Film krizi gelenlere cipsy.com
 
Film Sinema Dizi Müzik Magazin
Max Payne (2008) - AfişFilmin Konusu: Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Teşkilatı ajanı Max Payne ve öldürülen kız kardeşinin intikamını almak isteyen suikastçi Mona Sax, bir seri cinayeti çözmek için biraraya gelirler.New York’da vuku bulan bu seri cinayetleri çözerken ikilinin başına polisler, gangster çeteleri ve acımasız bir örgüt dert olacaktır.Meşhur video oyunu Max Payne’in sinemaya nasıl uyarlandığı ve Mark Wahlberg ile Aşkzede’nin güzeli Mila Kunis’in uyumu merakla bekleniyor.
Oyuncular: Mark Wahlberg (Max Payne) , Mila Kunis (Mona Sax)Beau Bridges (BB Hensley) , Nelly Furtado (Christa Balder)Chris O Donnell (Jason Colvin)
Quantum of Solace (2008) - AfişFilmin Konusu: Sevdiği kadın Vesper tarafından ihanete uğrayan 007, içinden gelen dürtüye karşı koyarak son görevini kişiselleştirmemeye çalışır. Kararlılıkla doğruyu ortaya çıkarmaya çalışırken Bond ve M , Mr White’ı sorguya çekerek, Vesper’a şantaj yapan, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve tehlikeli bir şebekeyi ortaya çıkarırlar.Adli bilgiler Mi6 ’ya ihanet eden bir kişi ve Haiti’de bir banka hesabı arasında bir ilişkiyi ortaya koyar ve başkasıyla karışan kimliği, Bond’un burada kendi kan davası için çalışan güzel fakat alıngan kadın Camille ile tanışmasını sağlar. Camille, Bond’u doğruca gizemli bir organizasyonun başındaki nereden geldiği belirsiz iş adamı Dominic Greene’e götürür.Görevi nedeniyle Avusturya, İtalya ve Güney Amerika’ya giden Bond, Greene’in dünyanın en önemli doğal kaynaklarından birinin tüm kontrolünü ele geçirmek için sürgündeki General Medrano ile anlaşma yaptığını öne sürerek komplo düzenlediğini ortaya çıkarır. Greene, organizasyondaki ortaklarını, CIA ve İngiliz hükümetindeki güçlü kontaklarını kullanarak, General’e görünürde verimsiz olan bir bölgeyi almak karşılığında Latin Amerika’daki rejimi yıkacağına ve kontrolü ona vereceğine dair söz verir.İhanet ve yalan ortamında Bond gerçeği ortaya çıkarmak için eski dostları ile güçlerini birleştirir. 007, Vesper’ın ihanetinden sorumlu olan kişiyi bulmaya yaklaştıkça Greene’nin tehditkar planını ortaya çıkarmak ve organizasyonunu durdurmak için, CIA’in, teröristlerin ve hatta M’in bir adım önünde olmak zorundadır.
Oyuncular: Daniel Craig, Jeffrey Wright, Gemma ArtertonGiancarlo Giannini, Judi Dench, Mathieu AmalricOlga Kurylenko
96 Saat (Taken) 2008 - AfişFilmin Konusu: Kızının kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında hiçbir şey yapamadan dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Kâbus gibi bu durum, eski bir gizli ajan olan Bryan’ın başına gelir. Genç kadınları satan bir çetenin elinden kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman vardır. Ancak Bryan’ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles’te, kaçırılan kızının ise Paris’te olmasıdır.
Oyuncular: Liam Neeson (Bryan) , Maggie Grace (Kim) , Famke JanssenXander Berkeley (Stuart) , Katie Cassidy (Amanda)
Yaratık 2 (Aliens) 1986 - AfişFilmin Konusu: Nostromo’dan kurtulan tek kişi olan Teğmen Ellen Ripley, yarım yüzyıllık derin uykusundan uyandırılarak dünyaya getirilir. Bu sırada yaratıkları buldukları gezegenin sonradan kolonileştirildiği ve insanların yaşadığını öğrenir.Söz konusu koloniden bir süredir haber alınamamaktadır ve Ripley, uzman bir komando ekibi ile yaratıkları yoketmeye ve sağ kalanları kurtarmaya gider.Alien konseptine yönetmen James Cameron’ın yaklaşımı ve ortaya çıkan belki de serinin en iyi filmi.1987’de 7 dalda Oscar’a aday olan film, en iyi görsel efekt ve en iyi ses efekti dallarında bu ödüle layık görülmüştü.
Oyuncular: Sigourney Weaver (Lt. Ellen Ripley) , Carrie Henn (Rebecca "Newt")Michael Biehn (Corporal Dwayne Hicks) , Paul Reiser (Carter J. Burke)Lance Henriksen (Bishop) , Bill Paxton (Private Hudson) , William Hope
Yaratık 3 (Alien 3) 1992 - AfişFilmin Konusu: Serinin ikinci filmi olan "Aliens"da bıraktığımızda Ripley, Bishop ve Newt uzay marinlerinin de yardımıyla uzaylı yaratıklardan kurtulmayı başarmış ve kendilerini dondurarak bir uzay gemisi ile yola çıkmışlardı.Bu filmde, gemileri Fiorina 161 isimli hapishane gezegenine varır. Çarpışmadan Newt ve Bishop sağ çıkamazlar oysa Ripley’in yanısırai, en büyük kabusu tüm yolculuk boyunca onlara gizlice eşlik etmiştir.Hapishane gezegeninde hiç bir tip silaha izin verilmez. Sakinleri ise eski katil ve tecavüzcülerin oluşturduğu dini bir kültün hakimiyetindeki bir mahkum kolonisinde yıllardır yaşam savaşı verdikleri için aralarına yeni katılan korkunç düşmanla savaşacak cesarete sahiptirler.Serinin, David Fincher tarafından yönetilen ve en çok eleştirilen bu üçüncüsünde, eski bir düşman ve alışık olmadığımız türden klostrofobik bir atmosfer bizleri bekliyor. Bir de hiç kuşkusuz, kalp atışlarımızı hızlandıracak bir gerilim.
Oyuncular: Sigourney Weaver (Ellen Ripley) , Charles Dutton (Dillon)Charles Dance (Clemens) , Paul McGann (Golic)
Siyah Giyen Adamlar 2 (Men in Black II) 2002 - AfişFilmin Konusu: Galaksilerarası görev yapan iki üstün uzay polisinin başından geçen maceraları anlatan Siyah Giyen Adamlar’ın (Men In Black) ilk bölümü, kısa sürede popüler kültürün unutulmazları girmişti.Yaratık avcısı ajanların, galaksiler arası bir felaketi önlemelerinin üzerinden dört yıl geçmiştir. Görevinden ayrılan Kay sivil hayatı tercih ederken, Ajan J (Jay) dünyada varolan uzaylı yaratıkları araştıran, resmi olmayan devlet kuruluşu Siyah Giyen Adamlar "Men in Black (MIB) için çalışmayı sürdürmüştür. Jay, olağan görünen bir olayı incelerken kendisini çekici bir model olarak tanıtan ama aslında kötü Kylothian canavarı olan SerleenaW’nın tasarladığı ölümcül bir planı ortaya çıkarır.Olaylar bu yönde kötücül gelişirken Kay, bir dönem MIB için çalıştığını hatırlamamakta, o günlere dair bir fikri bulunmamaktadır. Ancak dünyayı, hatta galaksiyi savunma konusunda yaşamakta olan en yetenekli kişidir. Yeniden MIB adına çalışması için Kay’i ikna çabaları başlar. Jay’in elini acele tutması gerekiyor.
Oyuncular: Tommy Lee Jones (Kevin Brown / Ajan K) , Will Smith (Ajan J)Rosario Dawson (Rita) , Rip Torn (Şef Z) , Patrick Warburton (Ajan T)
Siyah Giyen Adamlar (Men in Black) 1997 - AfişFilmin Konusu: Gizli bir hükümet bürosunda çalışan Ajan K ve yeteneklerine güvenerek yeni işe aldığı Ajan J, Dünya’ya diğer gezegenlerden gelen yabancıları denetleyen bir ekibin, yani kökleri 1950’lere kadar uzanan Siyah Giyen Adamlar’ın en gözüpek ikilisidir.Uzaylı teröristleri son derece gizli silahlarıyla etkisiz hale getirdikten sonra Ray-Ban güneş gözlüklerini takıp, masul sivilleri ipnotize etmek ve herşeyi unutmalarını sağlamak da görevlerinin bir parçasıdır. Aslına bakarsanız, herşeyden şikayet edip duran Ajan J için işin en eylenceli bölümü de budur.Lowell Cunningham’a ait çizgi romandan uyarlanan Siyah Giyen Adamlar, orijinalinin de yapmaya çalıştığı gibi uzaylı bilim kurgu geleneklerini tiye alma işine soyunuyor. Erich von Daniken kitaplarından tutun, X-Files dizisine ya da Martin Mystère çizgi romanlarına uzanan bir gelenekte kendisine yer bulmuş olan, komplo teorisyenlerinin çok sevdiği kara adamlar konseptini ilgi çekici bir yere oturtuyor...
Oyuncular: Tommy Lee Jones , Will Smith , Linda FiorentinoVincent D’Onoforio , Rip Torn , Tony Shalhoub
Constantine (2005) - AfişFilmin Konusu: Los Angeles’lı özel dedektif John Constantine'in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. Bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, Cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. Eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru Angela Dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, Constantine'le işbirliği yapmak zorunda kalır. İkili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, Los Angeles'ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler. Constantine, çizgi romanda Marvel'ın rakibi olan DC'nin olgun ve açık fikirli okurlara yönelik çıkarttığı Vertigo serisinin bayrak gemilerinden birinin, Hellraiser'ın kahramanının beyazperdedeki izdüşümüdür. Neil Gaiman'ın Sandman'i ve Alan Moore'un Swamp-Thing'i ile benzer bir mitolojiyi paylaşır.
Oyuncular: Keanu Reeves (John Constantine) , Rachel Weisz (Angela/Isabel Dodson)Shia LaBeouf (Chaz Chandler) , Djimon Hounsou (Papa Midnite)Pruitt Taylor Vince (Rahip Hennessy) , Gavin Rossdale (Balthazar)Jesse Ramirez (Scavenger) , Michelle Monaghan (Ellie) , Max Baker (Beeman)
Elektra (2005) - AfişFilmin Konusu: Kendisi gibi kiralık bir katil olan Bullseye tarafından trajik bir şekilde öldürülmüş olan Elektra, the Hand isimli suç örgütü tarafından mistik bir törenle yaşama geri döndürülür. The Hand'in savaşçı kadına verdiği ilk görev; Mark Miller isimli bir adamı ve onun 13 yaşındaki kızı Abby'yi öldürmektir. Bu insanlarla istemeden yakınlaşan ve dostluk kuran Elektra, kendisini yetiştiren ve ölümden döndüren efendilerine karşı çıkacaktır. Korkusuz filminin ve Daredevil çizgi romanlarının takipçileri Matt Murdock'ın sevgilisi ve kiralık süper ninja Elektra'yı yakından tanırlar. Korkusuz'un başarısı ve bu başarıdaki rolü, Jennifer Garner'ın Elektra olarak kendi filmine sahip olmasıyla sonuçlandı.
Oyuncular: Jennifer Garner (Elektra) , Colin Cunningham (McCabe)Jason Isaacs (DeMarco) , Hiro Kanagawa , Will Yun Lee (Kirigi)Natassia Malthe (Typhoid Mary) , Kirsten Prout (Abby Miller)Terence Stamp (Stick) , Goran Visnjic (Mark Miller)Cary-Hiroyuki Tagawa (Roshi) , Kirsten Prout (Abby Miller)
Maverick (1994) - AfişFilmin Konusu: 1960’ların James Garner’ın başrolünde oynadığı ünlü TV dizisinden sinemaya uyarlanan film, hafif fakat keyifli bir western olarak dikkat çekiyor.Daha önce Cehennem Silahı’nda birlikte çalışmış olan yönetmen Richard Donner ve aktör Mel Gibson, bu filmde de tecrübelerini bir araya getirerek filmi çekici kılmışlar. Gibson’a başrollerde Jodie Foster ve James Garner eşlik ediyorlar.Kumarbaz ve silahşör Bret Maverick (Mel Gibson), dünya poker turnuvası için St.Louis’e giderken yolda güzel kumarbaz Annabelle Bransford (Jodie Foster) ve bir kanun adamı olan Zane Cooper (James Garner) ile tanışır. Maverick’in turnuvaya katılabilmesi için 5.000 dolarlık giriş parasını bulması gerekmektedir ve bunun için çabalarken başına olmadık olaylar gelir...Özellikle eski Maverick James Garner ile Mel Gibson’ın halef/selef durumları ve usta oyunculukları ve cehennem silahıyla beğenilen yönetmen Donner’ın western türündeki başarısıyla izlenmesi gereken bir film haline geliyor Maverick...
Oyuncular: Mel Gibson (Bret Maverick) , Jodie Foster (Annabelle Bransford)James Garner (Marshal Zane Cooper) , Graham Greene (Joseph)Alfred Molina (Angel) , James Coburn (Commodore Duvall)
Namludaki Adalet (Pale Rider) 1985 - AfişFilmin Konusu: Namludaki Adalet’te Eastwood dokuz seneden sonra tekrar at sırtına dönüyor. Eastwood hem yönetip hem oynadığı filmde gerilim ve macerayı bir araya getiriyor.Maden ocağı sahibi Coy LaHood (Richard Dysart), bağımsız çalışan maden işçilerini bölgeden uzaklaştırmak için terör saçmaya başlar. Preacher (Eastwood) adındaki bir yabancı madencilerin kampına gelerek, onların yanında yer alır. Buna karşılık maden ocağı sahibi rozeltli katilleri vekil tayin eder. Adamlar en yüksek rakamı ödeyene sadık olacaklardır. LaHood altın öder, fakat unutmamak gerekir ki Preacher bağımsızlık vaadeder.
Oyuncular: Clint Eastwood, Michael Moriarty, Carrie SnodgressChris Penn, Richard A. Dysart, Sydney Penny, Richard KielDoug McGrath, John Russell, Charles Hallahan
Genç Silahşörler 2 (Young Guns 2) 1990 - AfişFilmin Konusu: OyuncularEmilio Estevez, Kiefer Sutherland, Lou Diamond PhillipsChristian Slater, William L. Petersen, Alan Ruck, R.D. CallJames Coburn, Balthazar GettyFilmde Amerika’nın en aranılan kaçaklarından Genç Silahşörler’in maceraları anlatılıyor. İdam için güzel bir gün fakat cellat bu gece hayal kırıklığına uğrayarak evine dönecek çünkü Billy’nin zekice planı ile kendisi ve çetesi serbest kalacak.
Oyuncular: Emilio Estevez, Kiefer Sutherland, Lou Diamond PhillipsChristian Slater, William L. Petersen, Alan Ruck, R.D. CallJames Coburn, Balthazar Getty
Gladyatör (2000) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Russell Crowe (Maximus) , Joaquin Phoenix (Commodus)Connie Nielsen (Lucilla) , Oliver Reed (Proximo)Richard Harris (Marcus Aurelius) , Derek Jacobi (Gracchus)Djimon Hounsou (Juba) , David Schofield (Falco) , John ShrapnelTomas Arana (Quintus) , Ralf Moeller (Hagen)
Zor Karar (Bangkok Dangerous) 2008 - AfişFilmin Konusu: Soğuk kanlı, acımasız katil Joe, Surat isimli bir suç patronunun 4 düşmanını öldürmek için Tyland’ın başkenti Bangkok’a gider. Bilmediği bu yerde kendine rehberlik etmesi için Kong adlı bir dolandırıcıyı bulur.Görevini tamamladıktan sonra genç dolandırıcıyı öldürüp ardındaki tüm izleri yok etmeyi planlarken zaman ilerledikçe Kong’a akıl hocalığı yapmaya başlar. Bu süre içerisinde yerel bir dükkanda çalışan sağır ve dilsiz bir kıza da aşık olmuştur. Bankok’un ışıltılı güzelliği içinde planını hazırlarken, hayatında yaşadığı bu iki gelişmeyle varoluşunu sorgulamaya başlar. Öldürme zamanı geldiğindeyse, Joe katil kimliğinin dışında bir başka kimliğini de keşfedecektir.Yapımcılığını, Köstebek filmiyle Oscar kazanan Graham King’in yaptığı film, Hong Kong’lu çift yumurta ikizleri yönetmenlerin 1999 yılında çektiklerinin, bir çok ödül sahibi Nicolas Cage’in de başrolde olduğu yeni versiyonudur.
Oyuncular: Nicolas Cage (Joe) , Shahkrit Yamnarm (Kong)Charlie Yeung (Fon) , Panward Hemmanee (Aom)Nirattisai Kaljaruek (Surat) , Dom Hetrakul (Aran)
Pineapple Express (2008) - AfişFilmin Konusu: Bir ot müptelası olan Dale(Rogen),hayatı boyunca sadece ot satın almak için gördüğü Saul’a sıradan ziyaretlerinden birini gerçekleştirir.Bu ziyareti sırasında Pineapple Express adlı son derce nadir bir ot satın alan Dale,geri dönüşünde bir cinayete tanık olur.Cinayet mahalinde,paniklemiş ve cebindeki ot paketini düşürmüştür.Saul’un evine geri döndüğünde,bu otun sadece Saul’da olduğunu tüm piyasanın bildiğini ve şimdi ikisinin de peşine düşeceklerini öğrenecektir.Artık bu iki adam şehrin en köklü mafya ailesinin hedefi haline gelmiştir.
Oyuncular: James Franco, Seth Rogen, Bill Hader, Nora DunnGary Cole, Kevin Corrigan, Ed Begley Jr., Rosie PerezDanny R. McBride, Joe Lo Truglio, Amber Heard
Kara Şövalye (The Dark Knight) 2008 - AfişFilmin Konusu: Batman Başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye’nin de yönetmen koltuğunda.Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır.Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker’in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker’in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.Christian Bale’in tekrardan Batman/Bruce Wayne olarak kamera karşısına geçtiği filmde efsanevi Joker rolü Jack Nicholson’dan Ocak ayında hayatını kaybeden Heath Ledger’a devredildi.
Oyuncular: Christian Bale (Bruce Wayne/Batman) , Heath Ledger (The Joker)Gary Oldman (Lt. James Gordon) , Michael Caine (Alfred Pennyworth)Morgan Freeman (Lucius Fox) , Maggie Gyllenhaal (Rachel Dawes)Aaron Eckhart (Harvey Dent/Two-Face) , Aaron Eckhart (Harvey Dent)
24 Saat (Michel Vaillant) 2003 - AfişFilmin Konusu: Gözüpek bir yarış pilotu olan Michel Vaillant, tüm dünyadaki pistlerin yenilmez şampiyonudur. Kendisinin ve Vaillante Ekürisi isimli ekibinin başarıları, hayranlık olduğu kadar, rakiplerinde kıskançlık da uyandırmaktadır. Leader ekibinin menajeri olan Ruth Wong, meşhur bir pilot olan babası Leader’ın intikamından başka bir şeyi düşünmeyen ve cazibesini amacına ulaşmak için sinsice kullanan bir kadındır. Vaillant ekibini yoketmek için hayal edilebilecek herşeyi deneyecektir.
Oyuncular: Sagamore Stevenin, Peter Youngblood Hills, Diane KrugerJean-Pierre Cassel, Beatrice Agenin, Philippe BasPhilippe Lellouche, Lisa Barbuscia
Asla Pes Etme (Never Back Down) 2008 - AfişFilmin Konusu: 10 milyonlarca dolar değerinde malikaneleriyle Orlando kenti, Iowa kökenli Jake Tyler için hayalleriyle ve anılarıyla başbaşa kalacağı bir yer gibidir. Amerikan Rüyası’nı temsil eden bu kentin ayrıcalıklı gençlerinin ise hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır. Pahalı otomobillerine binerek hava atarlar, bikinileri ve tokyolarıyla sokaklarda gezinirler.Iowa’dayken futbol takımının yıldız oyuncusu olan Jake, bu yeni kentte tam bir yabancı gibidir. Sessiz ve çekingen mizacı; çevresinde kaba ya da kılıksız olarak algılanan giyimiyle “yeni gelen çocuk” muamelesi gördüğü için ilk etapta arkadaş edinemez.Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalan Jake dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar.Ancak Jake’in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max, onda bir şampiyon ruhu görmektedir. Jake’e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua ile tanıştırır.Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake’in, MMA’nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlıbaşına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez.
Oyuncular: Sean Faris (Jake Tyler) , Amber Heard (Baja Miller)Cam Gigandet (Ryan McCarthy) , Evan Peters (Max Cooperman)Leslie Hope (Margot Tyler) , Djimon Hounsou (Jean Roqua)
Yasak Krallık (The Forbidden Kingdom) 2008 - AfişFilmin Konusu: OyuncularJet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Jackie Chan (Lu Yan)Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe)Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo)Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan)17 yaşındaki Amerikalı Jason, yaşadığı mahallede itilip kakılan silik bir gençtir. Kung fu filmlerinin ve Hong Kong sinemasının hayranıdır. Günün birinde gittiği bir dükkanda antika bir eşyaya rastlar. Bu eski Çin imparatorlarından Monkey King’in savaş kılıcıdır. Bu kutsal emaneti eline alan Jason, bir anda zaman içinde yolculuk yapar ve kendisini eski Çin’de buluverir. Burada sarhoş bir kung fu ustası olan Lu Yan (Jackie Chan), sihirli güçlere sahip olan Silent Monk (Jet Li) ve güzel Golden Sparrow ile karşılaşır. Amaçları kötü niyetli Jade Warlord’un elindeki kralı kurtarmaktır.Bir NotUzakdoğu aksiyon sinemasının iki devi Jet Li ve Jackie Chan’i aynı hikayede buluşturan bu fantastik komedi, aksiyon ve dövüş sahneleriyle de öne çıkıyor.Düşük KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7__________________________________________Yüksek KalitePART 1PART 2PART 3PART 4PART 5PART 6PART 7PART 8PART 9PART 10PART 11PART 12PART 13PART 14Sifresizdir
Oyuncular: Jet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Jackie Chan (Lu Yan)Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe)Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo)Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan)
Viking Gemisi (The Long Ships) 1964 - AfişFilmin Konusu: Frank Bengtsson’ının kitabından uyarlanan bu 1964 filminde, viking kardeşler Rolf (Richard Widmark) ve Orm (Russ Tamblyn) efsanevi altın çanı aramaya koyulurlar. Bunun içinde önce Norse Kral’ının gemisini ve güzel kızını (Beba Loncar) kaçırırlar. Moor Prensi (Sidney Poitier) onlara çok kızmıştır, bu zor macerada ayrıca ayaklanmalar ve fırtınalarla da baş etmeleri gerekmektedir.
Oyuncular: Russ Tamblyn, Oskar Homolka, Colin Blakely, Richard WidmarkSidney Poitier, Rosanna Schiaffino, Edward Judd, Lionel JeffriesBeba Loncar, Clifford Evans, Gordon Jackson, David Lodge
Kartal Yuvası (Where Eagles Dare) 1968 - AfişFilmin Konusu: Görev açık. İçeri sız. Generali al. Dışarı çık. Bir Birleşik Devletler genaralini, Alp ormanlarından kurtarmaya çalışan komandolar hiç birşeye güvenmemeleri söylenmişti- yeni aldıkları arama/kurtarma emirleri de dahil olmak üzere.Richard Burton ve Clint Eastwood, Alistair Maclean tarafından ve Brian G. Hutton tarafından yönetilen 2. Dünya Savaşı gerilim filminde sadece kartalların gitmeye cesaret ettiği yerlere gidiyorlar. Dramatik rolleri ile tanınan Burton bu alev gösterisine etkileyici bir şekilde giriyor. Ve Eastwood’un sakin - kızgın duruşu heyecanlı sahneleri daha da etkileyici kılıyor. Bu film Eastwood’un zamanının en iyi filmi ve stüdyosunun da bir numaralı parabasan filmi oldu.
Oyuncular: Richard Burton, Clint Eastwood, Mary Ure, Patrick WymarkMichael Hordern, Donald Houston, Peter BarkworthWilliam Squire, Robert Beatty, Brook Williams
Canlı Hedef / Kızım İçin (1970) - DVDRip- AfişFilmin Konusu: Namlı bir kabadayı olan Asım Mavzer (Yılmaz Güney) ülkeyi terk etmistir.Silah, çatışma ve düşmanlığın ortasında yaşanan baba - kız duygusallığı... Hapisten çıktıktan sonra yıllarca yurtdışında kalan eski kabadayı Asım, kanunsuz yaşamdan uzak durmaya çalışsa da rakipleri onu rahat bırakmaz. İyi yürekli kabadayı yetim yurdundaki bir kıza kol kanat gerer. Kız aslında onun gerçek kızıdır. Bunun ortaya çıkmasıyla düşmanlarının eline büyük bir koz geçer.
Oyuncular: Yılmaz Güney, Hülya Darcan, Yıldırım Gencer, Bilal İnciDanyal Topatan, Erdo Vatan, Peri Han, Tarık Şimşek, Hülya Şengül
Şahane Serseri (Le Magnifique) 1973  - Jean-Paul Belmondo Koleksiyonu- AfişFilmin Konusu: James Bond filmlerinin bir parodisi olan "Şahane Serseri", acayip bir ajan romanları yazarı olan François Merlin (Jean-Paul Belmondo) kendisini alımlı bir İngiliz sosyoloji öğrencisinin dönem ödevi konusu olarak bulur. Christine, (Jacqueline Bisset) ödevi üzerinde araştırmalar yapmak için Merlin’in Paris’teki dairesine gelir. Bir süre sonra aralarındaki ilişki, Merlin’in yeni romanının bölümleri arasına karışacaktır. Romanın baş kahramanları, yazarın bir yansıması olan Bob St.Clair (Belmondo) adındaki usta bir ajan ve onun sevimli asistanı Tatiana’dır (Bisset). Tabii ki asistan da Christine’in birebir kopyasıdır! Aslında ajanın dirilmesinin gerçek sebebi Merlin’in ısrarcı yayıncısıdır.
Oyuncular: Jean-Paul Belmondo , Jacqueline Bisset , Vittorio CaprioliHans Meyer , Monique Tarbès , Mario David
Altın Yumruk (Drunken Master) 1978 - AfişFilmin Konusu: OyuncularJackie Chan , Siu Tien Yuen , Jang Lee Hwang , Dean ShekChing Chiang , Ging Man Fung , Hsia Hsu , Chiao Lin
Oyuncular: Jackie Chan , Siu Tien Yuen , Jang Lee Hwang , Dean ShekChing Chiang , Ging Man Fung , Hsia Hsu , Chiao Lin
Kıyamet (Apocalypse Now) 1979 - AfişFilmin Konusu: Yüzbaşı Willard komutasındaki bir ekip, Kamboçya’da kendisini tanrı sanan ve yerlilerden bir ordu kurmuş eski bir yeşil bereliyi öldürmek üzere yola çıkar...Joseph Conrad’ın "Karanlığın Kalbinde" kitabından karısının notlarından da faydalanarak Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan film, sinema tarihinin en ünlü savaş filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.
Oyuncular: Marlon Brando (Colonel Walter E. KurtzRobert Duvall (Lt. Colonel Bill Kilgore)Martin Sheen (Captain Benjamin L. Willard)Frederic Forrest (Chef Jay Hicks) , Albert Hall (Chief)Dennis Hopper (Foto muhabir) , Harrison Ford (Colonel)Laurence Fishburne (Tyrone Miller)
Mad Max 1 (1979) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Mel Gibson ("Mad" Max Rockatansky) , Joanne SamuelHugh Keays-Byrne (Toecutter) , Steve Bisley (Jim Goose)Tim Burns (Johnny the Boy) , Roger Ward (Fifi Macaffee)
Mad Max 2 : Yol Savaşçısı (1981) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Mel Gibson ("Mad" Max Rockatansky) , Bruce SpenceMichael Preston (Pappagallo) , Max Phipps (The Toadie)Kjell Nilsson (The Humungus) , Emil Minty (The Feral Kid)Virginia Hey (Savaşçı Kadın) , William Zappa (Zetta)Vernon Wells (Wez)
Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları (1981) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones, Jr.)Karen Allen (Marion Ravenwood) , Alfred MolinaPaul Freeman (Rene Belloq) , Ronald Lacey (Toht)John Rhys-Davies (Sallah)
Rambo : İlk Kan (1982) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Sylvester Stallone (John J. Rambo)Richard Crenna (Albay Samuel Trautman)Brian Dennehy (Şerif Will Teasle)Bill McKinney (Eyalet Polisi Dave Kern)Jack Starrett (Çavuş Arthur Galt)Michael Talbott (Şerif Yardımcısı Balford)Chris Mulkey (Şerif Yardımcısı Ward)
Indiana Jones: Lanetli Tapınak (1984) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones)Kate Capshaw (Wilhelmina "Willie" Scott)Amrish Puri (Mola Ram) , Roshan Seth (Chattar)Philip Stone (Yüzbaşı Blumburtt)Roy Chiao (Lao Che) , Dan Aykroyd (Weber)
Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Mel Gibson ("Mad" Max Rockatansky) , Bruce Spence (Jedediah)Adam Cockburn (Jedediah Jr.) , Tina Turner (Aunty Entity)Frank Thring (The Collector) , Angelo Rossitto (The Master)Paul Larsson (The Blaster) , Angry Anderson (Ironbar)Robert Grubb (Pig) , George Spartels (Blackfinger)
Rambo: İlk Kan 2 (1985) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Sylvester Stallone (John J. Rambo) , George Cheung (Tay)Richard Crenna (Albay Samuel Trautman) , Andy Wood (Banks)Charles Napier (Marşal Murdock) , William Ghent (Yüzbaşı Vinh)Steven Berkoff (Albay Podovsky) , Julia Nickson-Soul (Co Bao)Martin Kove (Ericson)
Zorlu Yokuş (Heartbreak Ridge) 1986 - AfişFilmin Konusu: Clint Eastwood yeni ve asi denizcileri disipline sokmak için yeni bir müfrezeye atanan sert bir deniz çavuşu Tom Highway rolünde. Bazen eski karısıyla (Marsha Mason) ve kitaba göre, komutanı olan subayla gülünç tartışmalara girse de takımını eğitmeyi ve askerlerinin saygısını kazanmayı başarır. Grenada saldırısı müfrezeyi aniden savaşa soktuğunda, öğretilen dersler uygulanmaya başlar.
Oyuncular: Clint Eastwood, Marsha Mason, Everett McGillMoses Gunn, Eileen Heckart, Bo Svenson
Kobra (Cobra) 1986 - AfişFilmin Konusu: Polis memuru teğmen Cobra (Sylvester Stallone), seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşmüştür. Teğmen Cobra araştırmaları ilerledikçe bir orduya yetecek kadar psikopat ve acımasız katillere mücadele etmek zorunda kalacaktır. Tıpkı, Rambo serisinde olduğu gibi Teğmen Cobra’da problemleri tek başına çözecektir.Sifresizdir
Oyuncular: Sylvester Stallone (Teğ. Marion ’Cobra’ Cobretti)Brigitte Nielsen (Ingrid) , Reni Santoni (Çavuş Gonzales)Andrew Robinson (Dedektif Monte) , Brian ThompsonJohn Herzfeld (Cho) , Lee Garlington (Nancy Stalk)
Müfreze (1986) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Tom Berenger (Çavuş Bob Barnes) , Willem Dafoe (Çavuş Elias Grodin)Charlie Sheen (Er Chris Taylor) , Forest Whitaker (Büyük Harold)Francesco Quinn (Rhah) , John C. McGinley (Çavuş Red O’Neill)Kevin Dillon (Bunny) , Reggie Johnson (Junior) , Keith David (Kral)Johnny Depp (Lerner) , Richard Edson (Sal)
Dokunulmazlar (The Untouchables) 1987 - AfişFilmin Konusu: Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago’ya atanan bir federal ajandır. Ness’e verilen görev mafya elebaşı Al Capone’u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness’in başarılı olabileceğini düşünmez.Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness’in Chicago’daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır... Malone’un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone’u ve muhasebeci Oscar Wallace’ı ekleyerek Capone’un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone’a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...Brian De Palma’nın eski gangster filmlerini anmısatan başyapıtı Dokunulmazlar çekildiği 1987’den altı yıl sonra bir TV dizisi olarak uyarlanmıştı. Sean Connery, Kevin Costner, Robert De Niro gibi birinci sınıf aktörleri içeren bir oyuncu kadrosuna sahip olan film DePalma’nın en çok tanınan yapıtı.
Oyuncular: Kevin Costner (Eliot Ness) , Sean Connery (Jim Malone)Charles Martin Smith (Ajan Oscar Wallace)Andy Garcia (Ajan George Stone/Giuseppe Petri)Robert De Niro (Al Capone) , Jack Kehoe (Walter Payne)Richard Bradford (Polis Şefi Mike) , Brad Sullivan (George)Billy Drago (Frank Nitti) , Patricia Clarkson (Catherine Ness)Steven Goldstein (Scoop)
RoboCop (1987) - AfişFilmin Konusu: OyuncularPeter Weller (Alex J. Murphy/RoboCop) , Nancy Allen (Lewis)Dan O’Herlihy (Yaşlı Adam) , Ronny Cox (Dick Jones)Kurtwood Smith (Clarence Boddicker)Geleceğin Detroit’inde, şehir, dev bir şirket tarafından yönetilmektedir. OCP adı verilen şirket, suçla savaşmak için bir robot üretir. Fakat üretilen robot büyük bir başarısızlıktır ve şirket kaybettiği güveni kazanmak için yeni bir proje hazırlar.Bir çete çatışmasında öldürülen polis memuru Alex Murphy’nin bedeni çelikten yapılmış bir robotla birleştirilir ve RoboCop adı verilir. Şehrin yeni ve güçlü koruyucusu RoboCop, suç lordu Boddicker’le mücadele edecektir.
Oyuncular: Peter Weller (Alex J. Murphy/RoboCop) , Nancy Allen (Lewis)Dan O’Herlihy (Yaşlı Adam) , Ronny Cox (Dick Jones)Kurtwood Smith (Clarence Boddicker)
Rambo 3 (1988) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Sylvester Stallone (John J. Rambo) , Spiros Focás (Masoud)Richard Crenna (Albay Samuel Trautman) , Marcus GilbertMarc de Jonge (Albay Zaysen) , Kurtwood Smith (Robert)Sasson Gabai (Mousa Ghani) , Doudi Shoua (Hamid)Randy Raney (Kourov)
Masum Bir Adam (An Innocent Man) 1989 - AfişFilmin Konusu: Superstar Tom Selleck’den heyecan ve aksiyon dolu bir gerilim! Jimmie (Selleck), sıradan bir vatandaştır ama işlemediği suçtan dolayı sahtekar bir grup polis tarafından hapse atılınca hayatı bir anda kabusa döner. Bütün bu yaşadıkları ona intikam yemini ettirir ve dövüşmek için geri döner. Bedeli ne olursa olsun ona komplo kuranlara adaletin ne demek olduğunu gösterecektir. İlk ve son defa MASUM BİR ADAM olduğunu kanıtlamak için herşeyini riske atar ... özgürlüğünü bile!
Oyuncular: Tom Selleck, F.Murray Abraham, Laila RobinsTodd Graff, David Rasche, Bruce A. Young, M.C. Gainey
Tango ve Cash (Tango & Cash) 1989 - AfişFilmin Konusu: Los Angeles Polis Departmanı’nında narkotik polisleri olan Ray Tango ve Gabriel Cash, birbirleriyle rekabet halinde olan iki değerli kanun adamıdır.Şehrin karanlık ve gaddar suç lordu Yves Perret, işlerine taş koydukları gerekçesiyle bu iki başarılı polisi bir cinayetle suçlanmalarını sağlayacak şekilde tuzağa düşürür.Hapse giren iki kafadar onurlarını ve hayatlarını kurtarmak zorundadırlar. Ancak bu hiç kolay olmayacaktır.Sovyetler Birliğin’nden Amerika’ya göç eden ünlü yönetmen Andrei Konchalovsky, bu filmle Hollywood’a adım atmış ancak, istediği kadar özgür olamadığı ve şartlara alışamadığı için projeyi yarıda bırakmıştı. Konchalovsky ’nin yarım bıraktığı işi tamamlamak Albert Magnoli’ye düşmüştü.
Oyuncular: Sylvester Stallone (Ray Tango) , Kurt Russell (Gabe Cash)Teri Hatcher (Katherine Tango) , Jack Palance (Yves Perret)Brion James (Requin)
Indiana Jones: Son Macera (1989) - AfişFilmin Konusu:
Oyuncular: Harrison Ford (Dr. Henry "Indiana" Jones)Sean Connery (Prof. Henry Jones) , River Phoenix (Genç Indy)Denholm Elliott (Dr. Marcus Brody) , Michael Byrne (Albay Vogel)Alison Doody (Dr. Elsa Schneider) , John Rhys-Davies (Sallah)Julian Glover (Walter Donovan)
Teldeki Kuş (Bird on a Wire) 1990 - AfişFilmin Konusu: Ateşli Bir Aksiyonu Vahşi Bir Espri Anlayışıyla Başarıyla Birleştiren Filmi Izlerken Büyük Keyif Alacaksınız.FBI Tanık Koruma Programı altında hayatına devam eden Rick Jarmin’in hayatı eski sevgilisi Marianne Graves tarafından kimliği teşhis edilince altüst olur. Yeni kimliğiyle yeni bir hayata başlamadan hemen önce hapse gönderdiği adam çıkar ve ödeşmek üzere peşine düşer. Rick ve Marianne bir anda kendilerini peşlerindeki gangsterlerden ve güzel bir veterinerden kaçarken bulurlar.
Oyuncular: Mel Gibson, Goldie Hawn, David Carradine, Bill DukeStephen Tobolowsky, Joan Severance, Harry CaesarJeff Corey, Alex Bruhanski, John Pyper-Ferguson
Acemi (The Rookie) 1990 - AfişFilmin Konusu: Yılların deneyimi ve 45’lik otomatik tabancasıyla, LAPD Dedektifi Nick Pulowski ihtiyacı olan herşeye sahiptir. Fakata ynı zamanda ihtiyacı olmayan bir şeye de sahiptir; yeni ortağı ’Acemi’.Yönetmen-oyuncu Eastwood, Pulowski rolünde , Charlie Sheen ise polis teşkilatının talimatlara ve kurallara uymayı ilke edinmiş yeni üyesi olarak sıkı bir filme imza atıyorlar.
Oyuncular: Charlie Sheen, Clint Eastwood, Raul Julia, Sonia BragaTom Skerritt, Lara Flynn Boyle, Xander Berkeley
Kızıl Ekim (The Hunt for Red October) 1990 - AfişFilmin Konusu: OyuncularSean Connery (Kaptan Marko Ramius) , Alec Baldwin (Jack Ryan)Scott Glenn (Kumandan Burt Mancuso) , Sam Neill (Kaptan Vasily)James Earl Jones (Amiral James Greer) , Joss Ackland (Büyükelçi Andrei)Rus Kaptan Marko Ramius (Sean Connery), Amerika’ya iltica etmeye karar verir ve gemideki KGB subayını öldürerek Amerika’ya yönelir.Onu durdurmak isteyen Ruslar, Amerika’ya kaptanın kontrolden çıktığını ve füzelerini ateşlemeyi planladığını söylerler. Bunun üzerine CIA ajanı Jack Ryan (Alec Baldwin), geminin kontrolünü ele geçirmek ve kaptana eşlik etmek için denizaltıya biner.
Oyuncular: Sean Connery (Kaptan Marko Ramius) , Alec Baldwin (Jack Ryan)Scott Glenn (Kumandan Burt Mancuso) , Sam Neill (Kaptan Vasily)James Earl Jones (Amiral James Greer) , Joss Ackland (Büyükelçi Andrei)
Ölüm Yarışı (Death Race) 2008 - AfişFilmin Konusu: Yakın zamanda, aşırı sanayileşme, yüksek nüfus artışı ve çılgın tüketim alışkanlıkları yüzünden dünyamız bir çöplük haline gelir ve tabi üzerinde zıvanadan çıkmış insan ırkı vardır.Azılı suçlularla dolu bir hapishanenin yöneticileri para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyunu gibi, suçluları ölümüne yarıştırmak ve üzerlerinden para kazanmak.Şiddet arzusu taşıyan ve ölümüne dövüş için yarışan bu mahkumların arasında üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames, öldürülemez ünvanıyla yöneticilerin hedefi olmuştur. İki seçeneği vardır: ya işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atıldığı bu yerde kalacak ya da önüne çıkan her mahkumu öldürerek hayatta kalacaktır.Ames’in yarışırken zorunlu olarak kullanması gereken demirden Frankenstein maskesi hazırlanmıştır...
Oyuncular: Jason Statham (Jensen Ames) , Joan Allen (Hennessey)Ian McShane (Coach) , Tyrese Gibson (Machine Gun Joe)Natalie Martinez (Case) , Max Ryan (Pachenko)
Mükemmel Kaçış (Perfect Hideout) 2008 - AfişFilmin Konusu: Birbirlerine deliler gibi aşık olan Celia ve Nick için o gün hayatlarının dönüm noktasıdır. Çünkü saatler sonra Amerika’da olacaklar ve her şeye sıfırdan başlayacaklardır. Celia, sıradan geçmişini geride bırakırken, Nick bugüne dek bulaştığı her türlü pis işten sıyrılacağı için mutludur. Ama, unutmak istediği eski günlerden bir alacaklı yakasına yapışır. Bu işlere artık bir nokta koymak isteyen Nick, yol üstündeki bir marketi soymaya kalkışır. Markete bir sivil polisin gelmesi ile tüm planı altüst olur. Çünkü kaçmaya çalışırken, polis kendi silahıyla vurulur. Artık yola kendi arabasıyla devam edemeyeceği için, Celia ile ilk gördükleri eve girerler. Amaçları kapıdaki arabanın anahtarını almak ve havaalanına varıp, bu ülkeyi sonsuza dek terk etmektir. Fakat evin etrafı kısa sürede özel tim tarafından sarılır. Marketteki polis ağır yaralıdır, evin sahibi olduğunu düşündükleri bir adamı rehin almışlardır ve dışarıdaki polisler içeride ailenin tamamının bulunduğunu iddia etmektedir. Bu ateş çemberinde Nick, kontrolünü iyice kaybetmeye başlar. Kapana kısılmıştır. Evin içinde delirmiş halde bir çıkış, bir anlaşma yolu ararken, kapalı salon kapıları ardında, ailenin geri kalanını bulur. Rehin aldıkları adam onları yemek masasında katletmiştir! Nick için kaçmak; bu cinayetleri de üstlenmek demektir. Ve iki sevgili için tek tehlike artık dışarıdaki polisler değildir. Aileden sağ kalan tek kişi olan Nadine’i, Victor adındaki bu caniye vermeyi kabul etmezler ve evde ölümcül bir kovalamaca başlar.
Oyuncular: Billy Zane, Cristian SolimenoMelinda Y. Cohen, Scarlett Sabet
Don Kişot (Donkey Xote) 2007 - AfişFilmin Konusu: Bu gerçek bir macera komedi filmi. Eşek Rucio, Don Kişot’un gerçek hikayesini anlatır ve onun deli olmadığını, aslında çok zeki, tutku dolu ve heyecanlı biri olduğu fikrini savunur. Bu noktadan sonra Don Kişot, Kişot’un en iyi arkadaşı, silahtarı ve kasabanın en zengini Sancho Panza, aslında bir at olmak isteyen Sancho’nun eşeği Rucio ve Kişot’un, ahırından hareket etmek istemeyen sadık binek atı Rocinante’yi Ay Şövalyesi ile düello etmek üzere yola çıkmışken izliyoruz. Eğer Kişot düelloyu kazanırsa Dulcinea’nın gerçek kimliği açığa çıkacaktır.
Oyuncular: SeslendirenlerAli Poyrazoğlu, Hümeyra Akbay, Okan BayülgenHalil Ergün, Okan Yalabık
 
Üye Girişi
E-mail Adresiniz
Şifreniz
Hava Durumu
Reklam
Anket Sonuçlar
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Hoş
Güzel
İdare eder
Beğenmedim
cipsy.com 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Koşulları | Gizlilik Koşulları
Kurye Ofis Temizlik