır. Diğer savaş gazileri ailelerine, işlerine ya da okullarına dönüp hayatlarına bir şekilde devam ederken, Dave bunu başaramamış ve içkiyle sigaraya sığınarak, evle tenha barlar arasında sürüklediği bir yaşam sürmeye devam etmiştir. Dave’le aynı evi paylaşan kızkardeşi Martha(Kathy Bakes), 30’lu yaşlarını süren bir öğretmendir. İlişkileri, Martha’nın Dave’e arada sırada para vermesi, onun yemeklerini hazırlayıp, çamaşırlarını yıkamasıyla sınırlıdır.Derken, bir gün beklenmedik bir şey olur ve Dave’in Vietnam’a birlikte gittiği ve aynı kasabada yaşayan Meggs (Robert De Niro), bir sabah çıkagelir ve ona, çok uzun süre verilmiş fakat hiç tutulmamış bir sözü hatırlatır; birlikte balığa çıkacaklardır. Bu andan itibaren, film, farklı bir yön alır. Meggs, dostunun, savaşın çirkin hatıralarını ve kurtarmayı başaramadığı bir arkadaşıyla ilgili suçluluk duygularını hafifletmeye çalışırken, Martha’ya da yakınlık duymaya başlar. Aralarında, filmin duygusal merkezini de oluşturan benzersiz bir cinsel çekim oluşur. Ne var ki, Dave, kızkardeşinin onu bırakıp mutlu bir yaşam sürmesine, hele de bunu ona savaşın olanca korkunçluğunu hatırlatan bir adamla yapmasına kolayca razı olmayacaktır.
Oyuncular: Robert De Niro, Kathy Baker, Ed HarrisSloane Shelton, Ivar Brogger, Michael Arkin
Aşk Denizi (Sea Of Love) 1989 - AfişFilmin Konusu: OyuncularAl Pacino, Ellen Barkin, John Goodman, Michael RookerWilliam Hickey, Richard Jenkins, Paul Calderon, Gene CanfieldLarry Joshua, John Spencer, Christine Estabrook, Barbara BaxleyPatricia BarryBir katilin izinden giderken hayatının aşkını buldu. Bu hayatının sonu da olabilirdi.Frank Keller boşanmış ve değerlere olan inancını yitirmiş New Yorklu bir polistir. Kurbanı erkekler olan kadın seri katili yakalamak üzere Sherman ile işbirliğine girer. İkili kadınlarla tanışabilecekleri sitelere ilan vermeye ve bu yolla parmak izlerini almaya karar verir. Bu ilana cevap veren kadınlardan birisi de baştan çıkarıcı güzellikte olan Helen’dır. Suçlu olduğuna dair elinde sağlam kanıtlar olmasına rağmen Frank bu gizemli kadına karşı konulmaz şekilde aşık olur ve aralarında bir ilişki başlar. Aşk Denizi, zaman zaman romantik zaman zaman çok tehlikeli olabilen bir aşk üzerine kurulu sizi baştan çıkaracak bir gerilim.
Oyuncular: Al Pacino, Ellen Barkin, John Goodman, Michael RookerWilliam Hickey, Richard Jenkins, Paul Calderon, Gene CanfieldLarry Joshua, John Spencer, Christine Estabrook, Barbara BaxleyPatricia Barry
Sol Ayağım (My Left Foot) 1989 - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Daniel Day-Lewis (Christy Brown) , Declan Croghan (Tom)Kirsten Sheridan (Sharon) , Cyril Cusack (Lord Castlewelland)Brenda Fricker (Bayan Brown) , Alison Whelan (Sheila)Eanna MacLiam (Benny) , Marie Conmee (Sadie)Phelim Drew (Brian)
Kızlar Erkeklerden Ne İster? (Angus, Thongs and Perfect Snogging) 2008 - AfişFilmin Konusu: 15’li yaşların bunalımıyla boğuşan Georgia, okula yeni gelen yakışıklı, seks tanrısı Robbie’ye ilk görüşte aşık olur. Ancak Robbie Georgia’nın ezeli rakibi kusursuz hatlara sahip, sarışın güzel Lindsay’le çıkmaktadır. İyi niyetli ancak etrafta olup bitenden habersiz ailesi, rüküş mü rüküş kedisi Angus ve en yakın kız arkadaşlarının da yardımıyla Georgia hayatının en eğlenceli doğum gününü yaşayacak, hayalleri süsleyen erkeğe adım adım yaklaşacaktır.
Oyuncular: Alan Davies, Eleanor Tomlinson, Tommy BastowKimberley Nixon, Eva Drew, Sean Bourke
High School Musical 3: Senior Year (2008)- AfişFilmin Konusu: Troy ve Gabrielle, üniversite için yaşamlarını ayrı yerlerde sürdürmeleri ve birbirlerinden ayrı düşecek olmalarıyla yüzleşmişlerdir. Şimdi Wildcats lisesi olarak son defa hep birlikte, yaşadıkları deneyimleri, geleceğe dair korkuları ve umutlarını bir müzikale dökeceklerdir.Hepsi artık daha iyi müzik yapıyor, daha iyi dans numaraları sergiliyorlar, içlerindekini daha iyi yansıtıyorlardır. Artık lisede son sınıftalardır.Bir Walt Disney fenomeni olan tv filmi serisi Yıldızlar Takımı, üçüncü filmiyle beyazperdeye taşınıp sinema filmi avantajlarını kullanarak, takipçilerine beyazperdenin büyüsüyle filmin tadını çıkarma imkanı sunuyor.
Oyuncular: Zac Efron (Troy Bolton) , Vanessa Anne Hudgens (Gabriella)Ashley Tisdale (Sharpay Evans) , Lucas Grabeel (Ryan Evans)Corbin Bleu (Chad Danforth) , Monique Coleman (Taylor)
Yanlış Zaman Yolcuları (2007) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Genç bir yazar olan Mahir yeni kitabı üzerinde çalışmaktadır. Fakat hayatında meydana gelen önemli bir olay onu yazmaktan uzaklaştırır. Hayatı tam bir kabusa dönüşür. Çocukluğunun tüm anıları gözünde canlanır; Onu tek başına büyütmüş zarif ama güçlü annesi, sıcak komşuluk ilişkileri, karşı dairede yaşayan evin bakıcısı neşeli matmazel Sona, yazar Sermet Bey ve onun genç ve güzel kızı Aslı.Mahir daha çocukken kendinden on yaş büyük olan Aslı’ya aşık olmuş, onun tüm gizli oyunlarının içine girmiş ve ona büyük bir tutkuyla bağlanmıştır. Geçmişin o renkli ve neşeli günleri şimdiki hayatının karanlığında Mahir’e bir sığınak olmuş, ilk aşkı Aslı onun için bir saplantıya dönüşmüştür.Bir NotPek çok yerli ve yabancı film festivalinde gösterilen bağımsız bir yapım...
Oyuncular: Murat Onur (Mahir) , Canan Cemali (Aslı)Sinem Tuncer (Sinem) , İlker Uysaler (Çocuk Mahir)Sermet Tezel (Sermet) , Karolin Sarı (Matmazel Sona)
Hayalet Yazar (Ghost Writer) 2007 - AfişFilmin Konusu: Alan Cumming’in ilk yönettiği sinema filmi olan "Ghost Writer"da; Cumming müziğe büyük hayranlığı olan fakir çocuklara öğretmenlik yapan, başarısız besteci John Vandermark’ı canlandırıyor. Bir yazar olduğunu iddia eden amatör Sebastian St. Germain’in (David Boreanaz) hayatına girişiyle, Valdermark ona yardım etmek için elinden geleni yapmaya başlar. Fakat derneğinin amaç dışı kullanılmasıyla beraber Valdermark mutsuzlaşır. Bardağı taşıran son damla ise kasabanın bütün kadınlarının Sebastian’la ilişki kurmaları ve nazik ev sahibine bir hurda bile bırakmamalarıdır.Karakteri değişen açıkgöz John’ın dönüşümüyle doğa üstü olaylar serisi başlar. İçinde Edgar Allen Poe’ nun "Geveze Yürek" adlı hikayesi ve Joseph Losey / Harold Pinter’ in 60’ lar klasiği olan "Hizmetçi" filminin yansımaları olan Hayalet Yazar’da Boreanaz’ın gerçekçi oyunculuğu ve Cumming’ in birden tavır değiştiren karakterinin bütünlüğü izleyiciye keyifli bir tiyatral canlılık sunuyor. Son dönemin popüler yıldızı Anne Heche, Karen Black, Carrie Fisher ve Jane Lynch ile yardımcı rolleri paylaşıyor.Sifresizdir
Oyuncular: Alan Cumming , David Boreanaz , Anne HecheKaren Black, Carrie Fisher, Jane Lynch, Henry Thomas
Şampiyonun Dirilişi (Resurrecting the Champ) 2007 - AfişFilmin Konusu: Samuel L. Jackson (1408) ve Josh Hartnett (30 Gün Gece), bu yüreklere dokunan baba-oğul ve bedel ödeme hikayesinde sizi nakavt edecek bir performans sergiliyor.Spor yazarı Erik Kernan (Hartnett) gazetede başlık olabilecek kadar iyi bir hikaye bulma peşindedir. Ne zaman ki artık hayatını sokaklarda yaşayarak gerçiren eski boks yıldızı Şampiyon’la (Jackson) tanışır bunun her ikisi içinde bir kurtuluş olacağını anlar. Yeni arkadaşının inanılmaz zafer hikayesi Kernan’a istediğini verir. Ancak hikayenin sorgulanmasına engel olamaz. Kernan bu süre içinde bir hikayeyi yaratanın onun arkasındaki adam olduğunu anlayacaktır.
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Josh Hartnett, Kathryn MorrisDakota Goyo, Alan Alda, Rachel NicholsTeri Hatcher, Peter Coyote
Hotel Riviera (La Disparue De Deauville) 2007 - AfişFilmin Konusu: Fransız Sineması’nın en ünlü aktrislerinden, ilk gençlik çağından bu yana beyazperdeyle iç içe olan Sophie Marceau bu filmde hem senarist hem yönetmen hem de oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.Başrolde Marceau’yla birlikte, sadece Fransız Sineması’nın değil dünya sinemasının en ünlü aktörlerinden olan, Luc Besson’un ’Metro’ filmiyle ciddi bir çıkış yakalayan Christopher Lambert var. Dedektif Jacques Renard bir süre depresyon ve uykusuzlukla mücadele ettikten sonra tekrar işine döner. Renard, Hotel Riviera’nın müdürü olan Antoine Bérangère’in kayboluşunu araştırırken gizemli ve etkileyici bir kadın olan Lucie ona otelde 217 numaralı odayı aramasını tavsiye eder.Ailenin sırlarla dolu tarihinin kapağı aralandığında, Bérangère’in ilk karısı, baş döndürücü bir çekiciliğe sahip olan aktris Victoria’nın 36 yıl önce şüpheli bir şekilde öldüğü ortaya çıkar ve Renard, Lucie ile Victoria arasındaki benzerliği fark edince bir şok yaşar ve davanın içinde kaybolmaya başlar.Ünlü Fransız oyuncu Sophie Marceau’nun ikinci yönetmenlik deneyimi olan bu filmde Hitchcockvari bir bilmeceyle kara film geleneğine özgü öğelerini harmanlayarak baş döndürücü bir gerilim öyküsü kurguluyor. Vertigo ve Chinatown filmlerinin geleneğini sürdüren Hotel Riviera 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde de övgüyle karşılandı.
Oyuncular: Sophie Marceau, Christopher LambertNicolas Briançon, Simon Abkarian, Robert Hossein
Kayıp Yüzük (Closing the Ring) 2007 - AfişFilmin Konusu: İkinci Dünya Savaşı esnasında yaşanan bir aşk hikayesi... Bir asker nişan yüzüğünü, uzakta olan sevgilisine vermesi için bir köylüye emanet eder. Asker, 1 Haziran 1944 tarihinde gerçekleşen kazada yaşamını yitirir.10 askerin bulunduğu B-17 uçağı, yoğun sis yüzünden Belfast Cave Tepesi’ne çarpmıştır. Yüzüğün 50 yıl sonra ortaya çıkmasıyla, geçmişte kalan bazı sırlar da su yüzüne çıkar.Usta yönetmen Richard Attenborough imzalı filmin en büyük sürprizi, oyuncu Shirley MacLaine’i izleyici ile buluşturuyor olması.
Oyuncular: Shirley MacLaine (Ethel Ann) , Christopher Plummer (Jack)Mischa Barton (Genç Ethel Ann) , Gregory Smith (Genç Jack)Stephen Amell ( Teddy Gordon) , Brenda Fricker (Büyükanne Reilly)
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik