Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Yaratık 1 (Alien 1) 1979 - AfişFilmin Konusu: Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya’ya dönerken bir yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyalı alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar.Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder. Yumurtalardan biri kırıldığında ekip nasıl bir belaya bulaştığını farkeder...Ridley Scott’ın başlattığı Alien serisi gişelerde büyük başarı yakalamış, günümüze dek toplam 4 film çekilmişti. Halen 5. film ile ilgili çalışmalar sürmekte.1980 yılında en iyi sanat yönetimi ve en iyi efekt dalında Akademi Ödülleri’ne aday olan film, efekt dalında bu ödüle layık görülmüştü.
Oyuncular: Tom Skerritt (Captain Dallas) , Sigourney Weaver (Lt. Ellen)Veronica Cartwright (Lambert) , Harry Dean Stanton (Brett)John Hurt (Kane) , Ian Holm (Ash)
Yaratık 2 (Aliens) 1986 - AfişFilmin Konusu: Nostromo’dan kurtulan tek kişi olan Teğmen Ellen Ripley, yarım yüzyıllık derin uykusundan uyandırılarak dünyaya getirilir. Bu sırada yaratıkları buldukları gezegenin sonradan kolonileştirildiği ve insanların yaşadığını öğrenir.Söz konusu koloniden bir süredir haber alınamamaktadır ve Ripley, uzman bir komando ekibi ile yaratıkları yoketmeye ve sağ kalanları kurtarmaya gider.Alien konseptine yönetmen James Cameron’ın yaklaşımı ve ortaya çıkan belki de serinin en iyi filmi.1987’de 7 dalda Oscar’a aday olan film, en iyi görsel efekt ve en iyi ses efekti dallarında bu ödüle layık görülmüştü.
Oyuncular: Sigourney Weaver (Lt. Ellen Ripley) , Carrie Henn (Rebecca "Newt")Michael Biehn (Corporal Dwayne Hicks) , Paul Reiser (Carter J. Burke)Lance Henriksen (Bishop) , Bill Paxton (Private Hudson) , William Hope
Yaratık 3 (Alien 3) 1992 - AfişFilmin Konusu: Serinin ikinci filmi olan "Aliens"da bıraktığımızda Ripley, Bishop ve Newt uzay marinlerinin de yardımıyla uzaylı yaratıklardan kurtulmayı başarmış ve kendilerini dondurarak bir uzay gemisi ile yola çıkmışlardı.Bu filmde, gemileri Fiorina 161 isimli hapishane gezegenine varır. Çarpışmadan Newt ve Bishop sağ çıkamazlar oysa Ripley’in yanısırai, en büyük kabusu tüm yolculuk boyunca onlara gizlice eşlik etmiştir.Hapishane gezegeninde hiç bir tip silaha izin verilmez. Sakinleri ise eski katil ve tecavüzcülerin oluşturduğu dini bir kültün hakimiyetindeki bir mahkum kolonisinde yıllardır yaşam savaşı verdikleri için aralarına yeni katılan korkunç düşmanla savaşacak cesarete sahiptirler.Serinin, David Fincher tarafından yönetilen ve en çok eleştirilen bu üçüncüsünde, eski bir düşman ve alışık olmadığımız türden klostrofobik bir atmosfer bizleri bekliyor. Bir de hiç kuşkusuz, kalp atışlarımızı hızlandıracak bir gerilim.
Oyuncular: Sigourney Weaver (Ellen Ripley) , Charles Dutton (Dillon)Charles Dance (Clemens) , Paul McGann (Golic)
Yaratık 4: Diriliş (Alien: Resurrection) 1997 - AfişFilmin Konusu: OyuncularSigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron PerlmanGary Dourdan, Michael Wincott, Kim Flowers, Dan HedayaJ.E. Freeman, Brad Dourif, Raymond Cruz, Leland OrserDirilişe tanık olun.Yaratıklarla savaşan Ellen Ripley (Sigourney Weaver) ölmüştür. Iki yüzyıl ve sekiz kötü deneyden sonra tekrar geri gelir. Bir grup bilimadamı onu içindeki yaratık kraliçesiyle birlikte klonlamıştır. Oysaki tekrar dirilen Ripley, onu yaratanlar için birçok sürprizlerle doludur. Yaratıklarla savaşmak için Ripley, kendisi gibi sürprizlerle dolu Call’un da (Ryder) içinde bulunduğu bir grup kaçakçı ile işbirliği yapmak zorundadır.Görkemli efektlerle süslü bu filmde Ron Perlman, Dan Hedaya, J.E. Freeman, Brad Dourif ve Michael Wincott başrolleri paylaşıyorlar. Yaratık Diriliş "adrenalin yüklü bir gerilim filmi"-Entertainment Weekly-Uzay mekiğine davetlisiniz... Eğer tabii yepyeni bir terör yaşamaya cesaretiniz varsa.
Oyuncular: Sigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron PerlmanGary Dourdan, Michael Wincott, Kim Flowers, Dan HedayaJ.E. Freeman, Brad Dourif, Raymond Cruz, Leland Orser
Siyah Giyen Adamlar 2 (Men in Black II) 2002 - AfişFilmin Konusu: Galaksilerarası görev yapan iki üstün uzay polisinin başından geçen maceraları anlatan Siyah Giyen Adamlar’ın (Men In Black) ilk bölümü, kısa sürede popüler kültürün unutulmazları girmişti.Yaratık avcısı ajanların, galaksiler arası bir felaketi önlemelerinin üzerinden dört yıl geçmiştir. Görevinden ayrılan Kay sivil hayatı tercih ederken, Ajan J (Jay) dünyada varolan uzaylı yaratıkları araştıran, resmi olmayan devlet kuruluşu Siyah Giyen Adamlar "Men in Black (MIB) için çalışmayı sürdürmüştür. Jay, olağan görünen bir olayı incelerken kendisini çekici bir model olarak tanıtan ama aslında kötü Kylothian canavarı olan SerleenaW’nın tasarladığı ölümcül bir planı ortaya çıkarır.Olaylar bu yönde kötücül gelişirken Kay, bir dönem MIB için çalıştığını hatırlamamakta, o günlere dair bir fikri bulunmamaktadır. Ancak dünyayı, hatta galaksiyi savunma konusunda yaşamakta olan en yetenekli kişidir. Yeniden MIB adına çalışması için Kay’i ikna çabaları başlar. Jay’in elini acele tutması gerekiyor.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Kevin Brown / Ajan K) , Will Smith (Ajan J)Rosario Dawson (Rita) , Rip Torn (Şef Z) , Patrick Warburton (Ajan T)
Siyah Giyen Adamlar (Men in Black) 1997 - AfişFilmin Konusu: Gizli bir hükümet bürosunda çalışan Ajan K ve yeteneklerine güvenerek yeni işe aldığı Ajan J, Dünya’ya diğer gezegenlerden gelen yabancıları denetleyen bir ekibin, yani kökleri 1950’lere kadar uzanan Siyah Giyen Adamlar’ın en gözüpek ikilisidir.Uzaylı teröristleri son derece gizli silahlarıyla etkisiz hale getirdikten sonra Ray-Ban güneş gözlüklerini takıp, masul sivilleri ipnotize etmek ve herşeyi unutmalarını sağlamak da görevlerinin bir parçasıdır. Aslına bakarsanız, herşeyden şikayet edip duran Ajan J için işin en eylenceli bölümü de budur.Lowell Cunningham’a ait çizgi romandan uyarlanan Siyah Giyen Adamlar, orijinalinin de yapmaya çalıştığı gibi uzaylı bilim kurgu geleneklerini tiye alma işine soyunuyor. Erich von Daniken kitaplarından tutun, X-Files dizisine ya da Martin Mystère çizgi romanlarına uzanan bir gelenekte kendisine yer bulmuş olan, komplo teorisyenlerinin çok sevdiği kara adamlar konseptini ilgi çekici bir yere oturtuyor...
Oyuncular: Tommy Lee Jones , Will Smith , Linda FiorentinoVincent D’Onoforio , Rip Torn , Tony Shalhoub
Geleceğe Dönüş 3 (1990) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Michael J. Fox (Marty) , Christopher Lloyd (Dr. Emmett Brown)Mary Steenburgen (Clara) , Thomas F. Wilson (Mad Dog/Biff)Lea Thompson (Maggie) , Elisabeth Shue (Jennifer)
Mad Max 1 (1979) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Mel Gibson ("Mad" Max Rockatansky) , Joanne SamuelHugh Keays-Byrne (Toecutter) , Steve Bisley (Jim Goose)Tim Burns (Johnny the Boy) , Roger Ward (Fifi Macaffee)
Mad Max 2 : Yol Savaşçısı (1981) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Mel Gibson ("Mad" Max Rockatansky) , Bruce SpenceMichael Preston (Pappagallo) , Max Phipps (The Toadie)Kjell Nilsson (The Humungus) , Emil Minty (The Feral Kid)Virginia Hey (Savaşçı Kadın) , William Zappa (Zetta)Vernon Wells (Wez)
Ölülerin Günü (Day of the Dead) 1985 - AfişFilmin Konusu: OyuncularLori Cardille (Sarah) , Jarlath Conroy (William McDermott)Joe Pilato (Yüzbaşı Rhodes) , Terry Alexander (John)Antone DiLeo (Er Miguel Salazar) , Richard Liberty (Dr. Logan)Howard Sherman (Zombi Bub) , G. Howard Klar (Er Steel)Ralph Marrero (Er Rickles) , John Amplas (Dr. Ted Fisher)Don Brockett (Zombilerin lideri)Yaşayan ölülerin hükmettiği kontrolden çıkmış bir dünyadayız. Küçük bir grup bilimadamı ve asker, Florida’daki bir füze silosuna sığınmış, dünyanın kaderini belirlemeye çalışıyorlar. Bilimadamları bir yandan yakaladıkları zombiler üzerinde korkunç deneyler yaparak bir tedavi aramaya çalışırken, bir yandan da askerlerin tutkularını tatmin edecek arayışlara zorlanıyorlar.Bir süre sonra, araştırmacıların aralarından bazılarını deneylerde kullandığını farkeden askerlerle araları bozulduğunda, sığınağa sızmaya başlayan zombilerin tehdidi daha da sinir bozucu bir hal alıyor.Ölülerin Şafağı’nın kaldığı yerden devam eden filmde, yeni bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi, önceki iki filmden daha da kanlı bir şekilde anlatılıyor.
Oyuncular: Lori Cardille (Sarah) , Jarlath Conroy (William McDermott)Joe Pilato (Yüzbaşı Rhodes) , Terry Alexander (John)Antone DiLeo (Er Miguel Salazar) , Richard Liberty (Dr. Logan)Howard Sherman (Zombi Bub) , G. Howard Klar (Er Steel)Ralph Marrero (Er Rickles) , John Amplas (Dr. Ted Fisher)Don Brockett (Zombilerin lideri)
Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Mel Gibson ("Mad" Max Rockatansky) , Bruce Spence (Jedediah)Adam Cockburn (Jedediah Jr.) , Tina Turner (Aunty Entity)Frank Thring (The Collector) , Angelo Rossitto (The Master)Paul Larsson (The Blaster) , Angry Anderson (Ironbar)Robert Grubb (Pig) , George Spartels (Blackfinger)
Geleceğe Dönüş 1 (1985) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Michael J. Fox (Marty) , Christopher Lloyd (Dr. Emmett)Lea Thompson (Lorraine) , Crispin Glover (George)Thomas F. Wilson (Biff) , Claudia Wells (Jennifer)Marc McClure (Dave) , Wendie Jo Sperber (Linda)
RoboCop (1987) - AfişFilmin Konusu: OyuncularPeter Weller (Alex J. Murphy/RoboCop) , Nancy Allen (Lewis)Dan O’Herlihy (Yaşlı Adam) , Ronny Cox (Dick Jones)Kurtwood Smith (Clarence Boddicker)Geleceğin Detroit’inde, şehir, dev bir şirket tarafından yönetilmektedir. OCP adı verilen şirket, suçla savaşmak için bir robot üretir. Fakat üretilen robot büyük bir başarısızlıktır ve şirket kaybettiği güveni kazanmak için yeni bir proje hazırlar.Bir çete çatışmasında öldürülen polis memuru Alex Murphy’nin bedeni çelikten yapılmış bir robotla birleştirilir ve RoboCop adı verilir. Şehrin yeni ve güçlü koruyucusu RoboCop, suç lordu Boddicker’le mücadele edecektir.
Oyuncular: Peter Weller (Alex J. Murphy/RoboCop) , Nancy Allen (Lewis)Dan O’Herlihy (Yaşlı Adam) , Ronny Cox (Dick Jones)Kurtwood Smith (Clarence Boddicker)
Geleceğe Dönüş 2 (1989) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Michael J. Fox (Marty) , Christopher Lloyd (Dr. Emmett Brown)Lea Thompson (Lorraine) , Thomas F. Wilson (Biff Tannen)Elisabeth Shue (Jennifer) , Jeffrey Weissman (George)
Ölüm Yarışı (Death Race) 2008 - AfişFilmin Konusu: Yakın zamanda, aşırı sanayileşme, yüksek nüfus artışı ve çılgın tüketim alışkanlıkları yüzünden dünyamız bir çöplük haline gelir ve tabi üzerinde zıvanadan çıkmış insan ırkı vardır.Azılı suçlularla dolu bir hapishanenin yöneticileri para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyunu gibi, suçluları ölümüne yarıştırmak ve üzerlerinden para kazanmak.Şiddet arzusu taşıyan ve ölümüne dövüş için yarışan bu mahkumların arasında üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames, öldürülemez ünvanıyla yöneticilerin hedefi olmuştur. İki seçeneği vardır: ya işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atıldığı bu yerde kalacak ya da önüne çıkan her mahkumu öldürerek hayatta kalacaktır.Ames’in yarışırken zorunlu olarak kullanması gereken demirden Frankenstein maskesi hazırlanmıştır...
Oyuncular: Jason Statham (Jensen Ames) , Joan Allen (Hennessey)Ian McShane (Coach) , Tyrese Gibson (Machine Gun Joe)Natalie Martinez (Case) , Max Ryan (Pachenko)
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik