Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Mustafa (2008) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: 10 Kasım 2008, Atatürk’ün ölümünün 70. yıldönümü. Türkiye 70 yılda Ata’sı için dört başı mamur bir film yapamadı. Yapılan belgeseller, Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı ve resmi bir dilde tutsak kaldı.Selânik’ten Dolmabahçe’ye kadar hayatını başından sonuna mercek altına alan, onu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatan bir filmin eksikliği hep hissedildi. Mustafa, işte bu ihtiyaca cevaben hazırlandı.15 yıldır Atatürk belgeselleri yapan, Sarı Zeybek’le seyirciyi Ata’nın insani yüzüyle tanıştıran Can Dündar ve ekibi şimdi onun bütün hayatını sinema diliyle anlatıyor. Filmin müziklerini ise, Atatürk gibi Balkanlardan yetişmiş uluslararası bir müzisyen olan Goran Bregoviç besteledi.
Oyuncular: Gökhan Akyüz (Mustafa Kemal- Cumhuriyet Dönemi)Bahadır Yazıcı (Mustafa Kemal-Kurtuluş Savaşı dönemi)Burak Onaran (Mustafa Kemal- Harbiye dönemi)Ediz Mehmedali (Mustafa Kemal-Manastır dönemi)Georgios Chondrogiannis (Mustafa Kemal-Langaza dönemi)Onur Aymerger (Mustafa Kemal-Çocukluk dönemi)Aleksander Korlevski (Mustafa Kemal-Langaza dönemi)
Bir Kutup Masalı (Arctic Tale) 2007 - AfişFilmin Konusu: OyuncularQueen Latifah, Preston BaileyKwesi Boakye, Christina RobinsonBaşarılı oyuncu Queen Latifah’ın anlatımıyla renklendidiği bir National Geographic filmi olan Arctic Tale sizi dünyanın tepesine kutup ayılarının buzdan krallığına götürüyor. Film yavru kutup ayısı Nanu be yavru mors Saela’nın kayatlarını başlancıcından itibaren takibe alıyor ve izliyiciye yavruuktan erginliğe geçişteki 8 yıllık süreçte yaşananları başarıyla aktarıyor...
Oyuncular: Queen Latifah, Preston BaileyKwesi Boakye, Christina Robinson
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik